Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Irish Stout

24. 11. 2007 7:22
Dílko pana Olšera

je horkým kandidátem na cenu "top-demagog". Tak odpornou slátaninu jsem nečetl již několik let. Rv

0 0
možnosti

robit

24. 11. 2007 10:32
Re: Dílko pana Olšera

Měl jste včera sledovat rozhovor před půlnocí s Hutkou. Tak to byla ještě odpornější slátanina a ukoktaný monolog. Vždy%t on vlastně ani neví, co ten Nohavica udělal, přesto ho ponížil ještě ješitně čeká, až se mu ozve a vše mu vysvětlí... Trapný somrák a bezdomovec...

0 0
možnosti

Marat

23. 11. 2007 12:03
Né,udávat a dopouštět se podlosti nikdo nemusel.Ani k volbám nemusel nikdo chodit.

Vešky,proč mě spíláte? Za slova pravdy? Vím,Češi vyřvávají,že pravda vítězí,jenže ve skutečnosti jím pravda velice smrdí.Kdyby nebylo v Čechách tolik udavaču,tak by i Gestapo za Protektorátu bylo bezmocné.Viníte jen to Gestapo a nechcete vidět že na zločinech Gestapa a jiných naci úřadu,měli samotní češí podíl největší.Totéž platí i v případě STB.Zase podle vžitého zvyku viníte STB a nechcete vidět,že ti estebáci nebyli ničím jiným,jak všichni občané ČSR.Dělali svou práci,za kterou byli slušně placení a přesto mnozí od STB dobrovolně odešly.Nikdy jsem neslyšel o jediném případě,že by dobrovolně odešel z redakce,od filmu,nebo od divadla jediný člověk.Do svých 31 let jsem žil v Čechách.Už jako vojáka mě ohromilo křiváctví,které jsem u svých českých spoluobčanu  pozoroval.Už i i lidé na Moravě jsou přece jen o chloupek lepší.Totéž plati i o Slovácích.Nikde si lidé tak rádí neubližují,jako Češi.Pořád uvažují proč to tak je.Pravdou a to smutnou pravdou,že udával kde kdo.Pravdou je,že jedině ČSR a to zase zásluhou české většiny se naprosto dobrovolně a dokonce s nadšením stalo kolonií SSSR.Nikde jinde se to nestalo.A zase jen v ČSR a zase zásluhou občanu české národnosti,byla komunistická strana nejsilnější v celé Sovětské veleříší.I zhovadilost réžímu v ČSR se vyrovnávala zhovadilosti v SSSR.Zrovna tak je pravda,že v KSČ měl vždy nejméně jeden a půl milonu členu a že jích neměla sedm milionu,tedy drtivou  většinu dospělého českého obyvatelstva,tak to bylo jedině proto,že je  do strany nevzali.Mnozí hlásáte,že tu pokřivenost je zásluhou naciostické okupace.Nesmysl.Už za první republiky měla KSČ desetní procentní zastouopení v parlamentu.Takže ten slavný ˇ"Únor 1948"  byl jen zásluhou samotných čechu.Nikoho jiného.Mám zkušenost s Českými spoluobčany,Má nějaké zkušenosti s Židy soudruh Maximální Septik,že jím neustálé spílá a viní je ze všeho možného?

0 0
možnosti

oleole

23. 11. 2007 22:51
Re: Né,udávat a dopouštět se podlosti nikdo nemusel.Ani k volbám nemusel nikdo chodit.

Souhlasím s Vámi, jen jedna věc nesedí..za komunistů bylo udavačů více..ohledně getapa a tzv heydrichiády to bylo pro gestapo ohledně udavačů špatné. Je dávno prokázáné, studiem archívů, že si samo gestapo ztěžovalo na malý počet udavačů...

