19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Slováci můžou a my ne?!

Lékaři po celém světě stále hledají levný léčivý přípravek, který by každý, kdo se nakazí virem SARS-CoV-2, mohl bezpečně užívat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Wágner 23.2.2021 20:43

Netřeba SÚKL. Naše Ministerstvo zdravotnictví v souladu s § 8 odst. 6 zákona o léčivech může d o č a s n ě povolit distribuci, výdej a používání neregistrovaných humánních léčivých přípravků s obsahem ivermektinu pro klinické hodnocení. O tom to celé je.

P. Moravčík 23.2.2021 11:36

Niečo k antivírusovému účinku (bez nároku na absolutórium): "

Antivirotický účinok ivermektínu sa skúma už dlhšie. Na rôznych bunkových a tkanivových kultúrach (často nie ľudských) sa dokázalo, že ivermektín má rôzne mechanizmy účinku proti vírusom, napr.:

blokuje replikáciu koronavírusu COVID-19 („skúmavkový pokus“) – na dosiahnutie tejto inhibície je však nevyhnutná definovaná hladina liečiva, ktorú pri bezpečnom dávkovaní nie je možné dosiahnuť. Aj pri cca 8-násobne vyššej dávke ako je maximálna denná dávka ivermektínu, dosiahneme v krvnej plazme 250x nižšiu hladinu ivermektínu s akou pracovali výskumníci v tomto pokuse.

Viac na https://lieky24.sk/magazin/zivotny-styl/ivermectin-zazracny-liek

K. Wágner 23.2.2021 20:45

Bylo prokázáno, že ivermektin inhibuje replikaci několika RNA virů, a to nejenom SARS-CoV-2, který způsobuje Covid-19. Inhibuje replikaci RNA virů způsobujících i jiné nemoci u lidí a zvířat: Horečka dengue, Zika, Žlutá zimnice, Západní nilská, Chikungunya, Venezuelská encefalitida koní, Semliki Forest, Sindbis, nebo Reprodukční a respirační syndrom u prasat. Proto také ivermektin nachází uplatnění jak ve vetiránární, tak i v humánní medicíně.

J. Kouřil 23.2.2021 10:52

Od začátku covidového šílenství bylo podivné, že se řeší vakcína a ne lék. Ale na druhou stranu je to pochopitelné. Myšlenka naočkovat několikrát po sobě celé lidstvo s patřičným ziskem ve stovkách miíliard dolarů je určitě lákavější než prodávat možná už známý lék zlomku populace, která ho opravdu bude potřebovat.

Akorát že upřednostnění očkování před léčbou nás kromě zbytečně zemřelých stojí rozvrat ekonomiky.

To ale farmaceutické giganty a sociopatické šílence, co by chtěli změnit svět vůbec nezajímá.[>-]

V. Pokorný 23.2.2021 12:42

Zdravím, Jen špitnu..ve Vrchlabí v Domově pro seniory zemřelo poměrně v krátké době po očkování, teď přesně nevím, kterou vakcínou, ale protože v Česku nejsou jiné než tzv. západní vakcíny povoleny, tak některou americkotureckoněmeckou, nebo Astrazeneca, 30, opakuju, že 30 seniorů. Ti se podle všeho nakazili po očkování. Viz oficiální stránky a vyjádření ředitelky Domova pro seniory ve Vrchlabí.

V. Pokorný 23.2.2021 12:47

Abych uvedl na pravou míru ještě: ředitelka udává, že mezi zemřelými byli očkovaní i neočkovaní. Kolik bylo kterých neuvádí. V rozhovoru, který dělala pro ČT24 se jí na tohle neptali prý.

Z. Lapil 23.2.2021 13:49

I lék něco stojí, takže nepochybuju, že se tím taky někdo zabývá. Viz Remdesivir plus několik dalších (ano - nepříliš úspěšných) včetně toho ivermektinu, Viz nedávná zpráva z Izraele, že jim tam cosi zabralo na 29 z 30ti lidí, jasně, čeká je dlouhá cesta a nikdo neví, jestli bude úspěšná, ale není pravda, že "se neřeší" lék.

Věc by taky mohlo vysvětlovat, že jelikož je covid zhruba chřipka (hnusná a nebezpečná, ale chřipka), tak je situace podobná jako s chřipkou "obyčejnou". Totiž že na chřipku taky pořádný lék není, ale očkování ano, přičemž vakcína je - skrze mutace - rok co rok aktualizovaná.

A když se podíváte za další roh: ve spoustě zemí fungují zdravotní pojišťovny. Myslíte, že ty si nechají z kapes tahat velké peníze za vakcínu a za přetížené JIPky, existuje-li jen trocha naděje na slušný levný lék? A tam, kde povinné pojištění nefunguje, je to ještě výraznější, protože chudí (úsporní) se očkovat nenechají a řeší "se" až nemoc.

K. Wágner 23.2.2021 20:30

A to myslíte, že třeba na VZP rozhoduje o tom, co naši lékaři mají lidem dávat na covid?

Z. Lapil 23.2.2021 22:00

Rozhodně proplaceji nejlevnější možnou léčbu. A zrovna tak je každou chvíli sbírka na nějakou nepojištěnou nemoc.

A nakonec - ten, kdo sedí na penězích, jsou pojišťovny. Láďa že by jim stát přikázal nadělat dluhy, a pak to za ně zatáhl.

M. Zikmund 23.2.2021 10:43

Každý nový lék či vakcína musí být ověřena - zda je účinná a zda nemá vedlejší účinky. Nejdůležitější, nejtěžší a nejzdlouhavější je ověřit případné dlouhodobé dopady. Což je třeba problém současných nových vakcín, které mají jen provizorní povolení, protože dlouhodobá negativa nelze okamžitě ověřit.

Ivermektin určitě není zázračný lék, který vyřeší vše. Na někoho učinkuje a někomu nepomůže. Ale má jednu obrovskou výhodu - používá se už 40 let v počtu desítek milionu pacientů a navíc je levný. Problém se zkušeností s dlouhodobými účinky u něj odpadá. Jde tedy jen o to, na co a na koho zabírá.

Od jara loňského roku mělo MZ usilovně hledat a ověřovat, který z existujících léků pomůže provizorně zmírnit důsledky nové nemoci. Není to jen o Ivermektinu. Pokud vím, tak žádný nebyl doporučen. Kdyby byl a kdyby mohli lidé brát lék, který by mohl omezit příznaky ještě než je odvezou do nemocnice, nemuselo být aktuálně ve vážném stavu 1300 pacientů, ale jen pár stovek a politici nemuseli brečet nad přeplněností nemocnic. Když jde rychle předepsat antibiotika na angínu, proč by nešlo rychle předepsat Ivermektin či něco podobného na covid.

Velká výhoda se zkušeností s tímto lékem znamená velkou nevýhodu - je starý a tím pádem levný. A levný lék znamená malou provizi. Takže proč se raději neorientovat na něco nového a tím pádem drahého, že? S testy je to nakonec to samé. Však ony ty nemocnice to už nějak zvládnou.

P. Moravčík 23.2.2021 11:29

Menší problém je, že Asociácia praktických lekárov SR namieta, že neexistuje stanovená, či odporúčaná dávka pre ľudí na liečbu covidu per os veterinárnym liečivom. Doterajšie podávanie je systémom ad hoc. Covid predsa len nie je svrab.

Ale jednu novinku by som mal: Pod nickom Boháček by sa mohol skrývať MUDr. Peter Lipták, ich argumentácia je ako cez kopírák. Jeho príspevok na konšpiračnom blogu:

https://www.eurorespekt.sk/ivermektin-davkovanie-obstaranie-neziaduce-ucinky/

A čo je to za človeka sa pozrite v tomto 2-minútovom zostrihu Markízy. Jeho odôvodnenie brania úplatkov je naozaj čarovné. (Je to totiž úplatkár a Tisov fanúšik).

https://www.youtube.com/watch?v=ek91jKWRdFE

M. Zikmund 23.2.2021 12:03

MZ na Slovensku i Česku měly rok na to ověřit účinnost stávajících dostupných léků, které by mohly fungovat i na covid a doporučit dávku. To není jen o Imervektinu. Těch možných léků je docela dost a mluvilo se o nich už vloni na jaře. Navíc tento lék snad prvně začali používat v Brazilii. Žádného Boháčka alias Mudr LIptáka neznám a jestli je to "úplatkár" či nedej bože " Tisov fanúšik" nevím a netuším, jakou to má souvislost s tím, co jsem napsal.

P. Moravčík 23.2.2021 12:18

Ten Boháček bol len prívesok, len som to nechcel dávať samostatne. Tak sa ospravedlňujem, ak som sa Vás nechtiac dotkol. Tých liečiv a zázračných prostriedkov sa už vyrojilo dosť, obyčajne to skončilo neslávne - viď Remdesivir. Z tých zázračných napríklad cesnaková voda. Pravda je, že nepoškodí. Vzrušenie okolo Inervektínu sa objavilo len nedávno, na nejaké relevantné overovanie ešte nebolo dosť času, píšem o tom vyššie.

Brazília je líder v nasadzovaním netradičných liekov, niekedy to vyjde, niekedy nie. Napríklad pri liečbe helikobakterovej infekcie žalúdka furantoinom (pravda je, že vtedy im to vyšlo:-)).

M. Zikmund 23.2.2021 12:44

To je OK, nedotkl jste se mne. Jen jsem nepochopil souvislost toho, co jsem napsal s nějakým mně neznámým pánem.

Mně jde o něco jiného. Vlády investovaly miliardy do vývoje vakcín a jejich testování a vakcín je už několik desítek. Naše vláda skrze EU investovala do vývoje alespoň dvou. Kdyby jen pětinu těchto prostředků investovala do vývoje levného a rychlého domácího testu a do ověření účinnosti již existujících léků ve vztahu ke covidu, tak jak rychlotest, tak doporučený lék včetně dávkování by už byly na začátku školního roku k dispozici. Jenže to by nesměly mezi sebou bojovat různé lobistické frakce odborníků na MZdr.. Nechápu, jak to, že Čína dokáže testy vyvinout rychle a ve velkém a státy EU jsou schopné to tak maximálně od nich koupit a dovézt místo toho, aby ukázaly, že jsou rychlejší a schopnější než ta dříve zaostalá Čína. A není to o tom, že by u nás nebyli schopní lidé to vyvinout. Je to o schopnosti státu vytvořit podmínky.

P. Moravčík 23.2.2021 13:10

Obávam sa, že taký test (ak som správne pochopil Vašu myšlienku) nie je nikde k dispozícii. Overiť účinok antibiotík je ľahké, lacné a rýchle, overenie účinkov antivirotík je možné len na tkanivových kultúrach (ak nerátame pokusy na zvieratách, fuj!). Pomerne dlhý, zložitý a drahý postup. Iné, ale oveľa náročnejšie možnosti by mohli byť v testovaní reakcií imunitného systému (tu ma však nič rýchle a použiteľné nenapadá). Stanovenie dávkovania nových alebo doteraz bežne nepoužívaných prípravkov je beh na dlhú trať, vidíte to sám pri overovaní bezpečnosti vakcín. Tie pomocné lieky, čiže tie, čo priamo neatakujú vírus, majú význam v mobilizácii obranných mechanizmov tela. To sa dá posúdiť len z porovnania medzi dvoma skupinami v kontrolovanej štúdii. Nenáročné a lacné testy na to asi neexistujú.

P. Moravčík 23.2.2021 14:24

Ešte jedno - kvalitné rýchlotesty českej proveniencie na báze PCR existujú (či sa u vás používajú neviem), overenie účinku liekov je možné len zistením zlepšenia stavu po podaní. Išlo by ešte stanoviť napr. zvýšenie počtu zložiek bunkovej imunity prietokovou cytometriou, ale to by sa muselo urobiť najprv pred podaním lieku, a potom pár dní po podaní, aby bolo čo porovnať...

M. Boháček 23.2.2021 14:15

8-o Ty teľa májové, ja nie som Lipták, ja som tu zdieľal info z jeho blogu, aj s odkazom na tento blog. A dnes zasa, aby si to každý prebral, ako vie, a prípadne si tým sebe, alebo svojej rodine pomohol. Najmä, ak sa v Česku ľudia (ne)liečia ako na Slovensku.

Ak ste v tom ústave pracoval tak zodpovedne, ako čítate príspevky .. a nechápete ich....

P. Moravčík 23.2.2021 14:40

Nebol by si prvý, čo sa skrýva pod falošným nickom, takíto si robia reklamu ako sa dá. A ak len zbežne zhodnotím tvoje príspevky, tak mi z toho vychádza, že tieto nezmysly aktívne šíriš a opakuješ ich donekonečna. Ak už chceš zas...ať diskusné vlákna, tak tam daj link, bude to lepšie a nebudeme sa musieť preklikávať donekonečna cez tie tvoje nezmyselné výňatky. Ale lepšie by bolo nedávať odkazy na ľudí varených-pečených na konšpiračných blogoch. Hodnotenie účinku lieku sa zakladá na inom postupe ako v zúfalstve dať niekomu neodskúšaný liek, tým skôr, že prevláda názor o MOŽNOSTI efektivity pri podaní na začiatku problémov, nie až keď je s pacientom zle. A ako chceš dokázať, že pacient sa nezlepšil pričinením vlastných imunitných mechanizmov, ale napr. len vďaka Ivermektínu bez adekvátnej kontroly? Ako viem, tak kontrolovaná vieryhodná štúdia zatiaľ neexistuje, neexistuje ani zhoda o dávkovaní, nevie sa či pri súčasných dávkovacích postupoch má vôbec nejaký merateľný antivírusový účinok. Skús toto: https://lieky24.sk/magazin/zivotny-styl/ivermectin-zazracny-liek

M. Boháček 24.2.2021 7:56

Počuj, zahorklý starček, to už máš problémy so zrakom, alebo so sústredením. Veď ja tam odkazy dávam.

https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/02/04/ivermektin-nove-davkovanie-obstaranie-neziaduce-ucinky

M. Boháček 24.2.2021 8:04

Si hlupák. Keď je liečba, ktorá opakovane zaberá, je to opakovane potvrdené (a nejde iba o samotný ivermektín) treba ju použiť. Na čakať na kontrolovanú štúdiu. Už chápem, prečo sa na teba, aj napriek tvojmu vzdelaniu, pozerali lekári zvrchu a nerešpektovali ťa tak, ako si to chcel.

https://www.trend.sk/spravy/ivermektin-znizil-umrtia-75-percent-ukazal-preco-vyspely-svet-boji-covidom-zlyhal

https://www.cas.sk/clanok/1092596/nemocnica-v-brne-nasadila-30-pacientom-s-covid-om-ivermektin-nadsene-slova-primara/

https://www.jpost.com/israel-news/antiparasitic-drug-reduces-covid-19-infection-exclusive-658949?fbclid=IwAR1pkG8N-aatSDxQNJhZIhEb13mneqP50tL8hx0AmAH3uANk_CGtyx0EenQ

https://www.bystricoviny.sk/bystricoviny-tv/krajci-odvolal-zakladatela-vusch-kosice-kde-dokazu-unikatnym-sposobom-liecit-covid-19/

K. Wágner 23.2.2021 20:55

Covid predsa len nie je svrab.

To sice nie, ale právě u toho svrabu se ve francouzském domově důchodců v kontrolované studii (publikované v odborné literatuře) ukázalo vhodné dávkování pro covid-19.Viz:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S015196382030627X

H. Paculová 23.2.2021 13:02

Nejenže je laciný, ale v roce 1987 výrobce ivermektinu - Merck & Co., Inc. - prohlásil, že bude poskytovat potřebným ivermektin bezplatně tak dlouho, jak to bude potřeba. Tento bezprecedentní dar je poskytován prostřednictvím darovacího programu Mectizan, který na distribuci tohoto léčiva spolupracuje s ministerstvy zdravotnictví a dalšími partnery v jednotlivých zemích. Více informací na stránkách WHO.

P. Lenc 23.2.2021 9:20

Občas mám dojem,že někteří naši vědátoři jsou placeni nějakou lobby, nebo jsou stiženi profesinální slepotou.Každý lék, který již prokazatelně pomáhá pandemii aspoň přibrzdit má dostat šanci ať se část vědecké obce staví třeba na hlavu.Je opravdu zvláštní, jak se tzv.předpisy dají využít.

P. Milan 23.2.2021 9:56

Důvodů může být i více. Kromě léčivého účinku (pokud je prokázaný, což občas bývá problém) i vedlejší účinky a ty mohou být i horší, než ty příznivé. Prokazování obého je pracné, drahé, pomalé. Placení lobby nijak nevylučuji, ale působí i ty další vlivy.

P. Dvořák 23.2.2021 10:17

Když jdete na operaci, tak podepisujete smrťákovo lejstro. Kdyby jako skalpelem hrábli někam vedle nebo tak.

Spousta lidí, by klidně riskla nějaký ten problém s lékem, který jinde funguje a bez certifikátu s pěti razítky. Nemohli by také podepsat smrťákovo lejstro?

Nikdo nikoho nenutí, ale všem je to znemožněno. Blatný bude dělat tři roky klinické zkoušky na kom?

J. Kavalír 23.2.2021 10:46

Vzhledem k tomu, že se lék již dávno používá u jiných diagnóz, jsou případné vedlejší účinky dávno známé. Je třeba pouze ověřit pozitivní vliv při léčení covidu, což by v době, kdy "pokusných králíků" jsou plné nemocnice, neměl být problém. Druhou možností je, nakazit se současně s covidem i svrabem.;-D

P. Dvořák 23.2.2021 15:20

;-D

Nápad je to vynikající. Má jen malou vadu. Kde chcete dneska přijít ke svrabu?

;-D

P. Weisskopf 23.2.2021 8:56

Každý Čech je rázem odborníkem na covid a jeho léčbu. I tento Vágner se rozhodl že přesvědčí a vyléčí kdekoho tímto zázračným lékem. V Bankoku vám doporučí tygří penis a tady holt Vám tento znalec doporučí něco zaručeně pravého. V podstatě je to blábol který nemá snahu léčit nebo informovat ale ohlupovat lidi. Měl by jít na SUKL s uvedenou studií,tuto obhájit a pak se postavit před veřejnost. A hle tento věrozvěst na to jde jinak. Tenhle případ už má svoji historii v USA z lékem proti ranní nevolnosti. A když to pod tlakem takovýchto odborníkůbylo povoleno tak se rodili zdeformované děti.Takže ne takovéto oblbnutí ale napřed solidní vědckou studii a schválení k používání pane Vágner.

J. Sedlář 23.2.2021 9:15

Každý b!b je odborníkem na hoaxy, ať už je to Cemper nebo Bělohlávek. Tady by se ale hodilo spíš místo Weisskopf napsat Dummkopf. Když už tady metáte hnůj, tak si aspoň přečtěte jméno autora článku. Takhle kydáte mimo mísu.

P. Weisskopf 23.2.2021 9:56

No ten hnůj je potřeba aby pole rodilo.I kdyby tam byl podepsán Einstein nebo Sedlář tak je to v každém případě blbost.Lék existuje u nás povolen není a proč asi co? Věřte čemu chcete ona nakonec i víra může uzdravit i když? Ale s tím hnojem a právě od Sedláka tam to sedí .