2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L.Metelka 22.12.2009 11:57

Re: Slovnik

Tak nám tady, prosím, ten "trick" detailně popište, ať víme, o čem je řeč...

Ivan Nový 22.12.2009 11:58

Re: Slovnik

"Trick" je v tom, že se spojí hrušky s jabkama a vydává se to za meruňky.

kinohvnik 22.12.2009 10:11

pane kremliku

vsechny, zduraznuji vsechny udaje o teplote a klimatu s vyjimkou poslednich 150 let jsou proxy.

Dokonce i Vami propagovana mereni atmosfericke teploty satelity nejsou prima mereni, ale teploty odvozene z modelu radiace atmosfery, tedy opet proxy. Lidarova mereni teplot z profilu absorppce  sodiku (sodikovy lidar) a prechdu  v atomech Fe take zavisi na modelech s urcitymi predpokladanymi premisami.Z Vaseho snazeni mi vyplyva ze za kriterium spravnosti techto vysledku povazujete 1. existenci stredoveke teple periody 2. absenci 'hokejkoveho' prubehu

Data, ktera jsou s temito kriterii v nesouladu jsou bud chybna, zfalsovana a nebo rovnou pouzite proxy jsou principialne vadne.Fakt mi pripominate snazivce kteri v sedmdesatych letech zoufale dokazovali ze neexistuje pricinna souvislost mezi kourenim rakovinou a ischemickou srdecni chorobou.

Data,

i.h. 22.12.2009 10:21

Ale ne, proxy

(=neprima mereni) jsou OK, nakonec i ten rtutovy nebo platinovy teplomer je mereni neprime. Ale aby to melo nejakou vypovedni mohutnost, musi se to delat a) pomocí jednoznacnych fyzikalne-chemickych vztahu, b) poctive. Neprime mereni se musi dat jednoznacne kalibrovat, a to systemem vstup-vystup mericiho retezce, aby bylo neco platne. No a tato kriteria u mnohych neprimych mereni v klimatologii nejsou splnena. A vysledky musi jeste splnovat "kriterium zdraveho rozumu". No a stredoveka tepla perioda (a teple periody pred ni) objektivne existovala ci existovaly, jak vime z historickych zaznamu, takze kdyz mi moje neprime mereni rika, ze nic takoveho neexistovalo, tak je asi spatné.

knihovnik 22.12.2009 10:44

Re: Ale ne, proxy

prominte jak chcete jednoznacne kalibrorvat 20 000 let zpatky z ceho?

Jak chcete kalibrovat mereni stratosfericke teploty - v jednom bode balonem.

Jak ho chcete zmerit v mesosfere - jednou raketou tam a zpatky nebo padajicimi nafouknnutymi koulemi - jeden profil  150 s na jednu raketu.

proste teplotni rekonstrukce do minulost vam nejdou pod nost. Kdyz nejdou tak holt nevime nic. taky reseni.

a prominte - mate nejaky dukaz o strdoveke teple periode v Africe, Severni Americe a v kontinentalni Asii?

Ivan Nový 22.12.2009 11:52

Re: Ale ne, proxy

No jednoduše, že stejným způsobem získáváte data z minulosti i současnosti, a současná měření porovnáte s proxy daty a tak získáte přehled o chybě metody.

i.h. 22.12.2009 13:46

No, to s tou kalibraci

je ale problem OTEPLOVACU, ne muj. Oni tvrdi, ze to bylo tak a ne jinak, a na zaklade svych nekalibrovanych tvrzeni me chteji okradat.

i.h. 22.12.2009 10:07

To je dobre, ta Metelkova squadra,

bolsevik Ivan, zmatený EROEI a Sejna tvrdici to, co vcera jeste popíral. Bojovnici za lepsi pristi.

Mirek Šejna 22.12.2009 10:11

prolhaný i.h.

já jsem včera napsal, že odmítám bojovat proti globálnímu oteplování. Nikdy (tedy ani včera zde na Psu) jsem globální oteplování a jeho příčiny nepopíral.

To jen vy jste takový tupec, že nechápete psaný text.

i.h. 22.12.2009 10:13

No, a kdyz jim dochazeji argumenty,

tak nadávají. Typisch.

Mirek Šejna 22.12.2009 10:27

Re: No, a kdyz jim dochazeji argumenty,

pro lháře je označení "tupec" opravdu jemný termín. Předpokládám totiž, že jste jen nepochopil psaný text, což se tupcům občas stává. Pokud jste ale můj text pochopil a lžete záměrně, pak jsem ochoten Vás počastovat mnohem ostřejším výrazem.

Mirek Šejna 22.12.2009 10:39

Re: No, a kdyz jim dochazeji argumenty,

pro lháře je označení "tupec" opravdu jemný termín. Předpokládám totiž, že jste jen nepochopil psaný text, což se tupcům občas stává. Pokud jste ale můj text pochopil a lžete záměrně, pak jsem ochoten Vás počastovat mnohem ostřejším výrazem.

Ivan 22.12.2009 11:05

Re: To je dobre, ta Metelkova squadra,

Jedním z obvyklých postupů pravičáckých demagogů je označit někoho nálepkou a pak křičet třeba "bolševik". Pravičáci totiž myslet neumí a potřebují nějaké to zjednodušení. A obracejí se taky hlavně na takové ty co umí jen papouškovat hesla.

K bolševikovi mám asi tak stejně daleko jako k papežovi. Ale pravičácké demagogy to  neoklame.

honzak 22.12.2009 11:23

Re: To je dobre, ta Metelkova squadra,

takže blízko k oběma? Věřící levičák? Proč ne, většina komančů, co po 89 vystoupila se dala k lidovcům nebo melounům.

vita 22.12.2009 9:53

No, pořád mi vychází, že jakž-takž spolehlivá data

máme za posledních 150 let. Z Klementina déle - ale to je výjimka.

Nejen data o teplotě, ale i o zalednění Arktidy, pobřežním ledu Antarktidy, rozsahu velkých horských ledovců atd. máme jen z období Malé doby ledové a postupné relaxace z ní. Tu snad nebude popírat nikdo.

Podívat se na trend z doby, kdy se otepluje z mimořádného ochlazení - a děsit se "ono se otepluje!", je blbost srovnatelná se strachem z jarního nebo dopoledního ohřívání.

Mirek Šejna 22.12.2009 9:57

vito

nikdo se neděsí. Alespoň ne klimatologivé. Děsí se jen alarmisté.

Zatím to ale vypadá tak, že zatímco alarmisté se plaší, tak klimaskeptici nejsou ochotni připustit ani to, že se otepluje.

vita 22.12.2009 10:01

Re: vito

No - já se taky neděsím - ale je spousta takových, kteří děsí a ještě víc takových kteří jsouce prvními vyděšeni jsou schopni se dopouštět i násilí, aby prosadili Svou Jedinou Pravdu.

I když - oni by si našli jinou Jedinou Pravdu Zjevenou, aby mohli dělat bordel...

Mard 22.12.2009 10:06

Re: vito

Když o víkendu jen v Evropě umrzlo přes 110 lidí, tak je s podivem, že je někdo proti velice mírnému oteplení.

Ivan 22.12.2009 11:09

Re: vito

Pokud to mírné oteplení světového klimatu povede k tomu, že přestane proudit Golfský proud (údajně by ho mohlo zastavit i docela malé oteplení), tak potom se v Evropě prudce ochladí navzdory tomu, že celosvětově dojde k oteplení.

Karel 22 22.12.2009 11:18

Re: vito

Závěr : Celosvětově se ochladí díky oteplení.:-)

Poslední doba ledová trvala  přes 100.000 let. Proč se najednou oteplilo? Ve středověku bylo tepleji než dnes a pak nastala malá doba ledová - asi 200 let. Proč se ochladilo? A teď se zase otepluje a bude velká doba ledová. A tomu má zabránit zfalšovaná hokejka a vyhození stovek miliard do vzduchu?8-o

vita 22.12.2009 11:28

Re: vito

Jak vysvětlíte výrazně vyšší teploty před Malou dobou ledovou? To se oteplilo kvůli globálnímu ochlazení nebo oteplilo kvůli globálnímu oteplení? A kdo tenkrát vypouštěl ten fosilní CO2?

Až mi to nějaký klimatolog vysvětlí (ovšem způsobem neurážejícím prostou logiku), těžko budu moci protestovat.

Až klimatolog ukáže model, ze kterého vyplynou minulá oteplení a ochlazení, přinejmenším ty polabské melouny ve 3. čtvrtině 16. století a Malá doba ledová, uvěřím, že jeho model může mít nějakou relevanci pro budoucnost. Prozatím jsem takový model neviděl.

Kremlik 22.12.2009 11:44

Re: vito

Tak timto wiki odkazem jste si dost zavaril pane Metelka, protoze z grafu Sporer minimum, Maunder minimum atd. jasne vyplyva, ze Suessuv cyklus solarni aktivity  (kvazicyklus cca 180 let) ovlada pozemske klima. Pritom IPCC vliv Slunce na Zemi popira.;-D

Mirek Šejna 22.12.2009 12:02

Re: vito

ale nezavařil. Současné snížení poměru 14C v atmosfeře je zcela v rozporu s tím, že Sluneční aktivita už 50 let klesá a nyní je na 100 letém minimu. Podle sluneční aktivity by měl 14C už 50 let růst a nikoli klesat. Ta absence 14C je způsobena tím, že do atmosfery se dostává z fosilních paliv stabilní 12C na úkor radioaktivního 14C.

vita 22.12.2009 12:24

Re: vito

No moment, nevypovídá ten graf o něčem jiném, než na co jsem se ptal? Ano, vypouštíme fosilní vyzářený uhlík - to snad nikdo nepopírá.

A na http://en.wikipedia.org/wiki/Solar_variation v Solar activity events and approximate dates čtu "Modern maximum 1950-2004". Tedy zhruba tu dobu, kdy se má globálně oteplovat, má mít solární aktivita maximum, poslední dobou má klesat. Tepelná kapacita oceánů je - řekl bych - veliká (lépe si to odhadnout nedovolím), tak co se děje?

Kremlik 22.12.2009 22:01

Re: vito

To si delate srandu, pane Sejna? Slunecni aktivita podle vas 50 let klesa???? Prectete si muj clanek na tema "slunecni aktivita je nejvyssi za 8000 let" a pak mluvte. Slunecni aktivita jde tedy nahoru, slunecni vitr nas vice stini proti zareni z vesmiru, tedy se tvori mene izotopu C14. Nyni v roce 2009 je slunecni aktivita v poklesu (proto se take ochlazuje), avsak klesa z rekordnich vysek, kam nastoupala v 20. stoleti.

wbgarden 22.12.2009 9:35

Budu neustále opakovat...

Druhý odkaz na záslužnou jistě činnost ekopošuků zde a lépěji: text

Karel 22 22.12.2009 9:40

Re: Budu neustále opakovat...

Tohle mi připomnělo činnost "ochránců zvířat", kteří před pár lety protestovali proti Velké Pardubické. Jedná se podle nich o týrání koní. Když přijela dělat pořádek policie, tak ti IDIOTI zranili šutry několi policejních koní. ;-O

para 22.12.2009 9:49

Re: Budu neustále opakovat...

Je zajímavé jak jsou pro někoho sběratelé brouků asociačně spojeni s těmi co se vrhají pod konská kopyta.;-)

Karel 22 22.12.2009 9:53

Re: Budu neustále opakovat...

Oni se nevrhali pod koňská kopyta, ale několik jich úmyslně zranili. A ten sběratel byl málem zmrzačen. Všichni ti ochránci v zájmu ochrany přírody jsou schopni mrzačit a ničit - nejenom koně, ale i lidi. Tolik vysvětlení pro ty, kterým připadá můj příspěvek složitý. :-)