18.5.2024 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
George 26.3.2008 8:18

Svoboda?

Nelegální výlep plakátů skutečně nemá co se svobodou dělat. Příště jděte bránit svobodu sprejerů svobodně malovat po zdech.

A.S. Pergill 26.3.2008 8:49

Re: Svoboda?

"Nelegální výlep plakátů" prováděl i protinacistický odboj a já ho pamatuji ze srpna 1968 a listopadu 1989.

milkom 26.3.2008 9:01

Re: Re: Svoboda?

Jistě, "politická korektnost" je taky někdy tak trochu svinstvo - ale nemyslím, že by šlo o rovnocené podobenství s příklady které uvádíte. ;-)

Historik 26.3.2008 9:41

Politická korektnost není jen svinstvo, to je přímo sebevražda

A Brusel sám strká NAŠI hlavu do oprátky. Jak se budete tvářit na to, až nám Brusel nařídí, že máme také přijmout alikvótní část té muslimské sebranky, kterou si do západní Evropy sami natahali? Kdyby to nebyla sebranka, nemohlo by se dít to, co se v západní Evropě ve skutewčnosti děje.

milkom 26.3.2008 9:55

Re: Politická korektnost není jen svinstvo, to je přímo sebevražda

Na tom je pikantní, že frantíci, kteří by rádi takto expedovali chtějí, aby "obdarované" země zajistily pro tyto nové občany sociální podporu ve stejné výši, jakou jim poskytují oni. Český důchodce nebo nezaměstnaný by asi dost záviděl arabskému emigrantovi, pravděpodobně i většina mladých a zaměstnaných...

F2 26.3.2008 10:33

Re: Svoboda?

Nelegální výlep je majetkoprávní záležitost majitele plakátovací plochy. Pletete hrušky a jablka.

Uhuhu 26.3.2008 11:10

Re: Re: Svoboda?

Vylepování plakátů v místech k tomu neurčených - tedy mimo plakátovací plochy  -  je přestupek, stejně jako poškozování nemovitostí sprayem ! Vylepování na plakátovací ploše bez povolení provozovatele je majetkoprávní  záležitost  - zneužití cizí věci .

Sid 26.3.2008 18:46

Re: Re: Re: Svoboda?

No a to muzou potrestat obecni straznici. Na to by snad nemusel reagovat ministr zahranici.

Martin 26.3.2008 19:45

Re: Svoboda?

Pirovnavat vylep plakatu ke sprejerum je blbost. Plakaty nenici majetek, lehce se stafnou, ale  grafiti nici omitku a casto soukromy majetek.

MUDr Jiří Kilian 26.3.2008 8:13

Lekce

Nemám za správné vysmívat se víře. Popsané udělení lekce, založené na kousku právní normy, je zmateným počinem obhajoby urážky. Není přeci možno chápat svobodu slova a projevu vůbec tak, že cokoli říci o někom je povoleno.  Záliba v páchání zla má velký půvab pro lidi špatné a drzé, kdykoli trest je daleko a ne jeho místo nastoupila volnost. Terorismus je špatný bez ohledu na to, zda teroristé jsou toho nebo onoho vyznání. Pojmout spory lidské do sporů Bohů je skrýváním přízemních zájmů pojíímajících. Mám jakékoli zesměšňování lidí za neslušné a myslím si, že člověk, právě proto, že je člověkem, neměl by druhému připadat cizí.

RomanL 26.3.2008 10:24

Re: Lekce

... vysmívat se něčí víře je možná špatné. Není ovšem špatné tvrdit, že Mohamed byl vražedný šílenec, pedofil a absolutní diktátor, protože je to prostě historická pravda. Tomu potom odpovídá i ta karikatura. Víra s tím nemá nic společného - naopak - právě tomto případě je víra ZNEUŽÍVÁNA pro zastírání zločinů proti lidskosti a zla a jako takovou je nutno ji podrobit NELÍTOSTNÉ KRITICE A VÝSMĚCHU! A časem stejně dojde i na ty zbraně. Kdo si to neuvědomuje, nevědomky podporuje zlo, které časem dosáhne i na něho. Ale to už bude pozdě.

milkom 26.3.2008 8:08

souhlas se Schwarzenbergem

opravdu to není o svobodě slova. Myslím, že tato svoboda rozhodně není popírána kritikou zmíněné akce a odstraněním černého výlepu plakátů. V muslimské víře jsou zakázány sochy a jakákoliv vyobrazení, (vnímají to jako pokus umělce o soupeření s Alláhem, kdo vytvoří něco dokonalejšího). Karikatura tváře proroka je pro muslimy samozřejmě naprosto nemyslitelná a je jednoznačně vnímána jako výsměch, či útok na jejich víru. Normální muslim je pohoršen - náboženský fanatik šílí.  Udivilo by mne spíš, kdyby vzdělaný člověk reagoval jinak než Schwarzenberg...

RomanL 26.3.2008 11:04

Re: souhlas se Schwarzenbergem

... a proč bych se já měl omezovat kvůli víře někoho jiného v cokoliv? To bych se mohl rovnou stát tím věřícím, a měl bych to vyřešené (a to si zřejmě přejete)! Co je mi po tom? Vám to nepřipadá absurdní? Proč jíte hovězí, v Indii je to posvátné zvíře! Nejezte ho. Proč jíte vepřové? U muslimů je to nečisté zvíře! Nejezte ho! Plácáte blbosti. Slušnost s poukazem na nebezpečnost, pokrytectví a na pravou podstatu věci nemá nic společného. Naopak neslušné, zlé a škodlivé je na tyto věci neupozorňovat, protože jinak je podporujete, i když skrytě.

milkom 26.3.2008 12:00

Re: Re: souhlas se Schwarzenbergem

Takhle jsem svůj příspěvek opravdu nemyslel. A do kostela, mešity nebo synagogy nikoho taky nenaháním. A co se týče omezování svobod, tak mi věřte, že se omezujete, říká se tomu civilizovanost, slušnost, respekt k hodnotám. U nás ponejvíce k hodnotám vycházejícím z křesťanství jež z valné části považujete za projev chování označovaného jako normální.

Nemám problém respektovat kdekoliv místní zvyklosti. Chovám se podle situace, tak, jak mi to připadá správné a reaguji i na chování svého okolí. Nezaznamenal jsem žádné projevy nepřátelství muslimů proti obyvatelům ČR včetně Brna a nehodlám je proto urážet za chování jejich souvěrců jinde ve světě, stejně jako se sám necítím být vinen třeba konflikty mezi katolíky a protestanty v kdejaké jiné končině...

RomanL 26.3.2008 12:22

Re: Re: Re: souhlas se Schwarzenbergem

... ha, tak to s vámi v podstatě souhlasím, napsal jste to dobře. Nesouhlasím ovšem s tím že karikatura = urážka. Je to prostě karikatura jako každá jiná v naší části světa. Je to papír na zdi. Nic víc. Nebudu ovšem logicky vylepovat takové karikatury v muslimských zemích (a to ne ze strachu, ale z toho důvodu, že by to prostě bylo neslušné), ne?

mou 26.3.2008 8:06

drzost

Stydět bby se měl především autor tohoto článku ! Možná je ministr  zahraničí v naší vládě " mezi slepými jednooký králem" ( Páně Paroubkova vlády by jistě byla ještě horší ), ale pravdu má v jednom. Svoboda slova, jak si ji někteří představují  (a mnoho investigativních  pisálků jim přizvukuje) neznamená záměrně urážet kohokoliv. Nejsem multikulti, to v žádném případě, ale zastavit tlak ze strany islámu není věc lepení hloupých plagátů ale věcí pevné strategie a předem určených pravidel. Chceš žít tady ? OK, ale podle našich pravidel a zákonů. Nelíbí se ti - vrať se domů pod šáriu. Bez dodržování tohoto pravidla za pár let bude mít EU vlajku v barvě Prorokově -   zelenou.

Ňákej Francek 26.3.2008 8:40

Re: drzost

Jenže součástí těch našich pravidel je i svoboda slova. Bez cenzury...

Vojta 26.3.2008 13:37

Re: drzost

To je dobrá teorie "chceš žít tady ? OK, ale podle našich pravidel a zákonů. Nelíbí seti - vrať se domů" Pecka, akorát to vysvětlete některým našim spoluobčanům a nemyslí tím zrovna muslimy.

honza 26.3.2008 7:52

stydění se

Stydění se není asi Vaší nejsilnější disciplinou vážený pane. Jste to Vy kdo by s tím měl začít. Neznám Vás a nikdy jsem Vás neviděl. Mám však zato, že byste si měl utřít mléko s brady a dlohá léta sbírat životní zkušenosti.

filip 26.3.2008 7:21

Svoboda a svoboda

Je smutnou zkušeností v našem plebejském národě, že se hluvátství a urážky zaštiťují svobodou slova. Proč potom vyčítáme hulvátství dle své politické orientace pp.Topolánkovi, Paroubkovi, Rathovi, Mackovi ? Svobodně vyjadřují svůj názor, ne ? Někdo to, pravda, umí i bez urážek. Zkuste si vzít z p.Schwarzenberga poučení, jak se to dělá, ten s tím problémy nemá.  Ale začněte od základů, protože dál už to bude těžké.  

sKoba 26.3.2008 7:20

Svobodu zesměšňovat i urážet? Takže to zesměšněný a urážený musí pasivně..

..strpět? Co to je za pitomosti? Myslím, že v případě oněch kreseb bychom neměli sednout na zadek pře islamistickými gaunery, ale na druhou stranu se nám ze společnosti vytratila docela důležitá věc: OHLEDUPLNOST. Zaslepeni vlastní sobecky pojatou svobodou totiž nebereme ohled na svobodu a práva jiných. Plivnout na cokoliv se dnes nazývá dokonce "umění". Takže o co přesně v této debatě vlastně jde?

BT 26.3.2008 7:08

Vážený pane Svobodo,

říkáte, že v demokracii můžeme říkat o každém vše a on nemá právo se urazit. Proto Vám v rámci svobody slova sděluji, že jste neskutečný debil až č...k, pomatený blb, nafoukané hovado a tak bych mohl pokračovat. Doufám, že jsem Vás neurazil (máme demokracii a svobodu slova). Je to můj názor, proč bych ho tedy nemohl vyslovit, že?

havránek 26.3.2008 8:04

Re: Vážený pane Svobodo,

R^R^R^

fep 26.3.2008 8:11

Re: Vážený pane Svobodo,

R^R^R^R^R^R^R^ ;-D!

RomanL 26.3.2008 9:41

Re: Vážený pane Svobodo,

Vidíte! A představte si, že vám autor zřejmě ani nebude vyhrožovat vyvražděním vaší rodiny i s vámi. Ale zkuste to říct nějakému muslimovi, hrdino! A co muslimovi! Řekněte to nějakému cigánovi, těch tady máme víc, a jsou to "křesťané". Už jste pochopil, v čem je rozdíl? Ale ten vzduch ve vaší makovičce je na to asi moc řídký...

Jirka 26.3.2008 10:29

Re: Vážený pane Svobodo,

Mno zkuste to říct mě a dostanete přes držku.

milkom 26.3.2008 10:56

Re: Re: Vážený pane Svobodo,

Mno, to by šlo brát jako svoboný projev volného pohybu končetin vaší osoby, žejo... ;-D

Sid 26.3.2008 18:39

Re: Vážený pane Svobodo,

To pan Svobada ale nerekl. Sam jste blb!

BT 27.3.2008 8:30

Re: Re: Vážený pane Svobodo,

Přečtěte si článek pořádně: "V demokracii neuznáváme právo na to nebýt urážen.". Takže neřekl, ale napsal.

Martin 26.3.2008 20:08

Re: Vážený pane Svobodo,

Pan Svoboda se vasim nadavkam nejspise zasmeje,  jako inteligentni clovek si je plne vedom, ze mu lidi budou nadavat, prohlasi li sve nazory verejne...Na jeho webu uz takovych bylo, on je proti vypadum na jeho osobu zvykly.