15.5.2024 | Svátek má Žofie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nemo 12.10.2009 13:03

Re: Desatero

Prý je těch Mojžíšových zákazů a příkazů 613.

Piat 12.10.2009 9:13

začátek ušel, ale zbytek je nic jiného jako Katolické Kádrování pisálků a novinářů

Tak tuhé kádrování jsem dlouho nečetl Rv

Mimochbodem k tomu srovnání fotbalových rowdies a pokojná´ých katolických pochodujících :

vsadím se že cca 90% těch Poláků co dělalo u nás v sobotu na fotbale bordel, v neděli spořádaně napochodovalo do jejich katolického kostela v domovském Polsku ;-P

Yari 12.10.2009 8:56

Vatikán

Jsem z toho na rozpacích. Je Vatikán vůbec stát. Vždyť nejen podle černoprdelníků je základem státu rodina. A tu nikde ve Vatikánu nevidím. Jen samé trubce.

Horal 12.10.2009 9:34

Re: Vatikán

Yari nejste z toho jen na rozpacích, ale i rozumu mdlého !!

Gandalf 12.10.2009 13:01

Re: Vatikán

Proč je rozumu mdlého? Prosím argumenty - v čem nemá pravdu?

cicero .jan 12.10.2009 8:45

Češi zavrhli Boha

a plně se věnují zlatému  teleti. Čeká je bloudění na poušti a na jak dlouho, to si určí sami. Je to krásné, když občané věří jen sami sobě a vždy neomylně se také sai zklamou.

Bianca 12.10.2009 9:30

Re: Češi zavrhli Boha

Jo, jeste by tak mohli na sebe nadavat.

Bianca 12.10.2009 9:32

Re: Češi zavrhli Boha

Jo, mohl byste mi, pekne prosim, sdelit, ktereho boha? Ja jich znam nekolik, pro jistotu zavrhuji vsechny - abych nejakeho nenastval.

Pavel M. 12.10.2009 9:51

Re: Češi zavrhli Boha

Biblického Boha.

Bianca 12.10.2009 10:07

Re: Češi zavrhli Boha

Hmmm a to je, pekne prosim, ten pravy?

Pavel M. 12.10.2009 10:13

Re: Češi zavrhli Boha

Samozřejmě. A pokud byste se ptal, proč, tak protože je ze všech bohů je nejlepší.

Bianca 12.10.2009 10:59

Re: Češi zavrhli Boha

Hmmm a, pekne prosim, cim?

Pavel M. 12.10.2009 11:07

Re: Češi zavrhli Boha

Tak nějak vším... byla o tom napsána jedna hoodně tlustá knížka :)

Bianca 12.10.2009 11:25

Re: Češi zavrhli Boha

No o tom tech dalsich byly tez napsany tluste knihy. Na ty knihy se pak odvolavaji ti, kteri pro viru v jednoho vrazdi ty, kteri veri v toho druheho. Uz by se ti bohove meli sakra nejak domluvit.

Nemo 12.10.2009 11:31

Re: Češi zavrhli Boha

Proč je dobrý Bůh, který vybízí k zabíjení žen, dětí a zvířat?

George 12.10.2009 11:57

Re: Češi zavrhli Boha

Který Bůh vás pane Nemo výbízí k zabíjení žen,dětí a zvířat?

Nemo 12.10.2009 12:11

Re: Češi zavrhli Boha

(1S 15,2): Toto praví Hospodin zástupů: Mám v patrnosti, co učinil Amálek Izraeli; položil se mu do cesty, když vystupoval z Egypta. Nyní jdi a pobij Amáleka; jako klaté zničíte vše, co mu patří. Nebudeš ho šetřit, ale usmrtíš muže i ženu, pachole i kojence, býka i ovci, velblouda i osla!

Ex 12,12: Tu noc projdu egyptskou zemí a všecko prvorozené v egyptské zemi pobiji, od lidí až po dobytek. Všechna egyptská božstva postihnu svými soudy. Já jsem Hospodin.

(32,25): Mojžíš viděl, jak si lid bezuzdně počíná; to Áron jej nechal počínat si bezuzdně ke škodolibosti jejich protivníků. 26Tu se Mojžíš postavil do brány tábora a zvolal: "Kdo je Hospodinův, ke mně!" Seběhli se k němu všichni Léviovci. 27Řekl jim: "Toto praví Hospodin, Bůh Izraele: Všichni si připněte k boku meč, projděte táborem tam i zpět od brány k bráně a zabijte každý svého bratra, každý svého přítele, každý svého nejbližšího." 28Léviovci udělali, co jim Mojžíš rozkázal; toho dne padlo z lidu na tři tisíce mužů. 29Potom Mojžíš řekl: "Ujměte se dnes svého úřadu pro Hospodina každý, kdo povstal proti svému synovi či bratru, aby vám dnes dal požehnání."

A tak lze stále pokračovat.

Pavel M. 12.10.2009 12:23

Re: Češi zavrhli Boha

Ano, v určitých fázích Hospodin zcela jistě vybízel k vraždění určitých lidí. O tom, co je v danou chvíli správné, by se dalo hádat dlouho, ale snad vám smysl diskuze (když se už bavíme v biblických citátech) odhalí tato část: http://online.bible21.cz/bible.php?kniha=kazatel#3

Nemo 12.10.2009 14:09

Re: Češi zavrhli Boha

Když jste vytáhnul Kazatele:

9,10: Všecko, což by před se vzala ruka tvá k činění, podlé možnosti své konej; nebo není práce ani důmyslu ani umění ani moudrosti v hrobě, do něhož se béřeš.

Věří Kazatel vůbec v posmrtný život? Co myslíte?

Pavel M. 12.10.2009 15:08

Re: Češi zavrhli Boha

No, tady v podstatě jde o to, že ti i tahle veškerá tvoje moudrost k ničemu, když umřeš, na ničem, co jsi tady vytvořil, tolik nezáleží. Jediný, který tomu rozumí, je Bůh, který je alfou i omegou.

Bianca 12.10.2009 14:18

Re: Češi zavrhli Boha

No, paklize, byt   v určitých fázích, Hospodin zcela jistě vybízel k vraždění určitých lidí, pak sam vybizel k poruseni onoho "nezabijes". Tim si protirecil a zpochybnoval to, co sam hlasal. Ano, myliti se je lidske, co ale, kdyz se myli buh? A vysvetlovat to tim, ze nas buh  jen tak zkousi?

Josef 12.10.2009 8:38

Tak nevím

Opravdu mi není jasné proč taková mediální kampaň. Do republiky přijel hlasatel polopravd a i lží a ještě to je financováno z peněz daňových poplatníků. Technaři si také platí své akce ze svých kapes. Jsem věřící, ale žádného "božího" posla k tomu nepotřebuji. Už i proto, že ještě nedávno pálili ve jménu víry čarodějnice, teď chtějí léčit pomocí nevědeckých blábolů homosexualitu, a jistě vyrukují i z dalšími svatými "pravdami".Takový člověk mi přece nemůže kázat o lasce atd. Připadal bych si jak hlupák, kdybych tomu věřil.Naštěstí těmto lidem nevěřím.;-P

jarmich 12.10.2009 9:06

Re: Tak nevím

Naprosto s vámi souhlasim. Když babička mluví o víře, tak říká, že se dřív lidi alespoň něčeho báli. Ale dnes už se nebojí vůbec ničeho.

   Víra ale není o strachu, je hlavně o lásce, a to je vyloženě osobní věc. Sám za sebe říkam, že ke své víře nepotřebuji kostel, obřad ani jakékoliv představené. Moje víra je v mém čistém svědomi.

Piat 12.10.2009 9:15

Mediální kampaň je jsané - německé noviny podporovaly Němeského papeže

Pokud jste si nevšiml, tak většinu médií u nás vlastní Německé firmy.

Pavel M. 12.10.2009 9:53

Re: Tak nevím

Měl jsem k papeži podobné předsudky. Ale potom, co jsem viděl v TV bohoslužbu a neuvěřitelně klidnou a duchovní atmosféru, tak jsem si řekl: JEBAT! hlavní a základní poselství je poselství víry, klidu a míru a to návštěva splnila na 120%. kondomy ať si řeší kondomisti, mi je to fuk, víra je o spasení.

ranbow 12.10.2009 8:11

A jaký dopad bude mít návštěva na další vztahy?

Takže papež sem opět zajel, a podle titulků v západních novinách bylo skoro zázrak že ho tu ti pohani a ateisti nezamordovali jako svatého Vojtěcha (toho mimochodem zabili v Polsku). Před ním tu byla Madonna, Samantha Fox, americký prezident,dalajláma, spousta obchodníků, sportovců, vědců, umělců,turistů....Stali jsme se součástí NATO EU, dokonce už máme téměř bezvízová styk s USA..A nyní se ptáme, jaké dopady bude mít návštěva na vztahy.. S kým že?? Aha, s Vatikánem...

Pavel M. 12.10.2009 9:54

Re: A jaký dopad bude mít návštěva na další vztahy?

ehm.. whats´s the point od that?

Veselý 12.10.2009 8:07

Beru to rozvahou

národ nebyl okouzlen, spíš byl znechucen z neustálých politických šarvátek. Najednou zde bylo něco zcela odlišného. To bylo důvodem poměrně vlídného přijetí, na české poměry. Ano souhlasím, trpíme morální krizí, a není to jen nějaká právnická fakulta.

Leni 13.10.2009 10:32

Re: Beru to rozvahou

Morální krizí trpí leckde, ne jen v ČR, akorát ještě trpí pokrytectvím. Ale politicky korektním pokrytectvím.;-)

Forstmeister 12.10.2009 6:49

Tak nevím

Jsem atheista nebo agnostik? Byl jsem, coby robátko, katechumenem, biřmovanec již však nikolivěk. Ve vyšší moc věřím, nepotřebuji k víře ale "vykladače víry", tedy "církevních prelátů purpur" a jejich poučky "In nomine patris et filii et spiritus sancti", trojjedinost mne rozpolcuje. Myslel jsem si, že jsem heretik (možná exkomunikace z evidenčního lůna církve a nemožnost být pohřben v posvěcené zemi), spíše jsem však agnostik. Jak dodržují preláti Desatero, je vidět na Msgre. Graubnerovi. Vykradač vinných sklepů s mešním vínem a ochránce prznitelů seminaristů. Nebo bohoslovecká kolej v Mariazellu, diecéze v USA etc. Halt ten celibát je mrška podšitá, hromadí hormony nikolivěk v duších, ale v hříšných tělech celibátníků. Přetlak "páry" se pak musí vypustit, čím větší tlak tak pak větší hřmot. I když preláti "in natura" hřmotí, následně pak tvrdí, že je to pouze vánek, který ovívá duši... Můj názor.