27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Proč jsem očkovanec

Jsem už několik týdnů očkovanec. A některým z přátel jsem slíbil, že vysvětlím, proč jsem se nechal očkovat a proč jsem nedbal na varování mnohých.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 7.5.2021 17:51

Boháček, vy jste vážně magor... ;-D

F. De Winter 7.5.2021 17:23

Uvidíme.

L. Novák 7.5.2021 16:37

Vzhledem ke skutečnosti, že koronavirem jsou nejvíc ohroženy starší ročníky, které už mají období rozmnožování dávno za sebou, mi tento neprokázaný argument přijde docela směšný. Statisticky je samozřejmě vakcinace populace jasnou výhrou nad pandemickým šířením.

L. Novák 7.5.2021 16:32

Další Boháčkovy bláboly... Jste náboženský fanatik a nebo jste za šíření dezinformací placenej? 8-o

L. Novák 7.5.2021 16:30

Dezinformátor a propagátor odčervovací léčby koronavirózy Ivermectinem Boháček... :-P

L. Novák 7.5.2021 16:28

Vychodil, co se koronaviru a šíření dezinformací týče, je na NP nevyhlášenou jedničkou. Mějte pro něj pochopení... ;-)

V. Novák 7.5.2021 15:33

Nu, nepojedete tedy nikam.

V. Novák 7.5.2021 15:31

Už jsem se těšil, že se s tímto debilním pseudoargumentem nesetkám - ale to zjevně ho nebudu ani nadále ušetřen...

Očkování, stejně jako všechno v medicině, pracuje s biologickým materiálem - kovidem, mnou, vámi,... Tudíž nic není absolutně platné na 100%. Takže To, že jsem očkován vylepší mé šance dejme tomu stotísíckrát, ale nesrazí pravděpodobnost toho, že mě nakazíte, na nulu. A protože se stáváte živným prostředím, agarem pro vira, může ve vás mutovat, případně si může s jinou mutací vyměnit kousek RNA (ne moc pravděpodobně - ale v těm milionech virionů i nulanulanic se projeví) a vyšlechtíte mi cosi potvorného.

Pardon - něco i v medicíně platné na 100% je - když vám urazím hlavu, tak je výsledek dán na 100%. Smrt je absolutní. Pokud nejste Ješua ben Josef.

V. Novák 7.5.2021 15:25

Z čeho vychází vaše (údajně logické) přesvědčení, že "očkovanec se stává prostředím, kde se mohou objevovat a šířit nebezpečnější mutace, a rozsévat je po svém okolí..."?

IMHO je logické, že pobije-li očkovanec kovida díky své očkováním vyfutrované imunitě, pak nemá co by dále rozséval a pobitý kovid se nemnoží, tedy ani nemutuje.

Vy máte zjevně nějakou jinou logiku.

P. Dvořák 7.5.2021 15:09

Pokud jsem to správně pochopil, tak váš závěr je neočkovat, raději zemřít, aby virous nemohl mutovat.

P. Dvořák 7.5.2021 15:07

A ke všemu jsme pořád tady a navíc i po tom hrůzném očkování pořád zdraví.

D. Stirsky 7.5.2021 14:31

Ještě víc po lopatě bez Drápalova mudrování: U holiče budu potřebovat test nebo očkování. Stejně tak kdoví kde jinde. A asi ještě hodně dlouho tu bumážku tam či onde budou chtít. Tak i proto jdu dnes na první dávku.

H. Rybnická 7.5.2021 14:23

Pane autore, vynikající článek za který Vám patří poděkování a gratulace. Chapeau.

Jenže ty spiklenecké teorie jsou prostě daleko více fascinující než vzpomínka na ty doktory Pasteury, Kochy, Sabiny a další, kteří věnovali celý život výzkumu jakým způsobem zabránit rozšiřovaná nemocí a jejich odkazy lidstvu. A teprve ta teorie o těch mikročipech které nám vniknou vakcinou do žíly a dělají z nás pomocníky mimozemštanů. Oje. Ale nevadí. Já jsem také již dvakrát očkovaná a pokud mi ten mikročip do žíly vlezl - ten Gates se může možná ode mne leččemu přiučit. :-)

P. Jaroš 7.5.2021 14:10

Neviděl bych to s tím očkováním tak růžově, čas a zkušenosti jiných zemí ukážou, viz https://economictimes.indiatimes.com/news/international/world-news/seychelles-worlds-most-vaccinated-nation-activates-curbs-as-coronavirus-cases-rise/articleshow/82413339.cms nebo česky: https://pravyprostor.cz/zda-se-ze-vakcina-neni-svoboda-jak-nam-to-slibovali-nasi-politici/

J. Chaloupka 7.5.2021 14:08

když jsme jako děti byli očkovaní vakcínou proti dětské obrně, záškrtu, spalničkám, černému kašli a já nevím proti čemu všemu, také jsme se neptali odkud je vakcína.

M. Boháček 7.5.2021 14:02

Ten, kto tvrdí, že je normálny život, keď je podmienkou vstupu do niektorých obchodov, na koncerty, do kina... covid pas, nemôže byť normálny.

M. Boháček 7.5.2021 13:57

http://www.inenoviny.sk/lekar-poukazal-na-minimum-novych-covid-pripadov-v-najmenej-ockovanom-japonsku-v-porovnani-s-najviac-ockovanymi-seychelami/

F. De Winter 7.5.2021 13:53

A jak vás mohu ohrožovat, když jste očkovaný? Není to protimluv? Anebo to očkování nefunguje?

M. Boháček 7.5.2021 13:39

Áno, nadviazalo sa na výskum, ktorý dokázal, že nie su bezpečné. ;-D

MUDr. Pijak: Podľa jeho slov je tiež neprípustné, ak niektorí členovia odborného konzília a krízového štábu v médiách jednostranne tvrdia, že vakcína je bezpečná, ale nespomenú nič ohľadom potenciálneho rizika nežiaducich účinkov. Tieto informácie by sa nemali zatajovať už aj z toho dôvodu, lebo je známe, že sa nedodržal štandardný postup klinického overovania podľa zásad EBM.

„Výhovorky, že sa naviazalo na predošlé výskumy s vakcínou proti MERS-COV, resp. SARS-CoV, HIV neobstoja už aj z toho dôvodu, lebo nikto z expertov nevysvetlil, prečo sa zastavila výroba týchto vakcín pri uvedených infekciách. V odbornej literatúry sa uvádzajú rôzne dôvody.“

P. Vychodil 7.5.2021 13:12

no, záliba logickém uvažování není zárukou logického uvažování...

autorovo vysvětlení a přesvědčení, že to vlastně dělá pro blaho lidstva, je založeno na jeho víře, opakuji víře, že očkovaný člověk na coronavirus jej nemůže dále šířit...jeho víra je slepá a hluchá, žádný výrobce toto netvrdí, právě naopak...

tedy očkovanec se stává prostředím, kde se mohou objevovat a šířit nebezpečnější mutace, a rozsévat je po svém okolí...

logika tedy velí, očkovaný člověk je potenciálně nebezpečnější pro své okolí, a měl by být patřičně izolován...

V. Novák 7.5.2021 13:12

Milí odpůrci očkování - klidně se nenechte očkovat. Je to na vás.

Ale neřvěte, že vás stát diskriminuje, když vás bez papíru někam nepustí.

Vy máte právo nenechat se očkovat - a já mám právo nenechat se od vás ohrožovat.

Pá pá!

P. Vychodil 7.5.2021 11:43

očkovaní proti korona viru, nejsou imunní, mají jen rezistenci...což viru umožňuje mutovat do zákeřnější podoby...očkovaní se časem mohu stát šiřiteli mutací, proti kterým nebude snadné obrany...

J. Nevrkla 7.5.2021 11:31

Nedávám odkaz na jeden článek jednoho webu, ktery podle dnešních zvyklostí může být označen za dezinformační, lepší je, když si každý může vybrat a kriticky zhodnotit. Každopádně jsou mnohé vakcíny hodně diskutabilní, zvláště nového typu jako Pfizer, desítky procent lékařských odborníků se nechce nechat očkovat. Když vidím, jak nutí i lidi po nemoci nechat se očkovat, úplně ztrácím důvěru.

V. Braun 7.5.2021 11:25

Jak se tak na to dívám, nakopíroval jsem zřejmě jiný odstavec než jsem chtěl. Nevadí, jistě si to nastudujete.

V. Braun 7.5.2021 11:21

Spíše mi hlava nebere, proč sem nedáte odkaz. Jinak vakcíny jsou obecně spásou lidstva, což neznamená, že každá vakcína je perfektní.

P.s. Studii jsem našel v originále i nějaké další články, byť se na ni podílelo zejména Dánsko a ne Norsko jak píšete. Doporučuji třeba tento článek, kde se jako jedna z hlavních příčin uvádí toto: They found that the live vaccines containing the disease-causing organism in a live but attenuated version – the old measles vaccine, the BCG vaccine, oral polio vaccine and the smallpox vaccine – appear to boost the body’s immune response to various infectious diseases that can otherwise result in death.

https://www.sciencenews.dk/en/vaccines-an-unresolved-story-in-many-ways

M. Boháček 7.5.2021 11:15

Prvotní zkušenosti mohou naznačit, že vakcíny založené na adenoviru (AstraZeneca / Johnson & Johnson) způsobují vážnější nepříznivé účinky než mRNA (Pfizer/Moderna) vakcíny. Nicméně po opakovaném přeočkování tyto adenovirové vakcíny brzy vyvolají protilátky proti proteinům vektoru adenoviru. Tyto protilátky pak neutralizují většinu vakcinačních virových částic a způsobí jejich likvidaci předtím, než nakazí jakékoliv buňky, čímž omezí intenzitu poškození tkáně. Oproti tomu v mRNA vakcínách není žádný proteinový antigen, který by protilátky rozpoznal. Tudíž nehledě na existující míru imunity, mRNA vakcína dosáhne svého cíle – tělesné buňky. Tyto buňky pak budou tvořit spike protein a následně utrpí plný nápor imunitního systému. S mRNA vakcínami se riziko vážných nepříznivých událostí v podstatě zaručeně zvyšuje s každou další dávkou. Z dlouhodobého hlediska jsou tudíž nebezpečnější než vektorové vakcíny. Jejich zdánlivé upřednostnění oproti vektorovým vakcínám je velmi znepokojivé; tyto vakcíny nejsou bezpečné.

https://www.topcz.net/lekari-covid-etiku-vakciny-covidu-19-jsou-zbytecne-neefektivni-nebezpecne/

Článok je odzdrojovaný.

M. Boháček 7.5.2021 11:13

Kvůli imunologickému primingu lze očekávat nárůst rizik sraženin, krvácení a ostatních nepříznivých událostí s každým opakovaným očkováním a každým uplynulým vystavením se koronaviru. V průběhu času, ať měsíců nebo roků, tohle dělá očkování a koronaviry nebezpečné pro mladé a zdravé věkové skupiny, pro které koronaviry bez očkování proti covidu-19 nepředstavují zásadní riziko. Od začátku podávání vakcín míra případů covidu-19 vzrostla v mnoha oblastech s vysokou mírou proočkovanosti. Kromě toho došlo k několika řadám úmrtí na covid-19 krátce po začátku očkování v domovech pro seniory. Tyto případy mohly být způsobeny nejen protilátkově závislým zesílením, ale také obecným imunosupresivním efektem vakcín, což naznačuje zvýšená míra pásového oparu u některých pacientů. Imunosuprese mohla způsobit, že předtím bezpříznaková infekce se klinicky manifestovala. Bez ohledu na přesný mechanismus, který je zodpovědný za tato hlášená úmrtí, musíme očekávat, že vakcíny zvýší (nesníží) úmrtnost na covid-19: Vakcíny nejsou bezpečné.

Vakcíny jsou podle definice experimentální. Až do roku 2023 zůstanou ve třetí fázi testování.

M. Boháček 7.5.2021 11:12

A čo sa týka autorovej prostoduchej štatistickej "faktografie" bezpečnosti vakcín. Keď teda nebudem brať do úvahy fakt, že pre nerizikovú skupinu i z jeho "štatistík" vyplýva, je riziko úmrtia na vakcínu vyššie ako na covid, tak:

Vakcíny jsou nebezpečné

Tak jako kouření může a bylo předpovězeno, že bude způsobovat rakovinu plic na základě prvních zásad, u všech genových vakcín lze očekávat, že budou způsobovat krevní sraženiny a krvácivé choroby, a to na základě jejich molekulárních mechanismů akce. Onemocnění tohoto typu byla zpozorována napříč věkovými skupinami, což vedlo k dočasnému přerušení užívání vakcíny po celém světě: Vakcíny nejsou bezpečné.

Navzdory tvrzením, že krvácivá onemocnění po očkování jsou „vzácná”, mnoho běžných vedlejších účinků vakcín (bolesti hlav, nevolnosti, zvracení a „vyrážky” po celém těle podobající se hematomům) mohou naznačovat trombózu a ostatní vážné abnormality. Kromě toho vakcínou vyvolané mikro-trombózy v plících mohou napodobovat pneumonii a mohou být špatně diagnostikovány jako covid-19. Případy sraženin, o kterých se v současnosti hovoří i v médiích, jsou nejspíše jen „špičkou obrovského ledovce”: Vakcíny nejsou bezpečné.

M. Boháček 7.5.2021 11:03

To je tak, keď autor vníma iba "fakty" prezentované farmalobby.

Astra Zeneca, Sinopharm Pfizer sú preukázateľne neúčinné.

Seychelské ostrovy mají největší procento očkovaných lidí na světě. Plně zaočkovali již více než 60 procent populace nebo 85 procent dospělých. I přesto zpřísňují opatření a zavírají školy, virus se tam totiž rychle šíří.Opatření je třeba zavést i přesto, že země má plně naočkováno více než 60% své dospělé populace dvěma dávkami vakcín. Odborníci po celém světě se přitom shodují na tom, že vysoká míra proočkovanosti by nám měla pomoci v boji s pandemií. Zjevně to však v praxi není tak.

Lekár poukázal na minimum nových COVID prípadov v najmenej očkovanom Japonsku v porovnaní s najviac očkovanými Seychelami

Ako vidieť na hornom obrázku: Seychely majú zaočkovaných 69% populácie, Japonsko 2,21%. Na dolnom obrázku je porovnanie počtu nových prípadov COVID-19 na milióno obyvateľov. Z tohto farma firmy a naivní propagátori vakcín nebudú nadšení – Seychely sú na tom násobne horšie ako Japonsko.

V Izraeli už po 3 mesiacoch klesli očkovaným protilátky na úroveň, kedy sa vakcinácia považuje za neúčinnu

V posledných týždňoch si nemocnica všimla, že niektoré protilátky pracovníkov klesli na hladinu, ktorá sa považuje za „neočkovanú“.Tieto informácie prichádzajú po správach, ktoré naznačujú, že úradníci ministerstva zdravotníctva vyvíjajú tlak na vládu, aby urýchlene nakúpila o 36 miliónov vakcín viac. Verejný rozhlas Kan uviedol, že odhad je taký, že bude existovať požiadavka na očkovanie populácie každých 6 mesiacov, možno dvoma dávkami.

http://www.inenoviny.sk/v-izraeli-uz-po-3-mesiacoch-klesli-ockovanym-protilatky-na-uroven-kedy-sa-vakcinacia-povazuje-za-neucinnu/

https://pravyprostor.cz/zda-se-ze-vakcina-neni-svoboda-jak-nam-to-slibovali-nasi-politici/

https://www.facebook.com/photo/?fbid=168471021946992&set=a.2717583128325193

J. Lukavsky 7.5.2021 10:58

"Proti covidu za rok" 1) u covidu se dalo dobře navázat na znalosti získané s příbuznými viry. 2) je rozdíl když malujete koupelnu systémem "až bude čas, jesli seženu tu barvu, no příští týden..." nebo zavolat mistrovi "zítra mi přijede manželka z lázní a já jí slíbil že bude vymalováno... dám vám 1 000 babek navíc když to uděláte dnes přes noc". Vakcinu vyvíjelo hned několik firem a nasadili všechno. Čili žádný div to není. J.L. end