6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Slováci můžou a my ne?!

Lékaři po celém světě stále hledají levný léčivý přípravek, který by každý, kdo se nakazí virem SARS-CoV-2, mohl bezpečně užívat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kouk 23.2.2021 14:23

Když je nezávadný a bez nepriznivych vedlejších účinků, tak bych se nebál ho použít. Zda je účinný se zjistí brzy. Zda se jedná o loby výrobce, taky. Už se o mnoha lécích proslýchá, že jsou placeba..

P. Weisskopf 23.2.2021 14:23

Vážený pane Fráňa,nerad bych vám vyvracel vaše lžitvrzení ale sdělte mi prosím který lék na covid a na jaké používání a složení byl schválen v ČR. Pak Vám asi bude situace jasná.A léků na covid se ve světě i u nás zkoumá tolik že mne upřimně dojímá že zrovna tento ale i tak jeho použití na covid podléhá schválení SUKL a to přeci víte.A také doporučují na covid někteří Aspirin tak ten je schválený s tím můžete začít.

M. Boháček 23.2.2021 14:15

8-o Ty teľa májové, ja nie som Lipták, ja som tu zdieľal info z jeho blogu, aj s odkazom na tento blog. A dnes zasa, aby si to každý prebral, ako vie, a prípadne si tým sebe, alebo svojej rodine pomohol. Najmä, ak sa v Česku ľudia (ne)liečia ako na Slovensku.

Ak ste v tom ústave pracoval tak zodpovedne, ako čítate príspevky .. a nechápete ich....

P. Moravčík 23.2.2021 14:11

Nie si ty náhodou istý hoaxer a Tisov obdivovateľ Peter Lipták? Hodne by to vysvetľovalo. Liečenie sirupčekom, výlevy na konšpiračnom Eurorešpekte...

https://www.youtube.com/watch?v=ek91jKWRdFE

M. Boháček 23.2.2021 14:00

Dr. Igor Bukovský s jeho vitamínom D, C, zinkom je známy hoaxer. Prof. Jiří Beran s jeho Isoprinosinom je známy český dezinformátor. Vyšetríme vás po telefóne, keď sa vám bude zle dýchať, zavolajte si sanitku ( liečenie aktuálne na slovensku).

No a Matovič sa ako liečil, keď bol pozitívny? Prosím, jeho vlastné slová: https://www.youtube.com/watch?edufilter=NULL&v=92Khga7TJqs

L. Severa 23.2.2021 13:59

Vyrábí se i pro lidi - viz googel.

M. Boháček 23.2.2021 13:55

Už je na každom, ako si tieto informácie preberie. Najmä, ak sa aj v Česku ľudia ambulantne "liečia" cez telefón.

...Dnes mu (Ivermektínu) vďačia za odčervenie už stovky miliónov pacientov. Vedelo sa, že má aj silné protivírusové účinky a dnes sa ukázalo, že má aj vynikajúce účinky v terapii kovidu. Už desiatkam miliónov pacientom v Indii a Brazílii pomohol vyliečiť sa aj z tejto novodobej choroby. Poskytuje 100 % ochranu pred nakazením (napríklad zdravotníckych pracovníkov v riziku) a podľa doterajších vedeckých štúdií zabezpečí v priemere o 86 % ľahší priebeh rannej ambulantnej fázy choroby a pri komplikovaných ťažkých stavoch v nemocniciach bolo obdobne u každého liečeného pacienta zaznamenané zlepšenie klinického priebehu až o 81%. Ak sú pacienti liečení ivermektínom, tak sa podstatne znížuje riziko smrti...

...Predsa nie každý môže zaplatiť 200 – 400 euro za Scabioral a cestovať krížom cez celé Slovensko do Bratislavy naháňať potrebný liek v Rakúsku. Za tohto ministra Krajčiho, ľudia sa sami začali liečiť liekmi pre zvieratá. ... budem testovať nejaké veterinárne liečivo, sám na sebe, v indikácii profylaxie zdravotníka vo vysokom riziku(1.). Vybral som si roztok z Nitry pre ovce Galmectin a užívam ho už viac ako mesiac tak, že prehltnem každé dva týždne 2ml tohto roztoku. Flaštička stojí 9 euro a obsahuje 10 dávok. Cena ako v Indii, či Egypte. Má to takú pomarančovú príchuť a môj žalúdok vôbec neprotestuje. Takže to je moje malé tajomstvo, prečo som kovid ešte nedostal, hoci som denne v prvej línii boja proti pandémii. Nuž uvažujem, aký môže byť rozdiel medzi veterinárnym a humánnym ivermektínom. Možno keby to ŠUKL preveril, a keby zdravotnú nezávadnosť preskúmal aj ÚVZ SR. Ak by boli zistenia dobré, tak by dali jednu pečiatku a hneď by bolo všetko v poriadku. Nakoniec výroba pre ľudí by sa mohla presunúť do Hlohovca...

https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/02/04/ivermektin-nove-davkovanie-obstaranie-neziaduce-ucinky/

Z. Lapil 23.2.2021 13:49

I lék něco stojí, takže nepochybuju, že se tím taky někdo zabývá. Viz Remdesivir plus několik dalších (ano - nepříliš úspěšných) včetně toho ivermektinu, Viz nedávná zpráva z Izraele, že jim tam cosi zabralo na 29 z 30ti lidí, jasně, čeká je dlouhá cesta a nikdo neví, jestli bude úspěšná, ale není pravda, že "se neřeší" lék.

Věc by taky mohlo vysvětlovat, že jelikož je covid zhruba chřipka (hnusná a nebezpečná, ale chřipka), tak je situace podobná jako s chřipkou "obyčejnou". Totiž že na chřipku taky pořádný lék není, ale očkování ano, přičemž vakcína je - skrze mutace - rok co rok aktualizovaná.

A když se podíváte za další roh: ve spoustě zemí fungují zdravotní pojišťovny. Myslíte, že ty si nechají z kapes tahat velké peníze za vakcínu a za přetížené JIPky, existuje-li jen trocha naděje na slušný levný lék? A tam, kde povinné pojištění nefunguje, je to ještě výraznější, protože chudí (úsporní) se očkovat nenechají a řeší "se" až nemoc.

M. Boháček 23.2.2021 13:47

https://www.startitup.sk/nova-studia-invermektin-dokazal-u-pacientov-s-ochorenim-covid-19-zazraky-dlzku-choroby-rapidne-skratil/

https://www.jpost.com/israel-news/antiparasitic-drug-reduces-covid-19-infection-exclusive-658949?fbclid=IwAR1pkG8N-aatSDxQNJhZIhEb13mneqP50tL8hx0AmAH3uANk_CGtyx0EenQ

Informácia z mája:

https://www.hlavnespravy.sk/zotavuju-sa-do-styroch-dni-lekarsky-tim-tvrdi-ze-nasiel-liecbu-covid-19-kombinaciou-dvoch-beznych-lacnych-liekov/2170482

Košice:V odborných kruhoch sa vie, že vo Východoslovenskom ústave srdcových chorôb sa úspešne vylieči 85% ťažkých covidových pacientov vďaka unikátnej liečbe vitamínom C a D. Emeritný prednosta prednosta Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny VÚSCH doc. MUDr. Pavol Török, CSc. si preto dovolil kritizovať pochybovačných vládnych odborníkov okolo ministra Krajčího, aby povolili využívať aj u nás pomerne lacný liek Ivermectin, ktorý je v zahraničí bežne dostupný a využíva sa aj pri liečbe ochorenia Covid-19.

https://www.bystricoviny.sk/bystricoviny-tv/krajci-odvolal-zakladatela-vusch-kosice-kde-dokazu-unikatnym-sposobom-liecit-covid-19/

J. Fráňa 23.2.2021 13:24

Studie již provádělo mnoho zemí světa a účinek na virová onemocnění je prokázaný.

