Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AN

A. Nováček

13. 2. 2011 22:07
Doktor jako instalatér

Text je objektivní a vysoce výmluvný.

Většina diskusních příspěvků bohužel vypovídá o zabedněnosti občanských mas.

0 0
možnosti
JM

J. Milota

13. 2. 2011 16:55
Pokračování Tři stejné hříchy.

Jeho vina byla jen v tom, že nedokázal použít lékařské vědy tak, jak měl, a ženu před smrtí nezachránil. Nešťastný lékař si pravděpodobně nedokázal vysvětlit, proč byl jeho čin prohlášen za třikrát  víc společensky nebezpečný (měřeno měsíci trestu) než čin zuřivého policisty. Den poté, co nad ním byl vynesen rozsudek, spáchal sebevraždu.

P.S. Autorem tohoto článku je pan Dalibor Fencl.

0 0
možnosti
JA

J. Anděl

13. 2. 2011 19:45
Re: Pokračování Tři stejné hříchy.

Ano. Stejně, jako lékař na svět žádný život nepřivádí, obvykle ho ani neukončuje, ani nebývá vinným jeho koncem. Ty žaloby jsou nešťastným projevem našeho celkového chorobného postoje k životu, smrti, péči o své zdraví a lékařské vědě.

0 0
možnosti
JM

J. Milota

13. 2. 2011 16:51
Tři stejné hříchy

Přeposílám článek ze zaniklého časopisu z1.8.1996.Některé věci si o komentář říkají, jiné se komentují samy.Naše soudy vynesly v uplynulých dvou týdnechhned tři rozsudky ve stejné věci, které samy o sobě vždy vzrušily část veřejnosti.O rozhodnutí nezávislých soudů prý v demokratické společnosti nelze říci, že je špatné. Budiž. Lze se tedy jenom divit. Když se zmíněná tři rozhodnutí položí vedle sebe, je toho k údivu poměrně dost. Ve všech případech soudy rozhodovaly ve stejné věci-v ublížení na zdraví s následkem smrti. Na soudech bylo posoudit společenskou nebezpečnost každého z činů a podle toho udělit trest.Podívejme se , jak soudily.Případ první.lékař gynekolog zavinil smrt pacientkytím, že nedokázal rozpoznat v ultrazvukovém nálezu mimoděložní těhotenství, takže mladá žena později zemřela na vnitřní krvácení. Soud první instance jej shledalvinným z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti a vyměřil mu trest na 15 měsíců podmíněně s odkladem na dva roky. V odvolacím řízení krajský soud trest zvýšil dokonce na 24 měsíců s odkladem na tři roky a ještě přidal pětiletý zákaz činnosti.Případ druhý.Syn bývalého olympionika Martin Odložil byl shledán vinným z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti zato, že v hospoděudeřil svého otce do obličeje tak nešťastně, , až zemřel. Soud mu uložil trest čtyř roků vězení nepodmíněně.Případ třetí.olicista, jehož si tolik chválil Miroslav Sládek za to, že zastřelil německého turistu, který nechtěl zapltit pokutu za nesprávné parkování, byl soudem shledán taktéž vinným z ublížení na zdraví s následkem smrtia potrestán 8 (slovy osmi) měsíci podmíněně s odkladem na dva roky.

Hrůzný nepoměr vynikne zvlášť při srovnání činu policisty, který se rozhodl trestat vzpurnost pistolí, a lékaře, který vlastně smrt přímo nezavinil, protože mimoděložní těhotenství ženě nezpůsobil on,ale příroda nebo-chcete-li-Bůh.

0 0
možnosti
FE

F. Eliáš

13. 2. 2011 16:03
Naše zdravotnictví na tom je docela dobře

Mzdy lékařů jsou, ve srovnání s jinými mzdami dostatečně vysoké. Žádný důvod k doktorským nářkům.

