17.5.2022 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Honza42 8.11.2007 8:21

Proboha, kolik Vám je let, že Vás to tak trápí?

Osmdesát, sto? Já už totiž taky nejsem nejmladší, ale je mně tento problém opravdu šumafuk, stejně jako našim obchodním partnerům v Bavorsku. Obě strany totiž ví, že aktéři války a odsunů jsou již povětšinou bezpečně mrtví. Takže při troše inteligence je každému jasné, že já nemám s divokým odsunem nic společného a ten chudák bavorák taky není zasloužilý fašista. A děti doufám nejsou odpovědné za své mrtvé prarodiče. Je to součást historie, nic víc. A pár politiků se na tom ukájí.

Proč si pořád z našich pohnutých dějin vybíráte jen tento "problém". Proč "neřešíte" třeba třicetiletou válku? Je to oboje asi tak stejně aktuální.

Mirek F. 8.11.2007 8:29

Re: Proboha, kolik Vám je let, že Vás to tak trápí?

Jednoduché vysvětlení: protože by profesionální sudeťáci ztratili důvod svých aktivit, o nic jiného nejde. Tedy pardon, ještě jde samozřejmě o prachy, byť jenom naštěstí teoreticky - odsunutí SN měli být odškodněni německým státek, který by si o danou částku následně ponížil reparační povinnosti-vymáhání peněz v ČR je spíš stylem "za pokus nic nedáš":-)

Jinak mohu říci, že mám stejné zkušenosti - s Němci se potkávám pracovně i mimopracovně bez nejmenších problémů, ani jedna strana si nepěstuje nějaké resentinenty nebo dědičné hříchy, obecně jsou vztahy mezi normálními Čechy a Němci asi nejlepší v historii.

JH 8.11.2007 10:16

Přesně tak, jenom Herr Doleschall

a podobní autoři včetně SdL rozeštvávají Čechy a Němce. Buď jsou to nenávistní psychopaté, nebo dobře někým placeni.

Exalted 8.11.2007 8:02

Sudeťáci jsou zrádci

Zradili velikou myšlenku mnohonárodnostní Rakouské monarchie!

S/kepticus Maximus 8.11.2007 7:57

Bohoušek Doležalů je už senilní a profláklý, tak tu máme ještě pitomějšího prodejného náhradníka :-(

O demenci autora svědčí už to, že použil nesmyslně Nietzscheho dílo Tak pravil Zarathustra. Evidentně netuší o čem tento text je.

Chládek 8.11.2007 7:46

Mentálové...

Zajímavé je, že nikdo z českých politiků zatím opravdu nedefinoval tzv. české národní zájmy.Osobně si myslím, že je to vůdec nonsens,protože by to měly být státní zájmy a ty by mohly být tyto: svoboda občana,prosperita,dobré sousedské vztahy a vztahy v rámci Evropy, právní stát, bezpečnost, ochrana státního bohatství. (asi) Pak jsou národní zájmy:podpora kultury a zdrojů národní identity, propagace ČR ve světě(kdo víte dál doplňte). Co se týče rozbití ČR po Mnichovu, je to nepříjemná pravda, ale to bylo zakódováno do základů 1.rep. již při jednání v Paříži a Versailles. Všechny nešvary Rakouska-Uh. zdědila i ČR, Němci nebyli přijati jako politický národ a byl vytvořen lživý konstrukt československého národa, přislíbeno kantonální uspořádání a autonomie pro Slovensko(navíc Beneš při jednání použil zfalšované národnostní mapy,což je dnes prokázáno a velmoci při jednáních podvedl)nic z toho nebylo splněno.Mnohem větší zrady než sudetští Němci se tehdy dopustili Slováci. Neměli být odsunuti taky? Na historii se musí nahlížet tak jak se stala a není to žádné sebemrskačství, říct, že odsun a excesy , které ho provázely byl špatný. Navíc to jednak to byly svinstva prováděná v míru a jednak to stavělo schody k moci pro komunisty. Jiná věc je odškodnění, protože odsunutí byli odškodnění spolkovou německou vládou v rámci mezinárodních dohod.

Huaskaran 8.11.2007 7:50

Re: Mentálové...

Naprostý souhlas.

S/kepticus Maximus 8.11.2007 8:01

Slováci se žádné zrady nedopustili, protože jejich území nebylo Koruny České a nepokoušeli se vyvraždit české obyvatelstvo a ni ho nikam odsunout.

Nějak účelově zapomínáte, Chládku!

Mirek F. 8.11.2007 8:20

Re: Mentálové...

Jakže??? Slováci se dopustili větší zrady než SN? Tohle je dost brutální humor. Aniž bych k Tisovi cítil jakékoliv sympatie, je nutno říci, že k osamostatnění Slovenska došlo těsně před koncem druhé republiky za situace, kdy alternativou byla maďarská okupace. Kdežto naprostá většina SN se k totalitnímu a zločinnému Reichu připojila s jásotem.

A kromě toho - Slovensko nebylo integrální součástí českých zemí. Na konci WW1 se oba zmíněné regiony daly dohromady, dalo by se to přirovnat k manželství. Kdežto Sudety tvořily vždy součást českého státu, Němci byli pozváni, aby zemi zvelebili, nikoliv aby ji roztrhali na kusy.

Ovšem nejveselejší je oblíbené lkaní o tom, jak se většina SN rozhodla pro Heim ins Reich, protože za první republiky chyběla autonomie, kantony atd. . Klidně můžeme připustit, že ČSR nebyla dokonalá, ale coby důvod příklonu k Reichu...??? Jestliže toužím po větší svobodě, nepolezu přece tam, kde nemám ani zlomek politických a občanských práv, kterými disponuji v ČSR.   V Německu mohli akorát tak provolávat slávu vůdci a o nějakém řízení si věcí svých si mohli nechat jen zdát, nechtěli-li se dočkat návštěvy strýčků z Gestapa.

Což už ale není úsměvné, je demagogie, kdy se naznačuje, že svinstvo za války je něco jiného než svinstvo v míru. Oblíbené to tvrzení profesionálních sudeťáků, kdy dějiny začínají 8.5.45, kdy OKAMŽITĚ po podepsání kapitulace se o nějaké válce už neví, žádné vášně neexistují, státní správa čerstvě osvobozené země funguje dokonale a všem excesům může zabránit... Ale zločin zůstává zločinem za války i v míru.

Huaskaran 8.11.2007 8:42

Re: Re: Mentálové...

Němci byli pozváni, aby zemi zvelebili... Uff, to je silná káva a velmi zvláštní interpretace problému. Člověče, došlo vám vůbec, že Němců se v roce 1918 nikdo neptal, jestli chtějí být součástí nově vzniklého státního celku?

Mirek F. 8.11.2007 8:50

Re: Re: Re: Mentálové...

Mensch, vy si snad myslíte, že SN se chtěli odtrhnout, protože nesouhlasili s Československem, kdežto proti samostatným českým zemím by nic nenamítali?8-o:-)

Protože v roce 1918 bylo nově vzniklým útvarem právě Československo, české země coby státní útvar - existovaly už stovky let. Včetně Sudet, kam se němečtí kolonisté přistěhovali. A že je zvelebení země coby důvod pozvání "zvláštní interpreace problému" by si zasloužilo podrobnější vysvětlení.

Huaskaran 8.11.2007 8:57

Re: Re: Re: Re: Mentálové...

Ale jistěže by namítali, pokud by k "českému" státnímu celku přišli - stejně jako k československému - jako slepý k houslím. Navíc: autor má pravdu v tom, že Beneš lhal jako když tiskne. Ono je vůbec problematické vybudovat stát na principu sebeurčení národů - a jinému národu toto právo upírat...

Mirek F. 8.11.2007 9:13

Re: Re: Re: Re: Re: Mentálové...

Do českého státního útvaru se jejich předkové dobrovolně přistěhovali, Sudety nebyly nějaká česká kořist německého území. A jelikož bez Sudet by zbytek čských zemí zůstal neživotaschopným torzem, mařilo by právo na sebeurčení tří milionů Němců stejné právo nejméně dvojnásobku Čechů.

NevericiTomas 8.11.2007 10:43

Re: Re: Re: Re: Re: Mentálové...

Co to blabolite clovece? Byli to nemecky mluvici obyvatele zemi Koruny ceske... asi jako by se frankofonni Kanadane chteli pripojit k Franciii

Korsika 8.11.2007 9:41

Re: Re: Re: Mentálové...

Stejně tak se nikdo neptal Maďarů, jestli chtějí žít na Slovensku, v Rakousku či Rumunsku.

nobodywashere 8.11.2007 12:31

Re: Re: Re: Mentálové...

a vy si horo vysoká myslíte, že dějiny zemí Koruny české začínají rokem 1918 ?

Huaskaran 8.11.2007 13:17

Re: Re: Re: Re: Mentálové...

Ale no tak... Jistěže si to nemyslím. Ten problém je jinde. Jestli sem byli Němci pozváni, aby tuto zem zvelebili, jak tady kdosi napsal, pak to bylo v šerém dávnověku, kdy o nějakých národnostech v tom pojetí, v jakém jim rozumíme dnes, pes neštěkl. No ale v roce 1918 sem přece pozváni nebyli, alébrž byli - proti své vůli - včeleněni, že ano.

Mirek F. 8.11.2007 14:19

Re: Re: Re: Re: Re: Mentálové...

Tak moment, český stát vstoupil pod habsburskou korunu dobrovolně a JAKO CELEK. A Sudety byly po celé to období součástí Čech, Moravy a Slezska. Nebyly předány Německu.

JH 8.11.2007 10:02

Mentál Chládek

Navíc to jednak to byly svinstva prováděná v míru ....

Chcete tím naznačit, že ve válce Němců proti Evropě se svinstva mohla provádět? Jste si jist tím, že situace pro lidi se změní během sekundy, kdy vojáci podepíší kapitulaci? Asi neznáte historii kolem konce války v Prace

Buvol 8.11.2007 10:48

Re: Mentálové...

Mentál jste především vy a to těžkej! Hlavním důvodem poválečného sestěhování německých menšin z některých evropských států do Německa bylo především to, aby tyto menšiny v budoucnosti nesloužily jako záminka k další válce! Byla samozřejmě celá řada dalších důvodů, jako třeba v našem případě říšské potažmo německé občanství sudeťáků .... Jak prozřetelný a mírový tento čin vítězných velmocí byl, jsme mohli ocenit např. v roce 1993, kdy oddělení Slovenska, precedens Mnichova a před tím "spontánní" sjednocení Německa by zcela jistě vedlo ke snahám sudeťáků připojit se k Německu..... nejspíš by se opakoval Mnichov 1938, možná jako občanská válka i s humanitárním bombardováním ... ostatně stačí se podívat, co se dělo v té době na Balkáně....  President Beneš by si zasloužil Nobelovu cenu míru in memoriam ...

Vlastimil 8.11.2007 7:40

Poněkud zavádějící článek

z řady nepřesností např. původ zakladatele plzeňské Škodovky Emila Škody, viz článek předtím. To, že Edmund Stoiber byl tak dlouho bavorským premierem a během této doby nikdy nenavštívil ČR je jeho problémem a vizitkou. Premieři jiných spolkových zemí do Česka jezdili be problémů. Stoiber si však pro své případné návštěvy kladl nepřijatelné podmínky a každoročně na sudetoněmeckých dnech dštil síru proti ČR. Není proto divu, že do ČR nebyl ani pozván - letos ke konci své funkce premiera Bavorska prý o návštěvu v ČR dost stál. Jen tak mimochodem Stoiber odmítl i česko-německou deklaraci z roku 1995 a kladl podmínky pro vstup ČR do EU. 

Huaskaran 8.11.2007 7:22

Poděkování

Vážený pane, děkuji za vynikající článek. Neuvěřitelné jsou ovšem zdejší reakce českých Neználků...

JH 8.11.2007 9:56

Ten článek není vynikající, ale špatný a zavádějící

Obsahuje např. lež o tom, SdL nechce finanční náhradu od ČR

Otakar 8.11.2007 7:13

Proč je na "psu" dovolován takovýto hnůj ?

Nepřijatelné jsou urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a texty cizojazyčné, až sem redakce. Tento článek mne uráží, je vulgární i když bez sprostých výrazů, obviňuje z etnické nenávisti český národ vůči odsunutým němcům i když opak je pravdou, zlehčuje vinu sudetských němců za "Mnichov" a podstrkuje jejich "právo na návrat", text i když psaný česky je výslovně "cizojazyčný". Na čí výplatní listině pan autor asi je ?

S/kepticus Maximus 8.11.2007 8:04

Protože NP vedou cizáci, kteří nenávidí vše české a rádi si do Čechů kopnou :-(

jepice 8.11.2007 8:29

Re: Protože NP vedou cizáci, kteří nenávidí vše české a rádi si do Čechů kopnou :-(

Vy musíte mít docela smutný život - všude kolem vás samý cizák. A ještě si do vás, skoro posledního pravověrného Čecha, každý kopne.

Už chápu, co vás tak drží na netu. Jedině tady najdete ty, kteří vás povzbudí a cítí s vámi.

S/ke/pticus Maxi/mus 8.11.2007 11:33

Ne, kolem mě jsou samí Češi, takže cizáky a prodejné jepice nasírám jen na webu :-)))

jepice 8.11.2007 12:11

Bavíte, pouze bavíte, skeptiku.

:-P

čtenář 8.11.2007 6:39

Sudetskej Němec ?

Co to je ??!! To je nějakej nacistickej terminus technicus, ne ? Já si ovšem vzpomínám na české Němce. To jako maj bejt ty samý ?

JH 8.11.2007 9:54

Naprosto přesný postřeh

A dále to používá také Herr Doleschall a nevzdělaní/uplacení novináři.