J. Volf 23.2.2021 13:23

Již delší dobu se snažím upozornit na možnost léčby covidu amantadinem,Viregyt K, registrovaný SUKLEM jako lék k terapii Parkinsonovy choroby virových infekcí Původně vyvinutý proti chřipce typu A. Dlouho byl účinný, dokonce jako profylaktikum často se užíval dlouhodobě. Po četných mutacích chřipkového viru se stal proti chřipce neúčinný, jako antiparkinsonikum je v omezené míře stále užíván. Setkávám se často s námitkou, amantadine není registrovaný na covid.

Více NP před týdnem

https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/veda-jak-na-covid.A210130_180837_p_veda_wag

J. Fráňa 23.2.2021 13:16

Vážený pane Weisskopfe lžete, tento lék je v ČR povolen a používá se řadu let. Nyní se pouze zkoumá jeho účinek na Covid. Chápete to?

M. Malovec 23.2.2021 13:15

Lze tedy sehnat na veterině a v krajní nouzi je-li alternativou smrt užít?

J. Volf 23.2.2021 13:12

Paní Paculová vystihuje dobře situaci v používání léků. Jde o ochotu, ale často i o alibizmus. Nejlépe, když je vše odsouhlaseno Suklem. Kde je ale hranice, co vše musí být Suklem prověřeno . Nacházíme se ale v situaci, kdy opomenutí jakékoliv možnosti léčby covidu může znamenat ztrátu mnoha lidských životů také proto, že nemocniční péče bude v kolapsu. Je to situace, kdy je třeba hledat kompromisní řešení.

Současná primární léčba po telefonu používá paralen a léky na bázi Ibuprofenu. Nejsou registrovány na léčbu covidu.

Jiří Volf

P. Moravčík 23.2.2021 13:10

Obávam sa, že taký test (ak som správne pochopil Vašu myšlienku) nie je nikde k dispozícii. Overiť účinok antibiotík je ľahké, lacné a rýchle, overenie účinkov antivirotík je možné len na tkanivových kultúrach (ak nerátame pokusy na zvieratách, fuj!). Pomerne dlhý, zložitý a drahý postup. Iné, ale oveľa náročnejšie možnosti by mohli byť v testovaní reakcií imunitného systému (tu ma však nič rýchle a použiteľné nenapadá). Stanovenie dávkovania nových alebo doteraz bežne nepoužívaných prípravkov je beh na dlhú trať, vidíte to sám pri overovaní bezpečnosti vakcín. Tie pomocné lieky, čiže tie, čo priamo neatakujú vírus, majú význam v mobilizácii obranných mechanizmov tela. To sa dá posúdiť len z porovnania medzi dvoma skupinami v kontrolovanej štúdii. Nenáročné a lacné testy na to asi neexistujú.

H. Paculová 23.2.2021 13:02

Nejenže je laciný, ale v roce 1987 výrobce ivermektinu - Merck & Co., Inc. - prohlásil, že bude poskytovat potřebným ivermektin bezplatně tak dlouho, jak to bude potřeba. Tento bezprecedentní dar je poskytován prostřednictvím darovacího programu Mectizan, který na distribuci tohoto léčiva spolupracuje s ministerstvy zdravotnictví a dalšími partnery v jednotlivých zemích. Více informací na stránkách WHO.