0 0
možnosti
JK

J. Kilian

13. 2. 2011 17:06
Re: Naše zdravotnictví na tom je docela dobře

Škoda, že nemáte tu moc a nevyhlásíte to jako zákon.  

0 0
možnosti
JJ

J. Jílek

13. 2. 2011 15:32
pane Doušku

dal jste link http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701?kam=zakon&c=372/2004, abych prý byl v obraze....Vy jste snad pod obraz:

§ 1 Rozsah působnosti

Toto nařízení upravuje poskytování náhrad některých výdajů státnímu zástupci, který byl přidělen k výkonu funkce státního zástupce k jinému orgánu nebo organizaci1) v zahraničí, pokud mu tímto orgánem nebo organizací není poskytována odměna za výkon funkce (dále jen "státní zástupce"

0 0
možnosti
JJ

J. Jílek

13. 2. 2011 15:15
Jaká je atmosféra mezi absolventy lékařství a na fakultách?

Ti co jsou mladí, schopní a bez závazků, tak mají tendenci odcházet do zahraničí. Navíc téměř polovina studentů na lékařské fakultě jsou Slováci. Dřív tu ti Slováci alespoň houfně zůstávali, ale dneska už se vrací na Slovensko, nebo jdou na západ.

I s těmi Slováky je těch studentů polovina toho, co v devadesátých letech

0 0
možnosti
ZB

Z. Bureš

13. 2. 2011 10:41
Tomio opět mimo mísu !!!

Jediné s čím lze souhlasit, že platy ve zdravotnictví a systém jeho fungování obecně - že je velmi špatný !!!

Tomio však opoměl dodat, že momentálně má stát v pr*eli vši a v kase nas*áno . . . . a že čas a způsob, jakým to chtějí páni doktoři napravit . . . . že je to prach sprosté vydírání, jehož rukojmím je zdraví miliónů občanů této země !!!!! Minimálně z morálního hlediska - na takovou formu protestu . . .  nemají ani právo !!!!

Dále Tomio opoměl, kdo za to může, resp. kdo mohl tento stav napravit - že to byla sociál-bolševická pakáž, která v době nejvyššího HDP, místo aby toto řešila, tak uplácelu lůzu pastelkovným a dalšími socialistickými nesmysly a všechny peníze rozfofrovala !!!

Tomiovi vůbec nevadí, že páni doktoři nechtějí ani ve snu připustit, že by byly zvýšeny platy i sestrám a dalšímu zdravotnickému personálu - ale na druhé straně by chtěli, aby  dostali přidáno i "Cvachové", kteří umějí akorát tak velké kulové . . . . .

Proto panu Tomiovi poradím jedno staré české přísloví, které on zřejmě nezná : ŠEVČE - drž se svého kopyta !!! . . . . a nežvaň do věcí, kterým nerozumíš . . . . .

0 0
možnosti
JK

J. Kilian

13. 2. 2011 10:46
Re: Tomio opět mimo mísu !!!

Řekl bych, že pan Tomio píše o věci s velmi správným obecně principiálním porozuměním.

0 0
možnosti
KJ

K. Janyška

13. 2. 2011 9:33
Jen TLTV je řešením !

Státní výběr prostředků všemožného druhu pro zdravotní systém, kvůli solidaritě zdravých s nemocnými, ustavené až na nejvyšší možné úrovni,

soukromé zdravotní pojišťovny se zvláštní licencí pro práci v systému

a soukromé zdravotní služby !

A všemu vládne klient systému, tedy v drtivé většině občan České republiky, prostřednictvím přidělování svého měsíčního průměrného podílu soukromým zdravotním pojišťovnám - SZP, čímž je drží v šachu ! Ty se musí sakra snažit jeho důvěru neztratit a tlačit na kvalitu zdravotních služeb, které najímá pro klienty a které  jsou na jeho přízni závislé, neboť ztratí i prostřednictvím nespokojeného klienta onen podíl ! Dzp.

0 0
možnosti
KJ

K. Janyška

13. 2. 2011 9:38
Re: Jen TLTV je řešením !