0 0
možnosti

tim

23. 11. 2007 0:37
moralisti

Jak uz byva zvykem je tu kazdy velky moralista. Ve skutecnosti si vsak musime priznat, ze o tom jak to tehdy bylo vime PRD. Jednoduchych soudu, bez nejakeho vetsiho uvazovani, tech se najde vsude spoustu, ze ? Dovede se nekdo z vas predstavit, ze by jste byli ve stejne situaci ? Nedovede a to z jiz uvedeneho duvodu, ze o tom co se skutecne stalo vime prd. Nevime ani to, co konkretne Nohavica stbakum rekl, ci nerekl. Pokud se vsak vziji do situace Hutky, musim si jednoznacne rici, ze bych se na to Nohavici zeptal sam, nez bych vysel s nejakou podobnou pisni. Ze by se neco takoveho stalo jsem nikde necetl. Proto proto me pisen o udavaci z tesina prijde jen jako nechutny pokus parazitovat na Nohavicovi a musim s autorem clanku souhlasit. Ale abych nevyvracel vlastni tvrzeni - nevim, zda se o tom Hutka s Nohavicou bavil pred uvedenim sve nove pisne. Jestlize mu Nohavica predtim rekl, ze byl praskac a koho vseho nabonzoval, pak ma jiste plne moralni pravo na svoji pisen. To jsem se trochu rozepsal :-D shrnuto: chtel jsem rici, ze kazdy by si mel prebrat vlastni maslo na hlave, nez zacne ukazovat na nekoho druheho

0 0
možnosti

Petr

22. 11. 2007 22:53
Zvrácenot pana Olšera

To co v tomto článku předvedl pan Olšer je totální morální zvrácenost. Udavač není udavač, protože napsal řadu pěkných písniček. Huťka, který na to udavačství poukázal, je darebák a nic na tom nemění, že napsal řadu pěkných písniček. Je mi z Vás pane Olšere na zvracení.

0 0
možnosti

oleole

22. 11. 2007 22:56
Re: Zvrácenot pana Olšera

Naprosto s Vámi souhlasím.

0 0
možnosti

oleole

22. 11. 2007 21:43
...

Ano, ano....okecat se dá všechno.To je naše česká vlastnost. Hutka na to co udělal má morální právo! To jako kdyby Karel Čurda byl nějaký velmi talentovaný muzikant nebo něco jiného, tak se také budete snažit jeho čin obhajovat? Už vidím zástup veteránů, jak stavovskou ctí klepají Čurdovi na rameno a tváří se jakoby nic.....Proč tento příklad? To co provedl, nejen ke vztahu ke Krylovi, tak  pProtektorátu a v 50.letech by mělo jiné následky. Udávání je pořád udávání, ať je to v jákékoliv podobě.Pochopil bych veřejné příznání, omluvu atd, ale takhle tajit a mlžit? I J.Čert to udělal.

0 0
možnosti

WWW

22. 11. 2007 21:46
Re: ...

Tak, ted jste nasel to "spravne" prirovnani. Patrne jste na to nesmirne hrdej. Nejen ze kulha na obe nohy, ono je prosim ouplne blbe !!!

0 0
možnosti

WWW

22. 11. 2007 21:23
nic noveho

Ech, nic noveho v ceskem dolicku. Jana Svitaka stejna sebranka umlatila k smrti, ne uplne a tak pozadala rudoarmejce a ten mu davkou ze samopalu, kousek od Narodniho divadla to jeho utrpeni ukoncil !

Nohavica je na tom o pul stoleti lepe !

0 0
možnosti

robit

22. 11. 2007 21:16
Re: Jen tak na okraj.

To je jako všecko, tím ublížil komu? Co řekl tajného a o čem by estébé ještě nevěděla...?

