29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Registrovaným partnerstvím se vykope tunel do 13. komnatyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 412, poslední: 19.3.2006 15:25, přehled diskusí

Ted:
Autor: iko Datum: 15.3.2006 18:41

budu s napetim cekat az se již od zitra s velkym rachotem zhrouti tradicni rodina a naplni se vsechna cerna proroctvi odporucu RP. To bude Sodoma Gomora. JE sice pravda, ze ve Spanelsku se toho nic moc nestalo, ale tady to bude urcite konec sveta...

Re: Ted:
Autor: karel Datum: 15.3.2006 19:45

No mě zase zajímá, kolik buzerantů to partnerství nakonec uzavře?

Autor článku...:
Autor: Pavel Zatloukal Datum: 15.3.2006 14:31

.. je diletant bez biologického vzdělání. Ony existují totiž formy dědičnosti, které zdaleka nejsou jen přímé. To by se divil, jakých různých poměrů výsledných fenotypů lze dosáhnout při sledování dvou genů s dvěma alelami, pokud mezi těmito dvěma geny je nějaký vztah (například každý kóduje jiný produkt jedné a té samé metabolické dráhy). A pokud sledovaná(é) mutace genu(genů) existuje jen na chromozómu X - tak má zajištené stále zastoupení v populaci, i kdyby vedla k neplodnosti samců, jako je tomu u homosexuality.
 
 
Vážený pane grafomane, jděte do hajzlu, nebo ještě lépe na střední školu přírodovědného charakteru, než tu začnete kázat o něčem, čemu nerozumíte.

Re: Autor článku...:
Autor: Hlas_z_Vysociny Datum: 15.3.2006 20:05

By me zajimalo, co jste svym komentarem chtel sdelit.
Autor se nevydaval za biologa.
Z meho pohledu je homosexualita spatna, ale teba je to jen prirozena snaha prirody se nas konecne zbavit. Rovnovaha musi bejt ..

Re: Autor článku...:
Autor: Tonda Datum: 17.3.2006 20:05

Hmm, ale na tom odkazu "není" je článek BBC, který říká: "There is no evidence for the "gay gene", a study claims to have found. Previous research suggested that male homosexuality is passed on from mother to son. " Překlad: "neexistuje žádný důkaz gay genu, prohlašuje výsledek studie. Předchozí studie předpokládaly přechod mužské sexuality z matky". Takže BBC má jít asi taky na WC? A jestliže u jednovaječných dvojčat není 100% konkordát orientace, pak nějaký vliv prostředí nebo výchovy bude, nebo ne?

Zvýšená obliba homosexuálních vztahů je předzvěstí:
Autor: Dušan Polanský Datum: 15.3.2006 7:37

pádu civilizace. Viz např. antický svět. Ale co stím chcete dělat? Co má se stát, ať se stane. Jinak základní krizí (o krizích autor mluví velmi povrchně a nesystematicky) je naprosto bezmyšlenkovité čerpání surovin. Za 50-70 let začnou války o zdroje a  nikoho nebudou zajímat gayové a lesbičky.  Ale proč bychom jim předtím nedopřáli kapánek zábavy. Takže ať se mají dobře. Dlouho si toho beztak neužijí.  Problém je že my heterosexuáloé nebudeme na tom o nic lépe.

Re: Zvýšená obliba homosexuálních vztahů je předzvěstí:
Autor: Vanamond Datum: 15.3.2006 8:13

Že Vy jste Pižďuch?

hahaha:
Autor: pitr Datum: 15.3.2006 0:32

tak neuveritelne hloupy traktat jsem uz dlouho necetl..autor zcela zjevne postrada smysl pro humor..jen namatkou, jeho nazor, ze "Osvobodíme-li se od bázně za vinu, přestaneme-li být homofobní, pak se náš morální systém, včetně rodinného uspořádání, zhroutí jak domeček z karet." zrejme znamena, ze oni vlastne buseranti drzi nas system pohromade..jak jen, jsou li jich jenom 4%, musi byt mocni a silni...

Re: hahaha:
Autor: Rudolf Datum: 15.3.2006 10:09

Jde o "vinu" ve svědomí 96% heterosexuálů (nebo 60-70% těch ostřeji vyhraněných). Jim se to pak má rozsypat. A je to jen jedna z teorií, ta Reika. Vůči homosexuálům (jsou-li jinak společensky benigní) to je nespravedlivé. Představte si, že by morálka společnosti (lidí ve svědomí) byla silně fixována třeba na fetiši, že rudá barva je špatná, je tabu ji vyvěšovat. No a 4% osob má náklonnost k rudé barvě a chce na sobě nosit taková trika, považuje to za diskriminaci a chce zákonem tabu zrušit. Zbytku se tím zhroutí morálka a začnou vyvádět divné věci (asi jako když muslimky odloží burky). Druhá věc tohoto příkladu je ve fiktivním uvážení toho, že rudá byla zakázána třeba z nějakého skutečně vážného důvodu (např. protože vybuzovala agresi). S tou analogií barvy to je pochopitelně jen silně přehnaný příklad, abyste to pochopil, u barvy je to dnes pochopitelně nesmysl. Takže společnost se může rozhodnout: a) nemůže nikdy rudou veřejně povolit, pokud se ukáže, že v tom je nějaká trvalá nepřekonatelná objektivní vada pro chování lidí, b) pokud v tom vada není, tak se musí rudá na veřejnost zavádět postupně, odvykat, že to až tak nesouvisí s dodržováním morálky. Nevím zda jste to pochopil, tohle je pochopitelně náhradní vysvětlení a analogie barvy za projev sexuality zdaleka pro uvažování lidské psychiky nestačí. Ale uvažte třeba, že všechny kultury se odívají, aspoň pohlavní orgány.

to je ve vládě tolik bukvic ,že to stále řeší místo aby děelali pořádné věci tak se zabývaj jen teploušema:
Autor: ivan Datum: 14.3.2006 22:59

Jde jim jen o peníze- mezhi homosexuálama se točí veliké peníze- takže jde jen o majetek!!!! To ať si vyřídí u notáře a pod.!!!!:
Autor: petr Datum: 14.3.2006 22:58

žádám podporu pro jednotlivce žijíci samostatně, kteří jsou dikriminováni- Ve dvou jsou menší náklady na všechno. Chci registraci pro samostatně žijící.--Nechci žít s homosexuálem ani jinak!!!:
Autor: petr Datum: 14.3.2006 22:56

větší zrůdnost než schválení tohoto paskvilu není. sama příroda zklamala a není důvod proč toto oslavovat a podporovat- hlavně se tím podporuje zrůdnost poškozovat ostatní mládež jak to tito jinak orient. dělají:
Autor: petr Datum: 14.3.2006 22:47

Nesvoboda slova:
Autor: Finrod Felagund Datum: 14.3.2006 20:57

Není to tak dávno, co jsem si dovolil tvrdit, že homosexualita není normální a to jsem ještě zdůraznil, že nechci homosexuály ani diskriminovat, ani zavírat, ani "léčit" atd., jen jsem řekl, že homosexualita není normální, že je to porucha. Někteří lidé se zatvářili jako kdybych právě popřel holocaust, jiní jako když se ve středověku po něčem proticírkevním plivlo na zem a řeklo se "fuj, heretika", někteří mě nazvali fašistou. Kvůli jednomu tvrzení: že homosexualita není normální. Jakých časů jsem se to dožil.... karikovat něčí svaté se nesmí, zpochybnit homosexuály a feministky se nesmí, atd. atd.... Kéž by dnes žil někdo jako de Gaulle, ten by s tím uměl zatočit... uvidíme, snad se něco vyklube ze Sárközyho.....

Re: Nesvoboda slova:
Autor: Finrod Felagund Datum: 14.3.2006 21:01

A to jsem si vzpomněl, je i druhá věta, kterou jsem řekl a která měla u obecenstva podobný efekt, a sice: "ať jsou si homosexuálové registrovaní (podle zákona, který by registrované partnerství umožňoval především heterosexuálům, co se jim nechce do manželství a homosexuálům jen jako takovou doložku), ať mají stejná práva jako kdokoliv jiný, ale nenuťte mě se na ně koukat. Ať si dělají, co chtějí, pokud je nevidím". A hned že jsem homofob (k tomu jsem se i bez mučení přiznal s poukazem na své konzervativní, leč striktně ateistické přesvědčení), fašista, netolerantní šovinistické prase a kdeco ještě.....

Re: Re: Nesvoboda slova:
Autor: Hurry Datum: 15.3.2006 9:39

A ty nejsi?

Re: Re: Re: Nesvoboda slova:
Autor: Rudolf Datum: 15.3.2006 10:18

Je, ale má právo jim být. Homofobie je buďto bio-instinkt, nebo to je dávné kulturní TABU. Tabu je taková ta věc, co úplně vzadu ve vědomí víme, že existuje, ale že je tak odporná (např. vražda), že naše myšlení se jí raději vyhne tak daleko, že se o ní vůbec nemluví.

ještě jednou:
Autor: Mephisto Datum: 14.3.2006 19:33

Omlouvám se za ten nepřehledný text v jednom odstavci, snad to teď bude lepší... Doporučuji si přečíst velmi seriózní text, zabývající se příčinami homosexuality na adrese http://dokumenty.bengales.cz/les-veda/priciny.phtml Z něj vyplývá následující: 1) Není pravda, že je zakázáno, či snad politicky nekorektní, zkoumat biologické příčiny homosexuality. (Tohle tvrdil Saša) Opak je pravdou. Autorka cituje hned několik odborných studií, touto problematikou se zabývajících. 2) Není pravda, že výzkum biologických příčin homosexuality blokují kruhy, blízké právě homosexuálům. Zase, opak je pravdou - v USA se snaží zamezit příslušným vědcům v přístupu k financím právě radikální křesťanští fundamentalisté... Není divu, jelikož 3) Všechny doposud provedené seriózní studie potvrzují biologický, vrozený (nikoliv nutně dědičný) původ homosexuality. 4) Pozoruhodné jsou i poslední cca 4 odstavce, ve kterých se autorka zabývá motivací radikálních křesťanských popíračů biologické determinace homosexuality. Vycházejí totiž z axiomu, že homosexualita je hřích - a logicky pak odmítají připustit (káže jim tak jejich víra), že by člověk byl k hříchu biologicky determinován...

Re: ještě jednou:
Autor: Mephisto Datum: 14.3.2006 19:35

Vždycky mi fungoval rázdný řádek mezi odstavci, hm, smůla. Systém si usmyslel, že bude stávkovat... Dělat odstavce omocí nebo raději už zkoušet nebudu :-))

Re: ještě jednou:
Autor: Rudolf Datum: 14.3.2006 20:29

Vy jste zaujatej. Máte někoho v rodině? Křesťané netvrdí, že homosexualita (jako orientace) je hřích. Sami někteří homosexuální teraupeti udávají, že ovlivnění prostředím/výchovou existuje, nejpravděpodobněji někdy mezi 0-3 roky věku.

Re: ještě jednou:
Autor: Joska Datum: 14.3.2006 21:42

Myslím, že většině diskutujících nejde o to zpochybnit Vámi uváděné informace. Nejspíš nám vadí, že se tady nějakou násilnou formou prosazuje něco o čem všichni víme ( nebo alespoň tušíme) že nějak není v pořádku. Připusťme- civilizace (společnost) stojí a padá na prosté reprodukci a obecném dodržování desatera. Prohřešky proti němu obecně trestá, nebo alespoň odsuzuje. Tato společnost homosexualitu toleruje, a pokud vím tak v ničem nediskriminuje, ale jim je to málo. Oni chtějí svou jinakost povýšit na společenskou normu...
Nebo ne?

Re: ještě jednou:
Autor: pete22 Datum: 15.3.2006 12:24

"Všechny doposud provedené seriózní studie potvrzují biologický, vrozený (nikoliv nutně dědičný) původ homosexuality." - tohle je hodně odvážné tvrzení, které bohužel není pravdivé. viz. Studie J.M. Bailey, R.C. Pillard. "A Genetic Study of Male Sexual Orientation" (uveřejněno v "Archives of General Psychiatry", 1991) Autoři této studie tvrdí, že našli cca 25% výskyt homosexuality u jednovajčných dvojčat, které vyrůstali společně. Z toho autoři odvozují závěr, že homosexualita je geneticky předurčena. Při pokusu ověřitu tuto studii (výzkum M. King-E. McDonald, British Journal od Psychiatry 160, 1992, s. 407-409) další výzkumníci zjistili výrazně nižší výskyt homosexuality u jednovaječných dvojčat (cca 12%) a svou studii uzavírají tím, že "...genetické faktory jsou nedostatečným vysvětlením pro vývoj sexuální orientace" tj. významnou roli hraje i výchova.

zajímavý článek:
Autor: Mephisto Datum: 14.3.2006 19:29

Doporučuji si přečíst velmi seriózní text, zabývající se příčinami homosexuality na adrese http://dokumenty.bengales.cz/les-veda/priciny.phtml Z něj vyplývá následující: 1) Není pravda, že je zakázáno, či snad politicky nekorektní, zkoumat biologické příčiny homosexuality. (Tohle tvrdil Saša) Opak je pravdou. Autorka cituje hned několik odborných studií, touto problematikou se zabývajících. 2) Není pravda, že výzkum biologických příčin homosexuality blokují kruhy, blízké právě homosexuálům. Zase, opak je pravdou - v USA se snaží zamezit příslušným vědcům v přístupu k financím právě radikální křesťanští fundamentalisté... Není divu, jelikož 3) Všechny doposud provedené seriózní studie potvrzují biologický, vrozený (nikoliv nutně dědičný) původ homosexuality. 4) Pozoruhodné jsou i poslední cca 4 odstavce, ve kterých se autorka zabývá motivací radikálních křesťanských popíračů biologické determinace homosexuality. Vycházejí totiž z axiomu, že homosexualita je hřích - a logicky pak odmítají připustit (káže jim tak jejich víra), že by člověk byl k hříchu biologicky determinován...

Vyzývám poslance ODS, aby nehlasovali pro regisrované partnerství a to čistě z právních důvodů. :
Autor: Kajan Datum: 14.3.2006 19:10

Jinak se budou muset postavit i v budoiucnu na stranu všech, kteří budou požadovat podobná práva, jako homosexuálové. A to je nepřípustné. Jde o rozdrcení systému pravého práva soukromého. A to si představitelé ODS nesmějí dovolit! Kdo jiný, než pravice musí trvat na ochraně jednotlivce  a nenarušení jeho domény svobody ! Práva menšin neexistují a existovat nesmějí. Je to základ socialismu,  protože ochrana kolektivu a jeho pofidérních práv ! Dzp.

ohromující paranoia:
Autor: fs Datum: 14.3.2006 18:11

Tak toto je prostě ohromující paranoia... :) Ale máme svobodu slova, nechať se i tento pán u Nefojc vypovídá.

Dodneška jsem nepochopil:
Autor: Joska Datum: 14.3.2006 17:34

( z více debat) proč homo potřebují nějakej zákon. Začínají mne docela s...t!  Doufám, že se prezidentovo veto nepodaří zvrátit. Byl bych na to hrdej... 

Plzeň je středem vesmíru:
Autor: Tana Zajicova Datum: 14.3.2006 17:20

...můžete se tím na kterémkoli jiném místě vesmíru pyšnit.
 
Definitivne!
 
Obavam se ale ze vzhledem k tomu, ze roubovani anglictiny na cestinu ( jakkoli komicke) je zcela nezastavitelne, anglicky se naucite bez jakekoli snahy. Sklonuje se slovo dehonestace podle vzoru defenestrace? Setkavate se ve sve praxi s proliferaci dehonestace klientu? Muzeme se konsensualne dohodnout, ze jste ztracen?
 
Tak a ted mi to prelozte do madarstiny.

Re: Plzeň je středem vesmíru:
Autor: zdeněk Datum: 14.3.2006 21:22

pokud chcete aby alespoň někdo četl vaše příspěvky tak je pište česky. Já vám to žádným právem nepřikazuji. pouze mi přijde divné když zde Juchelka,Vodník vy a spol... neustále kopírujete články v angličtině(stačil by odkaz), přitom si dovolím tvrdit že američtí emigranti jsou na NP v menšině.
 
takže, klidně si pište dál v anglickém jazyce ,nikdo vám v tom nebrání, nemůžete ale čekat že třeba já na ně odpovím.

Plzeň je středem vesmíru:
Autor: Tana Zajicova Datum: 14.3.2006 23:02

přitom si dovolím tvrdit že američtí emigranti jsou na NP v menšině.
 
Neposkytuje me tenhle mensinovy status nejaka prava? Napriklad pravo na Vasi reakci? Vy me clovece jazykove diskriminujete.
 

Re: Re: Plzeň je středem vesmíru:
Autor: Vodník Datum: 15.3.2006 1:53

1. nejsem americký emigrant, žiju v Holandsku
2. anglické texty sem prakticky nekopíruju, nanejvýš dávám odkazy, a i to zřídka. Asi si mě pletete s p.Janečkem.