23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
brblal 30.9.2009 10:17

Re: Středová strana

Pořád omíláte 30 Kč,které však vůbec nejsou 30ti korunové.Pokud jsem nemocný,vstupenka do ordinace je 30 Kč.Lékař mě předepíše 2 léky a lékárník do své kapsy požaduje  60 Kč /ani nevím proč/ a doplatek na léky je velice variabilní.V příznivém případě 0 ale také třeba víc jak 200 Kč.Takže nevím proč psát o 30ti korunách,když se jedná  téměř vždy o více nežli 100 a více korun.Třicetikorunová satira je jen ubohý výsměch těm chudším

luboš 30.9.2009 10:37

Re: Středová strana

Obávám se, že to co jste popsal ještě není všechno, příští vlády budou nuceny v rámci zachování alespoň trochu slušného zdravotnictví, sáhnout do vbaší kapsy ještě mnohem, mnohem hlouběji, bude-li ještě kam. Zatím se radujte z toho, že vám někdo proplatil 30,- Kč, které vzal z hromádky na budování cest, škol  a jiných užitečnějších věcí. Ona bližší je košile než kabát. Jen varuji, nemusíte vždy tu košili mít, sami si ji trháme. Nemusíte se mnou souhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat.

Minutus 30.9.2009 10:49

Re: Středová strana

30 kč u lékaře mělo opodstatnění, ale ne na ruku. To stálo zbytečně spoustu peněz. 30 Kč za položku na receptu je zbytečný podvod. Stačí dát dohromady seznam léků, které jsou bez doplatků a které ne. Výši doplatku nechat na panu lékárníkovi, konkurence je zdravá.

Historik 30.9.2009 12:31

Re: Středová strana

S těmi 30 korunami za položku na receptu máte v podstatě pravdu. Stačilo udělat doplatek, který je stejně na kde co.

Jediný efekt těch 30 Kč je ten, že si lidé nenechávají psát na recept aspirin, nebo paralen, které se nevyplatí.

Minutus 30.9.2009 10:52

Re: Středová strana

Co se týče ceny zdravotnictví, máme jedno z nejlevnějších v zemích OECD, kde dávají 8,6% HDP, my jen 7,5%. V USA je to 15% HDP. Takže ke zvýšení jistě dojde. Teď je otázka, zda na 15%, které stojí privátní zdravotnictví v USA, anebo na těch necelých 9%, které stojí solidární systém ve vyspělých zemích západní Evropy.

Didi 30.9.2009 13:08

Re: Středová strana

Ehmm a není to náhodou spíše tím, že náš milovaný sociální stát rozfrcá takovou hromadu peněz na úplatky voličům, že pak z toho obrovského objemu dělají výdaje na zdravotnictví "jen" ono zdánlivě menší procento?

HDP = cca 3700 miliard Kč/rok, z toho 7,5% je 277 miliard, tj. 27700 Kč na osobu a rok, resp. cca 92000 na daňového poplatníka.

Minutus 30.9.2009 13:58

Re: Středová strana

Údaj asi nebude za rok 2009, ale i tak víceméně sedí. Pokud vím, měly ZP c roce 2007 k dispozici 220 mld, HDP bylo okolo 3500 mld a navíc něco jsme dali z ruky, tedy mimo náklady ZP.

Ovšem HDP není to, co má stát k rozfrcání. To je státní rozpočet a ten je jen částí HDP. Takže kolik stát rozfrcal jinde je pro tento údaj irelevantní. Výdělečně činná je asi polovina obyvatelstva, nebo se mýlím? Navíc na tu druhou polovinu, tj. děti, nezaměstnané a důchodce přispívá stát podle minimální mzdy. (Což je ovšem také z daní:) Takže údaj 92000 Kč na poplatníka se mi nezdá. Z průměrného příjmu 22k by to mohlo být asi 13%, tj. cca 35000 Kč ročně, pokud nepočítám tu část z daní. Pak by to vycházelo kolem 50k ročně. Přibližně.

Historik 30.9.2009 12:36

Rathova "alternativa" je faktické odepstání těžce nemocných

To voliči ČSSD v rámci svého pojetí "solidarity" rádi skousnou. Solidarita je, aby někdo platil MĚ. Ne, abych já platil někomu jinému, ač to pro řadu voličů ČSSD právě takto dopadne a ne všem to vůbec kdy dojde.

Minutus 30.9.2009 12:49

Re: Rathova "alternativa" je faktické odepstání těžce nemocných

Asi jsem hloupý, ale mám nadstandardní plat a přesto jsem pro solidaritu v západoevropském pojetí, protože ten americký systém se mi vůbec nelíbí.

Marat 30.9.2009 12:44

Re: Středová strana

Brblale, v současné době jako důchodci platíme návštěvu u doktora 5 doll. Za každý lék na předpis platíme 7 doll. v době kdy jsme s manželkou neměli Medacare a Senior Blue,ale normální pojištění které platil z našeho platu zaměstnavatel tak jsme každý lék platili jednu třetinu ceny. Pojištění platíme já a manželka po 150 doll. měsíčně. Ještě jsem neslyšel, že by někdo nadával.

Češi by chtěli všechno zdarma. I cestovat. Proto jsou všechny silnice neustále lemované nesčetnými stády stopařu. Ale ten kdo stopaře vezme, už nejede s autem zadarmo. Prostě nic zadarmo není. Jen stopaři nic nechtějí za jízdu platit.

Co vám je do toho, že lekárníkovi platíte do vlastni jeho kapsy 60 korun? Když si kupujete cokoliv v  kterémkoliv obchodě, tak přece také to co vám bylo prodáno to jde s časti do kapes majitelum a zaměsnancum toho krámu. Vy také nepracujete zadarmo ale berete peníze do své kpasy. Tak proč se divíte, že i lekárník prodává léky také jen v obchodě, kterému se říká lekárna? Ani lékaří ani ti lekárníci nedělají a nemůžou pracovat zadarmo. Také musí všechno kupovat tak jako vy. Tak proč chcete aby pracovali zadarmo? A proč tak pořád trváte na tom, aby na vašeho doktora a léky pro vás, by vám měli platit jiní svými daněmi? Všude kde je něco zadarmo si lidé toho zadarmo neváží a mrhají tím. K doktorovy za komunistu se chodilo nikoliv z potřeby, z nutnosti, ale většina "pacientu" k lékaří chodilo aníž lékaře potřebovalo.

Pokuste se pochopit, že ani když zdravotnictví platí stát, tak vůbec není zadarmo. Ten stát na to vezme z vašeho výdělku.

Minutus 30.9.2009 12:52

Re: Středová strana

OK. Možná Medicare funguje dost dobře aspoň pro důchodce. Ale s lékárníky u nás se mýlíte. Nedělají zdarma. To by se neztrojnásobil za 20 let počet lékáren, ne? A byznys je zatím bez citelné konkurence, prakticky garantovaný státem.

Pamětník 2 30.9.2009 14:10

Re: Středová strana

P.Marate,nevím,kde žijete,ale zdá se,že mimo republiku,nebo jste se na důchod vrátil.Je asi zbytečné polemizovat neustále kolem 30.-Kč za poplatky ve zdravotnictví.Pravdou je,že celá tato situace není dořešena a je živelná.K Vaší poznámce,že za komunistů se chodilo k lékaři ne z nutnosti, ale většina tam chodila aniž lékaře potřebovala,nevím jak jste dospěl.Já jen vím,že lékaři měli i nemocné limitováni a až tak snadné nebylo marodit.To,že si stát vezme peníze,které dnes dává do zdravotnictví z výdělku ostatních ,částečně chápu.Zase by to bylo na dlouhou diskusi,protože většina dnešních důchodců,kteří celý život pracovali,je "dotovaná" státem,ale nějak zapomínáme,že značná část lidí bez práce je také státem dotována a možná bude stát tuto nemalou skupinu lidí dotovat řady let.Když k tomu připočteme značné množství lidí,kteří nevytváří  žádné hodnoty,ani se na nich nepodílí,náklady neustále rostou.Ještě snad dotaz.Kde   braly lékárny peníze před zavedením poplatků?

