25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

MIGRACE: Invazní druhy

Vědci odhadují, že počet nepůvodních invazních druhů se v Evropě za posledních 40 let zvýšil o více než tři čtvrtiny. Roční újma, kterou způsobuje jejich invaze na území Evropské unie, dosahuje až 12 miliard eur.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 11.8.2017 12:01

Mannova "hokejka," ten termín jistě znáte

Mimochodem, daleko nejhorší sucho bylo u nás roku 1947, s nemalými politickými manipulacemi a konsekvencemi. Moje matka pamatuje, že tehdy obilí někde vůbec nevyrostlo! Nic současného nelze s tímto srovnat, i když s plány vlády ohledně hospodaření s vodou většinou souhlasím!

J. Lepka 11.8.2017 13:50

Re: Mannova "hokejka," ten termín jistě znáte

Tou hlavní bylo následné odmítnutí Marshallova plánu a vydrancování zásob na Ukrajině s důsledkem miliónů mrtvých. To ale klimaalarmistům nějak nevadí, melouni jsou prostě uvnitř rudí.

P.S. Další jev, p. Radou a dalšími ignorovaný, je středověké klimatické optimum, díky němuž vikingové byli schopni osídlit Grónsko, kde, světe div se, rostlo a dozrávalo obilí plus další a další jevy, které se prostě na vliv člověka svést nedají. To jsou ale nevhodné argumenty a jako takové musí být eliminovány. Přibližně jako když tzv. pyramidioti rašplí upravovali některé šutry, jen aby rozměrově zapadly do jejich "teorií"

R. Morava 11.8.2017 9:01

Re: Invazivnost a stabilita prostředí.

Jenomže vy vše odpichujete od jediného - změny klimatu? Definovat co je původní druh lze i podle jiných klíčů. Například migraci sice způsobují i třeba sucha v "Arábii" či Africe, ale především idiotské náboženskokulturní předpisy v těch zemích. Ty jsou hlavní příčinou válek a chudoby migrantů.

Odkazováním ve všem jen na změnu klimatu ztrácíte důvěryhodnost. Proto i Vaše 200násobné gradienty považuji za možné ale přesto nedůvěryhodné. Přitom sám považujete za důvod změn klimatu lidskou činnost. Takže co bylo dřív slepice nebo vejce? Vlastně bychom původnost mohli stanovit klidněpříchodem Slovanů, Křesťanství....

P. Rada 11.8.2017 11:08

Re: Invazivnost a stabilita prostředí.

Pane Moravo mýlíte se nebo mi něco dokonce podsouváte záměrně?.

Pokud jde o stabilitu systému opakovaně uvádím, že ten planetární pozemský je narušen už s celé řady důvodů a změna klimatu je jen jedním z nich:

http://abicko.avcr.cz/2010/07/04/meze.html

To že nás s řady důvodů čekají velmi vážné problémy je tedy zřejmé a ten migrační, který je dnes nejspíše teprve v samém počátku, je jen jeden z nich:

https://www.novinky.cz/domaci/385720-klimatolog-cilek-je-to-teprve-zacatek-do-pohybu-se-mohou-dat-stamiliony.html

M. Frank 11.8.2017 10:04

Re: Invazivnost a stabilita prostředí.

http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/172036-slunce-se-ochlazuje-do-15-let-prijde-doba-ledova-varuji-vedci/

P. Rada 11.8.2017 11:02

Re: Invazivnost a stabilita prostředí.

Háček je v tom, že v dotyčném článku nikdo nic nepoměřuje - jen spekuluje. Pokud by to udělal, pak by mu nejspíše předně vyšlo, že sluneční aktivita sice kolísá ale jen o zlomky procenta kdežto vliv radiační bilance posouvá systém řádově více. To se ve vědě ví a míra je bilancována:

http://www.enviwiki.cz/wiki/Soubor:Radiacni_pusobeni_AR5.svg

Navíc je sluneční aktivita proměnná periodicky a to vede k tomu, že i pokud se oteplování planety na čas poklesem iradiace zpomalí - v následujícím období naopak vzroste. Uvolněný uhlík ve formě CO2 naproti i několikasetletému výkyvu sluneční aktivity zůstane v atmosféře dokonce celé sta miliony let !!! ..... http://www.pmodwrc.ch/pmod.php?topic=tsi/composite/SolarConstant

Pokud by opravdu došlo i na tak velký pokles jako v případě Maunderova minima ještě by to nestačilo ani na zastavení GW natož na směřování k době ledové. Tomu totiž už nevědomky zabránili naši dávní překové před cca 5000 let vypalováním lesů a zakládáním rýžovišt a právě proto i lidské civilizace následně expandovali po celé planetě.

http://www.academia.cz/pluhy-nemoci-a-ropa.html

P. Vaňura 11.8.2017 11:55

Původnost může znamenat též IZOLOVANOST

Typickým případem je Austrálie a Tasmánie. Pokud by byla nějakou pevninskou šíjí spojena s Asií, bude složení zvěře úplně jiné.

V důsledku "zavlečení" psa Dinga "původním" (čti nejstarším) obyvatelstvem Austrálie, prakticky vyhynul "původní druh" vakovlk, který nebyl schopen psům konkurovat, neboť nelovil ve smečkách!

P. Kremla 11.8.2017 7:34

Severočeské Lázně Kynžvart... Ach jo.

P. Stupka 11.8.2017 9:35

Re:

Také mne to hned zarazilo :-).

P. Harabaska 11.8.2017 10:27

Re:

Taky jsem si nikdy nemyslel, že Praha leží někde v Jeseníkách.

S. Ševeček 11.8.2017 6:59

Invazijní

Vodní hyacinty likvidovat!

P. Rada 11.8.2017 7:10

Re: Invazijní

Vodní hyacinty nejúčiněji likviduje chlad tj. zimní počasí.

J. Lepka 11.8.2017 14:00

Re: Invazijní

A ochechule, specielně kapustňáci.

R. Gramblička 11.8.2017 6:50

nikoliv

nikoliv čeleď miskovitých, ale miříkovitých (Apiaceae)

R. Gramblička 11.8.2017 6:55

Re: nikoliv

... a není to keř, proboha živého, to si to autor nemůže zkontrolovat na wiki?

V. Kotas 11.8.2017 6:32

Zapomnělo se jmenovat dva

velmi nežádoucí druhy - ekoteroristy, islám.

J. Jurax 11.8.2017 1:11

Poslední odstavec

by se měl tesat do šutrú, před každou schůzí sněmovny předčítat zastupičům, kteří budou poslouchat vestoje, aby nechrněli, a každý den číst v prime time v každé TV, aby si i sorostný lid uvědomil.

Text je ovšem politicky nekorektní, xenofobní, rasistický, ba náckovský - neboť je pravdivý.

H. Lukešová 11.8.2017 1:23

Re: Poslední odstavec

Text je samozřejmě pravdivý, protože je politicky nekorektní, xenofobní, rasistický, ale nacionálně socialistický ne, protože není antisemitský a antislovanský.

P. Dvořák 11.8.2017 1:43

Re: Poslední odstavec

Proč si oba myslíte, že text je politicky nekorektní, xenofobní, rasistický, (ba náckovský)?

Cožpak pravdivý popis (jakýkoliv text) situace nemůže být pravdivý bez dalšího?

V. Kolacik 11.8.2017 5:48

Re: Poslední odstavec — diskutabilní jsou pouze

dvě slova ve druhé polovině odstavce: "možná" a "může".

Politická korektnost je politicky nekorektní výraz.

"Multikulturalismus je mrtev" (Merkelová, 2010); Merkelová je mrtvá (multikulturalismus, 2015).

"Bedříšek Nýčů žije" (Kolacik, 2017) a vaří vodu pro s(oudružku) Mutti.

H. Lukešová 11.8.2017 10:08

Re: Poslední odstavec

Jedná se samozřejmě o ironii. Tak, jak kecají neomarxisté.

P. Vaňura 11.8.2017 11:49

I pravdivý text může být dle rudozelených zrůd ZAKÁZÁN,

pokud např. vyvolává nežádoucí averzi k protěžované skupině!

TV Prima má problémy, protože poukázala na naprostý rozpor mezi zákazem koupání v "kraťasech," či trenýrkách, což je údajně nehygienické a koupáním v burkinách, což údajně nehygienické není!

Až skončí sluníčkáři na lucernách, kam dávno patří, bude pravdivý text opět pouze pravdivý bez přívlastků, dříve ne...

H. Lukešová 11.8.2017 13:11

Re: TV prima je jediná, který není presstitutská,

která za peníze prodá svou čest. ČT, Nova a většina tiskovin jsou neomarxistické, pravdu převrací v lež, lež v pravdu. A to protiizraelské běsnění, že za všechno můžou "židovští osadníci", atd. Ať si rádio hlásá, co chce, ať ČT říká, co chce, tiskoviny píší, co chtějí,můj postoj se nezmění, nezradím ani svůj původ, své dějiny, nebudu proti Státu Izrael, nebudu pro muslimské migranty, nebudu na straně palestinských teroristů.

P. Dvořák 11.8.2017 13:36

Re: TV prima je jediná, který není presstitutská,

Od narození jsem Brňák jak poleno, nijak podrobně neznám dějiny Izraele, ale vždy mu budu fandit. A vždy budu proti islámu, proti vychcaným imigrantům, proti duševním troskám v rouše jezevčíka.

Protože mám osobní zkušenosti s Araby.

H. Lukešová 11.8.2017 13:56

Re: TV prima je jediná, který není presstitutská,

Lži palestinské propagandy říkají, že Židé údajně ukradli zemi Arabům, nic z toho není pravda. Dokládají to AUTENTICKÁ SVĚDECTVÍ CESTOVATELÚ.

Americký spisovatel Mark Twain napsal roku 1867 cestopisnou knížku "The Innocents Abroad" o svých zážitcích v Evropě a Palestině. S ním cestovalo několik dalších amerických svědků. O stavu tehdejší Palestiny napsal: "V údolí Jeezrel a Galileji není jediná vesnička. V okruhu 30km oběma směry jsme nepotkali živou bytost. Nazaret je pustý, Jericho je zřícenina, Betlém i Betania liduprázdné, všude jen pustota a plevel. Strom nebo keř jen tu a tam, dokonce ani odolný olivovník nebo kaktus není k vidění. Palestina je v dezolátním stavu".Kvůli pravdivému popisu země obviňovali arabští vůdcové Marka Twaina z rasismu. Twainovo svědectví potvrdili i jiní svědkové. "Palestina je v desolátním stavu", napsal v 18. století francouzský historik Francois Volney.

"Země je opuštěná, neviděli jsme žádné zvíře, jen pár ptáčků" napsal roku 1844 William Thackeray v cestopise "From Jaffa To Jerusalem". Britský konzul James Finn napsal v roce 1857: "Země je bez obyvatel je zapotřebí ji obydlit".

V roce 1896 projel Palestinou na koni H. Allen Tupper junior. V New York Times pak napsal: „Setkal jsem se jedině s obchodníky na velbloudech a s divokými kmeny beduínů, kteří zůstali na jednom místě nejdéle dva měsíce.“ Velkou důležitost má zpráva Britské královské komise z roku 1913: "Země je poloprázdná, ekonomika stagnovala až do příjezdu prvních sionistů roku 1880. Silnice z Gazy na sever byla sjízdná pro přepravu jen v létě. Domky byly z bláta, bez oken, pluhy ze dřeva, hygienické podmínky hrozné, školy žádné, vesničky řídce obydleny, všude samé ruiny“.

Podobná svědectví dokládají cestovatelé Alphonse de Lamartine, Sir George Gawler, Sir George Adam Smith, Siebald Rieter, priest Michael Nuad, Martin Kabátník, Arnold Van Harff, Johann Tucker, Felix Fabri, Edward Robinson a jiní.

H. Lukešová 11.8.2017 14:01

Re: TV prima je jediná, který není presstitutská,

http://www.imninalu.net/myths-pals.htm

Před Peelovou komisi v roce 1937 prohlásil vedoucí představitel Arabů Auni Bey Abdul-Hadi: "Nic takového jako Palestina neexistuje. Tento pojem vynalezli sionisté! V Bibli není žádná Palestina. Naše země byla po staletí částí Sýrie (Jerusalem Post, 2.11.1991). H. Allen Tupper junior v New York Times pak napsal: "Setkal jsem se jedině s obchodníky na velbloudech a s divokými kmeny beduínů, kteří zůstali na jednom místě nejdéle dva měsíce."

V květnu 1947 řekl poslanec Nejvyšší arabské rady v OSN: "Palestina je syrskou provincií." O několik let později řekl Ahmed Shuqeiri, pozdější předseda OOP, před Radou bezpečnosti: "Každý ví, že Palestina nebyla nic jiného než jižní Sýrie." Vedoucí britského oddělení pro rozvoj Palestiny Lewis French napsal : "Narazili jste tam jen na drobné zemědělce v hliněných chýších, těžce postižené malárií... Pokud nebyli sami zloději dobytka, ochotně poskytovali úkryt jiným pachatelům... Rozsáhlá území byla neobdělána... Jednotlivé parcely měnily každý rok svého majitele. Veřejná ochrana neexistovala a drobní zemědělci se sami stávali obětí útisku a plundrování ze strany jejich beduínských sousedů.

A nejvýznamnější výrok, který bere "vítr z plachet" všem antisionistům, je výrok Zahíra Músejna, člena výkonného výboru PLO v rozhovoru poskytnutém holandským novinám Trau, 31. 3. 1977: "Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'. Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu

H. Lukešová 11.8.2017 14:05

Re: TV prima je jediná, který není presstitutská,

i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu,nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

Stát Izrael je fénix z popela holocaustu, Židé obnovili svůj v zemi, jejich zemi, zemi, která jim vždy patřila. Židé, představitelé Davidova národa, národa, ze kterého vzešel Ježíš Kristus, jsou jedinými právoplatnými vlastníky a dědici země. Vybudovali úžasnou zemi, Židé v Izraeli, mají vztah ke své zemi, své půdě, svým dějinám. Jsem katolička a vždy budu milovat Stát Izrael a židovský národ. Stát Izrael mám a budu mít v srdci navždy.

J. Lepka 11.8.2017 14:10

Re: TV prima je jediná, který není presstitutská,

No právě! A pak přijede pár sionistů a dokáže, že se tam dá žít, hospodařit a prosperovat. To se neomlouvá. Plus průměrné, jen velmi vlažné vzdělání a celoživotní vymývání mozků, sice stejně nedovzdělanými, leč přesto náboženskými "autoritami"- ( jen pro úvahu: kolik asi z imámů a mulláhů si umí přečíst Korán v původní, neupravovaném znění ???)

H. Lukešová 11.8.2017 14:16

Re: TV prima je jediná, který není presstitutská,

Na a když ti "zločinní sionisté" zúrodní zemi, tak Arabové chtějí ukrást zemi, přitom se na rozkvětu Země Izraelské vůbec nezasloužili, jsou jejich zloději, nepatřila jim.

J. Jurax 11.8.2017 15:43

Re: Poslední odstavec

Proč si oba myslíme, že text je politicky nekorektní, xenofobní, rasistický, (ba náckovský)?

No protože na téma migrace a nelegálních připrchlíků pravdivý text nemůže než být takto oficiálně označován.

A u všelikých sluníčkářů, lidskoprávních aktivistů vesměs levicových, multikulti cvoků a v neposlední řadě bruselských pitrysů jsou tyto nálepky standardem.