22.11.2019 | Svátek má Cecílie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
12.12.2005 10:18

Re: Re: Re: Re: Re: pekne.... boj ktery je tak obtizne vyhrat...

Tu vysokou technickou úroveň myslíte tak, že vyhnal židovské vědce, uznávané v celém světě, z raichu? Ono je to naopak. Vysokou úroveň mělo Německo před Hitlerem a ne díky němu.
12.12.2005 15:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pekne.... boj ktery je tak obtizne vyhrat...

a ono je to jeste slozitejsi, ve skutecnosti totiz valku nemecku vyhlasili zide, v 36 na jejich sionisitickem kongresu
 
a o tom uznani na celem svete, no ono je zid a zid, takovy feynman napr. papirove byl zid (ovsem ne nemecky) ale ze by rval shalom v palestine ho ani nenapadlo (a to vubec nezminuju, ze 95% dnesnich zidu porusuje toru), valka je velky katalyzator technickeho pokroku, viz amerika
11.12.2005 11:36

Re: Re: pekne.... boj ktery je tak obtizne vyhrat...

A jaký zásadní rozdíl je mezi komunistou a fašistou?
11.12.2005 12:30

Re: Re: pekne.... boj ktery je tak obtizne vyhrat...

proč jsou to komunisté? Že v Německu byla tzv. rudo-zelená koalice? U nás by toto tvrzení urazilo jak zelené, tak komunisty.
11.12.2005 15:39

Re: Re: pekne.... boj ktery je tak obtizne vyhrat...

To vyjde nastejno. Komunista=fašista and vice-versa.
10.12.2005 1:50

Jen do nich..

příteli, vaše články jsou sympaticky věcné a když argumentujete, tak to dokládáte. Dík. Jinak mám takový sen, že by se třeba jednou povedlo poštvat aktivisty proti sobě. Oni jsou to všechno zbabělci a troufají si jen na nejslabšího soupeře, tedy na demokratický stát.
 
No řekněte, nebylo by krásné, kdyby se třeba bojovníci za rovnoprávnost žen pustili do katolické církve? Zde je casus belli jasný. A nebo zelení do skinheadů? Třeba proto, že jsou oholené palice neekologické? (Argumenty jsou zde vždy debilní, takže třeba proto, že pleš nezadržuje vítr a vede k erozi vzácné půdy), nebo zelení do Romů (zde argumenty raději neuvedu)... 
10.12.2005 2:22

Re: Jen do nich..

Nebo ortodoxní homosexuálové do dekadentních nekrofilů! A co tak ženatí a vdaní buzeranti do homosexuálních starých panen!
10.12.2005 2:27

Re: Re: Jen do nich..

 ahoj  jeste nespis potesils me
10.12.2005 10:15

Re: Jen do nich..

Díky.
A k tomu poštvání proti sobě. Vždyť nedávno jsme to už zažili, když se pánové Beránek, Patočka a další nemohli dohodnout, kdo bude velet Straně zelených - tam, při těch vnitrostranických půtkách, ukázali v celé nahotě, o co jim vlastně jde - je to hájení politických a ekonomických zájmů nejrůznějších zpřízněných skupin (rozumějte skupin, které je platí).
10.12.2005 10:19

oprava

opravuji: spřízněných
10.12.2005 1:42

Mají máslo na hlavě!

Vyhodili na pole plechovky se zbytky barev. Taková nehoráznost v porovnání s radioakitvím odpadem, se kterým si zatím nikdo neví rady. Nestavím se proti ani pro jadernou energii, ale takováto argumentace je čiré idiotství.
10.12.2005 3:25

Re: Mají máslo na hlavě!

Nikdo nebrání Jihočeské matce Kuchtové ,aby bylela  v jeskyni a svítila si loučí. Proč nejde příkladem a využívá elektřinu vyrobenou v AE ? Můj syn tomu říká "dobře placený rypák" a asi má pravdu, že paní Kuchtová..? 
10.12.2005 4:52

Re: Re: Mají máslo na hlavě!

A helemese, zase zaořadovali Ufouni. Nebo že bych zapomněl "odeslat příspěvek"? Schválně, jestli to bude fungovat: čáry-máry-pod-kočáry!!!!
10.12.2005 4:54

Re: Re: Re: Mají máslo na hlavě!

Oprava: zaouřadovali, aby to lidi nemátlo.
10.12.2005 5:52

Re: Re: Re: Re: Mají máslo na hlavě!

Ufouni na NP zřejmě ouřadujou. Už podruhé mi vyhodili příspěvek, ve kterém nebyla žádná sprosťárna, a určitě jsem nezapomněl odeslat příspěvek", protože na NP několik minut existoval. Ani na ODS jsem tam nenadával. Jen jsem si trochu utahoval z Matky Kuchtové a spol.
10.12.2005 5:35

Re: Re: Mají máslo na hlavě!

Čáry-máry na Ufouni neplatí, tak jim halt musím pomoct. Psal jsem něco jako:
Omyl. Paní Kuchtová a lidé jí podobní už dávno mají namontované zařízení, které do jejich baráků vpouští jenom elektroni, kteří jsou držiteli písemného osvědčení, že byli vytvořeni na zařízeních majících osvědčení o environmentální nezávadnosti, vystaveného sdružením Duha, Greenpeace nebo ekvivalentním.
10.12.2005 5:59

Re: Re: Re: Mají máslo na hlavě!

Ha! Ukázka Feynmanova jevu, plynutí času opačným směrem.
10.12.2005 5:41

Re: Mají máslo na hlavě!

Vážená Dafnis, dovoluji si poskytnout polopatické objasnění. Nejednalo se o srovnání plechovek s jaderným odpadem, ale o demonstraci přístupu "ochránců přírody" k její skutečné ochraně.
10.12.2005 10:10

Re: Mají máslo na hlavě!

Pane Dafnisi, snad nechcete srovnávat bezpečně uložený jaderný odpad v tříplášťovém kontejneru umístěný v budově meziskladu nebo posléze v kontejnerech a betonových silech bezpečně uložený ve stabilní geologicé formaci stovky metrů pod zemí s plechovkou barvy nebezpečného chemického složení volně vyhozenou v přírodě.
Každopádně jste nepochopil, na co jsem chtěl, kromě jiného, v článku poukázat. Že totiž s tím zapálením k ochraně přírody to asi nebude u našich ekologických aktivistů tak žhavé, když na jedné straně protestují proti čistému způsobu výroby energie a v zápětí vyhazují plechovky do přírody.
11.12.2005 18:51

Re: Mají máslo na hlavě!

Myslím, že nikoho normálního netěší narazit na někým pohozené odpadky, je celkem jedno jaké to jsou, jestli nějaké hovádko pohodilo zbytky barev na pole nebo vysypalo popelník na parkovišti u supermarketu. Ty barvy mohou být mimochodem dost nebezpečné. Nicméně si myslím, že takové hovádko by si mělo obrazně řečeno zamést nejdříve před svým prahem, nežli tak učiní, mohlo by být té lásky a dát ostatním pokoj. Aby se předešlo všelijakým spekulacím, mělo by součástí projektu jaderných elektráren být i propočet variant likvidace odpadu v nich vyprodukovaného. Těmi variantami mám na mysli přechodné úložiště a pak buď další použití v další generaci elektráren nebo pakliže se tak nestane tak ekologicky únosná likvidace takovýchto pozůstatků. Konec konců zamyslíme-li se nad tím, jak vzniká palivo pro jadrené elektrárny, tak je nejdříve se vytěží ruda a pak se provádí obohacení, tedy těžíme a poté obohacujeme něco, co se normálně vyskytuje v přírodě. Obdobný postupem v opačném pořadí by to zase mělo jít zlikvidovat. Otázkou je, zda to ještě pořád bude energeticky a finačně zajímavé. Myslím si ale, že před rozhodnutím o stavbě a provozu jaderných elektráren by takové otázky měl být uspokojivě zodpovězeny aby pak zbytečně nevznikal prostor pro nepodložené obavy a spekulace.
11.12.2005 20:38

Re: Už jsem na to odpovídal

Ve výrobních nákladech JE Dukovany je zahrnut i příspěvek na konečnou likvidaci elektrárny a samozřejmě i příspěvek na konečné uložení odpadů (vyhořelého paliva). Příspěvek je stanoven zákonem (vyhláškou) tak, aby pokryl potřebné náklady. Příspěvek se platí za vyrobenou MWh (50 Kč) a byl vypočítán pro plánovanou životnost elektrárny 30 let. Takže v případě, že bude elektrárna vyrábět 60 let a příspěvek se nesníží, bude účet na likvidaci nejen naplněn, ale bohatě přeplněn. Ano není ještě hotový projekt, ale v zahraničí už projekty jsou, takže není problém odhadnout náklady