22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Diskuze s organizátory stávky pro klima

Před týdnem jsem se zúčastnil diskuze mezi vědci a českými organizátory středoškolské stávky za klima. Pořádala ji organizace Paralelní polis v rámci cyklu Enviro meetup. Více než dvouhodinové moderované diskuze se zúčastnili tři středoškolští studenti a tři vědci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 19.5.2019 18:47

Re: Antizelený aktivizmus Wágnera - nic víc.

"Naprostá většina tamních JE totiž už nesplnuje kriteria platná pro novou výstavbu" Kolik ve Francii měli jaderných a vážných havárií? Pokud se všeliké kontrolní a bezpečnostní aj. prvky přemnoží - pak se pravděpodobnost selhání či havárie zvyšuje. Prostě bezpečnostní systém je tak předimenzovaný a komplikovaný, že produkuje selhání. To tvrdil kamarád matematik. Je to jako s novými auty, ty jsou přecpány elektronikou a všemožnými hejblaty, že ani vodu v ostřikovači pomalu nemůžete dolít sami, je na to třeba zajet do servisu kde to udělá specialista....J.L.

J. Jurax 25.4.2019 14:43

No jo, a což již existující a převážně elektrifikovaná železnice?

M. Mikulec 25.4.2019 8:11

Re:

Jen blbec nevidí silnice a dálnice zasekane kamiony. Ty by měly první byt převedeny na elektricky pohon, když už: mají dost místa pro baterie.

P. Harabaska 25.4.2019 7:59

Re: Doporučení

Patrně někdo kontroloval, podobně jako u nás, měřidla na výstupu z panelů.

J. Vintr 24.4.2019 20:48

Re: Doporučení

Tak to byli ti Španělé pěkní blbci. Vždyť mohli rovnou "dodávat" do sítě elektřinu z téže sítě, prohranou přes měniče solárů. Což se nepochybně jinde děje.

P. Grigar 24.4.2019 10:11

Re: Jinak, EU 28 se na světových emisích CO2 podílí jen 9%,

.. no nazdar, to jste tomu dal. Nastane ticho...

P. Grigar 24.4.2019 10:09

Re: Vzpupnost blba

.. tak pro změnu zkuste ilustrovat úroveň na straně vaší a popište představu restrukturalizace dopravy. Pro začátek.

Děkuji předem.

V. Novák 24.4.2019 10:06

Re: A co když ta nerozumná děcka

Sucho postihlo oblast Krymu, protože kyjevská věrchuška se rozhodla potrestat Krymčany za jejich rozhodnutí o separaci a nechala postavit hráz, jež přerušila tok v Severokrymském kanálu. Čímž potrestala zejména tamní zemědělce, tedy hlavně Krymské Tatary.

Platné to kyjevským je stejně málo, jako přerušení dodávek elektřiny a plynu.

P. Grigar 24.4.2019 10:04

Re: Akce

... haló, pane Rado, jste tam někde v hloubi internetu, haló?!! Tož jak to bude s tou dopravou? Pěšky nebo za vozem?

Asi nijak. Asi má ten Soukup pravdu: spousta lidí říká, že by se mělo něco udělat. Něco, něco... ale co, to vám už nepoví.

P. Rada 24.4.2019 7:51

Re: Vzpupnost blba

Považuji projev pana L.N.475 za ilustraci toho jací asi lidé stojí na steně pana Wágnera.

P. Harabaska 24.4.2019 7:27

Re: Akce

Jak to? Já si pamatuju, že do konzumu u nás chodili nakupovat i všichni komunisté z okolí.

J. Jurax 24.4.2019 0:37

Nerozlišujte jednotlivé země. Na pronikavou zelenou blbost urputného boje proti emisím doplácejí všechny.

J. Jurax 24.4.2019 0:33

No jo, když ty studenty pohání akorát nevědomost, svaté nadšení a z něho plynoucí omezenost úsudku. Což je vcelku vražedná kombinace, která začasté bývá zárodkem velkého průseru.

L. Novák 24.4.2019 0:23

Re: Vzpupnost blba Rady

Plácáš tady zaníceně neuvěřitelné blbosti a když ti to někdo dokáže, otřepeš se a plácáš blbosti dál jako by se nechumelilo. Nejsi partner pro rozumnou diskusi s kvalitní argumentací a tvoje odkazy zoufale vytažené z Google podle klíčových slov jdou často úplně mimo podstatu problému. Jsi nemocný a měl by ses léčit!

P. Rada 24.4.2019 0:09

Re: Vzpupnost.

Pane Wágnere je pěkné, že se kolegy zastáváte ale afektivita a snaha mentorovat spoludiskutující je pro mě s toho záznamu zřejmá. Na rozdíl od Vaší potřeby nemám zájem dělat ze sebe vědce a s druhých - zejména mladých a nezvyklých na konfrontační rétoriku "blbce".

Nevím kde berete jistotu, že nejsem schopen pochopit natož brát: ... "Nepřesnosti našich znalostí a nejistoty modelů"... Nepřesnosti Vašich znalostí naopak považuji za zřetelné projevy egoismu a jeho zhoubost naopak docela chápu.

Panu Pokornému jde zřejmě o něco podobného. Deklaruje jak mu vadí mizení biotopů ale přehlíží, že k tomu dominantně dochází za antropogenní asistence při změnách podnebních pásem.

Cítíte se zřejmě nejen vědcem ale i jasnovidcem. Jinak si totiž neumím vysvětlit kde jste nabyl jistoty sdělené poslední větou. Mám za to, že zdravá věda takovéto spekulace a opovrhování oponentem s principu nepotřebuje. Projevem vzpupnosti to ale být může.

V. Wagner 23.4.2019 23:26

Re: Vzpupnost.

Víte pane Rado, na rozdíl od Vás je Petr Pokorný vědec a paleoklimatolog. A v dané problematice se vyzná. On nikde neříká, že by nebyla průkazná antropogenní produkce CO2(tedy to, že je to tato emise, jak jsem i já několikrát poukázal, dokládá to třeba i měření pomocí radiouhlíku). Ovšem korelace s teplotou už tak jasná není a už vůbec nemusí korelace znamenat příčinnou souvislost (nemusí, ale může). Vliv kosmického záření je jen jeden z mnoha příkladů procesů, které na vývoj klimatu vliv mají a jsou známy s omezenou přesností.

Nepřesnosti našich znalostí a nejistoty modelů vy ovšem nejste schopen pochopit a brát. Vy máte svoji víru a to je jediné, co máte v hlavě a přes co nedokážete vidět. Prostě, nikdy jste vědu nedělal a nedokážete chápat, jak funguje a jakou má metodologii.

P. Pavel 23.4.2019 21:37

Re: Doporučení

Proč byl měl opici na stromě tvého ražení vykat, to mi vysvětli rado. Prozatím všichni doplácejí na to, že si hraješ na obnovitelnou opici, i když to je jen hra.

J. Lepka 23.4.2019 21:32

Re: Můžete mě říci, jak se změní globální teplota, pokud

To je sice zatím jen podezření, nicméně zarputilost s níž se zelení brání i jen matematické simulaci hovoří jasně.

J. Schwarz 23.4.2019 21:30

Re: A co když ta nerozumná děcka

Co dělat dál? Nic. Se "zelenými", Radou a podobnými exoty to nemá smysl. V té debatě to vyznělo jasně - ne jaderné energetice, ne fosilním palivům, ale přitom zachovat "Erasmus", cestování a vůbec radovánky "mládeže nové" sice už ne Gottwaldovy ale takový Rada si se soudruhem v ničem nazadá. Ono je fajn si ve dvaceti myslet že budu všude jezdit na kole, dělat "managera" nebo pracovníka neziskovky s počítačem napájeným solární baterií na zádech - nejspíš v oboru "kontrolní činnosti" - tedy buzerace a udávání těch, co se nevejdou do nových, "ekologických" standardů. Ale i oni nadšenci časem zestárnou / jako Pavel Kohout třeba /, na kole jim to tak nepošlape a pokud se neprocpou na místa šéfů pak se na jejich místa nacpou noví, zdatnější "nadšenci". Doufám, že ostatní civilizační okruhy tento typ demence nezvítězí a tak se tato blbost zničí sama - totiž vymře. Taková bude vaše "budoucnost", blbečkové.

J. Lepka 23.4.2019 21:24

Re: Jediné co k těm mladým šílencům mám je,

Omyl a ještě jednou omyl. Jediné co proti nim máte je, že se nenechali zmanipulovat vaší pseudoteorií.

K. Janyška 23.4.2019 21:08

Jediné co k těm mladým šílencům mám je,

že jsou zmanipulovaní až hrůza. Mohou za to zmanipulované neomarxstické školské systémy světa, včetně toho našeho... Dzp.

L. Novák 23.4.2019 21:05

Re: Doporučení

Ty na nikoho nedoplácíš, zm*de zelený, my doplácíme všichni na pitomce, jako jsi ty!

L. Novák 23.4.2019 21:03

Re: Vzpupnost.

Blbečku zelený, běž blábolit ty své nesmysly někam na zelenokomunistický web, ty tvoje zjevené pravdy zeleného náboženství už jsou k smíchu...

P. Rada 23.4.2019 21:02

Re: Doporučení

Hulváte odkdy si tykáme?

Věcně vzato spotřebu spíše měním na obnovitelnou. V ještě větším snížení mi brání přebujelá agresivita drzounů kteří dokonce chtějí abych na jejich pohodlí i já doplácel.

L. Novák 23.4.2019 21:00

Re: Akce

Komunisti přece "konzum" odsuzovali... :-P

P. Rada 23.4.2019 20:58

Vzpupnost.

Poslechl jsem si diskusi doporučenou Wágnerem.

Pokud jde o "Vzpupnost" - tak tu bylo nejvíce znát s hlasové dikce, kterou předveli Wágner i Pokorný.

Pokorný navíc zřejmě ignoroval fakta nárůstu CO2 v atmosféře planety když tvrdil, že větší nejistota panuje ve vlivu oceánu než v antropogenním vlivu. Monotonnost nárůstu koncentrací za poslední půlstoletí a korelace s toteplením troposféry i oceánů je mu zřejmě nedostatečně průkazná. Fantazie o vlivu kosmického počasí jsou pěkné ale vágní. Někdo to ale považuje za příklad "relevance".

http://www.esrl.noaa.gov/gmd/webdata/ccgg/trends/co2_weekly_mlo_since1800.png

L. Novák 23.4.2019 20:57

Re: Sudenti potřebují vědět...

:-D

P. Pavel 23.4.2019 20:55

Re: Doporučení

Co ti brání rado svou spotřebu omezit? Ujišťuju tě, že v návratu na strom ti nikdo brátnit nebude. JE je co do efektivity těžby, s ohledem na mizivou hustotu energie, které "těží" tzv. oze, daleko vepředu. Nemluvě o tom, že s ohledem na technicky již dávno zvládnutou možnost jaderné palivo recyklovat a dokonce jej množit mnohem víc "obnovitelné" než tzv. oze.

L. Novák 23.4.2019 20:55

Re: Doporučení blbovi Radovi

Blbečku zelený, máš vůbec představu, co to tvoje přitroublé "zasíťování" znamená a kolik by to stálo? Máš ty vůbec představu, jaké jsou ztráty el. energie v dálkovém vedení? Já vím že nemáš, ale o to víc sem pereš ty svoje kydy...

L. Novák 23.4.2019 20:48

Elektromobily? Tesla chce vyšetřit explozi Modelu S

Tesla chce vyšetřit explozi Modelu S, videozáznam požáru koluje po čínských sítích

"...Od roku 2013 bylo podle Reuters zaznamenáno nejméně 14 případů vznícení elektromobilů Tesla, většinou po nehodě. Tesla tvrdí, že její vozy jsou zhruba desetkrát méně náchylné k požáru než automobily s benzinovým pohonem. ..."

http://jdem.cz/e28m82

Tesla z finančních důvodů nerozšíří výrobu baterií. Klesá jí odbyt

http://jdem.cz/e28nc4