1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
petrph 5.2.2008 10:38

Re: Re: Různé úhly pohledu

Ono by to tak bylo..vzpomínám si na plné čekárny u obvoďáka... Nevím jak teď když pacient je pokutovanej za to že k doktorovi vůbec jde.  No a ambulatní doktoři určitě brzo příjdou na to že většina jejich výkonů je vlastně akutních, tam se to nastřádá rychlejc...

vládík 5.2.2008 11:05

Na jednu blbost je třeba zapomenout

Není totiž pravda, že co pojišťovna neutratí je její zisk. Zdravotní pojišťovny (obdobně jako např. fondy) mají vyčleněno jisté procento z příjmů na správu (a případný zisk). Toto procento je neměnné a nezávisí na hospodaření pojišťovny. Je to právě proto, aby pojišťovny neměly zájem na odpírání léčby. Samozřejmá nevýhoda je, že pojišťovny nemají zájem na svém hospodaření.

V ústavě je evidentní blbost (a nejen v ústavě naší) - že je léčby bezplatná. Nic na světě není bezplatné.  Jde jen o to, kdo to bude plati.

Já platím poctivě havarijní pojištění - a představte si, v servisu stejně musím vytáhnout peněženku.

Zákon vám změnil smlouvu s pojišťovnami. Vy tvrdíte že v případě, že budou změněny smlouvy, budete souhlasit. Tak souhlaste.

PPP 5.2.2008 9:29

zadarmo????

Čtyřicet let si platím pojištění, Možná, že to nestačí, možná, že je to málo. Ale odmítám tvrzení, že lékařská péče je nebo byla zadarmo. To je klišé, které někteří stále tupě opakují. Lékařská péče byla z mého pojištění placena. Možná nedostatečně, ale rozhodně to nebylo zadarmo.

F2 5.2.2008 9:33

Re: zadarmo????

Pletete si pojištění s průběžným financováním, které má všechny znaky daní.

petrph 5.2.2008 9:44

Re: Re: zadarmo????

To je ale problém pojištovny - jestli je na tom pojištovna tak, že hned všechny peníze co dostane na pojistném vydá průběžně na krytí škod (výkony lékařů), tak je to asi špatně - to pak asi nemá cenu se bavit u nějakém komerčním zdravotním pojištění - to by hned bylo vidět že se to pojištovnám nemůže vyplatit. Leda že by zvedla pojistné, snížila plnění ..,ale ono zase u nás tolik multimilionářů není. A pokud to někdo srovnává se Západem, musím bohužel přidat ono banální "až budeme mít jejich platy".. tedy až nám po zaplacení jídla, bydlení, ošacení,  atd atd , plus  zdravotního pojištění mohli dovolit ještě komerční připojištění, a k tomu  jen tak bokem mohli dovolit zaplatit u doktora měsíčně pár stovek nebo tisícovek. Pak ano..

Xury 5.2.2008 11:42

Re: Re: Re: zadarmo????

Fakt mě baví lidi,kteří si myslí, že doplatky na lékařskou péči zavedli na západ od nás až před pár lety, kdy už si na to vydělali. Jednak je to logický nesmysl, protože příjmy pojišťoven jsou odvozeny od příjmů pojištěnců a jednak zdravotní pojištění funguje řekněme sto let čili před tím se platilo natvrdo a nepochybně byla nižší životní úroveň.

PPP 5.2.2008 9:45

Re: Re: zadarmo????

Pojištění nebo průběžné financování, vždy se jedná o placení. Protestuji proti slovu zadarmo

gerontusinza 5.2.2008 8:49

Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

ale platba tzv regulačních poplatků u ltypu ékařů  obvodní praktik, zubař, atd probíhá systémem dek 30Kč do krabičky, bedýnky, krabice a pak s budeme vámi zabývat.... Stvrzenka...? Obtěžování....:-( Nemáte drobné....? obtěžování....:-/  Chcete jen recept na léky které berete 3 roky..... Obtěžování... vyseďte si v ordinaci mezi nemocnými 3 hodiny, protože vaše lékařka najednou tvrdí že vám při každém předpisu musí změřit tlak.....:-( Prostě chce svých 30 kč bez potvrzení příjmu.... to není o nákladech to je o prachách navíc a bez příjmových stvrzenek.... A v nemocnicích? tam se s vámi na pohotovosti bez zaplacení ani nechtějí bavit... osobní zkušenost u spolupacienta, kterého se strašnými bolestmi na Bulovce na pohotovosti odmítla sestra přijmout k ošetření protože neměla u sebe peníze.... Báječné zdravotnictví, skutečně, báječné....;-D

buj 5.2.2008 9:05

Prosím Vás

Už se přestaňte rozčilovat! Je úplně jedno, zda Vám dá stvrzenku, nebo ne. Vše musí nahlásit pojišťovně, a pochopitelně zdanit. Jsou na to kódy, zaplatil, nezaplatil -proč.Vám je stvrzenka nanic, a on ušetří 1 Kč za papír a toner. Po určitém období dostane od pojišťovny sjetinu, kolik vybral. A to uvede do příjmů. Fertig! Co v tom pořád hledáte za nepravosti?

