Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FE

F. Eliáš

12. 2. 2011 18:26
Doktoři se mají přiměřeně

stavu naší země. Naši ekonomiku poničili komunisté za čtyřicet let svého panování nebýt jich, nebyl mezi našimi mzdami  a mzdami západními takový rozdíl, který se ale, možná, zmenšuje. Žádná profese nemá u nás plat, který je na západ od nás běžný. Proto by doktoři neměli kňourat, ale počkat, tak jako my ostatní, pár desítek roků. A pomoci, aby naše ekonomika byla tak silná, aby byly mohly být jejich mzdy vyšší.

0 0
možnosti
SM

S. Maršálek

12. 2. 2011 20:45
Re: Doktoři se mají přiměřeně

Neměli jste vše za posledních 21 let rozkrást a už jsme mohli být všichni na svých.

0 0
možnosti
JV

J. Václavíková

12. 2. 2011 17:46
Tentokrát výstižné

0 0
možnosti
MV

M. Vondráček

12. 2. 2011 18:33
výstižné ?

Výstižně to hovoří spíše o panu Okamurovi , než o cz  zdravotnictví :-)

0 0
možnosti
JS

J. Schwarz

12. 2. 2011 16:35
Mám dojem,

že 230 x 105 dělá max. 24 000 za měsíc  /hrubého/ a ne 50 000, ale nešť. Chápu pana doktora, že to není moc, ale žeby jeho rodina umírala hlady a z jeho bazarové škodovky za jízdy odpadávala rez je nejspíš nadsazené. Dost lidí tu totiž musí vyjít s míň než 50 000 měsíčně a hlady rozhodně neumírají. Pokud hodláte projevit vděk lékařskému stavu, připojistěte se soukromě nebo nabídněte lékařům "sponzorský dar". Můžete si jej  odečíst z daní.

0 0
možnosti
JJ

J. Jílek

13. 2. 2011 0:25
Re: Mám dojem,

tak si to přečtěte znovu a pak teprve počítejte....on vás ten sarkasmus a "převaha" přejde

0 0
možnosti

J. Řezníček

12. 2. 2011 16:05
V celé diskuzi

nejen této, mi chybí " příběhy ze života pacientů ". To by se úžasný lékařský stav chytil za nos...

0 0
možnosti
JJ

J. Jílek

13. 2. 2011 0:31
Re: V celé diskuzi

to má být analogie? Je tady jeden "nepatrný" problém, pan doktor popisuje obecný problém

0 0
možnosti
LS

L. Severa

12. 2. 2011 14:01
Pořád dokola

V článcích i diskusních příspěvcích se stále opakuje tvrzení, které začíná "kdyby". Kdyby se neprošustrovalo  event. nerozkradlo na ( nechci to všechno opakovat- výčet jde  až do privatizace),  tak bychom mohli doktorům přidat  ..x.. miliard. Ovšem zatím tam to kdyby  visí stále ve vzduchu a nikomu se je nepodařilo odstranit za žádné vlády. Řešit situaci je nutné za stávajících podmínek a nevzpomínat jak by řešení bylo jednoduché, kdyby . Pan Okamura  se těmto argumentům také nevyhnul .

0 0
možnosti
MV

M. Vondráček

12. 2. 2011 14:30
kdyby

 kdo v těch němocnicních krade ?? Pacienti ?? Nejsou to náhodou doktoři ....

0 0
možnosti
MV

M. Vondráček

12. 2. 2011 13:23
PS.:

Více si vážím šikovného instalatára , než hlupáka v bílém plášti , který si o sobě myslí, že je něco jako Bůh :-)

0 0
možnosti
JJ

J. Jílek

13. 2. 2011 0:41
Re: PS.:

tak už dost, člověče, doktoři nemůžou za to, že jste se zmrzačil při nehodě....

0 0
možnosti
MV

M. Vondráček

12. 2. 2011 13:19
autorovi

Hluboce se mýlíte. Čurbes, zlodějiny, a a vše na co si lékaři stěžují páchají ve zdravotnictví lidé s členstvím v LOK a LK, tedy opět lékaři. Pokud si  do čela svých profesních a odborových organizací  postaví lidi typu pan Engel, Kubek či dříve Dr. Rath, tak to bude takové, jaké to je. Možná , že by to chtělu zevnitř.

Myslíte si, že by někdo zaplatil automechanikovi, který ho nechá sedět v čekárně půl dne víc, než mu platí nyní ??

0 0
možnosti
JS

J. Schwarz

12. 2. 2011 16:37
Re: autorovi

Trefná poznámka...kdyby se automechanik nebo instalatér chovali k zákazníkovi jako mnohá lékař k pacientovi, nevydělali by si nejen 250 Kč/hod ale nejspíš ani na slanou vodu.

0 0
možnosti
VV

V. Václav

12. 2. 2011 12:46
Pane Okamuro, vaše pravda je jen částečná.

 Se zájmem jsem si přečetl váš článek. Obsahuje mnoho pravdy, má však svá Ale.Komunista držel inteligenci zkrátka a nakonec jí miklostivě povolil, aby mohla vůbec dělat svou profesi, byť za hubičku. Kopáč měl několikanásobný plat než projektant, který mu práci vymyslel. Tak však žila celá inteligence, nejen lékaři.

