8.8.2020 | Svátek má Soběslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Cedivoda 14.7.2020 21:18

Chtělo by to asi, bez emocí a předsudků, prostě historicky zhodnotit celou naši předchozí existenci, se všemi zápory a klady. Ale vždy ve vazbě na skutečnou mezinárodně politickou situaci. Bez naprosto nestranného (spíš bych měl asi napsat neideologického, nebo nezkresleného) pohledu na naši historii se neustále plácáme v naprosto zkresleném pohledu na minulost. Možná proto, že tuto "historii" vykládají lidé, kteří se chtějí zavděčit současnému trendu podlézání "Západu". Tato doba se bohužel až příliš podobá Protektorátu Čechy a Morava. Takový ten podtext "Drž hubu, ani nemusíš moc pracovat, ale vždy DRŽ HUBU" je vždy přítomný a čím dále tím více prosazovaný. Úpadek Čech a Moravy v posledních desetiletích je katastrofální, zejména co se týče vzdělanosti, kultury, technických dovedností, pracovního nasazení, chápání a prosazování práva a spravedlnosti a národního uvědomění. Příliš málo a čím dál tím méně občanů ČR se aktivně podílí na hospodářském růstu, nelze se divit, že jsou ohroženy důchody a vůbec existence českého hospodářství.

J. Vosicky 18.5.2020 13:27

S temi duchody jste to autorko nepochopila. Neni to umyslne, je to nevyhnutelne. Dnes zivi jednoho duchodce 3 pracujici. Brzo to budou 2 pracujici, potom 1.5 pracujicich. . . .Nakonec ten pracujici ktery, bude zdanen na 50% s tim sekne a pujde pracovat na cerno.

R. Johnová 19.5.2020 21:46

V současné době odchází na důchodové pojištění 28 % z vyměřovacího základu, průměrná doba "pojištění" resp. placení důchodové daně při odchodu do důchodu je 43 let. Kdyby ty peníze neefektivně nespravoval stát (s výdaji na úředníky, inflací pomocí ČNB atd.), mohl byste 12 let v důchodu pobírat svůj plný plat nebo 24 let polovinu svého platu.

Z. Wagnerová 18.5.2020 8:40

Věcně, stručně a přesně vyjádřeno.

Díky :)

Přesto: necítili jsme se jako zbyteční, na obtíž, nebo že nebudeme mít na bydlení a stravu.

Jak si vysvětlit, že teď to hrozí?

Budou nám namlouvat, že za to může krize. Před krizí zde asi bylo bezvládí.

J. Jelínek 17.5.2020 21:10

A co máme říkat my ještě starší? Je mi osmdesát, byl jsem za války ukrývané dítě, po válce mi zemřel otec, udělal jsem přijímačky na FAMU a přesto mě jako dítě kapitalisty (otec za války arizoval firmu židovských příbuzných maminky) nepřijali a já šel jako pomocný dělník do hutí! Když se ohlédnu, je mi smutno, co všechno jsme nesměli či nemohli...

V. Petr 17.5.2020 21:24

1) Na jaký obor FAMU jste se hlásil?

2) Co jste měl za sebou?

3) Kdy to bylo?

V. Petr 17.5.2020 20:36

Proš Trump zastavil financování WHO. Pro tyto její cíle:

Vytvořit a podporovat osnovy pro všeobecné sexuální standardy, které učí masturbovat děti ve věku od 0 - 4 let.; Prosazovat potrat jako lidské právo.; Lobovat ve všech zemích za legalizaci potratu.

Uzavírat partnerství s organizací "Plánované rodičovství" a dalšími pro-abortivními aktivisty

Podporovat legalizaci prostituce

Nutit lékaře k provádění chirurgické změny biologického pohlaví u dětí

M. Pivoda 17.5.2020 20:06

Autorka píše: "... Dnešní senioři byli třicátníky či čtyřicátníky, když padl komunistický režim a do Česka se dostaly „západní“ technologie...."

Ty technologie přišly do naší země podstatně dříve, ale (samozřejmě) ne pro každého.

Nejsem typický český senior (dle popisu v článku): Ve velkém strojírenském podniku jsem jako systémový pracoval u IBM počítače od roku 1973 do 1978 (protože jsem měl státní zkoušku z angličtiny - a tedy jsem byl schopen se domluvit s pracovníky IBM z Vídně). Přešel jsem pak z podniku na výzkumný ústav VUT Brno, kde řešili výzkumný úkol ASŘ (automatizované systémy řízení) pracovníci (mimochodem vyškrtnutí z KSČ), kteří v životě u počítače nestáli. Ha. Ha. Ha. A hned jsem si tím získal nepřátele - protože jsem toho věděl podstatně více.

Takže jaksi nesnáším paušalizace o seniorech a počítačové gramotnosti.

A v roce 1992 jsem v kanadském Torontu nabízel silně konkurenceschopnou českou technologii pro čištění odpadních vod. V Torontu na obchodní komoře byli překvapeni, že něco takového mohlo vzniknout v socialistickém Československu. Upřesnění: Ta technologie výzkumně vznikla v Česku ale ověřovala se v Severní Itálii již před listopadem 1989. Proč? Tvůrci té české technologie, dvojčata komunisté, se totiž pohádali s komunisty v Česku - a byli proto z Česka vyštváni a (přes Komunistickou stranu Itálie!) se pracovně přesunuli do provincie Trento na Severu Itálie. Ha. Ha. Ha. Životní osudy dokáží být složité. Víc nesdělím, dochází mi totiž povolený počet znaků diskusního příspěvku.

R. Johnová 19.5.2020 21:54

Samozřejmě máte pravdu, k větě "a do Česka se dostaly „západní“ technologie..." by správně patřilo "k širokému použití běžnými spotřebiteli (BFU)", ale nepsala jsem sociologickou studii.

D. Šída 8.6.2020 18:24

Pro mne to není Česko, ale Česká republika. Už Václav Havel říkal, že když slyší Česko, tak má pocit, že po něm lezou slimáci.

R. Johnová 8.6.2020 20:44

Pane Šído, "Česko" je lingvisticky neutrální a gramaticky správný výraz. Nevím, jestli po Havlovi lezli slimáci, ale já mám osypky z Havlova kultu osobnosti 30 let po revoluci. Je škoda, že z obdivovaného disidenta hrdiny zůstala nadávka "havloid".

P. Huffnagl 10.7.2020 23:20

Paní Johnová,nejsem žádnej odborník na lingvistiku ale rozhodně nejsem žádnej "ČESK" a troufám si říct jsem byl a budu ČECH.

D. Šída 8.6.2020 18:27

Vážený pane, před rokem 1989 žádné Česko neexistovalo.

M. Pivoda 8.6.2020 18:38

Otřepejte ty svoje slimáky, o nic podstatného nejde.

V. Holý 17.5.2020 18:47

Já jsem podstatu článku pochopil tak, že dnešní mládežníci na ČT si spletli generace a to, čím se nás na ČT3 snaží krmit je krmě pro generaci rodičů nás dnešních sedmdesátníků a těch už bohužel naživu moc není. A s tím souhlasím. Několikrát jsem se pokusil na ty vykopávky chvilku dívat, ale fakt to nejde. Ať žijí písně všech těch kapel v článku vyjmenovaných a ať neotravují ti o blbosti se hádající kyselí a hašteřiví profesionální přispěvatelé, které vidím v diskusi pod téměř každým tématem.

R. Johnová 19.5.2020 21:57

Přesně to byla původní myšlenka, když jsem ten blog začínala psát. Díky.

J. Lukavsky 17.5.2020 18:37

"Bude inflace a úspory na stáří se tím znehodnotí" chytrý důchodce si v době kdy pracoval koupil svůj byt či postavil domek, koupil zahrádku a investoval do výchovy dětí. Blbec co ho pálí koruna v kapse utrácel a užíval.. a teď bude skučet. No ale to je přeci ten moderní styl... po nás potopa že? J.L. end

J. Uzel 17.5.2020 17:47

"Mládí vpřed" bývalo frekventované heslo bolševiků a evidentně se hodí i teď.

V. Petr 17.5.2020 19:31

Nejen bolševiků. Italští fašisté to dokonce měli ve své hymně!

J. Olejník 17.5.2020 14:49

Přesně popsáno, hrdě hlásím, že je to i můj příběh, jak se dnes moderně říká.

Malé doplnění: Obdobně to cítí lidé ve "Višegrádu". My z Višegrádu jsme zkrátka na tu myšlenkovou manipulaci citliví, zažili jsme ji a dnes ji bohužel zažíváme znovu. Paradoxem je, že ti dnešní novodobí svazáci, vesměs "humanoidi", kteří tak strašně nenávidí Rusko, dělají totéž, co komunističtí svazáci, kteří také budovali krásné zítřky.

No a na závěr: Ty skvělé kapely bych setřídil jinak: První skupina Beatles, Rolling Stones a doplňuji Procol Harum. Druhá skupina první část: Deep Purple, Genesis (s P.Gabrielem),Led Zeppelin, Black Sabbath, Uriah Heep, Jethro Tull. Druhá skupina druhá část: Queen,Creedence,Suzi Quatro,... a mimo jakoukoliv skupinu Pink Floyd plující v nebeských oblacích své geniální jednoduchosti a kráse :-)

V. Čermák 17.5.2020 13:58

Velmi pěkný článek, celkem se s ním ztotožňuji. Komoušskou "diktaturu proletariátu" jsem sice rád neměl, ale i tak jsem vystudoval VUT Brno, měl slušné zaměstnání, dobrou rodinu, mohli jsme velmi levně cestovat zejména po ČSR, sportovat, poslouchat tu dobrou hudbu, o které se zmiňujete, navíc i vážnou hudbu, kterou komouši podporovali. Dobře jsme rozuměli komoušské propaganě a věděli čemu se vyhnout. V 89 jsem jim v Praze radostně zacinkal a byl rád, že šli od válu. Že nebyli nijak potrestáni mě trochu překvapilo, ale v tom nadšení se to stratilo. Proč najednou, po 30-ti letech jsou najednou Komouši největší nepřátelé a "Komoušské zločiny" jsou najednou opožděně pranýřovány a nekriticky zveličovány? Vysvětluji si to tak, že je snaha odvádět pozornost od stávajících Kapitalistických zločinů a zejména stávajících Kapitalistických problémů. Najednou po 30-ti letech Kapitalismu jsou mnozí senioři označeni za Komouše, či Soudruhy, mnohdy dokonce Bolševiky (což se nejspíš brzy stane i mně), jen proto, že řeknou, že to tehdy sice nebylo dobré, ale nebylo to ani tak zlé, jak nyní někdo razantně prohlašuje. To je myslím hlavní problém, že si TO Pamatujeme, jak to skutečně bylo, né jak najednou všelijací mladí kariérní badatelé či historici nově vyučují společnost. Nejvíce samozřejmě pak nadávají ti, co pravidelně prohrávají u voleb. My senioři jsme většinou uměli prohrávat, dnešní mladí to pak neumí. Dalo by se toho napsat víc...

P. Staronový 17.5.2020 20:53

Dalo, ale stejně by to byly kecy, šachystoši.

Nebylo to tak zlé, ale ještě horší.

V. Čermák 17.5.2020 23:13

Jen závistivé kecy, starouši...

J. Vosicky 18.5.2020 13:20

Nebylo dobre, ale nebylo ani tak zle. Nesvoboda nespravedlnost - na to si ti seniori nikdy nestezuji - lebedili si ve smradku a teplicku!

D. Stirsky 17.5.2020 12:05

Politická neziskovka či neomarxismus jsou stejné bláboly, jako imperialisé z wolštrýtu či mezinárodní židovstvo. Znám seniory, kteří pošlou pár korun Lékařům bez hranic (což je, tuším, dle mnohých politická neziskovka) a znám takové, kteří tleskají mladému Klausovi. Má osobní zkušenost: Paní, 80 let, základní vzdělání, jadrný slovník. "Hele, řekni, koho mám volit?" Já: "No, tak zkuste Zemana, přece jen, je to sociální demokrat (bývalý), třeba budete mít vyšší důchod. Bába: "Radíš dost blbě. S tim di do p... Dyk von chlastá! Copak to nevidíš??? Já takový znám, ten můj taky chlastal. Vol si, koho chceš, ale já budu volit Švarcenégra." Já: "No, já vám to nechtěl radit, ale já myslel, že..."

P. Han 17.5.2020 12:16

Jo, Švarcenégr bude dobrej. Mládí vpřed! A von má furt číro, nebo už dredy?

V. Čermák 17.5.2020 14:07

Hm, dobrá agitace. Tak určitě pár Starých Blbců, které tak rád a často zmińujete, existuje. No, když pak ale všichni vidíme tu okázalou Blbost současných Mladých, např. od MilchPrdů, je jasné, že z těchto Mladých Blbců vyrostou časem nejspíš zase staří Blbci a když je pak nějaký kritik začne hodnotit, bude to dobrá agitka ve prospěch Mládí...

D. Matus 17.5.2020 11:45

Kakat na televarieté

J. Jurax 17.5.2020 19:15

Proč?

Bohdalová s Dvořákem tam byli geniální. Dnes už tak inteligentní humor v TV neuvidíte.

F. Žůrek 17.5.2020 10:57

ANO - starý člověk není pitomec. Tečka.

Život není jednoznačný, ale pravdou je, že po komunismu, kdy se jen chytračilo, dnes jsou na prvém místě pro změnu jen peníze a mnohrát pravda pláče. Že, Jiří Čunku? Lidovci se "z nějakých důvodů" také nemohou vzpamatovat.