5.12.2022 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

ŽIVOT: 3B jako blbost, buzerace, byrokracie

Lejstro pro lejstro, nucené podpisy pod informovaný souhlas, fiktivní a nesmyslné odpovědi, formální odklikávání bez čtení. Tyhle nesmysly zavádíme do normálního života my, právníci. To my říkáme firmám, že to takhle musí dělat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 5.9.2022 10:37

Blbost státních úřadů se s digitalizací šíří po naší zemi. Babiš zavedl registr "vyloučených osob", které mají zakázaný přístup do sázkových společností kvůli exekuci apod. Kdo si chce vsadit své peníze třeba na sportovní zápas, může tak učinit pouze s řádnou registrací a prověřením identity na úrovni zřízení účtu v bance. Sázkové společnosti pak musí všechny registrované účastníky nahásit Ministerstvu financí ČR. To ale státním byrokratům ministerstva nestačilo. Prověřují sázkaře online při každém přihlašování na web sázkové společnosti a lustrují proti seznamu vyloučených osob. Při každém přihlašování, třeba i několikrát denně! Už se mi stalo víckrát, že na webu Tipsportu, dominantní společnosti na českém "trhu" s v podstatě byrokraticky zlikvidovanou zahraniční konkurencí, Tipsportu, který je v zavádění státních blbostí o krok napřed před ostatními, jednoduše nebylo možné se přihlásit, protože z nějakého důvodu se nemohli připojit na server Ministerstva financí k ověření, zda nejsem na "seznamu vyloučených osob". Což neznamená nic jiného, než že Ministerstvo financí ČR o vás má přesný záznam, jak často se přihlašujete k webu sázkové společnosti (!). Babišovské StBácké šmírování všech sázejících v ČR!!!

Nedávno po mně Tipsport vyžadoval při přihlašování vyplnění dotazníku, z jakých zdrojů čerpám peníze pro mé sázky. S odvoláním na "Zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu" (novela v srpnu 2021). Vyvalil jsem na formulář oči a stornoval jej klepnutím na křížek. Co je jim po tom? Copak jsem nějaký kriminálník legalizující výnosy z trestné činnosti? Druhý den zase. Třetí den už mi formulář zablokoval přístup na web - stornovací křížek z něj zmizel. Tak jsem jim tam vyplnil jednu z možností a mám od těch blbců pokoj. Až takhle musí jít buzerace Tipsportu daleko? Jiné sázkové společnosti v ČR nic takového nevyžadují.