19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vypatlanost ze svobody

Ti, kteří v neděli hrubě verbálně napadali Václava Klause mladšího, který byl na Národní třídě se svou dcerou, se odkopali téměř dokonale. Já jsem slyšel opakovaně ve veřejnoprávní bedně blábolené, jak lidé důstojně oslavují na Národní výročí 30 let od událostí 17. listopadu 1989.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 20.11.2019 18:28

Takže podle Vás by VKml neměl pro sichr nikam chodit se svými dětmi. A na pietní akty tuplem!

B. Pešek 20.11.2019 19:04

To mi vkladate do ust vy. Ja rikam, ze by me zajimal jeho myslenkovy pochod, ktery vedl k tomu ze vzal prvandu doprostred davu, kterem snad nemohl mit zadne velke iluze.

R. Brzák 20.11.2019 20:17

zde se poprvé dotýkáte reality - ano, je důležité se zajímat o myšlenkové pochody někoho, kdo něco udělá - a to dříve, než o něm řekneme, že to udělal proto, aby tím vytřískal nějaké body...

J. Kanioková 20.11.2019 17:38

Za co by měl "očekávat" ???

P. Grigar 20.11.2019 21:08

.. vy jste tam viděl nějakou ochranku? Klause ml. doprovázeli jeho přátelé, spolu chtěli pouze udělat to, co na veřejném prostranství udělali mnozí před nimi i po nich. Zkuste se takovým způsobem přiblížit k někomu, koho chrání opravdová ochranka, hodná toho jména. Až se z toho oklepete, dejte vědět..

P. Grigar 20.11.2019 21:14

..pro B.Peska 13:11

J. Anděl 20.11.2019 12:42

Paradoxní je, že když je opravdu válka, tak tam děti dříve nebo později berou.

Tohle chování je samozřejmě naprosto odsouzeníhodné a nevidím pro něj omluvu. A to se považuji za k omluvě velice svolného.

Já bych malé dítě, být politik budící vášně, na takovou akci nevzal. Osobně naprosto nevěřím davu a minimálně ideálům (jejich schopnosti dav zkrotit).

Ale to není omluva.

R. Langer 20.11.2019 12:44

Když už to říkáte vy, tak to pro mě znamená, že situace je horší, než jsem myslel. :-(

J. Anděl 20.11.2019 12:53

A nebo na mě padá podzimní depka.

Ovšem letošní sedmnáctý listopad a věci a debaty kolem jsou pro mě tak nějak poslední kapka. Ne jen kvůli této události.

Obě strany tu válku chtějí. Pro naivní trouby, jako jsem já, je načase vyklidit pole mezi nimi.

R. Brzák 20.11.2019 12:57

Proísm, pane Anděli, nenechte se semlít (ať podzimem, nebo debatami). Dokud jsou debaty, je to dobré.

Válku nikdo nechce - to jen hubou... Ale uznávám, že hubou se lze k válce postupně dostat. Důležité je právě nenechat se semlít a dívat se na protistranu (anebo na obě dvě) jako na normální lidi, kteří se jen nechávají semlít strachem... Strachu vstříc lze jít jen s láskyplným pohledem - jsou to ostatně moji sousedé, takže je musím zkoušet mít rád...

J. Anděl 20.11.2019 13:54

Ano, jen hubou. Ale to zaujetí bojem je značné.

Když stojím proti někomu, kdo na mě útočí, dává smysl nenechat se semlít atd., jak píšete. Ale dobrovolně se mezi ně cpát, když nemusíte? Člověk může stát stranou a zkoušet je mít rád z odstupu.

R. Langer 20.11.2019 13:03

Ano, na to že je to 30. výročí nic moc...

Ale tak snad se to udrží alespoň tak, jak to je. :-(

M. Moravcová 20.11.2019 13:37

Všiml jste si na tom videu, že tam bylo více dětí, na ramenou svých otců? Myslíte, že Klaus vede úmyslně konfrontační politiku, nebo politiku, které věří. Znáte pojem slušnost a tolerance?

J. Anděl 20.11.2019 14:04

Já pojmy slušnost a tolerance znám. Ale nesvěřil bych své dítě naději, že je znají i druzí.

Spoléhám v každodenním životě na běžnou zkušenost. Velké demonstrace a hromadné akce se mé běžné zkušenosti vymykají.

Š. Hašek 20.11.2019 14:29

To nebyla demonstrace!!! Co to pořád melete! Slípka JauJau kopala do policisty na demonstraci, skoro přímo ve rvačce těch anarchistů tam.

Toto bylo pietní připomenutí událostí v roce 1989!!! Aspoň tak to stále před tím kvalifikovali "spojovači národa" typu Minář, Svěrák, ........ Drahoš s mírně přitroublým úsměvem ......

.......... a pak se to nějak kouslo, že????

Zavinil pochopitelně politik Václav Klaus ml. Protože se nepoklonil dost nízko těm hovadům kolem!!!!

J. Anděl 20.11.2019 14:31

Píšu, že velké demonstrace a hromadné akce se vymykají mé běžné zkušenosti. Nic o tom, jestli to byla demonstrace či co. Hromadná akce to snad byla, ne?

Š. Hašek 20.11.2019 14:39

Kdo na hromadné akci/pietní hromadné akci ječí na otce s děckem????????? Hovado!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vše ostatní jsou kecy mlžičů.

J. Anděl 20.11.2019 14:57

Ano, hovado. Ale množství vykřičníků nezmění nic na tom, že jsou mezi námi i hovada.

J. Vlček 20.11.2019 14:46

A vy, pokud se účastníte nějaké oslavné akce, tak neberete sebou své děti, či vnoučata? To, že se to stává nebezpečné ve státě, kde každý druhý má v hubě pravdu a lásku, je prostě ostudné a to se okecat nedá.

J. Anděl 20.11.2019 14:57

Ano, je to smutné.

Ś. Svobodová 20.11.2019 12:41

Ti "lidé" byli organizovaná skupina Kaputin, která obklíčila památník a určovala na koho se bude řvát a komu tleskat. Hlídku drželi už od 17. 11.

J. Anděl 20.11.2019 12:44

Ha, Kaputin. Další vojáci boží.

R. Langer 20.11.2019 13:01

My jsme spolek Kaputin, rasi jsme jak Rasputin. ;-D

Ano, ta vazba na Rusko tam rozhodně bude, jenom není poznat, z jaké vlastně strany. :-P

J. Anděl 20.11.2019 14:18

Škoda, nemají web, jen facebookovou stránku. Asi teda. Nejlepší článek (takový, ve kterém bylo nejvíc informací), byl na Expresu. Hm. Těžko říct, jak takový článek brát. Rád bych si přečetl jejich vlastní formulace, ale to by museli podporovat otevřené informace a ne elitní spolek Facebooku. Tedy mít normální otevřený web.

Chjo, tyhle lidi asi ani nenapadne, že někdo má racionální důvod nebýt na FB.

No nic. Pěkní vejlupci, alespoň podle toho Expresu. To je všechno, co jsem k tomu chtěl napsat ;-).

J. Zvoníček 20.11.2019 12:35

Proč jsou v NP takové blbé diskuse ?Je to jak v židovské škole, jeden přes druhého, už není jasné kdo komu odpovídá a kdo komu nadává.

J. Zvoníček 20.11.2019 12:35

Proč jsou v NP takové blbé diskuse ?Je to jak v židovské škole, jeden přes druhého, už není jasné kdo komu odpovídá a kdo komu nadává.

R. Brzák 20.11.2019 12:43

nejste nakonec jejich účastníkem?...

ale pokud se jedná o kritiku technického uspořádaní, hlásím první naši dnešní shodu...

Š. Hašek 20.11.2019 14:31

???

J. Jurax 20.11.2019 18:42

Proč jsou v NP takové blbé diskuse? Protože jsou blbí diskutéři. Jenže Vy i já jsme rovněž diskutéři, neni-liž pravda?

P. Grigar 20.11.2019 21:12

..pane Zvoníčku, a přitom by stačilo svůj příspěvek či reakci na něčí vyjádření adresovat.