Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J. Jílek

12. 2. 2011 0:16
Prý mzdová nákaza

Jasná je miliarda a půl, spekuluje se o 1,9 miliardy....spočívá snad mzdová nákaza, o které melou, ve 400 či 500 milionech?

Zapomíná se, že ty dvě "Hegerovy" miliardy, nejsou ani Hegerovy, ani státu ani ministerstva, ty JSOU v rozpočtech pojišťoven. V letech 2009 a 2010 výdaje pojišťoven stagnovaly. Výdaje VZP byly na 140 miliardách v obou letech.

I na rok 2011 stanovuje úhradová vyhláška výdaje v nemocnicích ve výši roku 2009 (původně dokonce menší o 2%). Přitom ale v roce 2010 stouply příjmy pojišťoven o 8%.

Když ministr slibuje 2 miliardy nemocnicím, je to o něco méně než jsou ta dvě procenta. Ta ovšem slibuje z rozpočtu pojišťoven. Z toho, co se ušetří a ušetřilo v pojišťovnách a zdravotnických zařízeních. Jsou to peníze resortu.

Kdyby bývalý ministr Langer zakázal ve svém resortu například investice do nových a rekonstrukce starých služeben a věnoval ušetřené peníze na zvýšení mezd policistů ve svém resortu, neštěkl by po tom ani Pes žádný Modrý Pták....Když ale Heger uvažuje o zvýšení mezd ve svém resortu z úspor uvnitř resortu, může se bojechtivý poslanec Šnajdr z ODS "zvencnout" a hodlá hnát resort, za který nezodpovídá, do výjimečného stavu

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz