26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Slováci můžou a my ne?!

Lékaři po celém světě stále hledají levný léčivý přípravek, který by každý, kdo se nakazí virem SARS-CoV-2, mohl bezpečně užívat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Han 23.2.2021 11:15

Ach jo. Zase jeden blbec, který chce léčit papírem a ne lékem.

H. Paculová 23.2.2021 9:40

Zřejmě Vám to pojídání tygřích penisů příliš nesvědčilo, neboť už nedokážete ani kliknout na video, abyste si mohl mohl poslechnout trochu odbornější výklad dané problematiky. Je mi Vás líto. :-(

P. Weisskopf 23.2.2021 10:01

Koukám že jste i odbornice na penisy.Protože východní medicína milá paní tím skutečně léčí.Tak to je k tomu odbornému výkladu.Ono se dá odborně kecat teda hovořit o všem ale je pravdou že nepotřebuji klikat abych věděl fakta co vám zdá se unikají.Lék je v česku povolen?Není . Tak napřed schválení a potom použití. Ono i bez penisů když se rozhlédnete po světě tak je léků i s odborným videem mnoho ale jaksi jen málo z nich je k použití.

P. Han 23.2.2021 11:19

Co klikat? Je zřejmé, že ani myslet nepotřebujete.

H. Paculová 23.2.2021 12:23

Dobře R^;-D

J. Fráňa 23.2.2021 13:16

Vážený pane Weisskopfe lžete, tento lék je v ČR povolen a používá se řadu let. Nyní se pouze zkoumá jeho účinek na Covid. Chápete to?

P. Weisskopf 23.2.2021 14:23

Vážený pane Fráňa,nerad bych vám vyvracel vaše lžitvrzení ale sdělte mi prosím který lék na covid a na jaké používání a složení byl schválen v ČR. Pak Vám asi bude situace jasná.A léků na covid se ve světě i u nás zkoumá tolik že mne upřimně dojímá že zrovna tento ale i tak jeho použití na covid podléhá schválení SUKL a to přeci víte.A také doporučují na covid někteří Aspirin tak ten je schválený s tím můžete začít.

V. Novák 23.2.2021 10:34

Pravděpodobně jste si nevšiml že na rozdíl od thalidomidu Conterganu, který, mimochodem nebyl určen na "léčení" ranní nevolnosti u těhotných, tento lék byl už vyzkoušen v milionech případů, neb je to lék dávno známý. Je tak dávno známý a užívaný, že mu už též dávno vypršela patentová ochrana, takže generika může vyrábět každý, kdo to umí.

Tedy jediný možný problém je ten, že nebude na kovídka účinkovat - ale to se ověří právě tou klinickou studií, k níž je třeba lék (a placebo) aplikovat a výsledky porovnávat.

Ovšem už před studií může (a nemusí) zachraňovat lidi, kteří se díky němu nedostanou do vážného stavu zralého na JIPku.

J. Fráňa 23.2.2021 13:24

Studie již provádělo mnoho zemí světa a účinek na virová onemocnění je prokázaný.

H. Paculová 23.2.2021 12:54

Ivermectin se užívá perorálně ve formě tablet. V humánní medicíně je ivermektin užíván už dlouhá léta k léčbě onchocerkózy ve formě přípravku Mectizan. Na stránkách Stětové zdravotnické organizace (WHO) se tomto přípravku může dočíst více – tedy i to, že ivermektin je bezpečný a lze jej použít v širokém měřítku. Je to velmi účinná léčba a od svého zavedení v roce 1987 změnil životy milionů lidí trpících onchocerciázou. Nejenže je laciný, ale v roce 1987 výrobce ivermektinu - Merck & Co., Inc. - prohlásil, že bude poskytovat potřebným ivermektin bezplatně tak dlouho, jak to bude potřeba. Tento bezprecedentní dar je poskytován prostřednictvím darovacího programu Mectizan, který na distribuci tohoto léčiva spolupracuje s ministerstvy zdravotnictví a dalšími partnery v jednotlivých zemích. ;-)

P. Weisskopf 23.2.2021 16:22

Nevím nic o tom že je indikován na léčbu covidu ve všech jeho mutacích a to nejen na území našeho státu

R. Vacek 23.2.2021 7:33

U levných léků je problém, že nikdo na jejich výrobě nezbohatne a tedy ani nemá snahu jejich schválení posunovat kupředu.

Pak se to stává věcí nadšenců, nebo i fanatiků. Souhrn poznatků o ivemectinu ukazuje, že skvěle působí i jako prevence a pokud to platí, tak v zemi, která je zasažena 10x víc, než Německo, by i toto podávání rizikovým skupinám mohlo snížit nároky na nemocnice.

Když jsme ve vážném problému, tak musíme využít i nouzové prostředky - u tepenného krvácení rovněž nečekám na sterilní obvaz:

https://ivmmeta.com/

H. Paculová 23.2.2021 8:24

Je u nás několik registrovaných léčiv, která schválil SÚKL pro některou terapii, ale ta nemají povolení k léčbě covid-19. Na druhé straně to však není přímo zakázáno. Záleží pak na tom kterém lékaři, zda Vám některé z nich předepíše v případě, že jste po testu na covid pozitivní.

R. Vacek 23.2.2021 8:55

Lékař bude zajisté hazardovat se svou kariérou a předepíše lék, který na danou léčbu není schválen.

Lékař si ten lék naordinuje sám, popřípadě svým rodinným příslušníkům, kde nehrozí v případě zdravotních problémů soud.

J. Volf 23.2.2021 13:12

Paní Paculová vystihuje dobře situaci v používání léků. Jde o ochotu, ale často i o alibizmus. Nejlépe, když je vše odsouhlaseno Suklem. Kde je ale hranice, co vše musí být Suklem prověřeno . Nacházíme se ale v situaci, kdy opomenutí jakékoliv možnosti léčby covidu může znamenat ztrátu mnoha lidských životů také proto, že nemocniční péče bude v kolapsu. Je to situace, kdy je třeba hledat kompromisní řešení.

Současná primární léčba po telefonu používá paralen a léky na bázi Ibuprofenu. Nejsou registrovány na léčbu covidu.

Jiří Volf

J. Volf 23.2.2021 13:23

Již delší dobu se snažím upozornit na možnost léčby covidu amantadinem,Viregyt K, registrovaný SUKLEM jako lék k terapii Parkinsonovy choroby virových infekcí Původně vyvinutý proti chřipce typu A. Dlouho byl účinný, dokonce jako profylaktikum často se užíval dlouhodobě. Po četných mutacích chřipkového viru se stal proti chřipce neúčinný, jako antiparkinsonikum je v omezené míře stále užíván. Setkávám se často s námitkou, amantadine není registrovaný na covid.

Více NP před týdnem

https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/veda-jak-na-covid.A210130_180837_p_veda_wag

P. Weisskopf 23.2.2021 10:02

Nejlevnější by bylo pouštění žilou.To už tady taky bylo.

M. Němec 23.2.2021 6:59

Takže když přijdu k lékaři se svrabem, ten mi předepíše bez mrknutí oka lék ivermektin, jistě schválený SÚKLem .

A když přijdu k lékaři s tím, že chci zkusit ivermektin na covid, ten mi řekne, že ještě není SÚKLem schválený , a nedá mi nic ?

H. Paculová 23.2.2021 8:19

Pokud je to lékař, co se drží všech nařízení a předpisů, bude tomu přesně tak, jak říkáte. :-)

K. Wágner 23.2.2021 8:40

Každá léková forma, aby splnila svou roli, vyžaduje určitá pravidla při užívání, která jsou uvedena v příbalové informaci a pacient by o nich měl být informován lékařem či lékárníkem. Každý dermatolog Vám ivermektin běžně předepíše ve formě přípravku SOOLANTRA, 10MG/G CRM 30G, určeného pro léčbu dospělých pacientů se středně těžkou a těžkou papulopustulózní rosaceou. Ovšem ten je ve formě krému/masti, na léčení covidu-19 bude každému houby platný.

D. Rajninec 23.2.2021 2:43

Už zase robíte paniku ?

Áno , je to pravda , ale iba čiastočná !

Bude sa môcť úžívať ten zázračný liek pre nače kone ! Al e má to jednu chybu , dovezie sa / povolí sa dovoz/8000 balení pre celú republiku .

Čo je pre každú lekáreň asi 5 baleni toho zázraku ! Pýtal som sa našej dedinskej magistri , že koľko dostane , povedal nič , nemá nárok . ;-D

K. Wágner 23.2.2021 5:38

Pokud ten lék užíváte pro vaše koně, tak ho je jistě všude, kde se u vás koně pasou, jistě dost a nemusíte sa pýtat dedinskej magistri, ale můžete zajít za zvěrolékařem. A že teď slovenské MZ povolilo dovoz 8000 balení léku, který má být užit k experimentální léčbě, je zcela v pořádku, protože patří jen do rukou lékařů, kteří musí posoudit vhodnost jeho podání tomu kterému pacientovi a není to o tom, že si každý Jouda bude ordinovat samoléčbu kdykoliv ho to napadne.

H. Paculová 23.2.2021 6:28

Jak píše na iDNESu Luboš Ulrich: „Či pomôže ivermektin Slovensku znížiť počet úmrtí budeme vidieť cca o 14 dní. Zabezpečiť dodávku tohto lieku sa podarilo v najkratšom čase, v ktorom ho distribútor vzhľadom na dopyt na svetovom trhu dokázal zabezpečiť. Ivermektin bol doručený na Slovensko v piatok, celý víkend sa distribuuje do nemocničných lekární a časť do verejných lekární. Liek je len na lekársky predpis.“

J. Hoza 23.2.2021 7:54

Ten lék ovšem zdaleka není jen pro koně. V Africe se jím léčí parazitická onemocnění lidí už roky.

P. Moravčík 23.2.2021 11:34

Pre ľudí je to v inej forme, tuším niečo ako Scabiol tbl. U nás na Slovensku je zatiaľ k dispozícii len veterinárne liečivo.

O. Mayer 23.2.2021 0:37

Výzkum nových léčebných substancí probíhá asi takto: máte 10 000 nadějných molekul (tj takových u nich lze na základě jejich struktury či již známého účinku předpokládat, že by mohli příslušnou chorobu ovlivňovat), ale z nich jen asi 10 nakonec projde preklinickou fází (zkušením na zvířecích modelech)a může vstoupí do klinického testovaní (tj. podávání lidským dobrovolníkům) a nakonec jen jedna z nich skutečně prokáže svou účinnost a je zaregistrována. Tudíž šance, že vámi zmiňovaný původně antiparasitární preparát (s určitým popisovaných antiviremickým efektem) uspěje proti viru SARS-CoV2 je tedy asi 1:9999 . V odborném tisku jsem nenašel jedinou klinickou studii, která by toto dokazovala (pouze 1 souhrnný článek m.j. vyslovoval důvodnou naději, že by tomu třeba tak mohlo být). A vámi citovaná 14-denní zkušenost jednoho oddělení s tzv off-label podáváním tohoto preparátu nedokazuje bohužel naprosto nic- to i pouštění žilou mělo lepší důkazy svého účinku. Čili medializovat podobné "wishfull thinking" mi ze strany vámi zmíněných odborníků přijde hodně neseriozní a vlastně až neetické.

Z. Koutecký 23.2.2021 1:52

Vážený pane Mayere, vakcínu AstraZeneca taky pícháme seniorům, i když nevíme, jestli je pro ně účinná a necháváme je v přesvědčení, že jsou chráněni před nákazou a budou neinfekční. Ač to nevíme. Ber dědo, nebo nic. To je etické? A navíc, pokud se zjistí, že je pro ty starší tato vakcína neúčinná, nelze ty nešťastníky očkovat jinou vakcínou, protože současné vakcíny proti covidu se nesmí míchat. Naopak, když nezabere ivermektin, lze nasadit jiný lék, což je při léčbě čehokoliv zcela obvyklý postup. I do Trumpa nacpali kde co, když se nakazil covidem.

K. Wágner 23.2.2021 5:48

Nahlédněte do noviny slovenských lékařů a zdravotnických pracovníků, slovenský vědec Ondrej Halgaš, který působí na Torontské univerzitě a věnuje se strukturní biologii, výzkumu v oblasti biomedicíny, konkrétně infekčním prionovým a tropickým chorobám, tam říká: „Ivermektin je dobře popsané léčivo, které nepodléhá patentu a které se s velkým úspěchem používá již 40 let k léčbě mnoha parazitických onemocnění. Jelikož tato onemocnění se vyskytují zejména v zemích Jižní Ameriky, Afriky a jihovýchodní Asie, zkušenosti s ivermektinem mají zejména doktoři z rozvojových zemí. Ale používá se i v Evropě, například na léčbu svrabu. V mnoha zemích stojí jen několik desítek centů a je dostupný i bez předpisu. V léčbě říční slepoty byly jeho účinky tak zásadní, že společnost Merck, která stála za jeho vývojem, zavedla bezplatný program jeho distribuce ve více než 30 zemích. Za více než 30 let se v rozvojových zemích podařilo distribuovat stovky milionů dávek a za celkovou dobu používání lze hovořit o miliardách dávek. Podle slovenského vědce působícího v Torontu je tedy zřejmé, že bezpečnostní profil ivermektinu je dobře známý. "Některé jeho mírné a přechodné možné nežádoucí účinky jako svědění, vyrážky, zvětšené uzliny, bolest kloubů, zvýšená teplota nebo bolest hlavy jsou způsobeny smrtí parazitů v těle infikovaného člověka. Přirozeně, při COVID-19 se tyto parazity v těle nenacházejí, "dodává k tomu Ondřej Halgaš:

https://lekarskenoviny.sk/index.php/2021/02/21/v-medicine-je-ivermektin-dobre-znamy/

H. Paculová 23.2.2021 6:30

Izraelský expert na tropická onemocnění Eli Schwarz oznámil, že po provedení klinické studie má důkaz o tom, že lék Ivermektin může u lidí s covidem-19 významně snížit délku infekce. Zjištění podle Schwarze naznačují, že pokud by byl lék podán na počátku nemoci, mohlo by to zabránit zhoršení stavu a hospitalizaci. „Čísla nejsou vysoká, ale jsou dostatečně přesvědčivá, aby otevřela dveře pro další studie a pro předběžné použití, zvláště když nemáme nic jiného co nabídnout,“ prohlásil.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pandemie-nemoc-covid-19-izrael-ockovani-eli-schwarz-antiparazitikum-lek-ivermekti.A210215_142930_zahranicni_dtt

J. Lukavsky 23.2.2021 8:00

Záleží na tom, jestli vás léčí právník nebo doktor. Právník se řídí předpisy a tudíž vás nechá zemřít in lege artis. Nebude riskovat žalobu pro nepovolený lék atd. Doktor udělá vše co může aby vám pomohl. Nás učili při kurzu první pomoci, že když někdo krvácí z tepny tak tam nacpěte třebas svůj šnuptychl nebo hadr na podlahu a nečekejte až přispěchá rychlá se sterilním obvazem. No dalo by se to spojit, doktor si nechá podepsat reverz, že pacient XY souhlasí s aplikací léku ..... a byl poučen o možných následcích. Pokud pacient je v bezvědomí podepíše to rodinný příslušník, pokud tento není k dispozici musí to MUDr. risknout sám. Nakonec je pravda, že přes povolení od EMA i SUKLU nemáme a nemůže mít žádnou jistotu jak se i povolené vakcinace projeví ve třetí generaci. U nás zatím převládají právníci, ale snad jsou i lékaři. J.L. end