Minutus 30.9.2009 8:36

Mateřská se má snížit o tisícikoruny

Mateřská se má snížit o tisícikoruny

Tohle se nedá nazvat rozumným opatřením, je to šetření na nesprávném místě zakládající do budoucna na zhoršení populačního problému, který je už beztak dost ožehavý. Janota je jen prachsprostý účetní, který si nevidí ani na špičku nosu. O našich politicích škoda mluvit.

Fiter 30.9.2009 9:04

Re: Mateřská se má snížit o tisícikoruny

V žádném případě nejsme tak bohatá země,abychom si v sociální oblasti mohli dovolit to co si dovolujeme.Zjistěte si,zda maminky ve vyspělejších a bohatších zemích mohou být tak dlouho na slušně placené dlouhotrvající mateřské.Já vám odpovím nikde.O USA se ani nezmiňuji,protože to by s vámi seklo.Mohou být s dětmi doma samozřejmě,ale za svoje.

Kristína 30.9.2009 9:27

Re: Mateřská se má snížit o tisícikoruny

Mě to připadá, že ta mateřská je schválně tak dlouhá aby si ženy nevyskakovaly. Moje maminka pracovala, já jsem byla v jeslích, tatínek v práci, starší bratr ve školce. A jsme pracovití a a držíme při sobě dodnes. Dneska nejsou jesle a kamarádka musela být dlouho na mateřské, protože práce by byla, ale náš stát přece nechce děti v jeslích a školek je málo. Protože se tedy nemohla brzo vrátit do práce, tak tu práci už nemá, je na socce, nakupuje po sekáčich a úzkostlivě kontroluje účet, zda už almužna dorazila. Tohle aktivním ženám nevyhovuje.

Minutus 30.9.2009 10:43

Re: Mateřská se má snížit o tisícikoruny

Podívejte, moje žena jako lékařka byla na mateřské s každým dítětem jen tři měsíce, aby odborně nezaostala. Taky vím, co jsou jesle atd. Rozhodně to pro ni bylo velmi těžké a jako pediatr to absolutně nedoporučovala. Pokud je žena schopná a aktivní, většinou práci najde. Ale máte pravdu, zde je potřeba určité pozitivní diskriminace, když se ženy mají po matřeské vrátit do práce. Pokud nebudeme ovšem dělat aktivní propopulační politiku, spláčeme nad výdělkem. Staneme se národem rozmazlených bezdětných sobců.

Historik 30.9.2009 12:39

Re: Mateřská se má snížit o tisícikoruny

A proto nás pohltí primitivové a Třetího světa, kteří plodí děti a nestarají se o to, jak je uživí. Jsme moc rožežraní, o tom to je.

brblal 30.9.2009 10:21

Re: Mateřská se má snížit o tisícikoruny

Naprosto souhlasím.Já bych šel cestou omezení příspěvků na děti.Maximálně přídavky na 3-4 děti a dále nezvyšovat ani o korunu.Nebo nebude dlouho trvat a z většiny se v tomto státě stane menšina.Když vidíte mladší romku,vždy má kolem sebe početnou novou populaci.

Minutus 30.9.2009 10:45

Re: Mateřská se má snížit o tisícikoruny

Problém, který máte zřejmě na mysli je řešitelný snadno. Příspěvky na děti by měly být přidělovány pouze jako přímé slevy na dani. Tedy kdo nevydělává, nemá příspěvek na dítě.

Sunny 30.9.2009 11:03

Re: Mateřská se má snížit o tisícikoruny

Výborný nápad. Jednoduché a určitě snadno proveditelnéR^

Historik 30.9.2009 12:43

Re: Mateřská se má snížit o tisícikoruny

Máte naprostou pravdu. Singapur svého času dával na první dvě děti přídavek, na třetí nedával nic a kdo měl čtyři děti dostal dokonce méně, než ten, kdo měl jen dvě.

liberal shark 30.9.2009 8:07

několik oprav

Spojenec nejvěrnější existuje, čeká v Kremlu a buduje kontakty v naší zemi. Momentálně se (úspěšně) snaží sežrat ČEZ a naší jadernou energetiku.

Sociální demokraté rozhodně nejsou tou stranou, která by nastavovala rovnováhu mezi tržním a sociálním přístupem. Tou byli odjakživa liberálové, kterým se nespravedlivě dostává odsudku jako podporovatelům nekontrolovaného řádění kapitalismu.

x2u 30.9.2009 8:46

Liberálové jsou velice chytří,

všechno vědí a na všechno mají recept. Do té doby, než je průšvih. Pak začne - státe dej!

Didi 30.9.2009 13:16

Re: Liberálové jsou velice chytří,

Liberálové jsou velice chytří, všechno vědí a na všechno mají recept, jenže je stejně nikdo neposlouchá. Tak začne - státe dej! Do té doby, než je průšvih.

Pavel 30.9.2009 19:04

Re: Liberálové jsou velice chytří,

Ono je ani poslouchat nejde. Oni totiž pokaždé vyrukují s tvrzením, že se pořád příliš reguluje. A vykřikovali by to i kdyby byla anarchie.

robin 30.9.2009 8:02

na naší politické scéně nechybí střed :-)

V naší tradičně levicově orientované společnosti podle mého názoru nechybí středová strana, tuto roli plní ODS se svojí sociálně demokratickou politikou. Na levici je ČSSD se svojí komunistickou politikou, dále nalevo je extrémní levice KSČM.

To co zde chybí je pragmatická, pružná a transparentní pravice.

Naštěstí na samém okraji politického spektra je ještě extrémní pravice, která nám ale už vlastně splývá v extrémní levici :-)

Dokud tady budou různě orientované strany plnit úlohu a dělat politiku stran jiných názvů, tak tu bude nepřehledný bordel.

Pěkný den jo a tady je vlastně Kalouskova šance, ať je TOP09 složená z jakýchkoliv lidí, snaží se formovat v politickou pravici a to je strana, která zde chybí. Proto si myslím, že bude mít úspěch. Politiky máme jaké máme a nedá se s tím bohužel moc dělat, ale myslím, že je třeba se zbavit arogantních

a do sebe zahleděných politiků (Paroubek, Topolánek, veškeří komunisti) a dát prostor, těm, kteří udělali méně viditelných průserů:-) Jo jinak pro případné reakce některých: jsme volič ODS, mám rád Václava Klause, velice si vážím Václava Havla a trochu se mi stejská po době po "sametu" Tak příjemný den

J:K 30.9.2009 8:13

Re: na naší politické scéně nechybí střed :-)

R^ Souhlas. Ale průšvih je, že jakákoliv pravicová strana zde má velice omezený volební potenciál, a díky rozložení voličů vítězí pouze levice. Více, či méně levá. Jsem čím dál víc přesvědčen, že všeobecná demokracie se vyčerpala. Lidé budou volit doleva, až do sebezničení. Čeká je diktatura či válka, a po ní Bůh ví.

jaroslav 30.9.2009 8:29

Re: na naší politické scéně nechybí střed :-)

Bohuzel to je pouze vas nazor!Jste ovsem trochu mimo,alevam to stejne nikdy nedojde.;-(

robin 30.9.2009 8:42

Re: na naší politické scéně nechybí střed :-)

No nezoufejte nade mnou Jaroslave a nelámejtze nade mnou hůl. Tuto úlohu už tady mají naší vyvolení. Pokuste se mě nedovtipnému vysvětlit věci, které Váš nadstandardní intelekt chápe a třeba mi to dojde. (jen potřebuji citlivé vedení a poučení a možná...kdo ví) Třeba budete mít úspěch :-)

Minutus 30.9.2009 8:51

ODS nemá středovou ani levicovou politiku

ODS se jen přetvařuje před voliči, že má levicovou politiku, načež po uchopení moci začne sloužit monopolům, které mají zájem například o naše zprivatizované zdravotní pojišťovny. Není to ani pravicová strana, je to zájmová organizace velkých monopolů a bank, což pravicové není. Snaží se maximálně očesat veškeré sociální fondy, aby namísto nich nastoupily ty soukromé a mohly nás nerušeně odírat. To je ODS.