1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Wabi. 22.11.2007 17:33

Re: Re: Agent StB

To by jsi se divil, co umělců... Ale o to nejde.

Patrik 22.11.2007 18:11

Re: Agent StB

Také se divím,že se jich někdo může zastávat.Má pěkné písničky,ale udával.

Arab. 22.11.2007 18:11

Re: Agent StB

Souhlas.

Zuzana W 22.11.2007 16:33

Smutne, ale obcas se jeden i zasmeje:

"Pro pád totalitního režimu udělal Nohavica rozhodně víc, než Hutka. Tím mu emigraci nechci vyčítat. Prostě se problémům, které měl Nohavica doma, obloukem vyhnul."

Uz jsem tu cetla lecos, ale vyrok ocitovany vyse me dostal. Takze on to byl vlastne Nohavica, kdo  uzbrojil sovety k padu totalitnich rezimu? Tak to ma u me neskonaly obdiv. :-) 

honzak 22.11.2007 17:38

Re: Smutne, ale obcas se jeden i zasmeje:

Maryšo, děvčico z hor, musí to bét? Takovou blbinu sepsat? Autor poměřuje "zásluhy" obou zpívajících autorů. O uzbrojení (které OPRAVDU položilo zemi, kde zítra znamená předevčírem) není v článku ani slova, abych použil genitivu záporového (mého oblíbeného). Možná by to chtělo trochu přemýšlet

Zuzana W 22.11.2007 18:09

Re: Re: Smutne, ale obcas se jeden i zasmeje:

Necitovala jsem clanek, ale komentar jednoho zdejsiho prispevatele, chlapce z doliny. Jakou zasluhu mel Nohavica na tom, ze rezim padl? Je to recnicka otazka, nebudu se k tomu uz vracet, kdo nechce rozumet, nerozumi...Exil pro pad reizmu neco udelal, na druhe strane..

Haui1 22.11.2007 20:33

Re: Re: Re: Smutne, ale obcas se jeden i zasmeje:

Díky Nohavicovi se sešla na koncertě skupinka lidí, která se utvrdila v názoru, že nejsou jediní, kterým se tehdejší režim nelíbi. Myslím, že to je dostačující. A pokud Nohavica hlásil, že Kryl je otrávený, že nemá ještě auto, nebaví ho práce ve Svobodce a že má komplexy z menší postavy, tak chápu, že to byla pro STB velice důležitá informace, protože mohla mít za následek pád komunistické moci. Být na místě důstojníka STB, tak Nohavicu za takové kraviny setřu, že si ze mně dělá srandu. Je mi líto, že Nohavica neodolal, ale ví se, jakým způsobem na něj bylo naléháno? A co se stalo těm stbákům, kteří ho zlomili a teď mu zkazili život? Podle vašeho vzoru mohu říci, že exil neudělal pro pád režimu vůbec nic.

Zuzana W 22.11.2007 22:51

Re: Re: Re: Re: Smutne, ale obcas se jeden i zasmeje:

Komu zkazili zivot? Hutkovi? To ano, tomu ano.

Jestli nevite, co delal exil pro to, aby rezim padl - pak vubec o teto veci nediskutujte pred tim, nez si opatrite fakta.

pavel 22.11.2007 16:31

dotaz na autora

Nespadlo vám něco na hlavu?

Pamětník 22.11.2007 16:33

Re: dotaz na autora

Tuto otázku si kladu (resp. kladu Olšerovi) už dávno.

Zuzana W 22.11.2007 16:33

Re: Re: dotaz na autora

R^

Karel 22.11.2007 15:50

Hutka

Plně s Vámi souhlasím. To s čím Hutka vylez na světlo, je nejvyšší stupeň podlejzáctví a senility. Nenachází jiná slova na jiné písně a tak složil to co složil. Kdyby neemigroval tak je z  něj nejmíň major STB. Za ním v tom Holandsku nechodili estébáci.

Svýho času jsme žili v moři bahna a každý plaval jak se dalo. Když do někoho  píchalo STB aby šel pod hladinu, zachňovalo se všelijak.

O to víc nějaký emigrant z ostrova Holandsko by měl držet hubu. Neví co to je být od bahna ve kterým plavali žraloci jménem STB.

Na závěr chci říci že jsem nikomu nikdy nepřál nic zlého ale v případě Huťky dělám výjimku.   

Lucka 22.11.2007 17:23

Re: Hutka

Bla, bla, bla......

kacir 22.11.2007 15:34

Relativizace a mlžení faktů vedou většinou k bolestem hlavy

Věty typu: Znám Jarka přes dvacet roků. A myslím si, že se známe dost dobře. Vím, co je zač a že nesmyslné tvrzení, že by někdy někoho úmyslně poškodil, je pouhou fantasmagorií a výplodem něčího chorého mozku. ... jsou právě takovou relativizací.

Jak to víš Břetislave ? Nejsi náhodou Libverda ?

Ano, třeba skutečně je to všechno jen výmysl a lež, třeba nikdy Jarek nikoho neudal , ale tvrdit, že když ho znám, tak to určitě neudělal je blbost. Stejně jako, že poskytnuté informace byly bezvýznamné a všeobecně známé...taková "bezvýznamná" kravina mohla dotyčného člověka nakonec přinutit, aby něco vykecal nebo ke spolupráci

Ono to bývá i tak , že nakonec na své přátele donášejí ti nejlepší kamarádi.

Ladislav N. 22.11.2007 19:46

Re: kacir IP: 88.102.134.xxx

Máte nějaké důkazy o tom, že Nohavica někoho poškodil či někomu ublížil?

Alex 22.11.2007 20:30

Re: Re: kacir IP: 88.102.134.xxx

Když si ho jeho řídící důstojník pilně zval a zapisoval si jeho informace, tak je jasné, že se ty informace StB hodily. Tečka. Ublížil - neublížil je nesmysl. (Stejně jako - byl sice v KSČ, ale nikomu neublížil. Byl = ublížil. Všem ostatním.) Je to prostě člověk s nepevným charakterem, co je na tom za vědu? takových je spousta z nás. A dokonce někteří z nás se přesto holedbají, jací jsou hrdinové. Ale před těmi je možno, a nutno, uplivnout. Co je na tom za vědu? Rozdíl byl mezi úředníkem na NV a písničkářem. Písničkář za bolševika byl automaticky kontra, zpíval protestsongy (a když ne, my jsme je v tom slyšeli), byl "náš", byl s námi, byl pro nás živá voda v tom morálním marasmu. A přitom se scházel s estébákem?? To je fakt na blití. Gott nebyl písničkář, byl součástí režimu, byl jasně prodejnej, ale aspoň nic nepředstíral, ten mě nepodváděl, byl mi ukradenej.

tommi38 22.11.2007 15:21

Všichni vy, co tu blábolíte

o Nohavicovi, Hutkovi a srovnáváte jednoho s druhým, zkusili jste se a spolu s vámi čačtí novináři podívat, co DNES  a TEĎ dělá kapitán StB soudruh Libverda?

Mne by  to strašně zajímalo, v čem tento tajemný řídící důstojník Jarka Nohavici podniká, kolik dělá jeho dvojitý důchod (pokud důchod pobírá) a jak se mu vůbec daří. Proč tyto parchanty nikdo nesleduje tak, jako jejich bývalé oběti ? Na to soudruzi novináři nemají? Nebo mají strach do tohoto hnoje rýpnout?

TBB - falešný mormonský kněz 22.11.2007 15:35

Re: Všichni vy, co tu blábolíte

LIBVERDA jsou lázně - a pokud to byl Liberda, tak buď nebyl u STB, nebo už je 10 let mrtvý. My z Ostravy máme přehled..

Wabi. 22.11.2007 15:44

Re: Re: Všichni vy, co tu blábolíte

Tak když máš přehled tak sem sním!!:-)

standa 22.11.2007 15:12

Dřív lidi lámalo Stb, dneska kapitalističtí zaměstnavatelé.

Lidi, proč jste si nechali nakecat, že musíte bojovat za nějaké principy, diktatury ideologií a peněz. Prostě se pokuste bez nenávisti žít. Všechno je energie. Myšlenky taky. (To vám potvrdí každé vyšetření EEG a pod.) Vůbec netušíte, jak strašně svojí vzájemnou nenávistí škodíte. Všemu.

K.Oblich 22.11.2007 22:03

Re: Dřív lidi lámalo Stb, dneska kapitalističtí zaměstnavatelé.

Vsemu ne. Astar Seran na to kasle!

Mistr Jan Hus 22.11.2007 15:09

Ano, s tím se dá souhlasit.

R^

Kamjdu 22.11.2007 15:09

Převrácená morálka.

Naprosto nesouhlasím s názorem autora. Podle toho, co o něm jeho článek vypovídá, je stejně rozporuplný, nepravdivý a slabošský, jako jeho idol. Podle zákona stejnorodosti jsou si navzájem přitažliví. Některé argumenty jsou manipulativní a až přímo hloupé.

robit 22.11.2007 15:20

Re: Převrácená morálka.

schválně, které...?

Wabi. 22.11.2007 15:45

Re: Re: Převrácená morálka.

...a nastalo ticho;-D.

Pavel 22.11.2007 16:46

Re: Re: Re: Převrácená morálka.

Například tím, že "nikomu neublížil". Jak to ví, on byl autor také u fízlů?To   Až se zjistí, co vše jim řekl a až se vyjádří postižení, apk teprve uvěřím, že nikomu neublížil. Kamarád, i když dvacetiletý, je nedůvěryhodný svědek, právě proto, že je kamarád. To může ještě říct, že mu jeho žena nezahýbá, protože on to ví, on je přece manžel, hahaha.

Wabi. 22.11.2007 17:32

Re: Re: Re: Re: Převrácená morálka.

Jaksi mimo věc...

Malý Aston 22.11.2007 14:44

Stb byla zřízena a přímo řízena ÚV KSČ!

Nemám rád novináře a nemám rád ty,kteří utekli a dnes nám chtějí kázat jak jsme měli žít a bojovat proti totalitnímu systému.Dnes komančové zase sedí v poslanecké sněmovně a Paroubek se tetelí blahem jak má silnou levici složenou z komunistů a převlečených komunistů za socky.Je mi milejší Nohavica,který po návratu z Vídně něco kecal než Gross,nikdy nikde nepracující koupající se v milionech,které legalizoval za úplatky v době jeho působení na ministerstvu vnitra a premiéra.Je mi milejší Nohavica než Paroubek a jeho mladá a jeho stará koupající se v milionech za úplatky do nějakého sdružení bez kontroly.Je mi milejší Nohavica než Filip,rozvědčík beroucí prachy za boj proti NATO a beroucí i z mých daní výplatu o které se mnohým jen může snít a který se zastává bachaře,který sloužil u politických vězňů.Je mi milejší Nohavica,který se živí svou prací než žalobníček tohoto času živený Janečkem a jeho stupidním programem o těch,kteří nechtěli žít pod vládou komančů.Tak proč náš hrdina nenapíše písničku o Filipovi a všech vraždách komoušů o tom že několik generací muselo žít pod vládou Stb která byla řízena komunistickými hrdlořezy?Je to připosranec hloupě se smějící, dnes se vydávající za spasitele.:-D

Kajda 22.11.2007 14:51

Re: Stb byla zřízena a přímo řízena ÚV KSČ!

R^

Poklop 22.11.2007 15:00

Re: Stb byla zřízena a přímo řízena ÚV KSČ!

Milý pane,buď jste pořádný vůl anebo jste také udával a hledáte výmluvu pro své svědomí.Jinak to není možné,tak blbě napsat.Udavač zůstane udavačem i kdyby zpíval sebelíp.