H. Paculová 23.2.2021 12:54

Ivermectin se užívá perorálně ve formě tablet. V humánní medicíně je ivermektin užíván už dlouhá léta k léčbě onchocerkózy ve formě přípravku Mectizan. Na stránkách Stětové zdravotnické organizace (WHO) se tomto přípravku může dočíst více – tedy i to, že ivermektin je bezpečný a lze jej použít v širokém měřítku. Je to velmi účinná léčba a od svého zavedení v roce 1987 změnil životy milionů lidí trpících onchocerciázou. Nejenže je laciný, ale v roce 1987 výrobce ivermektinu - Merck & Co., Inc. - prohlásil, že bude poskytovat potřebným ivermektin bezplatně tak dlouho, jak to bude potřeba. Tento bezprecedentní dar je poskytován prostřednictvím darovacího programu Mectizan, který na distribuci tohoto léčiva spolupracuje s ministerstvy zdravotnictví a dalšími partnery v jednotlivých zemích. ;-)

H. Paculová 23.2.2021 12:51

Před více jak čtyřiceti lety objevený avermektin, a především z něj odvozené deriváty (makrocyklické laktony) mají široké použití. Právě tyto látky jsou základem mnoha odčervovacích léků, které pravidelně podáváme našim domácím mazlíčkům a hospodářským zvířatům, abychom jim ulevili od parazitů, případně se i my sami chránili před možnou nákazou. Nejznámějším derivátem avermektinu se stal ivermectin (invermektin), známý také pod obchodními názvy Mectizan nebo Ivomec, který je širokospektrálním antiparazitikem. Používá se v lidské i veterinární medicíně, a to nejen proti parazitickým hlísticím, ale také proti některým vnějším parazitům.

V. Pokorný 23.2.2021 12:47

Abych uvedl na pravou míru ještě: ředitelka udává, že mezi zemřelými byli očkovaní i neočkovaní. Kolik bylo kterých neuvádí. V rozhovoru, který dělala pro ČT24 se jí na tohle neptali prý.

M. Zikmund 23.2.2021 12:44

To je OK, nedotkl jste se mne. Jen jsem nepochopil souvislost toho, co jsem napsal s nějakým mně neznámým pánem.

Mně jde o něco jiného. Vlády investovaly miliardy do vývoje vakcín a jejich testování a vakcín je už několik desítek. Naše vláda skrze EU investovala do vývoje alespoň dvou. Kdyby jen pětinu těchto prostředků investovala do vývoje levného a rychlého domácího testu a do ověření účinnosti již existujících léků ve vztahu ke covidu, tak jak rychlotest, tak doporučený lék včetně dávkování by už byly na začátku školního roku k dispozici. Jenže to by nesměly mezi sebou bojovat různé lobistické frakce odborníků na MZdr.. Nechápu, jak to, že Čína dokáže testy vyvinout rychle a ve velkém a státy EU jsou schopné to tak maximálně od nich koupit a dovézt místo toho, aby ukázaly, že jsou rychlejší a schopnější než ta dříve zaostalá Čína. A není to o tom, že by u nás nebyli schopní lidé to vyvinout. Je to o schopnosti státu vytvořit podmínky.

V. Pokorný 23.2.2021 12:42

Zdravím, Jen špitnu..ve Vrchlabí v Domově pro seniory zemřelo poměrně v krátké době po očkování, teď přesně nevím, kterou vakcínou, ale protože v Česku nejsou jiné než tzv. západní vakcíny povoleny, tak některou americkotureckoněmeckou, nebo Astrazeneca, 30, opakuju, že 30 seniorů. Ti se podle všeho nakazili po očkování. Viz oficiální stránky a vyjádření ředitelky Domova pro seniory ve Vrchlabí.

J. Sedláček 23.2.2021 12:39

Slováky bych v tomto případě raději vynechal, zoufalství rodí zoufalé činy

M. Malovec 23.2.2021 12:28

Je to asi tak: stát nás nenechá důstojně umřít ani nás stát nenechá žít. Kolik lidí zemře pro alibismus a ignoraci byrokratů. Očkování nefungule a lék se nepoužije. Nechť se ministr zeptá nemocného na ventilaci, zda chce umřít zadušením nebo riskovat použití možná dokonale nevyzkoušeného, ale fungujícího léku. Je to prostě vopřesdržku.

H. Paculová 23.2.2021 12:23

Dobře R^;-D

J. Chaloupka 23.2.2021 12:23

Co dělá SUKL? Proč už studie není rozpracovaná? Kolik nás ten SUKL stojí? Nebo uzná jen to, co EMA? Na to stačí jeden překladatel.

P. Moravčík 23.2.2021 12:18

Ten Boháček bol len prívesok, len som to nechcel dávať samostatne. Tak sa ospravedlňujem, ak som sa Vás nechtiac dotkol. Tých liečiv a zázračných prostriedkov sa už vyrojilo dosť, obyčajne to skončilo neslávne - viď Remdesivir. Z tých zázračných napríklad cesnaková voda. Pravda je, že nepoškodí. Vzrušenie okolo Inervektínu sa objavilo len nedávno, na nejaké relevantné overovanie ešte nebolo dosť času, píšem o tom vyššie.

Brazília je líder v nasadzovaním netradičných liekov, niekedy to vyjde, niekedy nie. Napríklad pri liečbe helikobakterovej infekcie žalúdka furantoinom (pravda je, že vtedy im to vyšlo:-)).

M. Zikmund 23.2.2021 12:03

MZ na Slovensku i Česku měly rok na to ověřit účinnost stávajících dostupných léků, které by mohly fungovat i na covid a doporučit dávku. To není jen o Imervektinu. Těch možných léků je docela dost a mluvilo se o nich už vloni na jaře. Navíc tento lék snad prvně začali používat v Brazilii. Žádného Boháčka alias Mudr LIptáka neznám a jestli je to "úplatkár" či nedej bože " Tisov fanúšik" nevím a netuším, jakou to má souvislost s tím, co jsem napsal.

P. Moravčík 23.2.2021 11:36

Niečo k antivírusovému účinku (bez nároku na absolutórium): "

Antivirotický účinok ivermektínu sa skúma už dlhšie. Na rôznych bunkových a tkanivových kultúrach (často nie ľudských) sa dokázalo, že ivermektín má rôzne mechanizmy účinku proti vírusom, napr.:

blokuje replikáciu koronavírusu COVID-19 („skúmavkový pokus“) – na dosiahnutie tejto inhibície je však nevyhnutná definovaná hladina liečiva, ktorú pri bezpečnom dávkovaní nie je možné dosiahnuť. Aj pri cca 8-násobne vyššej dávke ako je maximálna denná dávka ivermektínu, dosiahneme v krvnej plazme 250x nižšiu hladinu ivermektínu s akou pracovali výskumníci v tomto pokuse.

Viac na https://lieky24.sk/magazin/zivotny-styl/ivermectin-zazracny-liek

P. Moravčík 23.2.2021 11:34

Pre ľudí je to v inej forme, tuším niečo ako Scabiol tbl. U nás na Slovensku je zatiaľ k dispozícii len veterinárne liečivo.

P. Moravčík 23.2.2021 11:29

Menší problém je, že Asociácia praktických lekárov SR namieta, že neexistuje stanovená, či odporúčaná dávka pre ľudí na liečbu covidu per os veterinárnym liečivom. Doterajšie podávanie je systémom ad hoc. Covid predsa len nie je svrab.

Ale jednu novinku by som mal: Pod nickom Boháček by sa mohol skrývať MUDr. Peter Lipták, ich argumentácia je ako cez kopírák. Jeho príspevok na konšpiračnom blogu:

https://www.eurorespekt.sk/ivermektin-davkovanie-obstaranie-neziaduce-ucinky/

A čo je to za človeka sa pozrite v tomto 2-minútovom zostrihu Markízy. Jeho odôvodnenie brania úplatkov je naozaj čarovné. (Je to totiž úplatkár a Tisov fanúšik).

https://www.youtube.com/watch?v=ek91jKWRdFE