24.9.2021 | Svátek má Jaromír


ÚVAHA: Logika Václava Klause

12.7.2017

Václav Klaus je s to, ač již dávno prezidentem není, stále ohromovat různými svými projevy.

Rozsah jeho agendy je věru úctyhodný, počínaje krádeží vzácné propisky před kamerami celé zeměkoule, přes různé invektivy na adresu občanské společnosti, novinářů, oteplovačů, bývalých disidentů, socialistů, ekologů, europeistů, Havla, Obamy, Merkelové, Macrona, Sorose, Švejnara, Halíka, Hrabala, Švejka, Hradišťanu, Rychlých šípů, morálky, snowboardů, baťůžků, salátů, kuřecích řízků, vody bez bublinek a podobně až po devotní uctívání Putina s jeho diktátorským vládnutím.

Nyní přidal další. Na otázky Daniela Kaisera nám sdělil to, že všichni, hlavně mládež v celé Evropě jsou blbci manipulovaní skrytými skupinami (poněkud enigmatickým establishmentem kdesi v dálavách) a nejsou schopni pochopit to, co náš skromný génius pochopil již dávno a co nám trpělivě připomíná. Údajně je to dokonce horší než komunistická indoktrinace za normalizace u nás.

Co má být jádrem onoho úpadku? Prokletý Brusel by prý chtěl udělat z EU federální stát. Hrůza! Hrozí nám ztráta suverenity a podřízení se mocenskému centru v Berlíně či Paříži až tak, že bychom měli z EU honem vystoupit. Namítnout by se dalo leccos, třeba to, že podle VK se o suverenitě uvažovalo vždycky pouze v případě států a nikoliv jednotlivců. Ale zde by stačilo, aby si VK konečně přečetl první z Dvou pojednání o vládě zakladatele liberalismu Johna Locka (česky vyšlo totiž jen to druhé). Jde o to, že podle liberálního pojetí společnosti (zdá se, že VK by se za liberála pokládal rád) je suverénem jedinec a ten pouze deleguje část svých pravomocí na stát s tím, že část pravomocí může odkázat na svůj stát a část na EU coby federální uspořádání (ovšem k tomu potřebuje dostatečně znát jazyky). Lze mít i další výhrady, ovšem polemika s VK nemá celkem valnou cenu. Proč? Jde o to, že VK není schopen přemýšlet logicky a být důsledný.

Připusťme na chvíli, že federalizace národních států je špatná. Avšak největší federace různých států s různými etniky je přece federace ruská! Ruskou federaci ovšem VK stále uctívá a za celé dlouho období svého působení ani jednou nešpitnul něco o tom, že Čečenci, Čukotové, Dagestánci, Tataři a další mají úplně jiné náboženství a úplně jiný jazyk, díky čemuž si suverenitu zaslouží. Doporučit by tudíž měl Ruské federaci rozpuštění na jednotlivé národní státy. Přesně to nám přece již tak dlouho všemi prostředky vnucuje s tím, že federace fungovat nemůže.

Přitom na rozdíl od EU to, co všechny ty ruské státy spojuje, je komunistický sovětský svaz s tím, že kdysi byly cizí státy ovládnuty prostě násilím. Pokud se některé státy chtěly z tohoto ‚žaláře národů‘ vymanit, podstoupily krvavý boj úspěšný (Finsko) i bez úspěchu (Čečensko) či jim ještě i nyní hrozí (Estonsko, Lotyšsko, Litva). O referendu si mohou nechat leda zdát (totiž pokud to není naopak referendum o připojení k Ruské federaci).

Tento rozpor nechává VK beze zmínky čili mu asi na mysl nepřišel; obvykle se tak chovají ti, kdo mají s logikou potíže: přetrvává u nich rozpor a oni nejsou s to ho vůbec pochopit. Ohromil nás nyní tím, že není zrovna schopen logicky uvažovat.

Převzato z blogu autoraAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.