Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

J. Kilian

12. 2. 2011 10:42
některé články

zůstávají bez diskuse proto, že nejsou atraktivní. Tento člának pana T.Okamury by mohl zůstat bez diskuse proto, že popisuje věc dostatečně dokonale.

0 0
možnosti
KJ

K. Janyška

12. 2. 2011 10:51
Re: některé články

Nepopisuje ! Dzp.

0 0
možnosti
KJ

K. Janyška

12. 2. 2011 9:08
Pane autore, myslím, že jste tak trochu socan ! Představte si, že můj soused vyhrál ve Sportce, ani prstem přitom nehnul ! A je v balíku ...! To je nespravedlivéééééééééé, viďte ?! Dzp.

0 0
možnosti
PF

P. Fryš

12. 2. 2011 11:06
Re: Pane autore, myslím, že jste tak trochu socan ! Představte si, že můj soused vyhrál ve Sportce, ani prstem přitom nehnul ! A je v balíku ...! To je nespravedlivéééééééééé, viďte ?! Dzp.

To je nepříjemné, pane Janyško. Úspěšný kapitalista a má sociální cítění. :o)

0 0
možnosti
PF

P. Fiala

12. 2. 2011 9:01
Informace v médiích a realita

Zvykli jsme si přemýšlet o dostupných informacích v médiích, vč. informací na síti Internet. Jenže podávají nám komplexní informace o diskutovaném problému? Jak víme, že víme o problému vše? Tuším, že nevíme. Hodnotíme situaci dle informací v médiích ne na základě reality. Popsat realitu systému Zdravotnictví a co funguje a co méně a kde napřít síly, aby se něco změnilo k lepšímu, to není v lidské síle jednotlivce.

Pro takové případy jsou zřizovány organizoce s pravomocemi a odpovědnostmi. Zdá se mi, že stále málo redaktorů, politiků či komentátorů vnímá, že moci i odpovědnosti byli delegovány z vlády na kraje - na krajské héjtmany, včetně Kč z rozpočtu, včetně občanů a jejich hlasování ve volbách hejtmanů.

Nesedí na prameni reforem straníci ČSSD a KSČM, kteří zablokovali i převod nemocnic na státní akciové společnosti. Smyslem bylo, aby se zvýšila jejich ekonomická efektivita. Nejsou náhodou héjtmané odpovědni za nemocnice v kraji? Nemají héjtmané nějaký spolek, který má za účel spolupráci i v oblasti nemocnic, aby se neplýtvalo?

A vůbec, vnímáme, že existuje spousta soukromých lékařů a sester, které v nemocnicích fungují ?

Systém Zdravotnictví je velmi rozsáhlý a složitý. Je to systém k řízení pro technokraty ne pro lékaře či politiky = diletanty. Politici spolu s občany, které zastupují, mají stanovit zadání, a kontrolovat zda bylo a je dodržováno.

0 0
možnosti
ZR

Z. Rychlý

12. 2. 2011 10:50
Re: Informace v médiích a realita

Mám připomínky. V jedné s Vámi souhlasím, ale nefunguje to. Uvádíte: Politici společně s občany.... Tak to nefunguje, ačkoli by mělo, a pak by to možná celé fungovalo. Je to pořád MY a ONI.

Druhá připomínka je k akciovým společnostem. Nemyslím, že by akciové společnosti něčemu škodily a hlavně, spektakulárním zabráněním přechodu nemocnic na akciové společnosti NESPOUŠTÍTE reformu špatně nastaveného financování zdravotnictví. Je to zcela podružný příběh. A navíc věřte tomu, že ve správních radách nemocnic a.s. se už vidí politici-lékaři všech politických barev, komunisty nevyjímaje. Ekonomické chování závisí víc na tom, KDO bude vlastníkem a v případě, že vlastníkem bude "veřejnost", kdo bude sedět ve správních radách. Je úplně jedno, jestli tok našich peněz ze zdravotních pojišťoven jde soukromému, akciovému, státnímu, veřejnému subjektu. Jde spíš o to jestli ten tok je po všech stránkách OK a je (pardon) smysluplný.

0 0
možnosti
PB

P. Boublíková

12. 2. 2011 8:54
Hezký článek

pár nepřesností by se našlo, ale s vyzněním plně souhlasím.

Zdravotní péče je podle české ústavy bezplatná, na rozdíl od opravy auta, a to je v lidech jak v koze. Tudíž lékař má léčit zadarmo, protože je to jeho poslání, něco podobného platí i pro učitele, ale rozhodně ne pro automechanika.

Holt nějaku dbu budeme ještě postkomunitický stát, snad to bude časem lepší, až dnešní klienti "bezplatného" zdravotnictví natáhnou brka.

0 0
možnosti
PV

P. Vaníček

12. 2. 2011 10:38
Re: Hezký článek

S.Boublíková je očividně levá jak šavle.Poněkolikáté se vyjadřuje k událostem o kterých nemá ani páru.To ostatně dělá stále kulturní fronta,célebrity a další odporníci (t.j. naschvál!). To samé okamůra.6e je míšenec mu nedalo patent na rozum.

0 0
možnosti
JD

J. Dvorská

12. 2. 2011 8:43
Okamura

No to si snad děláte legraci! Všude na Západě si musí vysokoškoláci studia platit , zde grátis,. A neznám lékaře, který žije jako socka.

0 0
možnosti
ZR

Z. Rychlý

12. 2. 2011 7:23
Za všechno může vláda.

Vláda, vláda !

Vládli Zeman, Špidla, Gross, Paroubek,Topolánek, Fišer - a co se změnilo ? Takže očekávat, že vláda  něco změní, je mimo mísu. Zdravotnictví je nastaveno systémově špatně a změnu mohou iniciovat a schválit pouze politici ve sněmovně. Vláda bude dělat to, co jí parlament dovolí a hnát se do sebevražedné reformy určitě nemá v úmyslu. Už to tu jedna vláda žabařů zkusila - zavést mizerných 30.- a špatně dopadla. Naopak za Paroubka všechno rostlo a zdroje byly. Tehdy by lékaři něco zmohli - proč a na co čekali ? Tohle dává akci lékařských odborů špatné vysvědčení a navíc politický nádech.

Jenže, co s tím, když v parlamentu se kašpaři (většinou bývalí lékaři, nyní politici) neshodnou ani na léčebných standardech, natož na smysluplné reformě.

Nakonec budeme muset stejně do černé díry přihodit větší zdravotní daň, víc utáhnout smyčku mzdových nákladů a tím práci obecně, atd, atd.. - ale jinak bude ticho po pěšině do další akce D-O. Až konečně nastoupí vláda ČSSD - a ta se reformě vyhne obloukem, jako to činila dřív. Viz výběr ze seznamu panovníků uvedených výše.

0 0
možnosti
MB

M. Baloun

12. 2. 2011 5:23
Můj oblíbený autor

zde opět rozpoutal bouři kvikotu pseudopravičáků, bravo.

Moc se mi líbí celé chování min. zdr. a vlády v této kause. je to jako ten vtip ze sedmi statečných o tom chlápkovi co padal z desátého patra a na úrovni druhého říkal: " ještě je to dobrý, ještě je to dobrý...."  :-).

0 0
možnosti
SS

S. Sedlák

12. 2. 2011 4:28
Je to obdivuhodné, pane Okamuro

Napsat tolik blábolů do jednoho článečku.

Především je nutné změnit ten socialistický chlívek, který spořádá jakoukoliv částku, která je k dispozici a ještě něco navrch. Za poměry ve zdravotnictví zodpovídají ti, kteří jej řídí a to jsou zhusta lékaři. Praxi, kdy lékaři provozují vedle zaměstnání ještě svoji praxi ve stejném oboru a dokonce konkurují, je třeba okamžitě zrušit.

Lepší pro vás asi bude organizovat cestování plyšáků - to nemá žádné úskalí. Snad jen najít dost oslů, kteří to zaplatí.

0 0
možnosti
BU

B. Uhlich

12. 2. 2011 0:43
Myslím, že děláte stále stejnou chybu.....

srovnáváte nesrovnatelné - srovnávat lékařskou práci s řemeslnou považuji za totální hloupost. Nemá to spolu vůbec nic společného. Chápu, že to má zabrat na prosťáčky, ale fakticky, logicky je to naprostý nesmysl. Mohl bych se tady na tom místě pustit do rozsáhlého srovnávání, ale je to fakt pitomost. Je sice prapodivné, že srovnávání některých odměn je opravdu diametrálně odlišné, ale zas na druhou stranu na rozdíl od financování řemeslníků, které jaksi není povinné...je financování zdravotnictví pro každého jednotlivce povinné...a to, že společnost s těmito prostředky neumí vyjít je už asi trochu jiný problém, ne? Ale jak tak vidím, tyhle názory - nemůže mě nenapadnout zásadní nápad - tak zaveďte tržní ceny i v lékařství. Lékaři budou přijmově neošizeni, už nikdo nebude psát dojemné příběhy o 40Kč na hodinu a snad bude lékařská veřejnost konečně spokojena.....ano ta lékařská asi ano, ale co tomu, řeknou všichni ti řemeslníci na které už lidem nezbyde, je už asi taky jiná kapitola... jestli tenhle přesun "kapitálu" tu společnost obohatí to fakt netuším....

0 0
možnosti
JJ

J. Jílek

12. 2. 2011 0:38
pane Okamuro

dobře napsáno

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz