2.7.2022 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Projev a nenávist

Počátkem prosince minulého roku Ústavní soud definitivně uzavřel ostudnou záležitost, která již čtyři roky zaměstnávala českou justici. Stěžovatel, jehož stížnost nyní Ústavní soud zamítl, uveřejnil na sociální síti fotografii žáků první třídy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 21.1.2022 13:13

Pane Krivan, ja ziju v Nemecku, kde by mi prispevek jako prave ten Vas - "popravit bile politiky", "africti paraziti" atd., prisel draho! Takze pochopte prosim tu trochu sneni.... Jsem zvykla vyjadrovat se opatrne :-)

K. Křivan 21.1.2022 18:46

Já také žiji v Nèmecku, a stéhuji se zpèt do Čech. Německo už není co bývalo, když jsem byl ještě v JU na Uni ve Ffm. Zanegřené, zasviněné islámem, ultralevičácké,... . Jak za největšího německého socialisty, soudruha Hitlera.

K. Křivan 21.1.2022 19:01

Až na to, že za Hitlera nebylo Německo zaturčené, zamuslimené, a zanegřené.

V. Braun 21.1.2022 20:52

Ba ani Židi tam nebyli, co.

K. Křivan 21.1.2022 21:06

Pane Braun, máte recht, Židi už v socialistickém Německu kromě koncentráků nebyli. Bohužel, protože Židi byli ta kvalitnéjší část Německa. Kvalitnější než ti levicoví socialisti z NSDAP. Ono stačí se podívat na tabulku nositelů Nobelovy ceny a spočítat si poměr Židů a jejich poměrného zastoupení v obyvatelstvu.

D. Laurencikova 22.1.2022 11:08

Presne tak!!

D. Laurencikova 21.1.2022 19:47

A bude hur, rozumim. Muj muz se take chce stehovat zpet do Cech. Ja se jenom obavam, ze tam to nebude o moc lepsi...

K. Křivan 21.1.2022 21:16

Zatím je hůř v Německu. Taková diskuze jako tato by byla v reichu nemožná. Nebojte se návratu. V Německu vládne fašismus. Podle definice je fašismus státní korporativní socialismus. A to tam tvrdě vládne. Díky agentce Stasi-Gestapa Merklové. Fašismus, islám a ekoterorismus. Fuj tajbl.

D. Laurencikova 21.1.2022 21:30

Ja vim!! Problemje v tom, ze ze jsem si za ty desitky let od Cech odvykla a Nemecko, tuto nadhernou zem, ktere muzu podekovat za novou sanci a kus krasneho zivota, mam rada. Rve mi to srdce, tento dezastrozni vyvoj a snazim se tomu celit. Neni to lehke, pane Krivan :-(

K. Křivan 22.1.2022 10:53

Já vím, žil jsem tu přes padesát let. Škoda té krásné země, věčná škoda.

D. Laurencikova 22.1.2022 11:06

Mluvite mi z duse, pane Krivan. Kez se naplni slova Akifa Pirincci, dnes uplne existencne zlikvidovaneho autora tureckeho puvodu, ktery ve sve knize "Deutschland von Sinnen" vyjadril nadeji: Deutschland, o Du goldenes Elysium, du kraftvoller Stier, (...) Du bist das schönste aller schönen Länder! (....) Du bist das Paradies und ganz gleich, wie viele Hurensöhne Dich noch verraten werden, am Ende wirst Du sie alle überleben"! Ackoliv, i Pirincci dnes uz rika: "Ich bin nur noch neugierig, wie lange die Kohle reicht"!

K. Křivan 22.1.2022 15:59

To jsem neznal, díky ! Pirincci .... to zní italsky ?

D. Laurencikova 22.1.2022 16:38

Ne, Akif Pirincci je Turek, ktery prisel do Nemecka s rodici - Gastarbeitery, kdyz mu bylo ca. 9 let. Stal se vyznamnych autorem Romanu a pozdeji knih s politickym tematem jako "Deutschland von Sinnen", "Die große Verschwulung", "Umvolkung"... Jednou byl umyslne spatne pochopen, kdyz mluvil v Drazdanech na Pegide. Nasledne byl jako autor zcela zlikvidovan a jeho knihy odstraneny z prodeje, z knihoven i ze seznamu. Autor Akif Pirincci dnes oficielne vlastne neexistuje, tady je pater Konias ucineny bridil!

J. Kraus 21.1.2022 9:34

Lidé masírovaní pologramotnými novináři a redaktory a otrockými překlady z angličtiny a němčiny už nerozumějí významu slov. Kdysi bohatá čeština se smrskla do pokřiveného zlomku. Zvlášť patrné je to u nových generací, u lidí, kteří v životě nepřečetli knížku a v hlavě mají mlhu. K tomu zduřelá ega, každý jiný názor je hejtování. Humor, nadsázka, ironie, dokonce jedovatost či jízlivost, a že by takových slov bylo, vše spláchnuto do odpadu. Vzpomínám na staré venkovany s pár obecnými. Jejich mluva byla skoro vždy vtipná, plná nadsázek, stále jakoby žertovali, a když to mysleli vážně, poznalo se to z tónu hlasu a výrazu obličeje. Dnes, soudě i podle tv hraných dokumentů i filmů, vše přetéká emocemi a polohysterie přechází v hysterii - viz seriál o Marii-Terezii a postavme proti němu třeba dopisy paní Du Barry. Až to tady převezmou, pobijou se mezi sebou tak, jako to začíná v USA. V autorem uvedeném případu, a jsou i jiné a mnohem křiklavější, k tomu všemu ještě připočtěme zlou vůli v kombinaci se zbabělostí, podobně jako to bylo v 50.letech.

M. Krátký 21.1.2022 9:42

souhlasím a podepisuji - hezký den R^R^R^

J. Pokoutný 21.1.2022 10:31

R^

Ś. Svobodová 21.1.2022 10:55

R^

A. Ová 21.1.2022 10:59

Dříve, když se říkalo něco ironicky, lidé celkem chápali tu ironii (zřejmě kritickou optikou) nějakým nadpřirozeným smyslem vyvinutým v minulých staletích, což se někam podělo. Dnes mluvčí hýbají jako zaječíma ušima dvěma prsty na každé ruce, koulejí přitom očima a kývají se sem tam podivně třesouc hlavou a kdoví, jestli příjemce chápe proč.

L. Beneš 21.1.2022 11:14

Ty přehnané, explicitně vyjadřované emoce (American style; to miluji, I love it) vstupují i do vztahů mezi soukromými osobami. Vnučka s manželem končili každý ze svých i telefonních hovorů hláškou "Miluji tě!" Byli spolu rok, už spolu nejsou. Nikdy jsme s manželkou nekončili každý svůj hovor vyznáním "Miluji tě". Budeme spolu letos už 55 roků.

K. Křivan 21.1.2022 18:54

Jó, to "I love You" za každou větou, to je tak směšné. ;-D

V. Humble 21.1.2022 9:33

Lide v minulosti objevili že řešení je umoznit svobodu slova at si kazdy rika co chce. Správně usoudili že nebezpeci pramenici z absolutni svobody slova je mnohem mensi nez z cilena cenzura a postihovani pro spolecnost neprijatelnych nazoru. Problem je že někdo vzdy musi být rozhodce a naridit co je dobre a co ne a to je idealni nastroj pro všechny despoty ideologie a totalitni rezimy. Dříve ci pozdeji je to tak obraceno proti obcanum za ucelem umlceni opozice a nepohodlnych nazoru což už pozorujeme v Evrope nyní. Strucne receno halekani par idiotu a stupidnich nazoru na verejnosti je cena za svobodu.Nic není zadarmo.

V. Wagenknecht 21.1.2022 8:49

Samozřejmě "ono např. v USA zaručené zcela absolutní právo sdělovat veřejně cokoliv a jakékoliv názory" je už minulostí.

V. Petr 21.1.2022 8:55

Samozřeujmě máte pravdu, v USA to dnes vypadá jako u nás za normalizace. Existenční likvidace lidí za názory má stejný rozsah a je ještě daleko nesmyslnější!

J. Pokoutný 21.1.2022 10:33

Zaručené sice je, a to dokonce jako dodatek Ústavy, ale že se přehlíží ... neznáme to od někud, hlavně ti 30++?

J. Nevrkla 21.1.2022 8:45

Desim se stejně jako pan ombudsman.

V. Kuhaj 21.1.2022 8:44

Tak k Západu jsme tak nějak vždycky pokukovali, ne? Tak ať je nám vzorem i v tomto. Tam už dávno vědí, že bránit někomu v ilegální migraci je znakem předsudečné nenávisti. Naopak tvrzení že všude bude islám je pouze nepříjemný výrok, a to jen někomu, hlavně lidem s tou předsudečnou nenávistí. Správně by nám to přece mělo být jedno, nebo bychom to spíš měli vítat, ne?

Pane Křečku, byl bych velmi rád, kdybyste kandidoval na prezidenta této země. Opravdu se bojím, že sluníčkář Hilšer nebo Fišer, kterého si kvůli jeho "diplomatické" opatrnosti není důvod vážit (o Drahošovi nemluvě) nebo některý nový "objev" kavárenských neziskovkářských intelektuálů, napojených na "hlavní veřejnoprávní médium" získá takovou jejich podporu, že to vyhraje. Pokud tedy dříve nezruší veřejnou volbu prezidenta.

J. Novák 21.1.2022 8:35

Pane Křečku, občanů se nikdo neptal, k čemu se přiklání. To si jen věrchuška přivlastnila právo o tom rozhodovat. Ukazuje se, že zastupitelská demokracie díky mnohdy neschopným, všehoschopným, podrazáckým, (vlasti)zrádným, nenasytným a úplatným politikům, ale i justici, nefunguje. Politici zastupují už jen zájmy své, svých stranických sekretariátů a chlebodárců, nikoliv zájmy svých voličů a lidu, dle ústavy nositele veškeré státní moci. Jako jediný vůči voličům spravedlivý politický systém se ukazuje švýcarský systém referend, kterému se i politici musí podřídit. Proto proti proti němu tak agresivně vystupují. Nemohli by pak kašlat na své předvolební sliby a jít proti názorům a přáním lidu.

Š. Hašek 21.1.2022 8:30

R^

F. Navrátil 21.1.2022 8:11

Nenávist je tolerována nebo dokonce vítána, kdy je namířena správným ideologickým směrem. Jednou je to zločin, jindy kulturní rozmanitost.

J. Novák 21.1.2022 8:36

Přesně řečeno.