Xury 5.2.2008 9:06

Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

Můžete mi vysvětlit, jak je možné, že ačkoliv poplatky za návštěvu u lékaře se platí téměř ve všech  evropských zemích, tak jen u nás s tím máme problém? Jak je možné, že jinde neřeší, jestli budou mít ta dvě eura (nebo víc) a jestli pan doktor nebude vypadat jako toaletářka? Že by v té Evropě byli tak zaostalí a doteď nepochopili ty skvělé výhody našeho předchozího systému?

pája 5.2.2008 11:30

Re: Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

Se divím, že se u nás ještě mluví česky, ačkoliv jinde v Evropě ne.

Venda 5.2.2008 9:19

Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

Nejsem lékař, ale shodou okolností mám možnost tuto problematiku vidět z blízka. Těch 30 Kč vybraných u Dr. si pojišťovna z odpovídajících plateb lékařům strhla. Dokonce když se to spočte do čista tak Dr. vybere 30 a pojišťovna zaplatí míň o 32,50 Kč. A ty 3 pětky jdou Dr. do příjmu automaticky a daň z nich zaplatí i když je od Vás nevybere. Jediný klad pro Dr. je, že ty prachy má hned a ne až za 2-3 měsíce od pojišťovny

Mard 5.2.2008 10:04

Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

Já chápu, že chcete otravovat s potvrzením na 30 Kč, které si ani nemůžete dát do nákladů, které vám zkrátka není vůbec k ničemu. Ale nechápu že nemáte pocit že se situace zlepšila. Tam kde jsem před rokem čekal více hodin se dostávám na řadu do půl hodiny. Osobně vidím významné zlepšení.

honzak 5.2.2008 10:19

Re: Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

Jak kde. U obvoďáka zlepšení ČISTÁ NULA, na chirurgii cvrkot jako na běžícím páse. Holt příště 30 Kč ušetřím a půjdu rovnou na chirurgii.

Byl jsem příznivcem platby 30 Kč, ale když jsem to včera spočítal na celkem 130,- Kč a představil si důchodce s 11 litry měsíčně, tak mi to připadá dost kruté. A těším se, kolik mi VZP proplatí z 32 ojro, které jsem položil na dřevo ve Francii!

ola 5.2.2008 11:45

Re: Re: Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

VZP Vám zaplatí tolik, kolik platí za stejný  výkon českému lékaři. 32 ojro- předpokládám základní vyšetření u lékaře ve Francii - tedy v ČR je tento výkon ohodnocen asi na 6-7 ojro. Myslím, že dostanete asi 200 Kč.( pokud jste nebyl připojištěn)

honzak 5.2.2008 12:07

Re: Re: Re: Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

Děkuji za informaci! Bez pojištění léčebných výloh nevyrážím, tak to bude snad o trochu víc. Tak 300,-:-D

gerontusinza 5.2.2008 10:35

Asi jste nebyl u doktora co.....Re: Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

to byl cvrkot.... pane inženýre ještě půjdete tajdle,a tamhle a pak až dojdou výsledky tak se na mě přijdete znovu podívat....... :-( Paní doktorko já chci umřít zdravej .... proč tak najednou...? No měl byste každý rok absolvovat tato vyšetření co kdyby... Ale já se cítím dobře... to je jen váš subjektivní dojem.... a takto se zaplňují čekárny a lidé relativně zdraví se tam nakazí od skutečně nemocných a nemocnost letí nahoru...a to pro blbý 3 pětky..... Běžte do háje s tímhle systémem a s kecy že je u obvoďáka volno....;-D;-D Až k smíchu...:-/i když nad volovinami spíš tvrdnou rysy...

buj 5.2.2008 11:18

skutečnost u PL-leden 2008-velký obvod

Počet návštěv u PL nižší o 28% oproti lednu 2007. Je to znát. Vybráno na poplatcích cca 7800 Kč. Poplatek se vztahuje zatím na cca 40% návštěv. Zatím to není možno hodnotit. Velké předzásobení léky. Více se uvidí až asi po I/IV.  O moc více se asi nevybere. Ti co berou stabilní léky moc poplatky platit nebudou. Každopádně pojišťovny ušetří na levných lécích.

Jura Jurax 5.2.2008 12:13

Re: Asi jste nebyl u doktora co.....Re: Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

Geronte, Vy mi přijdete jakýsi dlouhodobě dlouhodobě nasratý ...:-D  bez urážky ... já si těch 30 Kč pochvaluju - dílem chodím k lékaři zřídka, dílem najednou u praktika prázdno, žádné tři hodiny, kdy se navzájem ochrchláváme, ale maximálně půlka, doktor to neseká jak Baťa cvičky, protože čekárna je nacpaná k prasknutí, ale má čas i slůvko prohodit a vyptat se ... :-D ... no a když mou paní složila chřipka, byli jsme za půl hodiny už i s lékárny venku (tohle nepamatuju vůbec nikdy) a za ty tři pětky se to bohatě vyplatilo ... no a že je najednou čas a kapacita na prevenci je jenom dobře, ne?

gerontusinza 5.2.2008 13:57

Milý juro nechte si kecy na koledu... Re: Re: Asi jste nebyl u doktora co.....Re: Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

vaše agitace za dnes prázdné čekárny je na stejně pitomé základně jako před tím úplné plné čekárny.... Naopak každý doktor mě teď chce vyšetřovat (až se musím bránit), tak nežvaňte otevřte očička a zeptejte se dědečka a babičky s jakou rozkoší chodili dřív k doktorovi a jestli se to vůbec dalo u nich  rozkoší nazvat.....  Jen aby vám ta tzv pohoda vydržela, já mám jiné poznatky .....;-)

Jura Jurax 5.2.2008 14:23

Re: Milý juro nechte si kecy na koledu... Re: Re: Asi jste nebyl u doktora co.....Re: Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

no jo, zdravý pacient je špatně vyšetřený pacient :-D 

jirka.s. 5.2.2008 17:21

Re: Milý juro nechte si kecy na koledu... Re: Re: Asi jste nebyl u doktora co.....Re: Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

Tomu, že tě chce každý doktor vyšetřovat, gerontosaure, je celkem pochopitelná věc! Na tebe musí být strašný pohled! Zapšklý, zakomplexovaný dědek s baziliščím pohledem, no nevyšetřete to! Pro sichr! ;-D

josef 5.2.2008 18:06

Re: Re: Milý juro nechte si kecy na koledu... Re: Re: Asi jste nebyl u doktora co.....Re: Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

trochu slusnosti (on má pravdu)

jirka.s. 5.2.2008 17:14

Re: Pane bakalo, nemám námitek proti vaším názorům a proti vámi předloženému.....

Jenom nechápu, proč se ausgerechnet ty, gerontosaure, rozčiluješ nad poplatky u lékaře, když přece na veterině musíš, konkrétně ty, zaplatit stejně všechno cash !!! ;-D

Lagron 5.2.2008 6:20

Zbytečnost.

My, co to pamatujeme a chápeme, vímé své, a těm "nechápajícím" je to zbytečné vysvětlovat(Y)

ver 5.2.2008 12:49

Re: Zbytečnost.

chápu , co už nepamatujete a chápu , co nechápete

Milan 5.2.2008 2:02

828

Hmmm, 828 Kc je docela dost - kolik byl tenkret v 1945 (nebo to je 1948?) prumerny plat?

Uz jsem si to nasel - neco kolem 3600. Takze po prepoctu na dnesni prumernou mzdu ten 10 denni pobyt v porodnici cini 4600.  Porad o dost  vice nez dnes

Bohata 5.2.2008 10:17

Re: 828

Pane Milane jednak neumíte počítat a jednak se šlo s tou fakturou na"kasu" a ta ji proplatila .Víme.

Zofka 5.2.2008 12:53

Re: Re: 828

A nebo taky ne, podle příjmů, víme?

Každopádně aspoň měl člověk přehled, co co stojí. Protože mi netvrďte, že nemocnici přijdu na 60Kč denně, i když tam budu "jenom" ležet po porodu, tj. nebude mě muset nikdo léčit. Na kolik to jenom ležení doopravdy pojišťovnu přijde, to se běžný pacoš od nikoho nedoví, natož aby to musel napřed zatáhnout ze svého, a pak si to teprve nechat proplatit.

rolandszewczyk 5.2.2008 0:39

---

ten kdo uklouzne na sněhu a zlomí si nohu,tomu by taky měli zvýšit pojistné,dostaneš rakovinu-zvýšit,nebot jsi měl žít na horách na čerstvém vzduchu,nachladil ses,tak si měl být v teple,že nemáš na topení,tak běž do hornictví,tam dobře platěj,ale zaprášený plíce ti léčit nebudem--asi tak ti sociální inženýři přemýšlejí,a že ti horalé ve švýcarech maj fialový krávy,tak my je musíme mít taky?