2.2.2023 | Svátek má Nela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
michal 8.5.2007 16:33

Re: Jestliže se EU dokáže zbavit socialistů

Jistěže jsou oba stejně svobobní, protože jim Washington nepředepisuje, jak mají podnikat, zatímco výrobce cukru atd. v Česku je ve svém podnikání omezován, čili je méně svobodný.

michal 8.5.2007 16:24

Re: V pozadí každého nacionalismu je více či méně skrytá myšlenka, že jsme lepší než ti druzí. Obdobné postoje zastávali tzv. primitivní kmeny???

No, kdybys místo nadávek předložil protiargumenty, tal bychom mohli debatovat, ale jak figura ukazuje, nacionalismus opravdu nestojí na argumentech, že.  Ostatně soutěživost má tolik negativních doprovodných jevů, že je nutno se mít na pozoru. Spolupráce a soutěživost jdou po ostří nože, nezdá se ti?

Magor Radek 7.5.2007 22:51

Jestliže se EU dokáže zbavit socialistů

je na nejlepší cestě, stát se opravdovou unií. Nebo si myslíte, že třeba texaský automechanik je méně svobodný, než automechanik z Njů-jorku?

OF 7.5.2007 20:38

Re: Bejku, to přeci nemyslíte úplně vážně.

Bejku protějšky hodící se k vašemu jménu najdete skutečně všude ve světě a po smrti je již opravdu nebudete potřebovat.

jk 7.5.2007 19:54

Re: Re: Re: je sranda, když nácek straší náckem.

Nesrovnávej nás s Kanadou, nekonečně velká země. Kanaďani by snad museli zbohatnout, kdyby jen hrabali listí na kompost a pěstovali pšenici. Jak se chceš rovnat s koloniálními mocnostmi? Kdyby jim nezbylo nic jiného mají síť obchodních styků a ta nese dnes nejvíc. Ykus prodat tatru v Africe. My se tak můžeme poměřovat s Finskem nebo Běloruskem.

jk 7.5.2007 19:40

Re: Re: Re: Přirozenost nacionalismu

Lidská práva nelze absolutizovat. Mezinárodní právo opomělo rozlišit mezi pojmy OBČAN a HOST. Mezi nimi exstuje ještě široká stupnice statusů jimiž musí HOST projít než se stane OBČANEM. Každé společenství má právo stanovit si podmínky pro to než někoho přijme mezi sebe a než ho začne respektovat jako plnoprávného a rovnoceného.

OF 7.5.2007 19:25

Re: Vyborne pane Petriku

Mnoho stran dekleruje ve svém názvu demokracii, ale jejich praxe je jiná. Nad příklady podumejte samostatně.

L'ego 6.5.2007 23:08

Vyborne pane Petriku

asi to je házení hrachu na zeď  - ale stejně: zamyslete se někdy nad tím, který z těchto fatorů má největší vliv na to, že se cítíte Čechem: a)krev a rasa b) místo narození c) výchova, vzdělání a osobní přesvědčení? A pak se zamyslete nad tím, co znamenají slova "konstrukt", "ideologie", "výmysl" a jaký je jejich vztah ke slovům "národ", "vlast", "rasa", "člověk", "lidstvo". A pak se zamyslete nad tím, co ta slova vlastně znamenají.

A když už argumentujete Hitlerem - nezapomeňte dodat, že jeho strana byla nacionálně socialistická.

A na závěr - nenechte se zmást: milióny lidí jsou schopni položit život za naprostou zhovadilost. Jestli dějiny vůbec o něčem vypovídají, tak jen o tom, že lidská blbost je věčná.

Kenavp 6.5.2007 19:47

Re: Vlastenectví a pocit evropské sounáležitosti se vzájemně vylučují?:

Ano. Protože EU je socialistická a idea multikulturnosti ji spolu se socialismem přivede k totální devastaci ekonomiky a tvořivých sil jejich obyvatel.

Pavel 6.5.2007 17:12

Re: Re: Přirozenost nacionalismu

Světové dějiny nám dávají mnoho příkladů jak vyspělejší a bohatší společnost, pravděpodobně pod dojmem převahy, zapomíná na kořeny, z kterých vzešla. Naše evropská civilizace, která se skládá z mnoha národů, také pomalu spěje k sebedestrukci. Kromě válečných událostí je možný i tento scénař:

 Začíná to tím, že se vytvoří gheto, pak městská čtvrť, region,...  Část  takto vzniklé populace, která se v zemi narodila, už ani nezná jazyk země ve které žije, a odmítá se ho učit.  Natož pak dějiny, tradice, kulturu, ... Vzniká tak úplně nová společnost, která původní národní atributy neakceptuje, a stejně tak nemá žádný vztah k zemi, z které přišli rodiče.  

Jediná možnost, jak takovému vývoji zabránit, je vyžadovat po menšinách respekt k zvyklostem v dané zemi. Dělají to ostatně i američané při udělování občanství. Zničit tradice a kulturu národa, který danou oblast obývá, je přece nepřípustné.

I když na druhé straně - lidská práva platí pro všechny.

R 6.5.2007 15:36

Re: Pravým vlastenectvím rozhodně není

R^R^R^

nepolitik 6.5.2007 14:19

Pravým vlastenectvím rozhodně není

ani fangličkářství, ani pořádání manifestací a průvodů, ani oslavování moderních gladiátorů (sportovců). Pravým vlastenectvím je práce pro vlast, kdy se člověk neptá co může vlast udělat pro něj, ale ptá se co on může udělat pro ni. Narodil jsem se více než deset let po skončení první světové války, ale tehdejší rodinná a školní výchova byla mnohem více zaměřena na výchovu k lásce k vlasti. To však neznamená, že byla vynucována tak jako byla v "reálném socialismu" vynucována láska k rodné straně a Sovětskému svazu. Poroto také byli naši lidé ochotní v době ohrožení nacistickým Německem svoji vlast bránit  a položit za ní i svůj život.

Právě vynucovaná láska k rodné straně a Sovětskému svazu zprofanovala vlastenectví a generace vyrostlé v "reálném socialismu" ztratily jakýkoliv pocit vlastenectví a lásky k vlasti. Ti, co dnes v ulicích vykřikují "Nic než národ!", rozhodně nejsou žádnými vlastenci, ale pouhými křiklouny zneužívajícími slov národ a vlastenectví.

Opravdová láska k vlasti musí být v srdci a ne v (odpuste mi to slovo) v hubě.

JC 6.5.2007 13:11

Re: když už

Pumpescu, ty jsi ale hlupak!!!!!!

Kopřiva 6.5.2007 10:24

Re: Vlastenectví a pocit evropské sounáležitosti se vzájemně vylučují?

Váš názor se mi zamlouvá.Jenom mám obavu,co se stane až poklesné prosperita,nepříjde potom na řadu mír?

Lukáš Petřík 6.5.2007 10:07

Re: Re: Re: Re: Re: český lid rozhodl celkem jasně

Za nepřijmutí zákonů EU jsou sankce, které trvájí do doby, než je předpis implementován. O více než 60% zákonů nerozhodují občané naší země. Tady prostě není demokracie. http://www.euportal.cz/ShowArticle.aspx?ArtId=1294 - Na toto upozornil už bývalý něm. prezident a soudce ústavního soudu Roman Herzog.

Pumpescu 6.5.2007 1:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: je sranda, když nácek straší náckem.

No prima. Vaše známá povídala, a já zase povídám že z pohledu velké části toronťanů který sem měl možnost poznat nebo slyšet já by ta hůř přizpůsobivá přistěhovalkyně byla vaše známá co si stěžuje na "nepřizpůsobivé přistěhovalce z opravdu zaostalých zemí". Ne že by se takoví nenašli, ale vzhledem k tomu že kanada ročně bere přistěhovalců 250 tisíc a většina z nich je z hodně divokejch míst na zeměkouli podává při vstřebávání těhle lidí Kanada obdivuhodný výkony. Když se chce, všechno de. A navíc, oni tohle - multikulturalizmus, vstřícnost a toleranci berou jako svoji silnou stránku  a sou na to hrdý. Pan Petřík se tady vytahuje tím že se dokázal naučit mateřský jazyk a jak je to skvělý, kanaďani maj jiný a podle mě daleko lepší důvody proč si vážit sami sebe.

BOMBON 5.5.2007 23:48

Re: článek je pravdiv

no jasne, protoze prioritou je prece vzdycky aby na teritorium nasi smecky nevnikli jini samci a neoplodnili nam nase samice, ne? pak by nase geny zacaly mizet....:-D

BOMBON 5.5.2007 23:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: nacionalismus dnes

jazyk je vec, ktera je pomocnym nastrojem, nikoliv podminkou. muze se mi libit hudba stejna jako nekomu z odlisneho prostredi a mi sousede si muzou myslet, ze nic horsiho neslyseli. nebo humor - nezavisi vzdy pouze na jazyku. nazory, etika...a dalsi a dalsi. velmi jednoduse se muze stat, ze se sousedem mame spolecny jazyk a ... pouze ten spolecny jazyk, jinak jsme uplne jini. kulturne.

je zajimave, ze krky se v historii podrezavaly predevsim pod vlajkou naroda, vlasti, nabozenstvi ci rasy.

nevim presne co myslite zglajchsaltizovanym myslenim, nicmene kdyz bude pritomno v hlavach treba 80% obyvatel, pak asi spis soucasti jejich kultury je. pokud ovsem nejste nositelem myslenky, ze pouze jakasi autorita nad nimi urcuje, co jejich kulturou vlastne je.

Vlali 5.5.2007 23:41

Re: Re: Re: Re: český lid rozhodl celkem jasně

Motáte to. Demokratické rozhodnutí nás neuvrhlo do diktatury. Vždy je možno z EU vystoupit nebo nepřijmout její zákony. Demokracie nebyla zrušena, mimo jiné vy sám zde můžete šířit své názory na zrušení demokracie což byste nemohl v diktatuře. Víte ona ústava je pár článků, které se dají použít i zneužít.

Ryšánek 5.5.2007 22:51

Palacký řekl:

Byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm. Já říkám, byli jsme před EU, snad budeme i po ni. Někteří lidé mi připadají, že vyměnili oddanost sovětskému svazu za oddanost EU. Jinými slovy s EU na věčné časy a nikdy jinak!!! K tomu lze ještě dodat, kdo bude proti, toho pověsíme v Bruselu na nejbližší ekologickou lampu městského osvětlení pro výstahu ostatním! Vážení, v EU není jediná možnost existence, stejně jako to neznamená, že EU musí zůstat takovou jaká je dnes. Může se třeba změnit jen na společenství národních států, nebo na jeden národní stát němců nebo na cokoliv jiného. Já si osobně myslím, že se stejně dříve či později rozpadne, stejně jako říše římská. Ostatně my už s dobrovolným vstupem máme své historicky špatné skušenosti, co třeba rok 1526 a následné cca 300leté nevolnictví, poněmčování, útisk,nerespektování našich práv atd pod hydrou Habsburskou??? Ne, ne svůj k svému. Cizí nechceme, ale své nedáme.>-

lis 5.5.2007 22:25

V pozadí každého nacionalismu je více či méně skrytá myšlenka, že jsme lepší než ti druzí. Obdobné postoje zastávali tzv. primitivní kmeny???

Pak tedy zrušme veškeré sporty, soutěže a hodnocení (známkování) ve školách, aby náhodou nebyl někdo lepší než ti druzí, i to je skrytý nacionalizmus!!! Vole blbej

Marbez 5.5.2007 22:21

Negativní důsledek vlastenectví

POZOR: vlastenectví vede k tomu, že i vysloveně podprůměrný, líný, neschopný člověk může být přesvědčen, že je zbytečné se snažit sám sebe zdokonalovat. Jelikož je Čech, je v hokeji něco jako Jágr (přestože sám neumí stát na bruslích), ve vědě něco jako Heyrovský (přestože z chemie propadal), něco jako Baťa (přestože jeho pracovní motivací je ulít se), atd. Vlastenectví popírá individualismus.

lis 5.5.2007 22:20

článek je pravdiv

 Pro ekonomiku ještě nikdo nezemřel, pro vyšší hospodářský růst se nikdo neobětoval, pro vlast a národ ano!

Richard 5.5.2007 20:31

Re: Jan Hus

Zakladatel sjednocené evropy Jean Monet nebyl žádným konzervativcem včetně jeho kamaráda italského komunisty jehož jméno teď asi zkomolím Spinelli měli do konzervativismu daleko. Obecně řečeno myšlenkamy sjednocené evropy se zabývali levicově orientovanáí politici francie, Itálie a Německa

jasan 5.5.2007 20:29

Re: Vlastenectví a pocit evropské sounáležitosti se vzájemně vylučují?

staci se jen podivat na tech 50000 stran Ojrodirektiv... dalsiho netreba.

A pro Vas jeste Chiracova definice omezene suverenity...

michal 5.5.2007 20:17

Re: Re: Re: Re: český lid rozhodl celkem jasně

mám za to, že už kličkujete. Přečtěte si své předchozí příspěvky a zkuste být nestranný a upřímný, aspoň k sobě. Já jsem si vědom, že demokracie má svá úskalí a že názor, že demokracie je jen pro demokraty, nemá všeobecné zastání a musí se obhajovat čas od času bojem.

Lukáš Petřík 5.5.2007 18:54

Re: Re: Re: český lid rozhodl celkem jasně

Nejde ani o to, kolik bylo pro, ale jde o to, že demokratickým hlasováním byla zrušena demokracie. Podobně jako demokraticky zvolený Říšský sněm předal plnou moc k vydávání zákonů vládě říšského kancléře Adolfa Hitlera. Stejně tak rozhodl demokraticky český lid o zrušení demokracie v ČR. Toto však bylo protiústavní, protože v ústavě se  píše, že (Článek 1): „Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.“ (Článek 2 (1)): „Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.“ Po vstupu do EU již však Česká republika není svrchovaný a demokratický stát, protože o velké většině zákonů platných v ČR již nerozhoduje český lid (démos) a právo evropské je nadřazeno právu českému. Demokratickou procedurou skrze referendum byla protiústavně zrušena demokracie, ačkoliv i sama legitimita referenda při agresivní europropagandě je velmi pochybná.-

Vlali 5.5.2007 18:49

Re: Re: Re: český lid rozhodl celkem jasně

Samozřejmě, že vláda silně proevropská dělala vše pro propagaci EU a nic proti. To co já nazývám jasným vyjádřením vůle, je vůle projevená v referendu velkou většinou. Kdo nechodí k volbám nebo referendu přijímá výsledek. To není jako referendum v Rakousku kde pro/proti jádru bylo 50,5:49,5.

haui1 5.5.2007 18:13

Re: Hodnoty je nutné harmonicky spojit

...nemůžeme absolutizovat národ a nechat naše podnikatele bez přísunu

laciných marginalizovaných pracovních sil z Ukrajiny, Slovenska ... Nevidím důvod, proč bychom museli umožňovat přísun laciných pracovních sil nejen k nám do Čech, ale vůbec do celé Evropy, když nezaměstnaných lidí je v Evropě víc než dost, jen je třeba je zaplatit. A že je výhodnější odstěhovat průmysl do Asie či do které pihele, načež v Evropě zůstanou ti nezaměstnaní, tak za to může ekonomický terorismus EU. Nechápu např., jak může být výnosné propustit zaměstnance a najmout si firmu, která bude vykonávat stejné činnosti, když jí musím zaplatit mnohem víc než původním lidem. Jenže to prý jde z jiné "přihrádky".

Ladislav 5.5.2007 18:09

Re: Re: Re: Re: Re: je sranda, když nácek straší náckem.

Jedna moje znama (puvodem z Bosny) ktera tam imigrovala si na to (neprizpusobive pristehovalce ze opravdu zaostalych zemich) stezovala (a take tvrdila ze Kanada neni az takovy raj jak ji vykresli media). Zije v Torontu. Mozna ze je vvyjimkou a vsichni ostatni se tam spokojene drzi za ruce a uzivaji si rozmanitosti.