24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

MIGRACE: Invazní druhy

Vědci odhadují, že počet nepůvodních invazních druhů se v Evropě za posledních 40 let zvýšil o více než tři čtvrtiny. Roční újma, kterou způsobuje jejich invaze na území Evropské unie, dosahuje až 12 miliard eur.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Koranda 14.8.2017 18:53

Nechápu

proč je tohle v oddělení "Věda"

J. Kopis 11.8.2017 22:29

Problém je vícenásobná nekompatibilita

nejde jen o to, že se jedná i invazi z absolutně odlišného společenského prostředí, které je samo o sobě nekompatibilní s prostředím evropským, ale odlišnost je především v dogmatické víře, která se veřejně staví vůči evropské společnosti jako expanzivní se snahou o převzetí původního společenského prostoru. Zvláštní také je, proč muslimové prchají do jim nepřátelského a nepřirozeného prostředí z muslimy po staletí budovaného islámského ráje na zemi a proč si myslí, že po islamizci původně neislámské společnosti se jim tento ráj podaří vybudovat! Je zde paralela s myšlením bolševiků a jejich budováním socialistického ráje na zemi, také se jednalo o nesmysl, kterému museli všichni věřit!

P. Rada 12.8.2017 18:40

Re: Problém je vícenásobná nekompatibilita?

Dogmatickou víru předvádíte sám už tím, že muslimy vnímáte jako homogenní uskupení a navíc zřejmě předpokládáte že všichni migranti - jak ekonomičtí tak váleční... jsou muslimové.

P. Rudolf 11.8.2017 17:04

Podobnou hovadinu

tady díky Neffovi nedávno publikoval jeden pitomio z sso. Přihlaste se k ním za člena, tam budete mezi svými.

S. Netzer 11.8.2017 17:26

Re: Podobnou hovadinu

Tady kvete blbost.

P. Rudolf 11.8.2017 17:38

Re: Podobnou hovadinu

Kvete je slabé slovo.

S. Netzer 11.8.2017 17:43

Re: Podobnou hovadinu

Bují.

M. Moravcová 11.8.2017 19:04

Re: Podobnou hovadinu

kvete, kvete, vy dva s Rudolfem máte na hlavě kvetoucí věnec

H. Lukešová 11.8.2017 20:14

Re: Podobnou hovadinu

Spíše mají pocit, že mají na hlavě svatozář, svatí "bojovníci proti rasismu"... :-))

J. Vintr 11.8.2017 16:58

Invazní druh, zvaný muslimové

je tisíckrát nebezpečnější než všechny rostlinné a živočišné invazní druhy dohromady. Už jen proto, že naše humánní civilizace si proti němu nedovolí vůbec bojovat (dokonce ani verbálně). Přitom následky přemnožení tohoto druhu budou pro domácí populaci všestranně fatální.

H. Lukešová 11.8.2017 18:32

Re: Invazní druh, zvaný muslimové

Navíc, když vláda nařídí, že muslimští migranti budou mít důchod 20 000 Kč, kteří u nás nikdy nepracovali, budou mít důchody úplně za nic.

P. Rada 11.8.2017 19:06

Re: Invazní druh, zvaný muslimové?

Nebezpečná je především lidská hloupost počínající u škatulkování tam kde si dotyčný neadekvátně šetří duševní úsilí až zhloupne a kde mu to pak "hlava nebere" ač jiní vidí/vědí dál a víc...

Jeli někdo tak rizikový jak uvádíte je s podivem, že s ním obchodujeme - ba dokonce jsme na něm v mnohém surovinově závislý.

Navíc živočišný druh množící se pohlavně se pravidelně od jiného liší právě tím, že se s ním nemůže křížit. Nebezpečné je tedy právě už jen to, že leckdo není schopen pochopit to co znamená význam slova které používá - natož rozlišovat mezi muslimy či dokonce mezi Mekou a Medinou... Takovouto hloupostí jen navozuje válečnické nálady které mohou vyústit v jednostrannou bezohlednou ničivost, ačkoliv reálné a daleko větší nebezpečí hrozí s daleko více stran.

Než zas začnete psát obecně o druzích a muslimech, pokuste se podívat alespon na to, které země s těch na jejihž ropu, plyn... všichni pokrytecky jezdíme, pečeme a vaříme... jsou muslimské: https://cs.wikipedia.org/wiki/Isl%C3%A1msk%C3%BD_sv%C4%9Bt

A. Nový 11.8.2017 23:46

Re: Invazní druh, zvaný muslimové?

Než zas začnete psát cypoviny, tak si zjistěte odkud proudí plyn na kterém vaříte, či s ním v zimě topíte. Možná vám to nedochází, ale obchodovat s někým a nebo si někoho tahat domů je sakra rozdíl.

P. Rada 12.8.2017 3:45

Re: Invazní druh, zvaný muslimové?

Už se stalo jen mám za to, že souvislosti unikly Vám.

Ten "velký bratr" od kterého proudí nejvíc plyn k nám přeci válčí v oblasti odkud vede jiný plynovod k do Evropy a migrace k nám proudí především s oblasti kterou má pod "patronátem".

Obchodování kdy si můžu vybrat - nebo když jsem na dotyčném spíše závislý je opravdu "sakra rozdíl".

P. Vaňura 11.8.2017 16:50

Protože se tady pořád žvaní o "staletích kolonialismu,"

a "vině Evropanů" zejména v souvislosti s migranty (např. i ministr Zaorálek, který to patrně slyšel někde v Bruseli), probral bych dvě hlavní současná váčiště, totiž Syrii a Irák.

Je třeba vědět, že Irák ani Syrie nebyly NIKDY formálními koloniemi žádného evropského státu. Až do konce WW1 byly součástí Osmanské říše a po jejím skončení se staly „mandátními územím“ Společnosti národů, Syrie francouzským a Irák britským. Roku 1932 se Irák stal nezávislým královstvím, ale Britové si na jeho území ponechali vojenské základny. Když se r. 1941 chopil pučem moci proněmecký Rashid Ali al-Gaylani, zasáhla britská armáda dříve, než mu stačili Němci poskytnout letecky pomoc. Britská okupace pak trvala do r. 1947 ale Britové si zde opět ponechali vojenské základny až do r. 1954. R. 1958 svrhnul generál Abd al-Karim Qasim monarchii a prohlásil se iráckým presidentem.

Syrie prošla složitějším vývojem. I když se po WW1 stala francouzským mandátním územím, pokusil se Faisal I nastolit r. 1920 v Syrii vlastní království. Byl ale Francouzy poražen a tak vzniklo i fakticky syrské mandátní území. V letech 1925-7 vypukla další revolta, která byla Francouzy opět poražena. R. 1936 podepsala Syrie s Francií Smlouvu o nezávislosti, která ale nikdy nevstoupila v platnost. Po porážce Francie Hitlerem r. 1940 zůstala Syrie pod vládou vichystické Francie, ale r. 1941 byla vichystická vojska poražena Brity a Svobodnými Francouzy. Britové a Francouzi opustili zemi r. 1946 kdy se Syrie stala republikou.

Takže tady máme nějakých 30 let evropské nadvlády, což má být příčinou událostí, které se staly více, než 50 let po jejím ukončení!!!

J. Kopis 11.8.2017 22:34

Re: Protože se tady pořád žvaní o "staletích kolonialismu,"

K tomuto bych chtěl doplnit, že země V4 mají z období RVHP předplaceno na překlenutí několika desetiletí povinných kvót!

M. Moravcová 11.8.2017 15:59

Perfektní,

a teď babo raď. Já tady nechci žádné invazivní druhy. Příroda nás stvořila tam, kde uznala za vhodné a naše tělesné proporce přizpůsobila kontinentu a přírodním podmínkám. A to už nemluvím o mentální odlišnosti.

H. Lukešová 11.8.2017 16:07

Re: Perfektní,

Běloch patří do Evropy, Ameriky a Austrálie, černoch do Afriky, Arab do arabských zemí...Cokoliv jiného je nepřirozené.

M. Moravcová 11.8.2017 16:12

Re: Perfektní,

Amen :-)

P. Rada 11.8.2017 16:29

Re: Perfektní,

Paní Lukešová dávám Vám zapravdu, že součastné migrační vlny jsou projevem nestability systému a tedy předzvěstí něčeho velmi nedobrého.

Něco jiného je trofnout si tvrdit kdo či co kam "paří". Ten kdo to ví je bud Stvořitel nebo daleko spíše slepý egoista který nevnímá vývoj světa v širším nadhledu.

M. Moravcová 11.8.2017 16:38

Re: Perfektní,

tak kde se v těch sociálních inženýrech bere ta drzost kecat přírodě nebo Bohu do práce a šibovat druhy i lidskými po planetě?

P. Rada 11.8.2017 16:49

Re: Perfektní?

Přírodu si už lidstvo podmanilo, řadu druhů vyhubilo ... ale kde se v něm bere ta drzost chtít víc a víc a navíc s plným břichem... to Vám s jistotou nepovím.

Typuji jen, že to tkví spíše v lidské přirozenosti, která však byla deformována jakýmsi fosilním či jaderně-mocenským zdrogováním a na svém expanzivním jednání nechce co možná nic měnit. Nechceme si prostě přiznat co je naší podstatou a rádi bychom přitom byli podobni bohům.

Inženýrství v tom sotva bude - to je postavené spíše na racionalitě a tedy na nezávisle ověřitelném poznání daleko víc jak na nezvládnuté chtivosti.

P. Vaňura 11.8.2017 17:00

Sociální inženýrství nemá s inženýrstvím nic společného.

Spíše se jedná o svého druhu NÁBOŽENSTVÍ. To že se komunismus sám prohlásil za vědu věd a i Hitler se vědou mnohdy oháněl je jen PARAZITOVÁNÍM ideologů na tom, co věda v posledních pár stoletích lidstvu poskytla! Zelení si zase přisvojili název existujícího vědního oboru, ekologie, se kterým ovšem nemají NIC SPOLEČNÉHO!

J. Lepka 11.8.2017 17:38

Re: Perfektní?

Pane Rado, když tak tepete to fosilní a jaderně inženýrské zdrogování, jistě nám prozradíte, zda svůj počítač poháníte šlapacím dynamem nebo třením ebonitové tyče liščím ohonem.

P. Rada 11.8.2017 19:28

Re: Perfektní?

Pane Lepko už jsem to zde prozrazoval opakovaně a Vám napovím abyh se vyhnul spamu. Přemýšlejte např. nad tím, jakou máte celkovou energetickou bilanci - nebo např uhlíkovou stopu a pokud uznáte, že podobnou vašim předkům a přesto žijete daleko lépe s většími možnostmi - udělal jste pravděpodobně intenzivní technologický pokrok.

Právě počítače a informatika které nadhazujete jsou ale na spotřebu energie vzhledem k množství přenesené informace doposud ve všeobecnosti v nebývalém progresu a tak když se ptáte natoto jste nejspíše myšlením úplně vede.

Pokud Vás ale přesto zajímá náhled např nad průěrnou spotřebou energi/uhlíkovou stopou zkuste něco s následujícího:

http://www.enviweb.cz/89717

http://slideplayer.cz/slide/11182009/

H. Lukešová 11.8.2017 16:55

Re: Perfektní,

Naopak píše to paní Moravcová, Bůh nebo příroda, záleží na naši víře, člověka někam umístil, aby žil, bělocha do Evropy, černocha do Afriky atd.atd. Naopak nekontrolovaná migrace je zločinem proti Bohu nebo přírodě. Proč má být Evropa černá? Z jakého důvodu? V čem černá Evropa prospěje lidstvu?

S. Netzer 11.8.2017 17:05

Re: Perfektní,

Ovšem diskutérka Moravcová píše, že "sociální inženýři šibují druhy i lidskými po planetě", zatímco vy píšete o "nekontrolované migraci".

Ale hlavně, že si rozumíte. :-))))

H. Lukešová 11.8.2017 17:11

Re: Perfektní,

No a to s tím samosebou souvisí. Kvůli sociální inženýrům, kteří šibují s lidmi na planetě, dochází k nekontrolované migraci. A to je zločinem proti Bohu nebo přírodě.

S. Netzer 11.8.2017 17:21

Re: Perfektní,

Aha, tak to by mě nenapadlo.

Když jste jela na dovolenou do Israele, tak to bylo taky proti Bohu a přírodě, když jste opustila své předurčené místo?

H. Lukešová 11.8.2017 17:22

Re: Perfektní,

Na dovolenou jet můžu, už jsem v Izraeli byla, ale žít v Izraeli bych samozřejmě nemohla, není to mé Bohem či přírodou předurčené místo, to máte pravdu.