17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiho 25.7.2007 14:53

Re: Re: Re: zajímavost

Současný miláček médií a českých latentních rasistů, Tomáš Nepraš, souputník Čunka a Janáčkové, říká: "(cikáni) nejsou geneticky vybaveni na to, aby pracovali s citlivým zařízením." (zdroj http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=470031)

Nevím jak žijete, Alfréde, ale co myslíte, máte lepší nebo horší životní úroveň než ten "róm flákač"? Vážně by vám vyhovovalo odezvdat klíče od auta, co já vím, byt, domek na leasing, počítač, dovolené, zapomenout angličtinu, a raději se jít flákat, ležet někde ve smradlavém ghettu, brát 8.000 podpory, sledovat jak vaše děti vyrůstají bez naději na změnu? Opravdu si myslíte, že kdo má podobnou volbu zvolí tu 2. možnost? Tak na to já nevěřím. (když pominu nějaké promile schizofreniků, básníků, bezdomovců apod. ;-))

Ske/pticus Maxim/us 25.7.2007 15:12

Můžete mi vysvětlit

Proč by měl někdo zahazovat svou životní úroveň, když se k ní dopracoval pílí předků či svou vlastní?

Proč si ty děti etnicky nestandardní spoluobčané pořizují, když je neumí, nechtějí či nemohou zabezpečit? 8-o

Alfred 25.7.2007 15:16

Re: Re: Re: Re: zajímavost

Proč do toho pletete životní úroveň? Že se lidé narodí do různých rodin, různých kultur je přirozené. Nepřirozené je myslet si, žs je nutné to za každou cenu vyrovnat. Jsou mezi námi tací, kteří by napravovali i přírodu, stříleli zlé lišky  aby se lépe žilo zajíčkům plyšáčkům, ale já je neobdivuje, naopak, mám je za blbce. Vy můžete pomáhat komu chcete. Já ne. Moje kapacita se plně vyčerpává rodinou , přáteli a spolupracovníky. Ostatní mi mohou kdykoli políbit...,jak svého času pravil  klasik Karl Marx.

Jiho 25.7.2007 16:57

Re: Re: Re: Re: Re: zajímavost

Životní úroveň do toho nepletu, jen jsem demonstroval, jak absurdní je představa, že se cikáni dobrovolně rozhodují pro svůj "životní styl" nezaměstnaného cikána v ghettu. Že kdyby měli možnost volit, stejně jako my volili tu lepší možnost. Potíž je, že tuhle volbu samozřejmě ani vzdáleně nemají. A úplně absurdní mi připadá "závist" běžného Čecha nad životem člověka na dávkách v Chánově. :-/

bebe 25.7.2007 17:48

Ty Jiho, ty jsi dílo - nejsi syn Vuhla ?

Myslel jsem, že někdo další tak pomatený jako Vuhl  nemůže existovat.  Asi jsem se mýlil.

Láďa 25.7.2007 16:31

Re: Re: Re: Re: zajímavost

Nizke IQ a dalsi geneticky dane vlastnosti Cikanu byly mnohokrat overeny vedeckym vyzkumem.

Samozrejme musete tvrdit ze vsechna ta veda je humbuk lae vzhledem k tomu ze pouzivate pocitac vam to sotva kdo bude verit.

Jiho 25.7.2007 16:42

Re: Re: Re: Re: Re: zajímavost

OK, vy jste prostě rasista a to beru. Mě vadí ti ostatní pokrytci, co tvrdí že rasisté nejsou a přitom mají rasistické názory, to je nelogické.

bebe 25.7.2007 17:51

Nízké průměrné IQ cikánů je realita

Stejně tak asociální sklony.  To vše je dědičné.    Genetiku popírali už jiní  borci, od Lysenka až po  další současné velikány.

vládík 25.7.2007 15:25

Re: Re: zajímavost

To je fakt.  Ale:

1. Honzak zřejmě mluví o těch, kteří již tu školu propásli. Kteří by tedy mohli pracovat na tom zateplení. Pokud udělali alespoň základku, tak se snažit získat řidičák na autobus. Zde je to "především", protože v pracujícím rodiči je základ školáka, který se možná bude chtít učit.

2. Oni nemají stejné právo na vzdělání? Od kdy? Jo, že mají v šesti slovník čtyřletých (s výjimkou pojmenování některých částí těla a některých činností), že tedy nejsou na potřebné úrovni, to není v právech, ale v rodině. Pokud tento fakt budeme opomíjet, dotud nedojdeme k cíli. (Stejně tak je třeba říci - není to problém rasový, ale sociální. Stejný problém má přinejmenším stejně velký počet "bílých" dětí ze sociálně slabých rodin.)

3. Když chceš mít SŠ nebo VŠ, musíš se snažit především ty (nikoliv jakési právo). Je potřeba odpovědět na otázku: Proč nemají problém jiní (třeba i "barevní") cizinci - např. Vietnamci?  Asi to bude v těch rodičích.

Nevzdělanec 25.7.2007 12:12

Davide Prokope,

zajímalo by mě, proč jste si ve svém zuřivém boji s trockisty, rasizmem a v boji proti srpu a kladivu, vybral právě Uhla, Dienstbiera a Pitharta? Na fotografii vypadáte mladě. Kdoví, co dělal Váš otec za totality? Trockista nebyl, žeby komunista? Nebo snad chartista u lopaty? Proč nežádáte omluvu od komunistů, kteří nonšalentně a elegantně převlékli kabáty a vstoupili do Občanského fóra? Později do ODS, ODA, KDU atd? Nebyl mezi nimi náhodou i Váš pan otec? Mnohé by to totiž vysvětlovalo. Fašismus i komunismus je zlo. Ale Váš boj jeví se mi jako účelový. Účelovost je vypočítavost a sleduje výhradně vlastní zájmy. A to mi vadí. Klasickým účelovým bojovníkem proti všemu a všem je konzistentní všeznal na Hradě. Myslím, že Petr Uhl nebyl nikdy účelovým. A tady mezi vámi vidím zásadní rozdíl.

honzak 25.7.2007 12:39

Re: Davide Prokope,

tos mu to dal! Určitě dneska neusne. A co tvůj pan otec? Nějaké milice, nebo Vlajka by nebyly?

Ašek 25.7.2007 12:47

Re: Re: Davide Prokope,

Honzaku,dobrý.R^

Nevzdělanec 25.7.2007 13:42

Re: Re: Davide Prokope,

Jo, táta byl pasivní komunista, řadovej, dělník ve fabrice. V listopadu z KSČ vystoupil a volil Klause. Opět měl naivní představy a slepě jim věřil. Mně je přes padesát a nikdy jsem u voleb nebyl. Jako středoškolák dělal jsem u lopaty, řidiče, na vykládce, u gedézie atd. Ale nemá to smysl, nemusíte mi to věřit.

tony 25.7.2007 12:49

Re: Davide Prokope,

1. Autorův otec se zřejmě necpe do politiky, natož na presidenta

2. Bezkonkurenčně nejvíce "bývalých" komunistů nalezlo do ČSSD, kterou jste asi omylem a neúčelově zapoměl zmínit.

Nevzdělanec 25.7.2007 13:30

Re: Re: Davide Prokope,

Máte plnou pravdu. Ale jen proto, protože je vnímám jako komunisty. Paroubek, Klaus, Zeman, Jičínský atd. - všichni mají komunistický způsoby jednání. Prognostickej ústav byl řízenej komunisty atd.

Von 25.7.2007 14:32

Re: Re: Re: Davide Prokope,

A je to tu zase! Komunistické návyky bohužel prosákly téměř do celé naší populace aniž si to většina z nás uvědomuje! A tento "úspěch" komunistických ideí je moná největším zločinem minulého režimu!

Petr Q. 25.7.2007 14:28

Re: Davide Prokope,

Nevzdělanče - už s tebou ten tvůj deficit opět mlátí. Až se uklidníš, tak mi prosím (ze staré známosti) laskavě vysvětli, jakým tedy P.U. byl, když podle tebe, "nebyl nikdy účelový". Děkuji.

Nevzdělanec 25.7.2007 15:08

Re: Re: Davide Prokope,

Peťulo, máš pravdu, slovo "nikdy" v té větě být nemělo. Je to trestuhodný. Uvědomil jsem si to hned, jak jsem příspěvek odeslal.

Myslím, že P.U. chtěl změnit svět, hlavu plnou ideálu, naivní a odhodlaný revolucionář, který byl schopen za svý přesvědčení nasadit i krk. Nemám informace, že by někomu konkrétně ublížil. Chyby asi dělal, jako každý z nás, ale ne kardinální. Je to jen moje osobní hodnocení, třeba se mýlím, ale svoje mínění skrývat nechci a jsem rád, když mě někdo přesvědčí o opaku. Od toho debata je. A co si o něm myslíš ty, Peťo.

Petr Q. 25.7.2007 15:56

Re: Re: Re: Davide Prokope,

Nevzdělanče, rád ti odpovím a budu stručný: Petr Uhl je odhodlaný paranoik zvláštního ražení. Stačí-li  ti to?

Alfred 25.7.2007 14:57

Re: Davide Prokope,

Zdarec Nevzdělanec! Nemám důvod nesnášet někoho, kdo se se mnou v páté obecné prával, když dnes spolu chodíme na ryby. Ani tehdy ne, jestli jsem byl častěji bit. Naopak mám důvod mít vztek na toho, kdo mne ze stejných důvodů jako v té páté obecné otravuje dosud. To pro rozlišení bývalých komunistů podle toho, jestli přešli do ODS, ČSSD nebo KSČM.

Nedobrota 25.7.2007 11:46

Uhl - levicový palbl

Dřív trockista, dnes již jen starej pitomec !!Rv

bebe 25.7.2007 17:33

To je nejpřesnější příspěvek, díky

Šedovous 25.7.2007 11:30

"...Šíření třídní nenávisti je velmi nebezpečné a zavrženíhodné,..."

Vysvětlit autorovi, že třídní nenávist není třeba šířit, ale vzniká jaksi spontálně na základě třídního útlaku a nevyhnutelně vede k třídnímu boji je marnaé, je marné, je    marné .....

A jakpak vzniká třídní útlak ? No na základě deformovaného kapitalismu, kde naviditelná ruka trhu je ve skutečnosti rudý krvavý spár modré ale už notně děravé modré rukavičce.... viz Klausova restarace "reálnéhoů kapitalismu.

Autor jest krystalický magor...

Historik 25.7.2007 12:07

Šedovousi, a co takhle rasová nenávist, ono totiž nenávist k některým

etnikům také není/nebylo třeba šířit, nýbrž je/byla zákonitým důsledkem jednání větší než malé části jejich příslušníků.

Takže nevím, kdo je tady krystalický magor...

Šedovous 25.7.2007 12:18

Vážený historiku,nezaměňujte prastorý spor zemědělec a nomád/kočovník za rasismus.

Zemědělec své lejno ukládá na stálé místo  k případnému dalšímu použití. Nomád své lejno svobodně ukládá kde ho napadne,protože ví že zítra k němu čuchat už nebude.

Tím jsem plně vystihl podstatu cikánského problému v Čechách. J e to o ukládání lejna.Pac a pusu.

Historik 25.7.2007 13:42

Re: Vážený historiku,nezaměňujte prastorý spor zemědělec a nomád/kočovník za rasismus.

Některé vlastnosti Cikánů (ignorance ve vztahu k budoucnosti) mají i černoši v subsaharské Africe. Jinak, mám li použít Vašeho příměru, dnes skoro nejde ukládat někam lejno a myslet si, že se k němu už nikdy nevrátíte.

Ale ten příměr se mi líbí, ač je zjednodušený.

janoryna 25.7.2007 13:26

Re: "...Šíření třídní nenávisti je velmi nebezpečné a zavrženíhodné,..."

komunismus vzniká z toho, jak se chovají mnozí mnozí tzv. kapitalisté. nakonec, také zde občas své tzv. pravicové názory dávají najevo. sociální stát je výmysl pravice, aby zabránila šíření komunismu. asi jste to tehdy nepostřehli, ale díky komunistickým režimům si "dělnická třída" na západě díky sociálnímu státu nesmírně pomohla. na rozdíl od nás v reálném socialismu. a opravdu je sociální stát způsobem placení výpalného. ale kdo tehdy chtěl skončit jako šlechta a tzv. buržoasie v rusku ?

Historik 25.7.2007 13:48

Re: Re: "...Šíření třídní nenávisti je velmi nebezpečné a zavrženíhodné,..."

Výpalné lze platit jen do určité výše. Pak už nezbývá, než se pokusit vyděrače zabít. To Vám potvrdí každý mafián.

Směšujete také dva diametrálně odlišné pojmy. Kapitalista nemůže existovat bez dělníka a spor se vede jen o rozdělení společně vytvořeného koláče.

Bez notorických socek se ale každý velice rád obejde. Už před 40 lety jeden můj spolužák předvídal, že tento problém nastane.

Šedovous 25.7.2007 14:36

Jo a při dělení koláče pracující vyhrávaj

neb mají odbory. Kapitalisti a sociální rentiéři mají co ?Naši blbost....

Alfred 25.7.2007 14:49

Re: "...Šíření třídní nenávisti je velmi nebezpečné a zavrženíhodné,..."

Socialismus ovšem deformovaný není a být nemůže, neb v něm moudří a nedeformovaní Šedovousové určují kdo, pro koho, jak a kdy. Nekonečné štěstí, radost až do rána. Není už více tříd, je zrušena i třídní nenávist.  Jen Šedovousové jsou věční, jejich moudrost tesána do kamene, jejich děti šedovousé už v kolébce. Howgh