Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VOLBY: Čekání na prezidenta

Před mnoha lety mi vyšla knížka aforismů s názvem Čekání na prezidenta. Kdykoli se má na Hrad nastěhovat nový vrchní velitel ozbrojených sil, vzpomenu si na ni. Píše se v ní, že žijeme v době přebytku informací a nedostatku mozků. To zajisté platí, ale patrně to nebude náš největší současný problém. Tím je podle mne chronická absence společné vize.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OK

Hi, neplatí to pouze pro prezidenta, ale i politici by měli spojovat - vezměte si takového krasomluva Fialu, ten celé roky dští nenávist vůči Babišovi, a tím v podstatě rozeštvává společnost , a má ve značné míře zodpovědnost za rozpolcení národa. 5ekl bych, že si ani neuvědomuje, co činí - podezírám , že mu schází základní inteligence, aby byl schopen posoudit, co je podstatné

0 0
možnosti
RL

Ale ta správná společnost přece Babiše nenávidí, takže je dokonale spojená. Cíle bylo dosaženo! ;-D

0 0
možnosti
RL

"A kde je nějaká střední vrstva?"

To je u nás těch spodních 10 miliónů, jestli jste to doteď nepochopil.

Ale vy se asi řadíte do jiné kategorie, co, pane autore. ;-)

0 0
možnosti
Foto

Bohužel jenom koukáte mrtvýmu koni do pr...

0 0
možnosti
Foto

Bohužel jenom koukáte mrtvýmu koni do pr...

0 0
možnosti
PA

P38e59t88r 24A39d43á46m18e45k

3. 12. 2022 10:49

Já myslím, že je každému jasné, že oněmi deseti miliony myslel Miloš Zeman veškeré obyvatelstvo mimo oněch horních deseti tisíc. Těch deset milionů není "dolní konec" ani to nejsou "bezdomovci". Zdá se, že si autor ta čísla vůbec nepřečetl, jenom je opisuje.

0 0
možnosti
Foto

A co když myslel včetně těch horních deseti tisíc?

0 0
možnosti
VK

Společnost spojuje společné nebezpečí a platilo to hlavně v dobách válek. My jsme byli naposled sjednoceni roku 1968, okupanti odešli a společnost je rozdělená. Izrael sjednocuje nenávist jejich sousedů, jejich volby jsou podobné jako u nás.

0 0
možnosti
RL

No tak ale teď jsme ve válce s Ruskem, neměli bychom se semknout? ;-)

0 0
možnosti
JP

Na hlavu státu přece nemůžu čekat jako na smrt (sám mám přes 80). Musíme se aktivně přičinit o co nejlepšího presidenta a ne potom fňukat co to máme v čele za hňupa. Voliči a hlavně slušní nezkorumpovaní politici. Nejsem přesvědčen, že nejlepší hlavou státu je trestně stíhaný bývalý donašeč zločinné StB. Pokud má většina voličů opačný názor, výsledek e rychle dostaví.

0 0
možnosti
FDW

A bývalý komunistický rozvědčík je?

0 0
možnosti
RM

autore, --proč by měl proboha prezident někoho spojovat?? (spojuje někoho Biden? spojoval někoho Trump? )--to jako aby měli všichni stejný názor? no to pěkně děkuji,--to jsme zde měli 40 let....a už zas? 8-o

0 0
možnosti
FDW

Jaroslav Bašta. Nebyl v KSČ, za minulého režimu disident. Takže žádný převlékač kabátů. Zkušenosti v diplomacii i politice. Vlastenec. I když není ideální, vím co od něho čekat, bude hájit české zájmy.

0 0
možnosti
VM

R^

a proto nebude zvolen.

0 0
možnosti
JH

J26a42n 48H16a17j92s81k72ý

3. 12. 2022 10:05

Je to stračně moc špatné, ale myslím, že za posledních 100 let jediným člověkem, který opravdu bez donucení spojil takových 90% občanů své země byl Hitler. Němci za ním šli opravdu z vlastní vůle. Ještě začátkem roku 1945, kdy už bylo jasné, jak Německo, které bylo v troskách, skončí, za ním šli, i když on sám byly zalezlý pod zemí. Ani Rusy nesjednotil Stalin, ale Hitler, když viděli jak se jeho vojáci v dobytých územích chovají. Je jen velmi smutné, že takový dar spojit národ měl zrovna takový zločinec.

0 0
možnosti
FDW

Němci jsou extrémně stádní národ. :-(

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz