Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŽIVOT: 3B jako blbost, buzerace, byrokracie

Lejstro pro lejstro, nucené podpisy pod informovaný souhlas, fiktivní a nesmyslné odpovědi, formální odklikávání bez čtení. Tyhle nesmysly zavádíme do normálního života my, právníci. To my říkáme firmám, že to takhle musí dělat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
TN

T36o18m16a11s 72N75o84v71y

5. 9. 2022 5:46

Příště by mohli zavést dotazník ministerstva dopravy při nákupu nového auta: zamítáme vaší žádost o nákup Audi A7, protože nemáte na Facebooku ten správný progresivní profil - podejte si žádost o auto max. střední třídy.

0 0
možnosti
RL

Však k tomu to přece všechno směřuje. ;-)

0 0
možnosti
PH

Tedy si spíše se obávám zda si paní právnička nevybrala špatné případy, když už chce prezentovat buzeraci a byrokracii, a bojovat za lidi v Senátu.

Ono totiž v obou těch případech to smysl má, a i jako právnička by měla poučit klienta, že to sice je otravné a frustrující, ale udělat se to musí.

V tom prvním případě - možná se pletu, ale ono prostě ".., u účtu nelze změnit majitele, nelze ho na nikoho převést" . Takže ta paní a skutečně, bude muset - v domě co zdědila od matky, sepsat s nájemníky nové smlouvy a dát jim nové číslo účtu.

No a v tom druhém případě - a samozřejmě že zákon říká že než začne člověk kšeftovat přes banku s finančními instrumenty tak musí vyplnit investiční dotazník, kde by měl POCTIVĚ vyplnit svou míru investičního rizika, kterou je OCHOTEN přijmout.

Ten investiční dotazník chrání jeho. Jinými slovy, on mu jistě nějaký ten makléř (nebo kamarád?) poradí že si má koupit ty a ty akcie, na kterých brzy vydělá , třeba desetinásobek (haha). Jenomže pokud ty akcie naopak klesnou, třeba na polovinu tak potom mu ty peníze nikdo nevrátí.. :-/

0 0
možnosti
JN

co je komu do toho, jake akcie si chcete koupit? Bude vam snad stat platit ztratu, kdyz na tom prodelate? Ne, nebude. Ale kdyz na svem risku vydelate, tak se o svuj dil stat prihlasi na 100%.

0 0
možnosti
JN

Vladnou nam drzi hlupci. A pokud si to nechate libit, bude to jen horsi.

Volný trh nezavedl povolenky.

Volný trh nezavřel uhelné elektrárny.

Volný trh nezavřel uhelné doly.

Volný trh nezavřel jaderné elektrárny.

Volný trh nezakázal frakování.

Volný trh nezpůsobil závislost na Rusku.

Volný trh netiskne nekryte peníze na dluh budoucích generací, čímž se roztáčí inflace.

Volný trh nestraší zaváděním nových daní, čímž šroubuje nejistotu a cenu strategických komodit.

0 0
možnosti
IM

I82. 42M79e63n94t64l81í73k

5. 9. 2022 2:21

A jste si jistá, že nějaké ryze české zákony ještě vůbec existují ? A pan Neff se na jiném místě dnešního vydání diví, že se to "proruským Putinovým silám" nelíbí.

0 0
možnosti
EN

Děkuji, toto znám s českými úřady až moc dobře. Právě tu nightmare zase řeším. Neustale nová a nová lejstra a vyplňování formulářů kvůli triviální calezitosti. V moji bance ( tedy tu, kterou používám zde), jsou z toho šokováni. Už potřetí za tento rok po mne chtějí kvůli stejně věci notářské razítko a podpis (stejný formulář).

Ty buzerace se táhnou už tři roky (kvuli stejně věci). Jsem si jistá, že když pošlu další dva vyplněné formuláře bude zaručeně chybět něco, bez čehož úřad nemůže dýchat. Přitom vím, že celý jejich postup je 'against thé law'.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz