25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

MIGRACE: Invazní druhy

Vědci odhadují, že počet nepůvodních invazních druhů se v Evropě za posledních 40 let zvýšil o více než tři čtvrtiny. Roční újma, kterou způsobuje jejich invaze na území Evropské unie, dosahuje až 12 miliard eur.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lepka 11.8.2017 17:40

Re: Perfektní,

Vás toho, milá Sybille, nenapadne víc.

S. Netzer 11.8.2017 17:45

Re: Perfektní,

Jistě, milá lebko.

H. Lukešová 11.8.2017 17:45

Re: Perfektní,

Ano, každého musí napadnout, že má slova a slova paní Moravcové spolu souvisí, navazují na sebe. Stačí umět číst písmenka a spojit si jejich význam.

A. Nový 11.8.2017 23:51

Re: Perfektní,

Zase mne napadají ty troky! :-))

H. Lukešová 11.8.2017 17:27

Re: Perfektní,

Navíc jedinými právoplatnými vlastníky a dědici Země Izraelské jsou Židé. Izrael je židovský domov, je to vlast pro židovský národ.

K. Koranda 14.8.2017 16:27

Re: Perfektní,

Běloši byli ještě vcelku nedávno černoši. To bylo v té době kdy jedinní běloši v Evropě byli neandrtálci. Co teď s tím váš mozeček bude dělat?

K. Koranda 14.8.2017 16:24

Re: Perfektní,

To je ale blboučký názor.

P. Klíma 11.8.2017 15:20

Invazní druhy homo sapiens

mohou být stávajícím entitám prospěšné nebo vedle nich neutrálně koexistovat (Vietnamci, Ukrajinci, Slováci aj.).

Invazní druhy ničící původní populaci je nutné odstraňovat efektivně, rychle a se vší rozhodností.

H. Lukešová 11.8.2017 15:21

Re: Invazní druhy homo sapiens

Ano.

B. Hamal 11.8.2017 13:41

Nepůvodní invazní druhy

Titulku "MIGRACE: Invazní druhy" by měl předcházet "KOLONIALISMUS: Invazní druhy"

S. Netzer 11.8.2017 13:51

Re: Nepůvodní invazní druhy

Celé dějiny lidstva jsou též dějinami migrace.

Počátkem není ani kolonialismus, ani stěhování národů.

L. Vrána 13.8.2017 19:53

Re: Nepůvodní invazní druhy

Celé lidské dějiny jsou dějinami migrací, invazí, válek, zotročování, etnických čistek, genocid. Jsme sice úspěšný živočišný druh, ale žijeme s obrovskými ztrátami. Písemné památky ukazují, že války a genocidy provázely lidskou společnost odjakživa a všude. Válečné akce končily s oblibou vražděním obyvatelstva bez ohledu na věk a pohlaví. Izraelité při migraci, tj. dobývání, Svaté země pobořili a vyhladili řadu měst, nejznámější mezi nimi Jericho atd. Rolníci jedné bílé křesťanské rasy za pomoci státu (USA) při migraci vybili rolníky jiné rasy (včetně malých dětí) pomocí hromadných i individuálních vražd, hladu a epidemií, když obsazovali jejich zemi. To jsou jenom dva příklady ze staré a nové doby.

Když se to tak vezme, vlastně genocidy ve 20.století nezpůsobily ty největší ztráty.

Značná část osob páchající válečné násilí se osobně neobohacovala, byli to slušní lidé sportovního ducha, dobří rodičové a milovníci psů, učitelé, živnostníci, dělníci, vědci. Jejich manželství byla příkladná, děti náležitě vychovány.

Dávno jsem propadl dějinné skepsi a řekl bych, že něco je prostě v nás lidech hodně špatně. Proto předpokládám, že migrace Neevropanů, navíc odlišného náboženství, do evropských zemí skončí katastrofou.

J. Jurax 11.8.2017 15:31

Re: Nepůvodní invazní druhy

Neměl.

Kolonialismus - zejména v Africe centrální a jižní - tam mimo jiného přinesl i civilizaci.

P. Vaňura 11.8.2017 15:39

Kolonialismus za to určitě nemůže, viníky jsou ovšem lékaři,

díky nimž se příliš mnoho Afričanů dožívá dospělosti!

Mimochodem, muslimové útočili na Evropu už od počátku osmého, ne li druhé půlky sedmého století! Evropané se ubránili jen díky vojenské síle s miliony obětí!

S. Netzer 11.8.2017 11:01

O kvalitě článku

svědčí odkaz na článek experta Chrastiny.

A. Nový 11.8.2017 11:52

:-))

Ještě že o kvalitě článku nerozhoduje jakési pí. Sybille Net zero. Kdybych napsal Net zero blbé jak troky, tak by to vypadalo že chci urazit troky, ale troky blbé být nemůžou a navíc jsou užitečné při domácí zabíjačce.

P. Rada 11.8.2017 12:04

Re: :-))

Mám za to, že o "kvalitě článků" rozhoduje také systém, vydavatel, sponzor... a v neposlední řadě cílová oblast a záměr pro ktrý je okruh článků určen.

Pokudby někdo měl naopak na zřeteli vyšší věcnou kvalitu a méně okuktově-letně-politizovaného... nedivil bych se, pokud by zavedl nějaký systém recenzního či oponentního řízení.

Když má ale někdo politicky jasný cíl a ten je prioritní a navíc jde o aktivistu v prvém slova smyslu ... není divu, že vychází to co vychází jako jedna s verzí svobody projevu.

S. Netzer 11.8.2017 12:30

Re: :-))

Tomu říkám argumentace na vysoké úrovni.

Dokonale zapadá mezi ostatní příspěvky.

J. Jurax 11.8.2017 15:33

Re: :-))

Dokonale zapadá mezi ostatní příspěvky. Vaše.

H. Lukešová 11.8.2017 13:21

Re: :-))

Připomíná mi argumentaci Hermana Göringa, který prohlásil, že "o tom, kdo je Žid, rozhoduji já"...

S. Netzer 11.8.2017 13:35

Re: :-))

Podobnost mezi Reichsmaršálem a vámi není čistě náhodná.

Vy rozhodujete, kdo je správný Žid a kdo je "shit jew", tak jako kdo je špatný křesťan, na rozdíl od příslušníků té "pravé církve Kristovy".

Je příznačné, že podobné soudy vynášejí otupělé osoby s nízkým vzděláním.

H. Lukešová 11.8.2017 13:48

Re: :-))

1) K tomu jen jedno, já mám formální vzdělání celkem dobré, ale vás tipuji na osobu s nedokončenou základní školu.

2) Židé? Židé potřebuji hrdinné, vlastenecké lidi, ne protižidovské Židy, kteří se svého původu zřekli, zřekli se své víry. Lidi, kteří milují svou zemi, svou stát, svou půdu. Stát Izrael patří Židům, jediným, právoplatným dědicům a vlastníkům. Češi také nepotřebovali Emanuela Moravce.

3) U křesťanství rozlišuji, na Církev Katolickou, která se protižidovských výroků zřekla, a ušlechtilou reformaci (Čeští a Moravští bratři) ne darebáka Luthera, od něho se křesťané ušlechtilé reformace zřekli. Katolíky a České a Moravské bratry, baptisty za rovnocenné. V americké Církvi jsou mi samozřejmě sympatičtí konzervativní evangelikálové, křesťanští sionisté. Nevyznávám denominační pýchu. Každý normální člověk je schopný poznat, co je správné, co ne, apriorní princip morálky...

4) No a Pravoslavná církev? Tak dlouho měla v liturgii zvolání ("Ti, co tě dali ukřižovat, oplať jim to Pane, oplať jim to Pane!!!"), to nesvědčí o ušlechtilé Církvi.

A jinak se zalkněte...

Z. Rychlý 11.8.2017 8:23

Já bych ten zákon toleroval,

pakliže bude přísně aplikován na migranty z Afriky a Blízkého východu.

A. Hrbek 11.8.2017 8:20

Podle autora

bychom jako invazní druhy měli v Čechách vyhubit brambory, kukuřici a stovky druhů okrasných rostlin. O stovkách živočichů, například kapru, nemluvě. Typickými invazními národy jsou například Maďaři nebo Češi.Co s nimi?

Rozhodující je, jako vždy, míra.

R. Morava 11.8.2017 8:45

Re: Podle autora

Někde psali, že pěstování kukuřice způsobuje na některých místech splavování úrodné půdy. Takže ano v některých oblastech by měla být kukuřice odstraněna aby nezpůsobovala velké problémy!

Pro pomaleji chápající. Invazními druhy se ani podle direktiv evropské unie se nemyslí užitečné druhy rostlin, které nelikvidují ostatní. Je to něco jako budhističtí přistěhovalci v regulované formě (pěstování brambor) můžou být přínosem. Neregulovaný přísun agresívních druhů je však problém. Češi a Maďaři jsou v našich šířkách druhem původním i když Vám v evropském tisku už někde tvrdí opak.

P. Rada 11.8.2017 11:55

Re: Podle autora

Ano kukuřice je vemni riziková plodina a např její pěstování na jižní moravě místy spolu s dalšími vlivy vedlo v dnešní době ke ztrátě až PŮLMETRU silné vrstvy té nejůrodnější půdy která se v tomto regionu vyskytovala a předtím byla tisíce let vytvářena. Takže s těmi problémy ve spojení s kukuřice s extrémě chtivým člověkem Vám právě u nás dávám zapravdu.

Jiným regionem kde na kukuřici žil člověk stabilně dokonce celá tisíciletí byla oblast Yukatánu kde se svou vytrvalostí proslavila říše Máyská.

Co se ale týká "čechů" tak v tomto dolíku uprostřed Evropy se sice nejčastěji mluví jedním jazykem ale etnograficky - geneticky - jede o oblast, kde se dlouhodobě prolínaly kultury a etnika celé oblasti. Žijí zde doposud proto jak potomci prapůvodních tak keltů, seveřanů, slovanů, germánů .... a je pro obtížnost národní identifikace velmi příznačné, že na toto vše leckdo rád pozapomíná možná proto aby se v této hordě cítil jako doma.

P. Vaňura 11.8.2017 12:11

Máte nějaký odkaz na ten půlmetr půdy?

Největší zvěrstvo je samozřejmě pěstování kukuřice na biopaliva. Co se týče s oráním po svahu, nad tím zůstává rozum stát, že to vadí se ví už několik set let!

Geneticky existují jen "Evropané," ač je lze ještě dělit podle ne úplně jasných kritérií. Dost mě např. překvapilo, že Češi mají mnohem více románské krve, nežli germánské. Možná může jít o společné keltské dědictví, ale to je už moje spekulace.

Ale je geneticky prokázáno, že Evropané mají geneticky mnohem blíže k východoasijcům, než má kterákoliv z těchto skupin k negroidům. Američtí černoši (moderně Afroameričané) mají navíc nemalý podíl bělošské krve. To není nic divného, stačí je porovnat s africkými černochy.

P. Vaňura 11.8.2017 15:36

Mimochodem, o stabilitě v říši Mayů lze úspěšně

pochybovat, celá kultura téměř zmizela v důsledku sucha. Už jsem tu uváděl jistou perličku, mayští mocipáni totiž tvrdili, že vodu zajišťují výhradně oni svými náboženskými obřady. A když nastalo sucho, báli se, že by mohli být voláni k zodpovědnosti a proto někteří UTEKLI!

P. Rada 11.8.2017 16:41

Re:O stabilitě v říši Mayů ...

Bylo to spíše trochu jinak. Máyové dokázali ledacos a po celá tisíciletí stabilně ale neosvojili si za celou tu dobu schopost migrovat. Nečekané několikasetleté sucho proto tuto říši zničilo ačkoliv proti nájezdníkům s okolí byla prakticky neporazitelná.

Ti "mocipánové" přitom byli především kněží, kteří měli základní úkol stanovit přesně podle hvězd ... příchod doby deštů. Kdo zasel brzo zemřel protože mu sadbu vyklovali ptáci... - kdo zasel pozdě zemřel protože mu ji smyly deště.

Když prognostika po celých tisíciletích přestala na cca 200let platit - odumřela civilizace.

Bume proto rádi, že naše meteo-pranostiky doposud ještě jakš-takš vycházejí - nemusí to trvat dlouho a nebude za ně žádná háhrada. Žádný superpočítač světa totiž nejspíše nikdy nedokáže určit kdy přijde příští jaro...

P. Rada 11.8.2017 9:01

Re: Je rozhodující míra?

"Míra" oprfavdu bývá dlluhodobě rozhodující ale dodávám, že dnešní člověk, žijící na obvykle na dluh, důsledné poměřování ani ve svých zákonech nereflektuje - natož aby vše precizně poměřoval a reflektoval.

Jakkoli je tedy věcná míra fakticky a hlavně dlouhodobě rozhodující - tak ještě větší dopad mívá momentální lidská emotivita poměřovaná pocitem uspokojení a to bývá dominantní a přitom velmi nejisté měřítko.