18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vakcinační povinnost

Vakcinační povinnost, kterou zavádějí některé západní tak zvané demokratické státy, je přímým útokem na základní osobní svobody, zejména přesvědčení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Janotová 10.8.2021 15:30

Nějak mi uniká co mají vaše čísla ze statistik společného s tím, že u nás jsou lidé, kteří by se chtěli nechat očkovat, leč není jim přáno.

A. Teply 10.8.2021 16:57

Reagoval jsem na začátek vlákna - spásnou úroveň očkování v Británii a "nepochopitelnou" neochotu nechat se očkovat.

Jinak očkování rizikové skupiny podporuji, očkování těhotných a dětí považuji za zločin.

V. Klepetko 10.8.2021 9:23

V USA dle rozhodnutí Nejvyššího soudu z roku 1905 může stát očkování občanovi nařídit. Platí ale výjimka. Ve velké většině států Unie může občan odmítnout očkování z náboženských důvodů, a asi v polovině států pak navíc z důvodů "filozofickych", jak je to tam poměrně úsměvné formováno... Univerzity pak mají právo odmítnou výuku neočkovaných studentů.

Co tu pro nás znamená? Jestliže v americké Unii je to v kompetenci jednotlivých států, pak i v EU by postoj k povinnému očkování měl navždy zůstat v kompetenci národních států. A ač sám očkován, doufám, že u nás žádná vláda povinné očkování proti covidu nikdy nezavede, protože se drtivá většina lidí nechá naočkovat dobrovolně!

V. Klepetko 10.8.2021 9:24

"formulováno"

P. Vychodil 10.8.2021 9:37

věřím, že většina, ne-li všichni, se nechají naočkovat vakcínou, která bude splňovat standardní normy vakcín...a bude chránit proti skutečně smrtelné chorobě...ne jen proti jakémusi nachlazení...

zatím, přes všechnu snahu propagátorů, se to jaksi nedaří...kdepak udělali soudruzi chybu ?

V. Klepetko 10.8.2021 10:02

Fatální chybu (pro sebe) můžeme udělat jen sami.

Je to na každém z nás!

Já vycházím z toho, že SARS-COV-2 je pro zdraví mladého i starého člověka o dva řády nebezpečnější, než i ta nejhorší z dočasně schválených vakcín. K tomu to závěru jsem nedospěl pod tlakem strachu (mám už rok vysoké titry IgA slizniční imunity) ani pod tlakem vládní propagandy (informace si umím vyhledat) a naslouchám i protiargumentů.

Váš (odlišný) názor nezmením. Takže je zbytečné se dohadovat, za rok za dva prostě uvidíme kdo měl pravdu :-)

P. Kavan 10.8.2021 10:32

Přesně tak. Nemusím být waxer ani antiwaxer, stačí se podívat na číslat a jednoduchým výpočtem usoudit co je větší riziko. Pokud se dívám jen na ta čísla, a nechytnu se konspiračních teorií o tom, jak je všechno zmanipulované, vakcína vychází mnohem líp.

Jestli nějaká konspirační teorie bude pravdivá, tak holt budu mít smůlu. Ale nepravdivých jich bylo už tolik, že jim váhu nepřikládám.

M. Boháček 10.8.2021 11:10

Tak si pozrite čísla z Izraela. Ešteže je delta nebezpečná ako sezónna chrípka....;-)

A ak si k tomu prirátame možné závažné vedľajšie účinky (myokarditída, zrazeniny, úmrtia po očkovaní...), tak štatisticky je bezpečnejšie sa neočkovať. Tak takáto "vakcína" tu ešte fakt nebola.

V Izraeli pribúda úmrtí a závažných ochorení u očkovaných

Severe morbidity v kategorii nad 60 rokov (03.08.2021): 141 are fully vaccinated (plne zaočkovaní). 6 are partially vaccinated (čiastočne zaočkovaní). 43 are unvaccinated (nezaočkovaní).

zdroj: https://www.facebook.com/miroslavstec/posts/3963478033775091

J. Jirka 10.8.2021 11:10

>... za rok za dva prostě uvidíme kdo měl pravdu<

Neuvidíme.

Pokud by se vyskytly ve světové populaci ve větší míře zdravotní komplikace, které by bylo možno spojovat s vakcinací proti covidu, nastane nejdříve fáze masivního popírání a když ani to nepomůže, začne se údaj o prodělaném očkování u pacientů přísně utajovat, pokud ne rovnou odstraňovat.

No, a proti té nemoci, která nemá vůbec žádnou souvislost s vakcínou proti covidu se začne očkovat.

A dál už to bude jako v písničce: "Pes jitrničku sežral, docela maličkou..."

Konečně svět nalezl výnosnější kšeft, než je válka.

P. Kavan 10.8.2021 12:00

Takže uvidíme, protože se vyskytne velká míra zdravotních komplikací následovaná masivním popíráním, jak jste právě usoudil.

J. Jirka 10.8.2021 12:16

Jakpak je to dlouho, kdy tabákové firmy vehementně a dlouhodobě popíraly jakoukoli souvislost mezi rakovinou plic a kouřením cigaret?

A výrobce OxyContinu dodnes popírá, že by jeho lék byl návykový...

V. Klepetko 10.8.2021 13:41

A to už jste slyšel, že vbrzku vás už vláda prý dokáže naočkovat na dálku, informačním přenosem mRNA genetické informace prostřednictvím vysílačů G5?:-)

J. Jirka 10.8.2021 21:02

Nejen slyšel, já ten systém navrhoval, takže nejen vím, jak se chránit, ale taky vím, co jeho plné spuštění udělá s očkovanci.

A eslivá mě budete zlobit, tak zvýším anodové napětí elektronky E13 a budete všichni tancovat jak pískám! :-)

V. Klepetko 10.8.2021 21:59

:-)

Tak jo.

Dobrou noc

P. Vychodil 10.8.2021 18:36

a tak jsem se těšil, že konečně ve skupině kovididiotů bude někdo schopen argumentovat...no, mýlil jsem se, vaš jediný "dúkaz" je řečen ve větě, že můj názor nezměníte...to jste se vzdával vždy ve svém životě tak snadno ? anebo jste shlukoval kolem sebe samé ovce ? narazíte na někoho jako já, a poděláte si ihned trenýrky ?

jsem možná hnusný, ale zbabělce opravdu nemám rád...

O. Uživatel 10.8.2021 9:21

Uživatel požádal o vymazání
F. Navrátil 10.8.2021 9:12

Omezení a roušky měly oprávnění v době, kdy hrozilo zahlcení zdravotnického systému. Dnes se jeví jako zbytečnost. Ze zdravotnického se stal politický problém. Politické strany nejsou schopny se domluvit na společném postupu a jedna číhá na chybu druhého. Pokud by vláda uvolnila restrikce, opoblok by spustil bubnovou palbu, že vládě nezáleží na životech a zdraví občanů, což se vlastně děje i dnes za doprovodu křížků a metání vajec. Takže za roušky můžeme poděkovat jak zbabělosti vlády, tak negativismu opobloku.

J. Vintr 10.8.2021 9:50

Zahlcení zdravotnického systému nikdy ani zdaleka nehrozilo. Naopak i v době "vrcholící krize" si nemocnice vylepšovaly obložnost "covidových" lůžek ubytováváním lidí, kterým nebylo nic jiného, než že jim vyšel "pozitivně" jakýsi pofiderní test.

J. Jirka 10.8.2021 10:10

A kdykoli se začalo mluvit o tom, že bezpříznakoví "nakažení" budou přesunuti do prázdných hotelů, vždy se v nemocnicích jako zázrakem objevila nová volná lůžka.

Včera jsem se - naštván lhaním jakéhosi rouškomila - podíval na veřejně přístupné údaj o vytížení nemocnic, a s velikým údivem zjistil, že nemocnice jsou v současné době vytíženy prakticky stejně, jako v době vrcholící "pandemie".

J. Janotová 10.8.2021 10:28

A to jste snad čekal, že nemocnice budou čekat prázdné na další vlnu epidemie?8-o Nemocnice teď horkotěžko dohánějí plánované zákroky, které musely v rámci epidemie odložit.

J. Jirka 10.8.2021 10:40

Vzhledem k značnému naplnění kapacit lůžek s kyslíkem, UPV a jinými prostředky akutní péče se nedá předpokládat, že by se jednalo o odložené plánované zákroky.

J. Janotová 10.8.2021 15:40

Ale ano, po operaci vás prostě alespoň na pár hodin šoupnou na lůžko, kde je k dispozici kyslík a další přístroje. Už se nečeká až se objeví nějaká komplikace, že se teprve začne shánět bomba s kyslíkem a sanitář na civilce, který ji dokoulí. Doba pokročila...

J. Jirka 10.8.2021 10:00

> Dnes se jeví jako zbytečnost. <

Kdepak zbytečnost! Respirátory oslabují imunitu, takže na podzim onemocní více lidí respiračními chorobami, které bude možno vydávat za další vlnu pandemie a prachy se zas začnou nekontrolovaně a nekontrolovatelně točit...

P. Kavan 10.8.2021 10:29

Přes zimu s povinnými respirátory výrazně ubylo respiračních chorob kromě covidu. Jak to dáte dohromady s vaším tvrzením o oslabené imunitě?

J. Jirka 10.8.2021 10:35

1. Respirátory jsou povinné až od 22.2.2021, předtím k ochraně zcela postačoval doma ušitý a občas vypraný hadr...

2. Protože všechny respirační choroby byly označeny jako COVID-19.

P. Kavan 10.8.2021 12:09

Aha, takže doma ušitý a občas vypraný hadr imunitu nezhoršuje, zatímco respirátor ano?

J. Jirka 10.8.2021 12:24

A to jste v mém příspěvku vyčetl kde?

Ovšem ležérně na obličej přiložený pruh látky á la burka má pro imunitu rozhodně mnohem menší následky, než utěsněný respirátor.

Ovšem naopak často vyměňované respirátory mají více než blahodárné následky na výši bankovního konta jejich prodejců.

Ovšem i sám veliký prof. Prymula byl proti nim:

"Spousta lékařů se shoduje, že roušky mohou být nejen neúčinné, ale dokonce i našemu zdraví nebezpečné. Jejich povrch totiž kvůli vydechovanému vzduchu vlhne, a proto se na něj snadněji zachytávají částice prachu nebo různé kyselé plyny. Všechny tyto škodliviny pak vdechujeme a mohou nás ohrozit.

Podle některých doktorů je nevýhodou roušek i to, že se s nimi ztíženě a rychleji dýchá, což vede ke zvyšování fyzické námahy. V době chřipkové epidemie to vzhledem k oslabené imunitě může naše zdraví ohrozit, protože člověk by se měl zátěži vyhýbat."

Tohle ovšem napsal v době, kdy mu roušky a respirátory kazili kšefty s vakcínou proti chřipce, kterou prodával.

J. Vintr 10.8.2021 10:53

Respiračních chorob výrazně ubylo, protože byly díky směšným PCR testům "překlasifikovány" na covid. Měl jsem v ruce lékařskou zprávu jednoho "covidového" pacienta, jehož rýma a kašel byly díky pozitivnímu PCR testu označeny za covid s pětitýdení pracovní neschopností.......

P. Kavan 10.8.2021 12:03

A jak víte, že to covid nebyl? Podle čeho jste to detekoval, když testům nevěříte?

J. Vintr 10.8.2021 13:08

Já jsem si zjistil (zřejmě na rozdíl od většiny důvěřivců, kterým stačí reklamní slogan, že PCR test je přesný a spolehlivý), na jakém principu ten test funguje. Už jen z toho principu je jasné, že je dobrý jen na nějaké hraní v laboratoři (nebo na výrobu velkého množství falešně pozitivních lidí). A to, že ten test reaguje na chřipkový virus, už bylo oficiálně potvrzeno a WHO ho od 1.1.2022 nedoporučuje používat. Do té doby nám můžou legálně lhát.