20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kilian 13.2.2011 11:45

Re: Jen TLTV je řešením !

skutečně nechápu , jak by se realisovala idea, kterou předsattvujete

J. Jílek 13.2.2011 15:20

Re: Jen TLTV je řešením !

to on taky neví, on jen mele, že státní pojištěnce zrušit....asi je hodlá prohnat komínem, nebo co? :-(

J. Anděl 13.2.2011 4:05

I Vy???

Tak znova: cena za výkon (výměnu pneumatiky, vymalování bytu, revizi komínu atd.) je něco jiného, než plat zaměstnance za tuto vykonanou práci. V této ceně za výkon jsou také náklady na amortizaci vybavení, zdanění (superhrubá mzda), nájem, účetní, uklízečku, generálního ředitele atd.

Jasně, když je to melouch, obvykle to jde tomu člověku do kapsy. Pan doktor může dělat po večerech taky melouchy. Jinak jsem ale přesvědčený, že pojišťovna za ty jeho porody platí MNOHEM víc, než 150, nebo třeba 240 Ká čé.

Srovnávat to v takovémhle příkladu je demagogie, navozující dojem, že srovnáváte srovnatelné. Není to srovnatelné.

Co se týče těch porodů... nový život na svět přivádí MATKA. Lékař jí v tom pomáhá. To jen tak na okraj.

J. Kilian 13.2.2011 8:26

Re: I Vy???

I já . Nejsem ekonom, nicméně : Zdravotní péče cosi stojí. V tom cosi je krom provozních nákladů a materiálu i cena práce lidí, kteří ji poskytují. To je s jinou službou srovnatelné velmi snadno a demagogií je spíše tvrdit, že není.  Račte se podívat, jaká ta práce lékaře je, jak ji stanovuje stát a zdrav. pojišťovna - v kalkulaci úhrady výkonu najdete cenu práce lékaře, samozřejmě nikoli za "jeho porody" (když už jste tak umprcajtlich), ale péči poskytnutou rodičce.  

Pokud máte tu představu, že péče kolem porodu spočívá v pomoci lékaře matce, pak je Vaše představa klamná. Tomu by tak bylo při porodu extramurálním, tedy např. doma, kde lékař pomáhá jen v krajní nouzi, žádnými večerními melouchy. V nemocnici je porodní sál s dalšími zdravotníky, a pak je tu také péče o toho novorozence, který je výsledkem toho porodu, víte. Některé porodní asistentky pomáhají  při plánovaném porodu doma a inkasují za to kolem 10 000 Kč bez zajištění lékařské péče o novorozence. Lékaři připadne odměna nižší než 200 Kč za hodinu, ať již jen dohlíží nad fysiologickým průběhem porodu, nebo dítě vybavuje urgentním císařským řezem. Z té odměny samozřejmě platí daně on i jeho zaměstnavatel, stejně jako ten instalatér.

A pak se zkuste podívat, jaká je ta cena např. v USA, když jste už u těch porodů.právě na to a tjistíte,  že porod císařským řezem stojí v USA skoro stejně jako u nás, ovšem jen numericky, tedy 22 000 USD, uhrazených  dílem nebo plně pojišťovnou.. A podívejte se, jak se účtují výkony cizincům (z jiných zemí než EU)., ceny jsou třikrát vyšší (jak to ??), než pro ČR, Podívejte se, kolik stojí jedna noc ve vídeňské nemocnici a kolik v Motole a noc v hotelu Hilton v Praze a Vídni. Vše najdete na internetu.  

K. Janyška 13.2.2011 9:39

Re: I Vy???

Je to však jako s těmi platy lékařů ! V cizině jsou také jiné životní náklady ! Dzp.

J. Kilian 13.2.2011 9:41

Re: I Vy???

ano, jsou jiné, to je jsté. Problém je tedy v tom, že se tu za nízké náklady žádá stejná péče jako v té cizině. To je ten mercedes za cenu fabie.

J. Kilian 13.2.2011 9:45

Re: I Vy???

a kontrlní otázka : proč je tedy péče občanům ze zemí mimo EU určována jinak než ostatním ? Náklady stejné...že by nějaké vydírání ?

S. Ševeček 12.2.2011 20:10

Pan Kasamura iba

střádá body ke svému vstupu do politiky.

Že mu tady naletí na zpěv sirén tolik diskutujících ... je na pováženou.

S. Maršálek 12.2.2011 20:48

Re: Pan Kasamura iba

Jak vidím, tak zas jeden úspěšný podnikatel - kapitalista, byl pasován na nepřítele pravice. Vy to vedete Ševečku, za pár let nebudete mít voliče. A nepřípomínám zlodějny.

K. Janyška 13.2.2011 9:21

Re: Pan Kasamura iba

Maršálku,  zase to máte nějak pomotané ! Vždyť na to čekáte jako slípka na sopel a ne, že byste to někomu vyčítal ! Dzp.

J. Jílek 13.2.2011 0:09

Re: Pan Kasamura iba

že by právě za to sklízel body u většiny veřejnosti? ts ts ts....

S. Ševeček 13.2.2011 15:03

Re: Pan Kasamura iba

Možná se postaví do čelá Věcí Veřejných, až klesnou staří bojovníci ...

L. Kalina 13.2.2011 11:03

Re: Pan Kasmura iba.

Jo a teď už je jasné jakou barvu má rád.  Velice legrační jsou "fakta" o tom gynekologovi.  Já znám větší horor, třeba ta pohádka o Karkulce a vlkovi.   

F. Eliáš 12.2.2011 18:26

Doktoři se mají přiměřeně

stavu naší země. Naši ekonomiku poničili komunisté za čtyřicet let svého panování nebýt jich, nebyl mezi našimi mzdami  a mzdami západními takový rozdíl, který se ale, možná, zmenšuje. Žádná profese nemá u nás plat, který je na západ od nás běžný. Proto by doktoři neměli kňourat, ale počkat, tak jako my ostatní, pár desítek roků. A pomoci, aby naše ekonomika byla tak silná, aby byly mohly být jejich mzdy vyšší.

S. Maršálek 12.2.2011 20:45

Re: Doktoři se mají přiměřeně

Neměli jste vše za posledních 21 let rozkrást a už jsme mohli být všichni na svých.

J. Václavíková 12.2.2011 17:46

Tentokrát výstižné

M. Vondráček 12.2.2011 18:33

výstižné ?

Výstižně to hovoří spíše o panu Okamurovi , než o cz  zdravotnictví :-)

J. Václavíková 12.2.2011 19:00

Re: výstižné ?

Tak si to přečtěte pořádně a napište, v čem se mýlí.

J. Jílek 13.2.2011 0:13

Re: výstižné ?

to on neumí.......mnohokrát vyzkoušeno

J. Anděl 13.2.2011 4:09

Re: Tentokrát výstižné

Paní Václavíková, domnívám se, že ty příklady, co pan Okamura uvádí, neplatí. Řemeslník nemá plat ve výši té platby za úkon. Stejně tak pojišťovna podle mě platí za úkon pana doktora mnohem víc, než jen jeho plat.

Pokud se to platí soukromníkovi, on z té částky platí celou svojí firmu, veškeré náklady, daně atd. Pokud se to platí jako melouch bokem do kapsy nějakému zaměstnanci, pak tento okrádá svého zaměstnavatele.

Není fér to takhle srovnávat a dělat z doktorů chudáky, že jejich práce při ASISTENCI při přivádění nového života na svět je ceněná méně, než výměna pneumatik. Obávám se, že to zavání demagogií.

J. Kilian 13.2.2011 8:29

Re: Tentokrát výstižné

Pojišťovna neplatí podle Vás, ale podle sebe. Můžete si najít kalkulace úhrad výkonů. Stejně tak za své zaměstnance platí nemocnice celou firmu.

J. Anděl 13.2.2011 17:48

Re: Tentokrát výstižné

No...... ano. To jsem myslím přesně říkal, ne? Úplně Vaší poznámce nerozumím.

J. Václavíková 13.2.2011 13:31

Re: Tentokrát výstižné

Samozřejmě, že každý příklad vytržený ze souvislostí můžeme napadnout, ale v principu si myslím, že má pravdu, že hodinová mzda obyčejného doktora je na úrovni velmi málo kvalifikované síly, což mi přijde špatné. Jsem pro, ať se zoptimalizuje síť zdrav. zařízení, doktorů ať je míň, ale efektivně se jejich čas využívá, nepřetěžují se administrativou a zbytečnostmi a hlavně ať konečně přijmou standardy zdrav. péče, aby se zabránilo plýtvání.

J. Anděl 13.2.2011 17:50

Re: Tentokrát výstižné

S tímto souhlasím.

Ovšem ta srovnávání jsou úplně pitomá.

D. Šimáček 15.2.2011 10:49

Re: Tentokrát výstižné

no pan Okamura tam uvedl že dělník dělá melouch za 250,-kč hod čistá ruka a pak uvedl plat doktorů za hodinu po zdanění (takže taky čistá ruka) okolo 100

to že pojišťovna zaplatí za ten úkon třeba milion, nic nezmění na to, že dokror za to dostane svou hodinovou mzdu, to že na tom úkonu nemocnice vydělá xtisíc múže toho doktora akorát štvát

pokud to platí soukromníkovi bez daňového dokladu lze předpokládat, že z toho stát neuvidí ani korunu, a i kdyby , tak na tom ten soukromník stále ještě bude lépe jak ten doktor

ne že není fér to takhle srovnávat, NENÍ FÉR JAK DOPADL VÝSLEDEK TOHO SROVNÁNÍ !!!!

J. Anděl 15.2.2011 10:59

Re: Tentokrát výstižné

Melouch se, omlouvám se, nepočítá. To bychom taky mohli začít srovnávat, kolik si člověk vydělá čistýho prodejem marihuany. Tím nechci říct, že melouch je ilegální (i když s využitím prostředků zaměstnavatele to je minimálně nefér a dost možná porušení smlouvy), ale prostě to není dobrý příklad.

U druhého příkladu, pokud to platí soukromníkovi (který platí daně) - to už trochu sedí. Ano, tak to je. Já jsem nesouhlasil s tím, jak pan Okamura (a není první, tento článek už jsem dříve četl i od jiných autorů) ty příklady postavil. Například s tím, kolik zaplatí za výměnu pneumatiky. Nelze srovnávat cenu výkonu s platem zaměstnance, který ten výkon vykonává. Toť vše.

J. Schwarz 12.2.2011 16:35

Mám dojem,

že 230 x 105 dělá max. 24 000 za měsíc  /hrubého/ a ne 50 000, ale nešť. Chápu pana doktora, že to není moc, ale žeby jeho rodina umírala hlady a z jeho bazarové škodovky za jízdy odpadávala rez je nejspíš nadsazené. Dost lidí tu totiž musí vyjít s míň než 50 000 měsíčně a hlady rozhodně neumírají. Pokud hodláte projevit vděk lékařskému stavu, připojistěte se soukromě nebo nabídněte lékařům "sponzorský dar". Můžete si jej  odečíst z daní.

J. Jílek 13.2.2011 0:25

Re: Mám dojem,

tak si to přečtěte znovu a pak teprve počítejte....on vás ten sarkasmus a "převaha" přejde

S. Vaněček Šauerová 13.2.2011 2:43

Tak jiný, zcela konkrétní příklad, pane Schwarzi :

Mladý zubní chirurg, začátečník, rok praxe, působící na zubní pohotovosti VFN v Praze na Karlově náměstí. Za 8mi hodinovou směnu ošetří v průměru 35 pacientů. Při platu 95 Kč/hod. si vydělá za směnu 760 Kč, což značí, že za ošetření jednoho pacienta dostane pěkných 22 korun. Kdo by to nebral, viďte ? :-)

Vás, řekla bych, nepřesvědčí ale nic.

A tak jen P.S. pro autora : Dobře, ale poněkud pozdě, pane Okamuro. Mezitím se totiž už podařilo přesvědčit většinu lidí, kteří s lékaři zpočátku sympatizovali, že jsou to vyděrači.

K. Janyška 13.2.2011 9:16

Re: Tak jiný, zcela konkrétní příklad, pane Schwarzi :

Pozor na SVŠ ! Hrozně si vymýšlí ! Dzp.