17.5.2022 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jepice 8.11.2007 12:16

Re: Neuvěřitelně stupidní článek!

Škoda, že už nám pan Škoda nepoví, jak to viděl on sám. Možná tomu nepřikládal žádnou velkou důležitost.  I takoví v té době existovali.

Buvol 8.11.2007 12:44

Re: Re: Neuvěřitelně stupidní článek!

To je dost pravděpodobné! Pokud vím, umřel v roce 1910 ....

Šnek 8.11.2007 9:37

Kristepane.

Co má poměr eura společného s Německo-českými spory? Samozřejmě, že každé jednání rovného s rovným v poměru 1:28 (což je

průměrný kurz eura ke koruně) je dozajista poněkud deprimující.

petrph 8.11.2007 9:07

a kdo teda ma mit strach???

Mame tomu rozumet ze proto aby se nebali sudetsti nemci, tak maji mit strach nasi lide zijici v pohranici??? Ze az si sudetsti nemci vysoudi sve pravo v Bruselu (nebo jim to s úklonou odsouhlasi Praha), tak se jim vrati jejich domy, pole, a vsechno , a nasi lide kteri tam bydli pujdou s uzlickem pod most do Prahy??? To uz tady bylo pane redaktore, v roce 1938. Ma se to opakovat aby mela dusicka pokoj???

Pokud se týká naroku Sudetskych Nemcu - uz tu nic nemaji, vsechno se vyresilo uz v 50.letech v ramci dohody o vyrovnani .  A poslední cesko nemecka deklarace podepsaná ve formě mezinárodní smlouvy říká jasně, že už se obě strany nemají vracet zpátky k minulosti. Takže slušně a nekompromisně asi jako  když člověka vyhazují ve 3 ráno z vinárny - my už s tím končíme, jděte si řvát někam jinam...

ok 8.11.2007 9:16

Re: a kdo teda ma mit strach???

Každý, kdo o tom něco ví, vám řekne, že Češi ty nemovitosti zakoupili u Československého státu. Takže pokud je tu někdo zloděj, je to výhradně stát, ne lidé, kteří tam žijí, a často s velkým nasazením zachraňují kulturní památky, charakter krajiny, domy, kapličky v polích s německými nápisy. Jestli tomu kraji někdo pomáhá, tak to jsou právě ti bezejmenní obyčejní Češi, kteří to tam - na rozdíl od rádobyvlastenců - dobře znají a mají to tam rádi.

jepice 8.11.2007 10:14

Re: Re: a kdo teda ma mit strach???

Obávám se, že každý, kdo o tom něco ví, by vám řekl, že to s tím způsobem získání majetku bylo jinak. Ale souhlasím s vámi, že mezi Čechy v pohraničí je dnes hodně těch, kteří mají zájem na udržování památek a charakteru krajiny. A proto jsou rádi, že jim na to vysídlenci přispívají.

S/ke/pticus Maxi/mus 8.11.2007 11:28

A Vy jste vysídlená nebo placená?

jepice 8.11.2007 11:42

Re: A Vy jste vysídlená nebo placená?

Můžete nějak vyjádřit, co v mém příspěvku považujete za nepravdivé?

S/kepticus Maxi/mus 8.11.2007 12:34

Spíše pomlouvačné, třeba ty trapné náznaky o získání majetku apod. nejen v tomto příspěvku.

jepice 8.11.2007 13:20

Re: Spíše pomlouvačné, třeba ty trapné náznaky o získání majetku apod. nejen v tomto příspěvku.

Jaké trapné náznaky?  Přišlo mi zbytečné opakovat něco, co je kromě nicku ok všem známo, a to, že majetky v pohraničí byly prostě přidělovány. Vy víte o někom, kdo si tam v pěta- anebo šestačtyřicátém nějakou nemovitost koupil?

jakovy 8.11.2007 13:57

jepice, ano, vím Re: Re: Spíše pomlouvačné, třeba ty trapné náznaky o získání majetku apod. nejen v tomto příspěvku.

Vzhledem k tomu, že tady od 1952 žiju, něco o tom vím. Po válce jste se sem mohla do kteréhokoli volného baráku nastěhovat, a to nebyl problém, protože Čechů v dědině o původně 1300 lidech bylo jenom 3. Barák Vám byl MNV přidělen, ále do 10 let se musel státu ZAPLATIT, což v dobách s platy 800 Kčs a cenách těch baráků 10 000, 20 000 nebylo zas až tak extra. No ale věřte si klidně, že to bylo zadarmiko.

NevericiTomas 8.11.2007 10:29

Re: Re: a kdo teda ma mit strach???

Kazdy, kdo o tom neco vi, by rekl, ze cesky stat ty nemovitosti za neco vymenil. Takze jestli je nekjay stat zlodej. je to ten nemecky...

Psí vrah Čumil 8.11.2007 8:52

Mno, to je na nic, takovéhle tláskání, které má mj. propachtované na věčné časy jistý B.Doležel -

a nebude tu klid, dokud páni v Rakousích a Bavořích jasně a jednoznačně neřeknou - v tom 38. jsme se k vám zachovali opravdu hnusně, drazí čeští sousedé. Teprve PAK - ale ani o sekundu dříve! - budeme moci říci: A my jsme vám to při odsunu pěkně oplatili. A tím to hasne.

Tahačky o české či německé pivo, národnost Emila Škody či karlsbádské vafle jsou volovinou non plus ultra. A jako evropští občané se klidně bývalí Sudeťáci mohou i tady usazovat - KOUPÍ-LI si tu, či pronajmou, případně vystaví bydlení. stejně jako každý jiný občan EU. Na žádné jiné NÁROKY potomci SN prostě nemají právo. Tím to hasne.

Huaskaran 8.11.2007 9:00

Re: Mno, to je na nic, takovéhle tláskání, které má mj. propachtované na věčné časy jistý B.Doležel -

Milý vrahu, zaspal jste dobu. První omluva od Ackermann Gemeinde přišla hned v roce 1945 nebo 1946...

Psí vrah Čumil 8.11.2007 9:06

Re: Re: Mno, to je na nic, takovéhle tláskání, které má mj. propachtované na věčné časy jistý B.Doležel -

Milej Huascaráne, tohle budou muset vyřídit šéfové SdL a přitom se budou muset taky podívat do stanov toho svého spolku, zejména do kapitoly Cíle. Je tam pár věcí, s nimiž prostě nemůžeme souhlasit. Třeba přijdete na to, které to jsou. Vona mezi těmi Sudeťáky není jen Ackermanngemeinde... Tohle je jednoznačně na SdL, je mi líto.

ASADASASA 8.11.2007 9:37

Re: Mno, to je na nic, takovéhle tláskání, které má mj. propachtované na věčné časy jistý B.Doležel -

Výborný příspěvek!

ok 8.11.2007 8:49

Šluknovský výběžek

Všem vlastencům doporučuji navštívit Šluknovský výběžek s početnou romskou menšinou a náměstími, která celá vlastní Vietnamci (což nevidím jako problém, Vietnamci jsou individualisté) a Číňané (což je problém hodně velký).

K čemu nám je toto území, které Češi nechali zpustnout?

Proč česká vláda neorganizuje dosidlování pohraničí českými elitami? Bez českých elit to území opět ztratíme.

jepice 8.11.2007 10:08

Re: Šluknovský výběžek

Proč česká vláda neorganizuje dosidlování pohraničí českými elitami?  To už jednou udělala - v tom pětačtyřicátém.

Mimochodem, jak byste si to konkrétně představovala? Byla by komis, která by určila, kdo je elita a kdo ne? A pak by elita dostala státní dotaci?

Joob 8.11.2007 8:23

Bohužel z autora

je intenzivně cítit nedostatek či přímo absence praktických zkušeností se spolunažíváním s těmi, kteří v ČR zůstali po tzv.vysídlení.

Slováčisko 8.11.2007 8:22

Čo chceli, to majú

Vážení bratia Česi, než sa pustíte do obhajovania nárokov potomkov Sudeťákov, tak si pozrite nafilmované scény z vítania Wehrmachtu pri jeho príchode v marci (březnu) 1939... Davy sudetských Nemčúrov s fanatickým výrazom v tvári, frenetický potlesk... Obrovská radosť, že sa im splnil sen o Heim ins reich. A ono ten sen sa im splnil až dvakrát -raz v roku 1939 a potom ešte v rokoch 1945-46. A vôbec je zábavné sledovať, ako sa terajší sudeťácki pohrobkovia snažia dodatočne vyhrať WW-II, jednak hrdinskými rečami hlavne v rámci Bavorska a potom cez rôznych nastrčených českých pisálkov. U nás na Slovensku tiež Karpatendeutsche chceli dvíhať hlavy, ale bolo im dôrazne vysvetlené, že ak sa chcú integrovať do dnešnej slovenskej reality, tak majú žiť prítomnosťou a nie spomienkami na Dritte Reich... A pretože naši slovenskí Nemci boli vždy inteligentní, tak zrejme dokonale pochopili a až na občasné výnimky (ktoré potvrdzujú pravidlo) zanechali tú svoju pangermánsku nostalgiu po víťazných časoch a ťaženiach...

ok 8.11.2007 8:56

Re: Čo chceli, to majú

S jednou karpatskou Němkou jsem se kdysi bavil v Tatrách, vedla tam jedno reginální spišské muzeum, normální sympatická paní, která zachraňovala co se dá v depresívním prostředí s nekulturní romskou populací. Můžou mít spišstí Němci základní školy s německým vyučovacím jazykem?

Čeští německy mluvící antifašisté mohli po válce zůstat v Čechách, české základní školy s německým vyučovacím jazykem ovšem neexistovaly. I proto, pokud vím, nakonec odešli do NDR "budovat socialismus".

NevericiTomas 8.11.2007 10:32

Re: Re: Čo chceli, to majú

Mohou mit polabsti slovane skoly se svym jazykem? Podstatna je jina otazka. Mohli SN ty skoly mit PRED tim nez znicili CSR a vydali se do naruce risskeho smrtihlava?

Huaskaran 8.11.2007 10:46

Re: Re: Re: Čo chceli, to majú

Chachacha, teď už se doopravdy bavím. ČSR přece svojí stupidní zahraniční politikou pomáhal zničit Beneš, kam se na něj hrabou sudetští Němci... Ten Beneš, který se podle moderního výkladu "zasloužil o stát"...

strejda 8.11.2007 12:07

Re: Re: Re: Re: Čo chceli, to majú

Až se dobavíte, tak si zjistěte kolik bylo v ČS německých škol od základních až po university. Zábavu si nechte na volný čas. Důležitější než bláboly jsou fakta!

Huaskaran 8.11.2007 12:21

Re: Re: Re: Re: Re: Čo chceli, to majú

Ale to já se bavím rád - a o počtech německých škol v Čechách také něco málo vím, jen - co to má společného s nastíněným tématem? Jestli dobře chápu smysl této diskuse, pak je o tom, že Němci byli vepřovci a Češi, když pak po válce dělali úplně to samé co Němci v ní, byli holubičky bílé. Proč už proboha jednou konečně nepřiznat barvu? To máme tak malé sebevědomí? Věřte, že tohle rádobynárodovectví, které ční z většiny příspěvků, je ubohé. Němci si už 60 let sypou popel na hlavu a my se stejných 60 let bušíme do prsou, jaxme dobrý, že jsme s nimi zametli.

Mirek F. 8.11.2007 12:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čo chceli, to majú

Zvěrstva při odsunu obhajují jenom skuteční extremisté, normální člověk si bez problémů tuto černou stránku naší historie připustí.

S/kepticus Maxi/mus 8.11.2007 13:04

Leda tak němečtí politici, když se to hodí

Jinak Sudetoněmecký landsmanšaft si nedá pokoj.

Skutečně nemám problém přiznat, že naši předci povraždili nějaké české Němce po válce, jen mám obavu, že celkově byli příliš mírní a útlocitní. Taková cesta do Mnichova lemovaná z obou stran oběšenými "Sudeťáky" by mnohem více odpovídala válečnému strádání.

Harpyje 8.11.2007 21:32

Re: Leda tak němečtí politici, když se to hodí

Dobytku!

Pete Brich 8.11.2007 11:00

Slováčisko, to, co Vy máte za nadšené mávání na uvítanou Wehrmachtu, to ve skutečnosti bylo hrození pěstí okupační armádě.

Tak laskavě nepřekrucujte dějiny;-)

Unser Führer macht uns frei von der Tschechoslowakei!!

PB

Břeněk 8.11.2007 19:36

Re: Čo chceli, to majú

No a Vy se zase podívejte na filmové záběry prvomájových oslav a manifestací v  ČSR v letech padesátých. Rozjásané tváře, odhodlané , do zářných zítřků hledící zraky budovatelů socializmu, zvednuté pěsti, všude plno plakátů  a la "Smrt americkým imperialistům a jejich pomahačům" . Ti lidi, kterým byl komunizmus silně proti srsti, samozřejmě komunistická propaganda ve filmech neukazovala, zrovna tak, jak nacistická propaganda neukazovala ty sudeťáky , kteří ze záběru Sudet měli hrůzu (a nebyli to jenom antifašisté , ale i mnoho "obyčejných" českých němců, přečtěte si třeba knihu Osud jednoho Čecha od Ilony Borské a nebo Studené Slunce). Jestliže chceme do stejného pytle hodit věechny sudeťáky kvůli nacisticko-propagandistickým "dokumentárním filmům" tak bych stejně do jednoho pytle musel hodit všechny čechy a slováky, kvůli komunistickopropagačním filmům z let padesátých. Že Vy jste tu propagandistickou fintu spolkl i s navijákém, není na podiv, takových lidí jsou spousty.