A to samozžejmě při likvidaci VZP a tzv. státních pojištěnců ! Dzp.

0 0
možnosti
JA

J. Anděl

13. 2. 2011 4:05
I Vy???

Tak znova: cena za výkon (výměnu pneumatiky, vymalování bytu, revizi komínu atd.) je něco jiného, než plat zaměstnance za tuto vykonanou práci. V této ceně za výkon jsou také náklady na amortizaci vybavení, zdanění (superhrubá mzda), nájem, účetní, uklízečku, generálního ředitele atd.

Jasně, když je to melouch, obvykle to jde tomu člověku do kapsy. Pan doktor může dělat po večerech taky melouchy. Jinak jsem ale přesvědčený, že pojišťovna za ty jeho porody platí MNOHEM víc, než 150, nebo třeba 240 Ká čé.

Srovnávat to v takovémhle příkladu je demagogie, navozující dojem, že srovnáváte srovnatelné. Není to srovnatelné.

Co se týče těch porodů... nový život na svět přivádí MATKA. Lékař jí v tom pomáhá. To jen tak na okraj.

0 0
možnosti
JK

J. Kilian

13. 2. 2011 8:26
Re: I Vy???

I já . Nejsem ekonom, nicméně : Zdravotní péče cosi stojí. V tom cosi je krom provozních nákladů a materiálu i cena práce lidí, kteří ji poskytují. To je s jinou službou srovnatelné velmi snadno a demagogií je spíše tvrdit, že není.  Račte se podívat, jaká ta práce lékaře je, jak ji stanovuje stát a zdrav. pojišťovna - v kalkulaci úhrady výkonu najdete cenu práce lékaře, samozřejmě nikoli za "jeho porody" (když už jste tak umprcajtlich), ale péči poskytnutou rodičce.  

Pokud máte tu představu, že péče kolem porodu spočívá v pomoci lékaře matce, pak je Vaše představa klamná. Tomu by tak bylo při porodu extramurálním, tedy např. doma, kde lékař pomáhá jen v krajní nouzi, žádnými večerními melouchy. V nemocnici je porodní sál s dalšími zdravotníky, a pak je tu také péče o toho novorozence, který je výsledkem toho porodu, víte. Některé porodní asistentky pomáhají  při plánovaném porodu doma a inkasují za to kolem 10 000 Kč bez zajištění lékařské péče o novorozence. Lékaři připadne odměna nižší než 200 Kč za hodinu, ať již jen dohlíží nad fysiologickým průběhem porodu, nebo dítě vybavuje urgentním císařským řezem. Z té odměny samozřejmě platí daně on i jeho zaměstnavatel, stejně jako ten instalatér.

A pak se zkuste podívat, jaká je ta cena např. v USA, když jste už u těch porodů.právě na to a tjistíte,  že porod císařským řezem stojí v USA skoro stejně jako u nás, ovšem jen numericky, tedy 22 000 USD, uhrazených  dílem nebo plně pojišťovnou.. A podívejte se, jak se účtují výkony cizincům (z jiných zemí než EU)., ceny jsou třikrát vyšší (jak to ??), než pro ČR, Podívejte se, kolik stojí jedna noc ve vídeňské nemocnici a kolik v Motole a noc v hotelu Hilton v Praze a Vídni. Vše najdete na internetu.  

0 0
možnosti

S. Ševeček

12. 2. 2011 20:10
Pan Kasamura iba

střádá body ke svému vstupu do politiky.

Že mu tady naletí na zpěv sirén tolik diskutujících ... je na pováženou.

0 0
možnosti
SM

S. Maršálek

12. 2. 2011 20:48
Re: Pan Kasamura iba

Jak vidím, tak zas jeden úspěšný podnikatel - kapitalista, byl pasován na nepřítele pravice. Vy to vedete Ševečku, za pár let nebudete mít voliče. A nepřípomínám zlodějny.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz