17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
BU 26.7.2007 1:21

Re: Re: Motejl

Domnívám se,že naši romové jsou od nás tak zkažení, že by měli problém žít i v cikánské komunitě v jiné než naší zemi.

LOJR 25.7.2007 16:14

Je nutno dodat,

že autor se plete už v samotném nadpisu. Uhl nikoho nežaluje, protože žalobní návrh v civilním řízení je takřka vždy zpoplatněn, žalobce musí unést důkazní břemeno a v případě neúspěchu ve sporu obvykle protistraně cáluje soudní výlohy. On pouze podal trestní oznámení - to je zadarmiko, s dokazováním jeho tvrzení ať se stará policie a celou legraci ať zaplatí daňoví poplatníci.

Ske/pticus Maxim/us 25.7.2007 15:03

Jak říkal Nietzsche

... Křivda nikdy není v nerovných právech, je v nároku na "stejná" práva... Co je špatné? Ale už jsem to řekl: všechno, co pochází ze slabosti, ze závisti, z pomsty. ...

jirka.s. 25.7.2007 18:08

Re: Jak říkal Nietzsche

On už musel Nietzsche tehdy vědět, že se někdy v Čechách urodíš ty, smraďochu! Jako kdyby to opsal z tvého chorobopisu!

Jan Novotný 25.7.2007 14:18

Pokání na potkání?

Jednou z nejodpornějších vlastností komunistického režimu bylo neustálé vymáhání pokání, odvolávání, sebekritik. Divím se, že o to někdo stojí ještě dnes. Je jistě cenné, když se rozumný člověk sám od sebe kriticky zamyslí nad svou minulostí. Ale ztrácí to jakoukoliv cenu, když je to vynucené.

Jinak: Petr Uhl nikdy nebyl v KSČ a neměl žádný podíl na moci, za co by se tedy měl politickým vězňům omlouvat? Dienstbier a Pithart byli členy KSČ v jejím reformním období, kdy byli téměř všichni političtí vězni postupně propuštěni. Protože tenkrát ještě KSČ suverénně vládla, byla to zásluha jejího reformního křídla, k němuž oba patřili.

Jan Novotný

 

Psí vrah Čumil 25.7.2007 14:34

Re: Pokání na potkání?

Jo, přesně tak. Díky, pane Novotný.

Jiho 25.7.2007 14:37

Re: Pokání na potkání?

R^ Ale na Psu tuhle prostou pravdu většina slyšet nechce.

LOJR 25.7.2007 16:17

Ano, nikdy nebyl v KSČ.

Koncem šedesátých byl totiž zřejmě příliš radikální levičák i na komanče a začátkem padesátých bylo pro něj věkově moc brzo.

honzak 25.7.2007 13:12

zajímavost

cestou z oběda jsem sledoval cvrkot na zateplování paneláků na Zahradním Městě a hustotu MHD. A zjistil jsem, že zatepleno je vesměs slovensky a polsky, v těch pár autobusech jeli jen bílí řidiči. A táži se pana uhla, zda je tak těžké pro duševního titána jeho formátu domluvit Cikánům, aby šli dělat přidavače na zateplovací práce místo Slováků a Poláků, nebo jim zajistit papíry na autobus (tedy  na náklaďák a po praxi rozšíření na autobus). DP berou neustále, mám tam kolegu z oddílu.

Jestli on nebude problém v tom, že většina Cikánů není ochotna vykonávat SYSTEMATICKOU  práci a chodit do práce ve střízlivém stavu (autobusáci dýchají při nástupu na šichtu).

Jiho 25.7.2007 13:56

Re: zajímavost

"duševního titán" Uhl se asi podobně jako já především domnívá, že by měli mít cikánské děti právo na stejné vzdělání jako bílé a tedy by měli nejen řídit busy, ale třeba taky šéfovat DP nebo operovat lidi v nemocnici. Narozdíl od pana zastupitele se nedomnívá, že jsou cikáni tak nějak geneticky předurčeni k tomu dělat negramotné přidavače na stavbě, kopáče či přežívače na dávkách.

Alred 25.7.2007 14:13

Re: Re: zajímavost

A co jim v tom br8n9<

Von 25.7.2007 14:16

Re: Re: zajímavost

Ono ale asi nejde o GENETIKU, ale o NÁVYKY! A jak jistě každý ví, ZVYK je železná košile! Kdo rozlouskne tohle dilema?

honzak 25.7.2007 14:18

Re: Re: zajímavost

jak již pravil Alfred - kdo jim v tom brání??? Co já vím,tak jen lemplovitost a ožralství jejich rodičů. Neslyšel jsem o případu, že by před obecnou školou stála partička skinů a nedovolila Cikáňatům vstoupit do budovy a "moudrými býti".

Nebo snad nějaké ustanovení nějakého zákona obsahuje §, že Cikáňata NESMÍ  do školy??? Co to plácáš za nesmysly? Nejsi uhlovo brácha?

Jiho 25.7.2007 14:28

Re: Re: Re: zajímavost

Tak si pane kolego zjistěte, jakou má šanci čerstvě narozené cikáně, že dostane řekněme SŠ vzdělání. A kolik je běžný průměr ČR. Zjistíte, že to dítě je hned v den kdy přijde na svět se snědou kůži v Chánově v pr..ly. A to doufám z ničeho neviníte, když nevěříte na "genetickou podřadnost". Takže někde je chyba. Nebylo by lepší se snažit ji napravit, spíše než vést populistické kecy o parazitech a dávkách a zlodějích? Vsadim se o co chcete, že unést vás z porodnice, natřít krémem na boty a dát do Chánova, jste teď taky "ožralý negramotný lempl" co neviděl Internet ani z rychlíku. :-/

Von 25.7.2007 14:40

Re: Re: Re: Re: zajímavost

To natření krémem asi nebylo na mne, ale - chyba jistě někde je - a veliká! /Mimochodem - v tom ošklivém slově s tečkami se píše měkké "i"!/ A já dokonce věřím, že i z Chánova se lze "probojovat" ke vzdělání! Bohužel ale asi zatím půjdde pouze o jedince. Ale začít se musí!

Jiho 25.7.2007 14:45

Re: Re: Re: Re: Re: zajímavost

Tady ne, je vidět nejste stálý čtenář :-D

Alfred 25.7.2007 14:43

Re: Re: Re: Re: zajímavost

Víte, Jiho, kolik dětí ve Středoafrické republice, ačkoliv jsou geneticky naprosto plnohodnotní, nedostane stejnou šanci jako Němec z Brém? Já humanista nejsem, takže nepociťuji potřebu to napravovat. Vy jste, tak do toho. Bránit vám v tom nebudu. Ale ani se do toho od vás nenechám nutit.

Jiho 25.7.2007 14:47

Re: Re: Re: Re: Re: zajímavost

Ovšem tady mluvíme o spoluobčanech, kteří mají mít stejná práva jako vy nebo já. A hlavně - opravdu si myslíte, že současný stav vám vyhovuje? Nemyslíte si, že když nic jiného vás stojí spostu peněz (dávky, kriminalita, vězeňství), o nevyužitém lidském potenciálu nemluvě? Jestli to podle vás není problém, který se vás dotýká, tak proč o něm píšete?

Alfred 25.7.2007 15:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajímavost

Problém to je, problémem jsou i sršni na zahradě. Můžu si jich nevšímat (se sršni to jde), vykouřit  je nebo jim dát ke hnízdu misku s medem a zahradu na rok vzdát.

Alfred 25.7.2007 15:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajímavost

Stejná práva mají. Problém je v chápání práv. Když se mi něco nelíbí, zkusím test: Představím si, že by dotyčná osoba neexistovala. Pokud by se moje situace změnila, mám důvod k protestům. Pokud ne, důvod si stěžovat neexistuje. Nemůžu přece považovat za své právo, aby mi Mařka Prokopová posluhovala když se jí nechce.  Právo mám tak na to, aby mne netloukla pometlem.

honzak 25.7.2007 14:53

Re: Re: Re: Re: zajímavost

Boha jeho, co to je za kecy? Problém novorozence v Chánově NENÍ ČERNÁ KŮŽE, ale ten  CHÁNOV!!!!  Kecy o rasismu JSOU TEN POPULISMUS!!!! A Cikáni jsou ve stávajícím stavu drženi právě takovými krasoduchy, jako jsi ty.

"Takže někde je chyba. Nebylo by lepší se snažit ji napravit" znamená v hovorové češtině co??? Řešení Cikánské otázky bude tvrdé a čím později se začne, tím to bude tvrdší. Pro obě strany.

Jiho 25.7.2007 14:56

Re: Re: Re: Re: Re: zajímavost

Tvrdé ani ne. Pracné. Pomalé. Nepopulární. Drahé. A docela byste se divil, jaké to v současné ČR je mít špatnou barvu kůže. Musíte být hodně dobrý konspirátor, abyste ve svém okolí prosadil legendu, že jste váš táta je Pákistánec co u nás studoval :-/ Ale to se bavíme o důsledcích, řešit je třeba příčíny.

Ske/pticus Maxim/us 25.7.2007 15:07

Tak začněte řešit zděděné vlastnosti, protože krev není voda, ať se Vám to líbí nebo ne.

Hovadiny o zlé nepřející majoritní společnosti si strčte za svůj spasitelský klobouk.

vládík 25.7.2007 15:32

Re: Re: Re: Re: zajímavost

Srovnejte děti rodičů se stejným sociálním postavením. Dojdete k obdobnému zjištění. Vy, rasisté, apriori předpokládáte rasový důvod. Je to nebezpečné ideologické zjednodušení.   Souhlasím, že pokud by mne z porodnice odnesli do Chánova, měl bych problémy. Ale měl bych je bez natření krémem.  A to je podstatné. Měl bych je proto, že by má výchova byla zcela jiná, než jaká byla ve skutečnosti.  Prostě, pokud rodina fakticky považuje vzdělání (a často jakoukoliv soustavnou činnost) za nesmysl, nemůže dítě uspět.  Bílé, žluté, snědé nebo černé.

Alfred 25.7.2007 15:42

Re: Re: Re: Re: Re: zajímavost

Vládík udeřil hřebík na hlavičku - je to v prioritách, romské kultuře. Pokud mají Romové právo na svou kulturu / tím míním nejen fidlání na housle ale i vztah k práci, času, vzdělání, povinnostem /, musí nést i důsledky.  Pokud bude mou prioritou dobře se vyspat takže až vstanu tak vstanu,  pozvání od bratra pro mne bude důležitější než zítřejší šíchta, proč ne, ale ve svobodné zemi si mne málokdo vybere za zaměstnance. Tězko se ale divit. Podle humanistů by řešením bylo romskou "kulturu" zakázat nebo je i s kulturou pěstovat jako zvířata v zoo. Ta si ale nemohou ve volbách určovat, jaké a kolik krmení dostanou.

Petr 19.10.2007 12:51

Re: Re: Re: Re: Re: zajímavost

A co když to tak není?Proč by nemohla být maximální dosažitelná inteligence limitovaná geneticky.Podle mých zkušeností je opravdu 80% cikánů na hranici debility,to nejde omluvit ani zanedbanou výchovou.Absolvovat se čtverkama ZŠ a prolézt učňák normální člověk dokáže,i když ho rodiče zanedbávají.Znám i případ kdy si paní z Olomouce adoptovala malé 1,5 letého cikána vyrostl z něj dement a kriminálník.Oni za to asi ani nemůžou,já bych je zbavil svéprávnosti a nechal sterilizovat,je to jediné účinné a humání řešení,pokud se neudělá tak bude napětí ve společnosti stoupat a dojde ke krveprolití.

Petr Q. 25.7.2007 16:18

Re: Re: Re: Re: zajímavost

Jiho - pozoruji, že jste diskutér, nebo spíše poštěkávač, nad jiné pilný. Doufám, že jste se snad už trochu unavil, takže si teď trochu odpočiňte a poslouchejte a hlavně - zkuste přemýšlet. Třeba o tom, jakou šanci mělo před takovými šestnácti, sedmnácti lety třeba takové čerstvě narozené dítě v Čechách resp. Evropě čerstvě se usídlivších vietnamských rodičů. Snad se mnou budete moci souhlasit, že mnohem větší než ono vaše (rómským) rodičům v Čechách po celá desetiletí usazeným "čerstvě narozené cikáně". Proč asi? Nevíte? Tak už raději zmlkněte.

Jiho 25.7.2007 16:36

Re: Re: Re: Re: Re: zajímavost

Dělám co můžu :-D Nakonec TGM před 100 lety v podobné situaci, kdy se většina českých spoluobčanů také pustila do své "parazitující kulturně nekompatibilní menšiny", riskoval a obětoval mnohem víc. Tak co bych aspoň nenapsal pár příspěvků :-D 

p 25.7.2007 16:58

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajímavost

Chápu vás, Jiho, děláte co můžete, co umíte a co vás baví  - vždyť psát hlouposti je přece - narozdíl od myšlení - tak snadné.

Alfred 25.7.2007 14:39

Re: Re: zajímavost

A co jim v tom brání? Když se to naučí ? Nemyslím, že by pan zastupitel zmínil něco o genech. Navíc, jakou roli mají geny není ještě tak úplně jisté. Pan Uhl se ale zřejmě domnívá, že , kvůli genetické rovnosti, někdo /on sám evidentně ne/ u nich musí sedět tak dlouho, dokud se to nenaučí. Tedy někomu, co s nimi nemá nic společného, včetně genů, určuje povinnost. Narodí se Róm, a bílému naskočí povinnost se o něho postarat. Kdokoli, kdo si to myslí, má volné pole působnosti. Já se o nikoho starat nebudu, i kdyby se pan Uhl stavěl na hlavu. To si raději taky lehnu někde u řeky a zajdu si na pracák pro prachy. Konečně, Rómů je zde stále víc a víc. U jakéhokoli jiného druhu bychom z toho usoudili, že si našel výborné stanoviště, se spoustou potravy a úkrytů. Proč právě u Rómů to máme brát jinak?