19.10.2019 | Svátek má Michaela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
8.3.2006 23:53

hmm, že je ekonom pravicový ( i když nevím přesně co je pravocový...)

mi nijak nevadí. ale že je zatemnělý a ještě k tomu se cítí pravicově, to pak z ekonoma nezbývá nic. bohužel, znám tři kříže ekonomy. ekonomem však je jen jeden. není to ano karel ani ladislav.
8.3.2006 23:50

Článek je dobrý

ještě aby se ten autor trochu napravil a vyhnul se snowborďákům. Jo, ohlédnu-li se zpět, názory K. Kříže mne zajímaly. Ani nevím, kde teď působí...
8.3.2006 22:53

Malý doplněk vynikajícího článku

Článek je skvělý, ve zhuštěnější formě by mohl (a měl) být použit ve školních učebnicích. Přesto si jej dovolím maličko doplnit.
 
Podivné sousloví „ sociální spravedlnost“ používají stoupenci socialismu ve snaze zakrýt svoje skutečné cíle. Tito lidé, většinou s nižší inteligencí a špatným vzděláním, pociťují vůči svým úspěšnějším spoluobčanům silnou závist. Domnívají se, že je společnost oceňuje nedostatečně, ale spokojili by se s nižší životní úrovní, pokud by ji měli i všichni ostatní. Voláním po sociální spravedlnosti pouze maskují svoji snahu zavést sociální stejnost.
Sociální spravedlnost znamená, že nikdo nemá o mnoho víc než já.
8.3.2006 22:24

Re: třikrát a dost, pak doživotí

Tomasi Holku, už i lidovci poznali, že třikrát je dost a pak zavít natvrdo navždy.
8.3.2006 21:45

K tomuto článku..

není co dodat. Pouze mohu požádat autora o souhlas k připojení podpisu. Souhlasím bez výhrad.
8.3.2006 21:28

Re: Re: Pravičáku

Vám roste na trupu samovolně socialismus?
8.3.2006 21:11

Re: Re: Co je sprosté?

Omyl sociání stát. Nemají ho jenom socialisté viz tlustou peněženku. Merkelová už taky zahla, ono by se jí to mohlo u příštích voleb sečíst.
8.3.2006 21:06

vynikajici clanek, vynikajici clanek, vynikajici clanek,

vynikajici clanek, vynikajici clanek, vynikajici clanek      
8.3.2006 21:03

J.Novaku

To je prave ono, vic se slysi o potizistech. Palestinci, kteri neco umeji a slusne se tim zivi, to nejsou spravna temata pro televizni noviny. Co taky s Palestincem, ktery se zivi praci, nema kalasnikova a dobre vychazi se svymi krestanskymi a zidovskymi spolupracovniky? Kdo by se na takove zpravy dival a hlavne, jak by pak nasledovne zadalo o mezivladni podporu? 
8.3.2006 20:57

To IS

Nezmizeli.
 
Prave proto je treba tem kolektivistickym loutkarum nechat co nejmene moci. Zatim nikdo nevymyslel, jak jim vzit z rukou obrannou politiku statu. Ale je hloupost jim ve jmenu "socialni spravedlnosti" nechavat v rukou ekonomiku, pripadne jim ve jmenu "afirmativni akce" a "rovnych prilezitosti" nechat v rukou vzdelavani vlastnich deti nebo jim dovolit, aby v ramci "nediskriminace" z pohodlne dalky rikali lidem v Maticni ulici, jak maji zit jejich zivoty.
8.3.2006 20:49

Re: Co je sprosté?

ovšem socialista zná pouze jeden směr - ten ke světlým zítřkům...
8.3.2006 20:47

Co je sprosté?

Nelze pochybovat o tom, že i německé dělnické hnutí, které si říkalo nacionální socialismus, částí socialistické politiky byl a bude. Jeho zařazování do extrémní pravice je chybné, jednalo se o extrémní levici. Protože je země kulatá, lze to zcela jednoduše znázornit. Budete-li neustále pokračovat stejným směrem, jednoho dne se objevíte ze směru zcela opačného.
8.3.2006 20:46

Re: Re: Re: Lladislav N jde na smrt?

Ladislave N, křesťanství a také islám slibují nebývalé rozkoše v posmrtném životě a je známo, že si ještě žádný nebožtík nestěžoval. Křesťanský socialismu poskytuje velké šance vaší osobní svobodě, můžete si posmrtný život vychutnat až na věky.
8.3.2006 20:39

Re: kdo jsou ti loutkáři ?

Fafo, kdo by odmítnul se nechat hnát jako stádo do války, byl zastřelen nebo pověšen. Byl povinen se podrobit kolektivismu a položit život ve prospěch skutečných pánů moci, kteří tahali za šňůrky dle svých zájmů. Vlastně je to smutné, ale změnilo se nyní něco, zmizeli snad loutkáři? 
8.3.2006 20:36

Re: Re: Re: Pravičáku

"Chtějí všechno určovat , regulovat řídit a přikazovat. Takže to je potom chudoba, protože se každej na všecko vykálí."    rozumím vám, co chcete říct - vyjádřil jste to však o dost líp, než autor článku.
 
Avšak ...  teď jdu na fotbal. Včera prohrálo britské pojetí fotbalu se španělským - tak jsem na to zvědav dneska. A dneska hrajou ti druzí londýnští, kterým přeju víc než těm pod Mourinhem.
Mějte se ...
8.3.2006 20:34

Re: Re: Sprosté slovo socialismus.

Nemaj na autobus.
8.3.2006 20:34

Dnes byla v Praze demonstrace proti dlouhé zimě.

Dnemonstranti žádali, aby roční období byla: Jaro - léto - podzim - léto.
8.3.2006 20:29

Re: Re: Re: Tarasataráši

Když to tak cítíte, nebudu Vám to vyvracet.
8.3.2006 20:14

Re: Sprosté slovo socialismus.

Co to tady melete. Nafoukly akciovy trh splaskl davno pred 9/11 uz v roce 2000. Blbost lidi a ochota cpat penize do slibu nerealneho zisku je totiz nekonecna. To v podstate s kapitalismem nema nic moc spolecneho. Podle stejneho principu fungovaly drive podvody s tuzexovymi bony, ukladani penez do kampelicek ci pyramidove hry typu letadlo.
  Jinak pan Bubenik nezklamal a opet vytahl oblibenou pisnicku o zdravotne nepojistenych v USA. Jako vzdy se mlcky sugeruje, ze tito lide v pripade nemoci houfne umiraji v prikopech za nezajmu ostatnich. Z tech 35 milionu (ne 60) nepojistenych se vsak drtiva vetsina kvalifikuje pro program Medicaid, v pripade duchodcu Medicare. Emergency pece je pak ze zakona povinna a zdravotnicke zarizeni, co by ji odmitlo z duvodu nepojisteni by si zadelalo na velky problem.
Ja nerikam, ze system zdravotnictvi v USA je idealni. Co je treba spatne jsou vysoke naklady a mnoho vykonu, ktere nejsou nutne. Nicmene VZDY budu radeji nemocny v USA nez v UK,  kde neni zadne pojisteni a zdravotnicvi je plne statni. Uroven pece totiz hovori za vse.
8.3.2006 20:14

Re: Re: Pravičáku

pardon ještě. Já už si nechci hrát na to , že socanům rozumím. Rozumím jim, že se vsírají do života, dělají dobré skutky za cizí prachy . Pro mě je to zavrženíhodné a diskuse je nadbytečná.Sto let experimentů už bylo dost.
8.3.2006 20:12

Re: Re: Pravičáku

na to není třeba angličtina. Je to vágní vyhlášení v každém jazyce. Kdo je to slabý? Každý ,kdo natáhne pazour?  A pomoc je jaká, že budeme ty schopnější zpomalovat? Ty ostatní věci jsou v pořádku. To je servis ,který by stát za naše daně měl poskytovat. Socani ale chtějí víc. Chtějí všechno určovat , regulovat řídit a přikazovat. Takže to je potom chudoba, protože se každej na všecko vykálí.
8.3.2006 20:02

Re: Pravičáku

Však já se nezastávám socialismu, myslíte, že jako zastánce socialismu bych tu vylepoval zásady britského konzervatismu / tedy jen několik bodů, pravda/???
Pokud je pro vás uvedený bod diskutabilní a dobře vládnete angličtinou, obraťte se prosím na britské konzervatisty, že je pro vás tato jejich hodnota diskutabilní. Je to totiž jejich hodnota a jejich teze.V zásadě jsou otevřeni diskuzi a vítají názory z odlišného kulturního prostředí.
 
Nepoznávám z vašeho příspěvku, zda-li jsme si vůbec porozumněli: u P. Kříže mi vadí jednoduchost názorů a vyjadřování, způsob myšlení, z něhož si dělá legraci právě Orwell ve Farmě zvířat.
Vadí mi takový způsob myšlení, ať je nalevo nebo napravo. Protože je to myšlení hloupé.
8.3.2006 20:02

Re: Sprosté slovo socialismus.

 Doporučoval bych obklad na hlavu. To je strašná kravina , jak z kalendáře socialistického agitátora.
8.3.2006 20:01

To IS

Miro Vilímku, když vyhrála Napoleonova vojska 1805 u Slavkova nebo útočili vojáci u Verdunu v 1. světové válce za cenu statisícových obětí, byl to projevu funkčního nebo nefunkčního kolektivismu?
 
Velmi nefunkcniho kolektivismu. Receno s Ostre sledovanymi vlaky "Kdyby sedeli doma na prdeli, nic by se jim nestalo". Kdyby navic jeste doma delali neco uzitecneho, jako treba pestovali cervene vino nekde u Loiry pripadne bile vino u Mosely, tak si dokonce mohli usetrit nasledujici zmrznuti u Moskvy, pripadne hyperinflaci v roce 1922. 
8.3.2006 19:56

Re: A ještě bych prosil vysvětltit

Rozdil byl zejmena v tom, ze Hitler statni dirigismus nad ekonomikou posiloval zatimco Pinochet ho likvidoval. Dale, ze Hitler pripravoval a zacal dobyvacnou valku, coz o Pinochetovi (narozdil od generalu v tehdy socializuji Argentine) neni znamo. Jeste nejake dotazy?
8.3.2006 19:49

Re: Re: Palestinci prchají na Floridu ?

A co by asi ti Palestinci na Floride delali? Vzdyt v drtive vetsine nic neumeji (krome strelby z AK47). Mimochodem Palestinci vetsina ostatnich Arabu v jinych statech opovrhuje (vim z vlastni zkusenosti). Pro nektere vlady jsou vsak vhodnou politickou kartou. Za svuj nynejsi osud si mohou sami. Nejdrive prodavali svoji zemi Zidum a smali se jim, ze kupuji poust. Pak zirali s otevrenou hubou, kdyz Zide tu poust promenili v kvetouci zemi. Pak odmitli ustavit (podle rezoluce OSN) vlastni stat a se dali nalakat k opusteni svych pribytku a pripojeni se k utocicim Arabskym vojskum u vidiny podilu na koristi po vyhnani Zidu z Palestiny. Kdyz to nevyslo, pokusili se svrhnout jordanskeho krale Husseina, ktery jim pred tim velkoryse umoznil pobyt v Jordansku. Jo takova svoloc se jen tak ve svete nenajde. 
8.3.2006 19:49

Re: Re: Tarasataráši

Vy jste naopak vzorem "levičáckého génia" ... :-D
8.3.2006 19:47

Re: Re: Palestinci prchají na Floridu ?

Zajimave.
I v te Africe se spis utikalo smerem do Jizni Afriky nez do Zimbabwe. Problemy se zasobovanim taky spis vypukavaly spis po selhani socialistickeho zemedelstvi nez po kapitalistickem bankrotu soukromych farem (GDP Tanzanie ledacos naznacuje).
 
Palestinska diaspora mimo okupovana uzemi zije leckde, treba v San Diegu. Muzu poslat adresu na par lidi, ktere tam znam. Taky znam neurochirurga, puvodne ze Zapadniho brehu, t.c. v Missouri. Kolik Palestincu si vybralo Severni Koreu (nepocitam ty, co tam jsou vycviku)?
 
Docela by mne zajimala Vase odpoved na ty ostatni body. Rad se sem podivam treba i zitra, pokud budete mit cas odpovedi dopsat.  
8.3.2006 19:44

Re: Sprosté slovo socialismus.

A že k nám ti Američané neemigrují? Copak jim v tom brání? :-D
8.3.2006 19:42

Re: Re: Pravičáku

Potíž je v tom, že z praxe známé formy socialismu jdou přesně opačným směrem. Z velkých slov nezůstane nic. Takže čím více socialismu, tím méně i svobody a prostoru k individuálním občanským aktivitám... Vy snad nežijete v České republice? :-O