Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŽIVOT: 3B jako blbost, buzerace, byrokracie

Lejstro pro lejstro, nucené podpisy pod informovaný souhlas, fiktivní a nesmyslné odpovědi, formální odklikávání bez čtení. Tyhle nesmysly zavádíme do normálního života my, právníci. To my říkáme firmám, že to takhle musí dělat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RS

Trump údajně svolil s vydáním nového zákona pod podmínkou, že jiné dva se zruší. A kupodivu to prý fungovalo.

0 0
možnosti
PS

A jaký to má praktický smysl ? ... žádný. O počtu zákonů to fakt není.

0 0
možnosti
TP

Emigroval jsem v osmdesatych letech. Maminka mi zemrela v roce 1993. Dedictvi se mi, jejimu jedinemu diteti, podarilo vyridit behem nekolika mesicu. Soucasti byl akciovy ucet vedeny u jednoho z ceskych financnich ustavu. Nechce se mi tu banku jmenovat. Prevedeni toho uctu trvalo vice nez deset let a podarilo se mi to pouze proto, ze jsem tvrdohlavy a nedokazal jsem se toho jen tak vzdat a druhy duvod byl, ze ten posledni pracovnik, ktery to se mnou vyrizoval, mel srdce a mel jsem pocit, ze nedodrzel vsechna ta byrokraticka narizeni a neco porusil. Velice ochotny a bystry mladik. Jsem mu za to vdecny a doufam, ze si tim nezpusobil neprijemnosti.

0 0
možnosti
IL

I10v59o 95L38y64č13k87a

5. 9. 2022 18:51

Marně čekám, zda nevznikne strana, která bude mít cíl zjednodušit život nám, občanům. Budou zákony jednoduché, jasné a budou vymáhány. Ale toho se asi nedočkám.

0 0
možnosti
JV

Když budeme všichni jen čekat, nedočkáme se. srdečně

0 0
možnosti
VN

Mám kapitálové životní pojištění, založené ještě v roce 2003, kdy ten typ byl velice výhodný, přinášel výnosy z akcií. A tak jsem tam, coby prduch, poslal po čase poctivě vydělaných 200 tisíc, aby nehnily na běžném účtu.

Musel jsem se dostavit osobně a (málem vlastní krví) podepsat formulář, že peníze nepocházejí z trestné činnosti nebo podobných aktivit ;-D.

Po letech jsem se dověděl o člověku, který nosil do banky denně několik milionů Kč a měnil je za eura. Jak to dopadlo, nevím, myslím, že to zase vyšumělo.

A tak tady žijeme.

[>-] Ta vlajka nepatří administrativě, ale nám občanům.

0 0
možnosti

Ve firmě, která prodělává, není možné zaměstnancům zvyšovat platy. A proto není možné "řídit stát jako firmu".

0 0
možnosti
IS

Perfektní. Škoda, že většina koblih o tom neví.

0 0
možnosti
MM

Bohužel, líbit si necháme všechno. Dočasu.

0 0
možnosti
Foto

Lidé pořád volí ty politiky, kteří jim utahují opratě a navíc nadšeně souhlasí s každým novým restriktivním opatřením. Nelze si nevzpomenout třeba na nadšené schvalování zákazu kouření v hospodách, kdy nadšení schvalovatelé nepochopili podstatu zákazu a a hlavně si neuvědomili kolosální nebezpečnost tohoto zákazu v podobě totalitního precedentu. Sami sebe nadšeně zamotáváme do smrtelných pavučin polistopadové byrokracie.

0 0
možnosti
VK

Jsem nekuřák a neschvaloval jsem to. Hospody byly povinně klimatizovány a zakouřené pajzly zmizeli. Stačilo zakázat kouření přes den.

0 0
možnosti
Foto

Budování polistopadové eurohujerské diktatury pokračuje mílovými kroky.

0 0
možnosti
MK

naprostý souhlas vážený pane !!!!!!

0 0
možnosti
ŚS

Pokusil se někdy někdo zrušit přístup k vlastnímu sporožiru firmě, která si i po výpovědní lhůtě strhávala vesele poplatek na Skilink? To byl zážitek.;-€

0 0
možnosti
JV

Ono stačilo chtít zrušit osobní účet u České spořitelny.

0 0
možnosti
LZ

L76u89i58s 25Z24í37d78e35k

5. 9. 2022 11:36

Necháme , ještě dlouho . Jsme přece Češi !

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz