27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

ÚVAHA: Logika Václava Klause

Rozsah jeho agendy je věru úctyhodný, počínaje krádeží vzácné propisky před kamerami celé zeměkoule, přes různé invektivy na adresu občanské společnosti, novinářů, oteplovačů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Václav 7.9.2017 14:34

Václav Klaus

V této nepřehledné a velice morálně zašpiněné době jsou tažení proti Babišovi doba je plná afér a vzájemného osočování. Toho jako vroce 1946 využívají komunisté a hleďte, ak jejich voliči přibývají, dokonce mezi mladými, kteří to mnohdy berou jako protest proti politické špíně a ubohosti.

Ale ten, kdo je hlavním viníkem, si sedí v klidu na zámečku na Hanspaulce a dále rozesílá své "rozumy" do světa.

Vždyť i v tédobě, kdy vešel do vysoké politiky, byly v zákonech a ústavě paragrafy, podle nichž měl být odsouzen za velezradu a ne být opěvován.

Klausova éra může za to, že jsme stále oproti mnohým státům EU na žebráckém stupínku.

Za dva hlavní zločiny - privatizaci a amnestii, za tvorbu zákonů, umožňujících beztrestně krást, měl být odsouzen.

B. Jelínek 13.7.2017 10:09

Autore

ne vždy s p. Klausem souhlasím ale tahle Vaše směsice lží, polopravd a manipulace je fakt tristní. Polemizovat se dá s každou Vaší větou.

A propos já jsem na stát nic nedelegoval. Jak a čím? Jakou smlouvu jsem měl podepsat se státem? Ten si jen uzurpuje, co se mu namane.

I. Hendrych 13.7.2017 8:50

Klaus

Klaus měl vždy patent na rozum. Výsledky tohoto "patentu" jsou snad dostečně jasné....

L. Sindi 12.7.2017 16:44

VK urcite patent na rozum nema, cas ale dava mnoha jeho nazorum za pravdu, bohuzel...

L. Severa 12.7.2017 16:03

To je síla, pane autore, ještě něco o Trumpovi!

"Přitom na rozdíl od EU to, co všechny ty ruské státy spojuje, je komunistický sovětský svaz s tím, že kdysi byly cizí státy ovládnuty prostě násilím." Násilí ne, ale vyhrůžky ano, myslím, že někdo z potentátů EU řekl, že Anglii ten odchod osladí. Výstraha pro případné další odpadlíky? No, a vyhrožování pro odpor proti kvótam zavání také, přinejmenším, psychickým násilím.

J. Kanioková 12.7.2017 19:36

No, autorovy bláboly ke kritikům politické korektnosti...

Politická korektnost

Politická korektnost se stala ústředním bodem. Bojovníci proti ní se ovšem chytli do pasti, kterou si sami nastražili: vynikají tudíž pokrytectvím. Potíž je možná i v tom, že u nich jde o vážnou poruchu (vychlastanost) nejvyspělejší části mozku, která člověka řídí. Avšak ospravedlnit jejich projevy nelze ani tak.

Oč jde? Je o to, že politiku začínají ovládat bojovníci proti korektnosti a pyšní se tím. Hlavně se rekrutují z konzervativních kruhů.

Potíž s těmito lidmi tkví v tom, že postrádají schopnost uvažovat důsledně a že tudíž nejsou s to obrátit své výhrady též k sobě samým. Holedbají se tím, že jim jde o pravdu za každou cenu. Místo toho ze sebe chrlí jen lež za lží a těší je to.

Pokládat svou vlastní neomalenost, samolibost, lhostejnost, sprostotu, oplzlost, pohrdání, ponižování, urážky, drzost, chlípnost a podobně za odpor ke korektnosti je výsměchem boje proti korektnosti: korektnosti se totiž sami drží zuby nehty bez toho, že by prostě svou primitivní vulgaritu označili přesně. Jde jim o to ohromit i upoutat veřejnost za každou cenu a pravda je jim šuma fuk. Co je jim do pravdy potud, pokud ji sami nemají (Švejk).

P. Skřivan 12.7.2017 15:46

Řekl bych, že velkého profesora,

řeší už jenom ti, kdo jsou s ním spojeni. Řekl bych, že kdyby jeho jméno nebylo spojeno s velkým rozkradením, resp. převodem politické moci komunistů na ekonomickou, tak by myslím jeho názory moc nikoho nezajímaly.

Nic proti: nějak to muselo být provedeno, buďme rádi, že tu nebyly haldy mrtvol, ale stopa KGB a zvláštní náklonnost ruského vedení k velkému profesorovi, dojem kazí ještě více, než morální aspekty použitých metod.

P. Han 12.7.2017 18:00

Re: Řekl bych, že velkého profesora,

Řeší ho Payne, pokud jste si nevšiml. Patrně patříte mezi ty, kdo nečtou články a chodí se vyblít tak říkajíc napříč spektrem.

J. Kulheim 12.7.2017 15:04

O tom, že V.K. něco znamená svědčí to,

že je o jeho názory ve světě zájem a také to, že některým diskutérům leží v žaludku i když už několik let není prezidentem. O názory autora tohoto článku se nezajímá asi nikdo. Chce na sebe upozornit alespoň takovým způsobem, že píše polopravdy a ty jsou horší jak lži. Podle autora je V.K. bezvýznamným člověkem, tak proč ho takový člověk zajímá?

J. Šimek 12.7.2017 15:19

Re: O tom, že V.K. něco znamená svědčí to,

Cato Institute :o)

P. Han 12.7.2017 18:06

Re: O tom, že V.K. něco znamená svědčí to,

Proč ne? Mimo jiných. Moc vám vadí, že Cato Institute není placený nebo cenzurovaný Bruselem? Nechcete si zase změnit ikonku? Ta vaše původní, kde jste deklaroval bolševickou závist a nenávist, byla aspoň upřímná. Zatímco vaše drzá lež, že vy neobolševici jste Západ, může i někoho vyděsit. Bohudík ale kecáte. Západ je sice vaší zásluhou v krizi, ale přežije vás, stejně jako vaše předchůdce, komunisty i nácky.

J. Vlček 12.7.2017 18:59

Re: O tom, že V.K. něco znamená svědčí to,

Pane Hane, trefa do černého. 1*

J. Šimek 12.7.2017 20:46

Re: O tom, že V.K. něco znamená svědčí to,

Proč ne? Protože VK vykopli :o)

P. Urban 12.7.2017 14:49

Přijmeme-li liberální paradigma,

pak Václav Klaus občas vystupuje jako liberál hájící jednotlivce před českým státem. Zároveň předpokládá, že část své suverenity tito jednotlivci přesunuli na Českou republiku a tuto suverenitu je zapotřebí hájit. Federalizace může být dobrá nebo špatná. Stejně jako můžeme bydlet v jednom velkém domě nebo v mnoha malých. Záleží na okolnostech. Problém s federalizací národních států je ten, že federace (na rozdíl od konfederace) se potřebuje opřít o nějaký politický národ. O lidi, kteří svou pomyslnou suverenitu předávají spíše federaci než svému původnímu státu.

Pokud si pan Pehe myslí, že většina Čechů je ochotna předat část své suverenity spíše EU než České republice, měl by to doložit. Pokud si to nemyslí, pak jsou jeho argumenty o suverenitě jednotlivců a (ne)správnosti federalizace národních států jen pustou teorií.

Je jisté dobré vědět, že multinárodní Rusko bylo vytvořeno násilím. A to už dávno před vznikem SSSR. Toto násilí EU skutečně nespojuje. Otázka je, co ji tedy spojuje. A zda to bude stačit na řešení závažnějších společných problémů. Momentálně třeba uprchlické krize. Zatím to moc optimisticky nevypadá.

Václav Klaus je devótní vůči Rusku. A Jan Payne je devótní vůči EU. Co to znamená? Vůbec nic. Jen náhradu racionálního myšlení emocemi.

Václav Klaus není zdaleka takový génius, jak si někteří jeho fanoušci myslí. Ovšem, proti takovým kritikům geniální být nemusíte.

M. Valenta 12.7.2017 14:09

Klausovo vystupování z posledních let

je chování zklamaného a zneuznaného politika (sám sobě evidentně připomíná Beneše), který už jenom poštěkává z bezpečí hanspaulského azylu. A ani se mu nedivím. Z posledního opatrných pokusů o politický comeback nebylo nic (s Bobošíkovou to dalo hezkých 0,43% a nadějná AfD je na pokraji zhroucení).

Zbývá mu tedy tradičně čistě politický a neodborný pohled na ekologii a destruktivní kritika (v některých bodech i oprávněná) Západu a hlavně EU a jako východisko nám nabízí Zemana a putinovské Rusko, kde je prý mnoho věcí hodno následování. Kdyby alespoň svým příznivcům tady na Psu prozradil koho volit. Ale ani to neudělá.

P. Han 12.7.2017 18:23

Re: Klausovo vystupování z posledních let

Koho probůh sám sobě připomínáte vy? Klaus, pokud vím, nikde nekandiduje, ale brilantním analytikem zůstal. Že proti analýzám stavíte zbožná přání, vypovídá cosi o vás, nikoliv o něm.

Politický pohled na ekologii? Zaprvé si pletete ekologii, jako interdisciplinární vědecký obor, a radikální environmentalismus. Který Klaus nazývá "ekologismem", nikoliv ekologií. Napřed se trošku doučte, o čem chcete psát, abyste nebyl považován za... císaře pána, a jeho rodinu. :-)

Zadruhé píšete-li o (v některých bodech i oprávněné) "destruktivní kritice", zkuste to rozvést. Kde oprávněné, kde ne. A proč destruktivní. Tento výraz používali bolševici a propagovali "konstruktivní kritiku", která obvykle spočívala v tom, že "dopustili jsme se některých chyb, ale už jsme je překonali". Pokud kritika může způsobit destrukci režimu, není to chyba kritiky, ale právě toho režimu.

Klaus nám nenabízí Putina jako východisko, ani Zemana. To jsou běžné bláboly. Sice si nemyslím, že v Rusku - putinovském nebo ne - je hodně věcí hodných následování, ale jedna snad přece. Důraz na vlastní suverenitu, na vlastní státnost. Na vlastní historii. Tedy na to, co podle bruselistů je hodné pouze zašlapání do země.

J. Vlček 12.7.2017 19:08

Re: Klausovo vystupování z posledních let

Pane Hane, hezky jste panu Valentovi rozházel figurky. Na vaše argumenty zůstane ticho po pěšině. Pan Valenta je totiž znám jako velký žvanil, podobný Kecalovi z Prodané nevěsty.

J. Kanioková 12.7.2017 19:28

:))))))))))

Š. Hašek 12.7.2017 14:00

A do pr......!

Že Vás ten nýmand, jinak též občan-president Václav Klaus (dle mého) tak séře!!

P. Han 12.7.2017 18:34

Re: A do pr......!

To je zcela v pořádku. Z marketingového hlediska. Kdyby nepsal o Klausovi, je jedno jaké bláboly, a kdyby ho neměl i v titulku, tak po něm neštěkne pes. Pan Payne sice Klause nenávidí, ale snaží se po jeho zádech vydrápat na výsluní.

K. Frauknecht 12.7.2017 13:00

OK, Payne nemusí mít VK rád.

Proč ale lže jako pasáček hlupáček?

Payne: "...počínaje krádeží vzácné propisky před kamerami celé zeměkoule.."

WIKI: "Protokolární pero (ceremoniální pero) bývá drahé zdobené pero, které je státníkům či jiným významným osobnostem poskytnuto k podepsání významné smlouvy, slavnostního slibu nebo jiného významného dokumentu. Často bývá zvykem, že je označeno logem či nápisem připomínajícím událost či smluvní stranu a signatářská strana si po podpisu pero může ponechat na památku."

Možná proto, že jím opravdu je :-)))).

P. Han 12.7.2017 13:04

Re: OK, Payne nemusí mít VK rád.

Tohle vysvětlil už dávno pan Špaček, který určitě není klausovec. Jenže na rozdíl od Payna jednak nelže, druhak je odborník přes etiketu.

J. Šimek 12.7.2017 13:40

Re: OK, Payne nemusí mít VK rád.

Stačilo po podpisu uznale upozornit na pero a veřejně si ho vzít do kapsy.

Klaus šel cestou nenápadného šátrání a nenápadného přemisťování a to je nedůstojné zvyku "ponechat na památku".

Za to si odsudek plně zaslouží.

K. Frauknecht 12.7.2017 14:32

Re: Jasan,

kdo chce, tak si kopne :-).

Uznale upozornit a nenápadně přemisťovat brko za 700,- Kč? Prezidentskou inauguraci podepisoval perem dražším o tři řády a taky skončilo v kapse!

Netvrdím, že má VK vždy pravdu (no, nakonec vždy vyšlo, že jo :-)!), ale "kradené pero" je jen hloupá a směšná záminka.

J. Šimek 12.7.2017 15:21

Re: Jasan,

Je to hyperbola k jeho nedůstojnému chování, tak to chápu já.

P. Han 12.7.2017 18:38

Re: Jasan,

Aha, takže když nenajdete nic "nedůstojného", tak aspon lžete o peru. Zase je to o vás a ne o Klausovi...

J. Šimek 12.7.2017 20:47

Re: Jasan,

Kde lžu o peru? Nikde, ale hlavně, že jste mě poflusal, tydýte :o)

B. Jelínek 13.7.2017 9:56

Re: Jasan,

Lžete, protože k žádné krádeži nedošlo a celé to vyfabrikovala CNN. nakonec výmysly a pomlouvání nebo vyvolávání zášti k jim nesympatických politiků není nic výjimečného.

Spousta lidí, pokud Vám např. firma dá propiskou s firemním logem podepsat smlouvu, si ji nechá. A u státníků a podpisu smluv to vidím podobně.

J. Kanioková 12.7.2017 19:31

Tak tedy, jako nedůstojné považuji vaše bláboly...

M. Malovec 12.7.2017 12:58

Díky za Klause!!!

To je vše!!!