0 0
možnosti

Alex

22. 11. 2007 20:38
To je neskutečné, tyhle rozumbradové

(Na ČR 6 jsem slyšel nějakého Příhodu, to bylo podobně děsivé)

Když si ho jeho řídící důstojník pilně zval a zapisoval si jeho informace, tak je jasné, že se ty informace StB hodily. Tečka. Ublížil - neublížil je nesmysl. (Stejně jako - byl sice v KSČ, ale nikomu neublížil. Byl = ublížil. Všem ostatním.) Je to prostě člověk s nepevným charakterem, co je na tom za vědu? takových je spousta z nás. A dokonce někteří z nás se přesto holedbají, jací jsou hrdinové. Ale před těmi je možno, a nutno, uplivnout. Co je na tom za vědu? Rozdíl byl mezi úředníkem na NV a písničkářem. Písničkář za bolševika byl automaticky kontra, zpíval protestsongy (a když ne, my jsme je v tom slyšeli), byl "náš", byl s námi, byl pro nás živá voda v tom morálním marasmu. A přitom se scházel s estébákem?? To je fakt na blití. Gott nebyl písničkář, byl součástí režimu, byl jasně prodejnej, ale aspoň nic nepředstíral, ten mě nepodváděl, byl mi odpornej, ale přitom ukradenej. (Mimochodem, tohle je obecně, já jsem Nohavicu neměl nikdy rád, nikdy jsem od něho na kytaru nic nehrál, i když jinak skoro všechno, i toho Gotta - ze Semaforu. Nevím, jestli je to náhoda, ale jeho texty a jeho způsob hraní mi byly vždycky nějak protivné. Když se na to pozorněji dnes člověk podívá, jeho texty jsou hrozně podbízivé, vykakulované - zpívám o lásce, o zradě - to musí zabrat, ještě tam dám o kometě, to je taky poetický, takový vznešený. Až zejtra ráno v 5 budem seno obracet - to je nádhera, co? to chytá za srdce, ta atmosféra. A krásně se to rýmuje... Kterej blbec by obracel seno v 5 ráno, kdy je nacucaný rosou?!!!)

0 0
možnosti

strejda

22. 11. 2007 20:23
Už mám jasno

Konečně mám jasno. Nohavica udával a hutka je tím vším vinen, darebák jeden. Oč lépe by mu bylo kdyby udával také. Alespoń dnes se chytí za nos. Je divný ten dnešní svět. Udavač je světec a čistý, který na to upozorní, je darebák. Nemám nic proti Nohavicovi, je to jeho problém, který si musí vyřešit. Vynit z toho Hutku je opravdu chucpe. A tak beru Nohavicu jaký je, beru Hutku jako nenapraviteného idealistu a Olšera, toho neberu. Nula, jen nula mezi osobnostmi.

0 0
možnosti

Alex

22. 11. 2007 20:43
Re: Už mám jasno

R^ Dobře jste to řekl - ten hajzl je Hutka, a je to blbec, měl se taky 15x za rok scházet s estébákem a nechat si od něj platit buřta. Dnes mohl bejt modla, pro takovýhle Olšery.

0 0
možnosti

čtenář

22. 11. 2007 19:46
Ale tuto otázku si udavač z Nizozemska při svém kachním žaludku asi nikdy nepoloží

Tak to zase já znám Jaroslava Hutku hezkých pár, abych tuhle ubohost nechal bez povšimnutí. Už jenom ty urážlivé bláboly na adresu jeho tvorby, které tady zdejší knedlici zvracejí. Místo, aby prostě řekli, že Hutkova poetika jim nesedí, tak tu melou nesmysly, z kterých člověk hned pozná, že vůbec neznají jeho písničky a jedinou, kterou znají je "Náměšť" (znají ji z listopadu 89). Takže jasně ukazují fakt, že oni Hutku předtím, než ho StB vytlačila ze země, nezažili. Nikdy nebyli na jeho ilegálních vystoupeních, nezažili tu atmosféru, která na nich panovala. Mám naštěstí ještě ty nahrávky, např z bytu Petra Cibulky, taky Vlastu Třešňáka z Čebína apod.

Proto, milí a hlavně nekrtitčtí obdivovači Jaromíra Nohavici zklidněte hormony. Mě se líbí i Nohavicovy věci, ale začínám ho mít, díky vám a jeho mlčení k jeho osobnímu klopýtnutí, plné zuby !!  Rv

0 0
možnosti

ap

22. 11. 2007 19:48
Re: Ale tuto otázku si udavač z Nizozemska při svém kachním žaludku asi nikdy nepoloží

A co takhle mně se líbí ?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz