2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
vita 22.12.2009 9:58

Re: Budu neustále opakovat...

Ta asociace je poněkud jiná - nezdá se vám?

wbgarden 22.12.2009 9:32

Budu neustále opakovat

a myslím, že to zde opakuji dostatečně dlouho:

Že zelené vnímám jako stranu, která cílevědomě rozbíjí dopravní, energetickou, potravinovou a obrannou situaci tohoto státu - zakázat auta, topit hnojem a okamžitě vyhlásit válku Americe - úžasný program. Destabilizovat, destabilizovat, destabilizovat a kdo to platí ten jejich internacionalismus. Družit se prostě musí nadnárodně, protože v jednotlivých zemích jsou už profláknutí a k smíchu.No a ve sjednocené evropě mají přece ty své spravedlivé jožky a jiné rudé konbandity, případně maoistické komouše a pohrobky rudých brigád. Panelákoví mičurinci. Navíc brčálníci zneužívají zelenou, a většina z nich nerozezná jedli od smrku, a že o tom něco vím...

text

Jak by to taky mohlo dopadnout, kdbychom ekopošukům opravdu dali zelenou.. http://zpravy.idnes.cz/za-dva-brouky-v-krabicce-od-filmu-putoval-do-invalidniho-duchodu-pwy-/domaci.asp?c=A080924_124252_domaci_lpo

Veselé krizování a vepřové chřipkování...

Karel 22 22.12.2009 9:32

Dotaz na oteplovače

A jak se vlastně bude bojovat proti skleníkovému plynu, kterého je nejvíce - proti H2O?

Mirek Šejna 22.12.2009 9:42

Re: Dotaz na oteplovače

ačkoli jsem odpůrcem boje proti skleníkovým plynům, musím Vás upozornit, že narozdíl od CO2 a metanu vodní pára v atmosféře nepřibývá.

Karel 22 22.12.2009 9:47

A já myslel, že díky oteplování se zvětšil výpar z oceánů...... :o)

A co se CO2 týká - jeho množství v atmosféře se neustále mění. Teď připadá na 1.000.000 molekul vzduchu 387 molekul CO2. Co se tady vlastně řeší?

Mirek Šejna 22.12.2009 9:55

Karle22

řeší se tady něco podobného, jako s Vámi budou řešit policisté, až Vám při řížení automobilu naměří v krvi 1 promile alkoholu. Tak bezvýznamná hodnota alkoholu se Vám může změnit v celoživotní průšvih, pokud s tímto malým promilem způsobíte těžkou autonehodu.

Karel 22 22.12.2009 10:01

Re: Karle22

Proč nám kolísá CO2 během tisíciletí?

http://planetforlife.com//images/icecore.gif

Kdopak nám tady mění tu koncentraci? Není to náhodou činnost slunce? A další faktory, které zatím neumíme popsat?

L.Metelka 22.12.2009 10:01

Re: Karle22

Uhlíkový cyklus a jeho variabilita...

Mard 22.12.2009 10:08

Re: Karle22

Doufám že podporujete stavbu nového Boeingu Dreamliner, který je z uhlíkových vláken a znamená "uložení" mnoha tun uhlíku. Proti kyslíku snad nic nenamítáte.

Kremlik 22.12.2009 10:30

Re: Karle22

Uhlikovy cyklus je pricnou zmen uhlikoveho cyklu? Neni to nahodou tautologie, definice v kruhu? To je vtip? Co takhle hledat nejakou externi pricinu. Hmmm. Co treba takhle space weather? Proc se dnesni klimatologove tak brani priznat vliv space weather na nase podnebi?

L.metelka 22.12.2009 10:34

Re: Karle22

Proto, že tam spousta věcí je ve fázi hypotéz a v současné době se ověřují.

Kremlik 23.12.2009 2:25

Re: Karle22

Ted jste uhodil hrebicek na hlavicku, pane Metelka. Ona totiz cela klimatologie je "ve stadiu hypotez", ktere se teprve musi overit. Na cemz neni nic zleho, nikdo uceny z nebe nespadl. Bylo by ale hezke, kdybyste do zprav IPCC jasne napsali  velkymi tiskacimi pismeny MY TO NEVIME, zeptejte se za 20 let. To by bylo poctive. Misto toho tam pisete alarmisticke nepodlozene hruzy.

i.h. 22.12.2009 10:03

Sejno, Sejno,

furt tvrdite, ze se strasne globalne otepluje, a pak k tomu tvrdite, ze se presto nezvysuje koncentrace vody v atmosfere. Pred nejakou dobou jste tady jeste hlasal, ze jak se otepluje, tak pribyva vody a tim se otepluje jeste vic. Holt Metelkova squadra at its best.

L.Metelka 22.12.2009 10:04

Re: Sejno, Sejno,

Relativní vlhkost se příliš nemění, teplota mírně roste - tedy absolutní vlhkost také mírně roste. Celkem jednoduchá termodynamika...

i.h. 22.12.2009 10:08

Proc to vykladate mne,

ja to vim, vykladejte to svemu zapálenému spolubojovnikovi Sejnovi.

Mirek Šejna 22.12.2009 10:09

Re: Sejno, Sejno,

Obsah vody je závislý na teplotě atmosfery. Nikoli naopak. I když díky oteplením opravdu vody v atmosfeře přibylo, rozhodně to není o 39% v případě CO2, nebo o 255% v případě metanu.

Ivan 22.12.2009 9:26

Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

Korektní překlad slova "trick" z prvého mailu je: "postup". Autor přitom sděluje, že jestliže použije stejný postup jako Mike, dostane stejný výsledek. Nic víc. Není tam ani slovo o podvodu. Když jsem vyhodnocoval data jakéhokoliv fyzikálního experimentu, vždy jsem zkoušel mnoho různých postupů a diskutoval o tom se svými kolegy. To je normální a pokud to někdo nedělá, tak asi není vědec. Pak, na základě dlouhých diskuzí, jsem publikoval výsledky a ty jsem odůvodnil. V útržku jedné věty z diskuze není nic o tom, k čemu diskuze sloužila. Třeba ke kritice zpracování grafu v Nature. To by se ale Kremlíkovi a zastáncům jeho demagogie nehodilo do krámu a proto se musí vytrhnout část textu a na tomto nic neříkajícím útržku vyvozovat nesmyslné závěry o nějakém podvádění.

V druhé větě je pak emotivní vyjádření o tom, jak by bylo (pro autora mailu) skvělé, kdyby byly potvrzeny závěry hypotézy o tom, že středověké oteplení neexistuje. I já jsem byl vždycky rád, když měření potvrdila nějakou mou hypotézu. Neznamená to, že pokud by hypotéza nebyla potvrzena, že by došlo k nějakému falšování.

Naivita Kremlíka by byla k smíchu, kdyby nebyla k pláči. Připomíná kafrání bolševických agitátorů v SSSR do vědy.

Ivan Nový 22.12.2009 9:32

Re: Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

No Occamova břitva. Vaše vysvětlení je nadbytečné.

Kremlik 22.12.2009 9:33

Re: Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

Analýze "tricku" a problemu divergence jsem venoval svuj jiny blog. Go and see.

knihovnik 22.12.2009 9:56

Re: Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

ne o divergenci jste nemluvil, o ni jste blabolil. Vy nejste schopny si cokoliv prirodovedneho vubec nastudovat a natoz pochopit. Znalost anglictiny (o niz po shlednuti vasich vyplodu taky pochybuju) nestaci.

honzak 22.12.2009 9:34

Re: Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

Váňo, spoj se s Nikolou Amperovičem Zimou a založte si agenturu na uvádění románových příběhů an pravou míru. To je vaše parketa! A do názvu se dejte T.D: Lysenka a tu kotrmelínu Lepešínskou!

Ivan 22.12.2009 9:40

Re: Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

Právě Kremlíkův článek je příkladným provedením postupů používaných Lysenkem a Lepešínskou. Viz jiný diskuzní příspěvek. Lysenko a Lepešínská používali Kremlíkovu demagogii vypočítanou na působení na méně důvtipné jedince nechápající složitější souvislosti. Proto Lysenko zdůvodňoval vyšší dojivost krávy skladníka tím, že si skladník může nakrást krmivo. Jak jednoduché a pochopitelné vysvětlení pro prosťáčky. Hned je všechno jasné.

realista 22.12.2009 10:00

Re: Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

Ovšem, zrovna v tomto případě měl ten Lysenko pravdu....;-P

Ivan 22.12.2009 10:07

Re: Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

No jistě. A země je plochá, protože to přece každý jasně vidí.

Jak se to zpívalo v jedné písničce? "... a stejně žádná Vídeň není..."

Mard 22.12.2009 10:10

Re: Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

Ano. "Trick" je vlastně "postup" a "lichva" podle vás bude "úvěrová pomoc", případně "krádež" můžete považovat za "změnu majitele" :-)

L.Metelka 22.12.2009 10:11

Re: Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

Vy jistě přesně víte, v čem ten "trick" spočíval, tak nám to tady popište, ať jen neblábolíte...

Mard 22.12.2009 10:14

Re: Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

Hehehe, já nejsem odborník na triky, já pracuji s daty poctivě. To spíš vy jste ve skupině, která se v různých "tricks" vyzná velice dobře :-) :-)

jv 22.12.2009 11:58

Re: Kremlíkův článek jako příklad demagogie.

Ať koukám kam koukám pokud jde o slovníky naleznu pro trick nejlichotivější překlad finta nebo kouzlo. Ale především se tam najde lest, podvod, podraz, podfuk, švindl.

Kremlik 22.12.2009 9:17

Dodatek

Taky bych rad pripomnel, ze Mann sam od hokejky fakticky ustoupil, protoze je neobhajitelna. Hokejka byla nahrazena Spagetovym grafem, kde je variabilita klimatu daleko vyssi (i kdyz LIA je stale podcenena). Zacatek dnesniho oteplovani uz neni prudky nahly zlom, ale pozvolny oblouk... Proc pan Metelka hokejku obhajuje, kdyz se ji nedrzi ani autori?

Karel 22 22.12.2009 9:24

Re: Dodatek

Tak jako fašouni už nepotřebují Hitlera, tak ani ekoteroristi nepotřebují svého Manna. Už mají ty hokejky v palicích a nikdo jim je nevymete. Srovnávat tyhle dvě skupiny je zcela na místě - ideologie nepotřebují k životu nějaká fakta. Zelení a spol. opakovat pořád dokola ty svoje zelené mantry a sosat miliardy z penězovodů - tj. z našich daní. A hokejka nefunguje? Nevadí, zfalšujeme novou.;-€