Postbolševik v této diskriminaci inteligence kromě právníků a některých "umělců"pokračoval,protože předpokládal,že duševnímu pracovníku záleží na své práci, nikoliv tolik na odměně.Takže se plíživý zloduch Trhu vplížil a pomocí Mrázků, Provodů, Krejčířů, BAkalů, Klausů, Langerů, Grossů a dalších do začínající demokracie a učinil z ní Gaunerkracii.

Tomu se nevyhnulo ani zdravotnictví a všemocnost "Trhu" ovládla i tento resort, který by neměl být ovládán trhem, avšak různí úředníčci typu Marka Šnajdra, máloschopní lékaři, typů Julínka, Rubáše a pod. podporováni kšeftaři s léky a lékařskými přístroji si rozdělili nemalou hromadu peněz da'nových poplatníků a pojištěnců, až na ty, kteří by si to opravdu zasloužili - lékaře a sestry, již zbylo minimum. Tato hydra chce stále více a více,paláce, stavěné z těchto peněz, luxusní auta, dobré platy a zisky zmíněných na zdravotnictví parazitujících  výtečníků, vyčerpala nemalé finance z pojištění a chce stále více.

   Julínkova, Cikrtova a Šnajdrova "reforma" spočívající pouze v dalším vydírání spoluobčanů, nic nevyřeší.

Ale je nutna všeobecná reforma, přehodnocující význam celé inteligence pro společnost, učitelů, vědců, nejen lékařů. Vždyť na učitích záleží, jací budou budoucí lékaři, na vědcích záleží, jaké metody a přístroje budou lékaři v budoucnu používat při léčení nemocných.

0 0
možnosti

d. Šimáček

15. 2. 2011 10:56
Re: Pane Okamuro, vaše pravda je jen částečná.

s obsahem Vašeho příspěvku nelze nesouhlasit, s nadpisem lze polemizovat správně by mělo být vaše pravda není celá :)

0 0
možnosti
JH

J. Horák

12. 2. 2011 11:08
Mzda řidičů

Jedná se o nařízení vlády č. 567/2006 Sb.

0 0
možnosti
JJ

J. Jílek

12. 2. 2011 12:26
Re: Mzda řidičů

vůbec to nechápete a matete ostatní, je to nařízení, jímž se stanovuje MINIMÁLNÍ mzda

0 0
možnosti
JH

J. Horák

12. 2. 2011 10:55
Doktor jako řidič kamionu

Pane Okamuro,lékař má přestávky též.Drží svačinu a oběd.Konzumuje ale příborem v jídelně.Řidič zpravidla ukusuje studený žvanec za jízdy a o nařízené přestávce často hledá závady na voze,i když nesmí.Přestávky i odpočinek po směně netráví v pohodlí pokojů v nemocnicích k tomu určených,ale většinou na parkovišti u řvoucí dálnice a silnice,nejednou bez sprch a WC.Kočuje mnohdy týdny.Řidič má podle nařízení vlády měsíční plat 9 800 Kč,tj.58,60/hod.Vláda prostřednictvím příslušných státních úřadů nekontroluje,zda zaměstnavatel proplácí řidiči zákonné příplatky – za přesčasy,noc,víkendy,svátky,pohotovost (tedy toleruje daňové úniky).Řidič velmi často bere jen částku,která zbude po zdanění 9 800 Kč.Pochopitelně poníženou o platby ve prospěch zaměstnavatele (telefon,překročení průměrné spotřeby,pokuty za nedodržení termínu nakládky či skládky,někdy i podíl za mýtném! atp.).Kolik hodin za měsíc řidič odpracuje ve dne,v noci,svátcích,pátcích?Kolem 250,ale i 290.Nikdo s ním však neuzavře smlouvu,aby se jeho přesčasy „legalizovaly“.Zaměstnavatel je prostě nevykáže.Nemyslíte,pane Okamuro,že i řidiči jsou rukojmí státu?

Řeknete,řidiči dostávají diety v eurech.Diety nejsou součástí řidičovy mzdy,takže se nepočítají do průměru na nemocenskou,dovolenou ani do důchodu.I s nimi si šofér přijde na 140-150 Kč/hod.Stejně jako lékař.Myslíte,že řidič nemá zodpovědnost jako on?Co životů a zdraví nevinných už zmařili unavení řidiči!Krom toho,kdyby kamiony nepřivezly přístroje,nemocniční zařízení,léky a vůbec skoro všechno,mohli by se jít klouzat všichni.Nejen lékaři.

Nechtěl jsem snižovat společenskou důležitost lékařského stavu,ale jen naznačit,že je třeba vybírat příklady uvážlivě.Stejné problémy se státem mají i ti,o kterých se domníváte,pane Okamuro,že jsou za vodou.Na závěr mi dovolte parafrázi jedné z Vašich vět:Zamyslel se někdo nad tím,co způsobuje dopravní nehody řidičů profesionálů?Je to jejich neschopnost nebo nepozornost z vyčerpání?

0 0
možnosti
PB

P. Boublíková

12. 2. 2011 11:02
Re: Doktor jako řidič kamionu

Vláda určuje platy řidičům? To slyším poprvé....

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz