Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŽIVOT: 3B jako blbost, buzerace, byrokracie

Lejstro pro lejstro, nucené podpisy pod informovaný souhlas, fiktivní a nesmyslné odpovědi, formální odklikávání bez čtení. Tyhle nesmysly zavádíme do normálního života my, právníci. To my říkáme firmám, že to takhle musí dělat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J79u75r77a 46J98u94r57a42x

5. 9. 2022 10:51

No jo, blbost legislativni peachoviny se dá ještě posílit její digitalizací.

0 0
možnosti
LN

Blbost státních úřadů se s digitalizací šíří po naší zemi. Babiš zavedl registr "vyloučených osob", které mají zakázaný přístup do sázkových společností kvůli exekuci apod. Kdo si chce vsadit své peníze třeba na sportovní zápas, může tak učinit pouze s řádnou registrací a prověřením identity na úrovni zřízení účtu v bance. Sázkové společnosti pak musí všechny registrované účastníky nahásit Ministerstvu financí ČR. To ale státním byrokratům ministerstva nestačilo. Prověřují sázkaře online při každém přihlašování na web sázkové společnosti a lustrují proti seznamu vyloučených osob. Při každém přihlašování, třeba i několikrát denně! Už se mi stalo víckrát, že na webu Tipsportu, dominantní společnosti na českém "trhu" s v podstatě byrokraticky zlikvidovanou zahraniční konkurencí, Tipsportu, který je v zavádění státních blbostí o krok napřed před ostatními, jednoduše nebylo možné se přihlásit, protože z nějakého důvodu se nemohli připojit na server Ministerstva financí k ověření, zda nejsem na "seznamu vyloučených osob". Což neznamená nic jiného, než že Ministerstvo financí ČR o vás má přesný záznam, jak často se přihlašujete k webu sázkové společnosti (!). Babišovské StBácké šmírování všech sázejících v ČR!!!

Nedávno po mně Tipsport vyžadoval při přihlašování vyplnění dotazníku, z jakých zdrojů čerpám peníze pro mé sázky. S odvoláním na "Zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu" (novela v srpnu 2021). Vyvalil jsem na formulář oči a stornoval jej klepnutím na křížek. Co je jim po tom? Copak jsem nějaký kriminálník legalizující výnosy z trestné činnosti? Druhý den zase. Třetí den už mi formulář zablokoval přístup na web - stornovací křížek z něj zmizel. Tak jsem jim tam vyplnil jednu z možností a mám od těch blbců pokoj. Až takhle musí jít buzerace Tipsportu daleko? Jiné sázkové společnosti v ČR nic takového nevyžadují.

0 0
možnosti
Foto

Úřady tu nejsou od toho, aby tu byly pro nás. Jsou tu od toho, že jsou ustaveny zákonem a dobře placené státem. Kdysi nám grázl rozkopal dveře do bytu a vyhrožoval zdviženým prstem, že prý přestupek. Budiž, že nám má zaplatit škodu, zápis mám. Úřad měl škodu vymáhat. Asi i vymáhal formálními dopisy na adresu, kde dotyčný stejně nebydlel. Čekal jsem po 5 letech, že se alespoň ze slušnosti ozvou, že makali, ale že se nepovedlo. Ani ň.

0 0
možnosti
JV

Mají to úřady pro sebe pomocí vrchnostenského postavení dobře zařízené, ne, pane Polanský? A ještě je za to dobře platíme. No, neber to.

Připomínám: zakazovat, přikazovat a povolovat. Spadá snad to, co jste na úřadu neuváženě chtěl, do jedné z těchto kategorií?

0 0
možnosti
JV

Další příklad principu vrchnostenského postavení (ref. zde Úředník: Můj zaměstnanec, 3.9.2022). Nářky paní Kovářové jsou pochopitelné, ale co udělala jako ministryně spravedlnosti pro lepší stav věci???

Problém je hluboký, co jsme vlastně za společnost? Lidé jako pan Hatina to myslí myslím dobře. Ne že by si mysleli, že jsme blbci, ale cítí, že nemáme na to, se řídit vlastním rozumem. Je to patrné z jeho zde příspěvků. Že by to za nás měli dělat oni, česká elita, a proto hájí úřední postupy, které popisuje pí Kovářová. Postup českých elit je nutno nějak legalizovat a proto máme institut ,vrchnostenského postavení ́ (byť v rozporu s demokracií a právem! některé věci v ČR jsou tak absurdní, že je nelze rozumně popsat). To by pí Kovářová jako advokátka měla ale vědět, a než naříkat nad 3B, nám vysvětlit, proč tomu tak je.

Nebo, možná, že jsme opravdu tak blbí a lidem jako pan Hatina měli být vděční za jejich starost.

0 0
možnosti
Foto

Pokud vím, jako ministryně po konci krátké vlády rozdala svým podřízeným vysoké odměny, že pracovali do roztrhání těla.

0 0
možnosti
Foto

Za svoji matku, která posledních pár let před smrtí byla nechodící, jsem měl "Generální plnou moc", abych ji zastupoval ve všech osobních, právních a finančních záležitostech, "... zejména..." a nyní následoval výčet nejčastěji předpokládaných úkonů. Slovo "zejména" v právní mluvě značí, že se jedná o jakýsi nástin, nikoliv tvrdé vyjmenování. Vše potvrzené úřednicí z obecního úřadu, oprávněné ověřovat podpisy.

I přesto, že za slovem "zejména" byly některé konkrétní úkony, vždycky se našli blbci, kteří i u těchto vyjmenovaných konkrétních úkonů vyžadovali další zmocnění pro tento jeden konkrétní úkon !! 8-o ;-€

Že jsem jim na místě okamžitě nedal motykou do hlavy, bylo způsobeno jenom tím, že u sebe nenosím motyku.

0 0
možnosti
FN

Nadáváme na byrokracii a papírové buzerování. Terčem jsou úředníci, pěšáci první linie, kteří o ničem nerozhodují, ale jsou povinni dodržovat zákony, vyhlášky, nařízení. Skutečným terčem kritiky by měli být politici zasedající v zákonodárném sboru, kteří zákony vymýšlejí, navrhují a schvalují. Podle svých zkušeností s podnikáním tvrdím, že česká legislativa není jen nepostupná džungle, ve které se nevyznají ani specializovaní právníci, ale džungle kombinovaná s minovým polem.

0 0
možnosti
PD

Jak jste na to přišel, že terčem jsou úředníci první linie? Nezapomínejte, že těm politikům zákony dělají právě úředníci, ovšem ti výše postavení.

0 0
možnosti
RT

Ano, pani Kovarova. Zakony vymysleji pravnici, aby jini pravnici mohli hledat chybu ve vetne skladbe a zakony obchazet a ohybat. Mate na VŠ malo hodin cestneho a primeho jednani, zato spoustu casu venujete kriveni patere a charakteru.

0 0
možnosti
RM

no,akcie ČEZu--o které zřejmě šlo, bych v dnešní situaci rozhodně nekupoval. 😀

0 0
možnosti
PS

P60a39v12e57l 56S45u82r46a

5. 9. 2022 9:59

Taky vidíte, že by vám je neprodali ....;-)

0 0
možnosti
VM

Jelikož je babičce 88let, téměř nechodící a místní pošta přestala roznášet důchody/na což bylo spolehnutí, co se týká času a důchod začali před 1/2rokem vozit z Kolína/25km - rozhodla rodina, že bude důchod posílán na účet. V tom domnění, že to bude účet někoho z rodiny - nelze.

OSSZ dodá formulář, s nímž se musí do banky ( naštěstí pošta v místě )/babička osobně, po té musí obvodní lékař potvrdit stav osoby. Takto vyplněný formulář odevzdat na OSSZ a čekat milostivě, až tam rozhodnou.

No a až babička umře, budou patálie s rušením účtu, zbytečného !!

0 0
možnosti
Foto

Na sociálce jsem se založením účtu problémy neměl, VIZ výše P. Dvořák 5.9.2022 8:23.

Důchod opravdu nelze posílat jiné osobě. S rušením účtu je to jednoduché, ale musíte mít tento účet uvedený v rámci pozůstalostního řízení v usnesení notáře. Pak stačí zajít do příslušné banky a peníze nechat převést na jiný účet.

0 0
možnosti
JS

Ano, tyto historky jsou součástí každodenního života a po každé si uvědomuji, jak je stát ve svém jednání neefektivní.

Poslední se udála na pracovním úřadu, kde kromě vyplněného formuláře (vyplněno v klidu doma) chtěli další podpis na potvrzení o poučení o vyplnění toho lejstra. Protože jsem vyřizoval za otce, nezbývalo než se otočit a vrátit jindy s dalším podpisem. Předpokládám, že příště budou chtít buď podpisy úředně ověřeny nebo vymyslí potvrzení poučení o poučení.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz