20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Proč jsem očkovanec

Jsem už několik týdnů očkovanec. A některým z přátel jsem slíbil, že vysvětlím, proč jsem se nechal očkovat a proč jsem nedbal na varování mnohých.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 7.5.2021 10:42

Nebuďte pohodlný a podle návodu ho máte za chvilku z několika zdrojů, přece nebudete věřit jednomu. Myslím, že najdete i tu studii. Vidím, že vám takovou zprávu hlava vůbec nebere, vždyť vakcíny jsou přece vždy spásou lidstva, alespoň podle naší propagandy o tom není žádných pochyb.

V. Braun 7.5.2021 10:37

Tak se podělte, nejlépe ten odkaz přímo na studii. Děkuji.

Ś. Svobodová 7.5.2021 10:32

Dlouhý článek proto, abych se dozvěděla že motivací k očkování má být rouškově profláklé "Chraň jiného a doufej že ochrání on tebe".

M. Krátký 7.5.2021 10:21

naprostý souhlas, jsem ročník 1943 a již od dětství jsem byl očkován vším možným včetně nevyužitých zásob wehrmactu a pak už to jelo v klidu a pokoji dál !!!!!!již pár týdnů jsem také očkován a bez jakýchkoliv vedlejších účinků - jen po první injekci mi byla 2-3 dny větší zima než obvykle. současné mladší generace jsou dle mého názoru zpovykané a přemoudřelé - vzít do ruky lopatu a uklidit trochu smetí je nad jejich schopnosti !!!!!!

Ś. Svobodová 7.5.2021 10:13

Bývalý viceprezident Pfitzer a vědecký ředitel Dr. Michael Yeadon opakovaně žádal, aby se vakcíny testovaly déle a jiným způsobem, protože se domníval, že mohou mít na plodnost vliv a též mohou způsobovat úmrtí v případě, že se člověk krátce po očkování infikuje živým virem. Byl uřván a je štván "odbornou" veřejností, která se ovšem na výzkumu nepodílela.

J. Kraus 7.5.2021 9:56

1. Nejde o zlomky promile zemřelých po vakcinaci. Můžeme-li se spolehnout na internet, za nejkratší dobu byla zatím odzkoušena a uvolněna vakcina proti ebole. Trvalo to pět let. Proti covidu za rok. Kdo chce mít covid pas, lítat na víkendy do Paříže a dovolenou trávit na Bahamách, pár set metrů na nákup jezdit autem a pak pilně plnit popelnice, nuže, jen do toho. Kdo cítí na své tváři výchovnou facku, zachová se jinak.

2. "Když se ze svátosti stane hračka...", no ano, pánbu to má zařízeno, aby se takoví přestali množit. Ale hlavně, co to se sebou ty ženské udělaly? Dříve tajemné, vzrušující, se zářícíma očima, bývalo milé takovým se kořit a sklánět se před nimi. Dnes je lépe odvrátit zrak a zacpat si uši. Pohled na fotku ženy starých dob, a nemusí to ani být herečka, nabíjí a povznáší, při pohledu na ženu současnou se v mysli často přešaltuju na nějakého psa, jak je upřímný a plný radosti ze života.

J. Nevrkla 7.5.2021 9:33

Těch článků bude jistě více, teď jsem si zadal ,vakcinace děti Afrika, norska vláda, 10x vyšší úmrtnost, Gates a hned jsem měl, můžete zkusit i v angličtině.

V. Braun 7.5.2021 9:29

To jako že ten odkaz nemáte nebo z nějakého záhadného důvodu nechcete sdílet?

V. Braun 7.5.2021 9:28

Nepovinné neznamená bezvýznamné. Je to podobné jako s ročním předplatným na místní dopravu a jednotlivými lístky. Koupit si roční kupón je také nepovinné, ale pak si musíte koupit lístek na každou jízdu. Počítejte tedy s tím, že když se nenaočkujete tak třeba na každou návštěvu fotbalu nebo kina budete potřebovat test. Máte právo si vybrat, nebo se svobodně rozhodnout sedět doma.

F. De Winter 7.5.2021 9:27

Nikdy jsem se nenechal očkovat proti chřipce a měl jsem jí naposledy v roce 1995. Ale kdo se chce nechat očkovat, jeho věc. Nejezdím do zemí, kde je třeba očkování a nechybí mi to.

J. Nevrkla 7.5.2021 9:25

Zkuste si to podle napsaného vygooglit, jistě to najdete.

V. Braun 7.5.2021 9:23

I mezi lidmi do 50 let jsou mrtví, jak píšete. Dále i když vir v této věkové kategorii tolik nezabíjí tak přenosy výrazně zvyšují pravděpodobnost vzniku mutací, a některá z nich tak "šetrná" k mladším již být nemusí. Smysl očkovat i lidi do padesátky tedy vidím.

J. Nevrkla 7.5.2021 9:20

To se mě ptáte příliš, zřejmě to odpovídalo běžným standardům, když to i norska vláda brala vážně. A ty vakcíny byly, pokud vím, zakázány. Stejně jako údajně 300 léčiv, které dříve evropská léková agentura schválila. Nechvalme dne před večerem.

V. Braun 7.5.2021 9:19

A odkaz na důvěryhodný článek nebo studii s vašimi informacemi o očkování v Africe jistě máte, že. Dejte jej tedy sem ať se i my ostatní můžeme poučit přímo u zdroje. Děkuji.

F. De Winter 7.5.2021 9:11

Jak jsem již řekl. Nejsem odpůrce očkování, nicméně covid není dětská obrna, tetanus a ani černé neštovice.

Z milionů nakažených do 50 let u nás zemřelo cca 200.

Očkovat tedy zdravé lidi do 50 nedává smysl.

L. Harvánek 7.5.2021 9:10

To ale nedokazuje, že by zemřely stejně, kdyby neočkovaly. Podle jakých kritérií byla vybírána kontrolní skupina?

D. Stirsky 7.5.2021 9:05

Není třeba mudrovat. Už můj táta farmaceut mne v 60. letech učil, že na bakterie jsou antibiotika a na viry očkování. "Jednou se bude očkovat i proti chřipce, uvidíš", říkal mně v 60. letech. Nu, a pak chci jezdit do ciziny a začít opět normálně žít. A k tomu bude občas nutný papír, že jsem očkovaný.

J. Tulejová 7.5.2021 9:03

Proč jsem očkovanec? Protože chci normálně žít.

J. Nevrkla 7.5.2021 8:50

Ty statistiky bohužel nemohou být zatím dlouhodobé a komplexní. Nedávno zveřejnili Norové studii o očkování dětí v Africe novými vakcinami Bila Gatese proti některým nemocem. Tyto nemoci děti skutečně nedostaly ony nemoci, ale celkově jim to očkování natolik poškodilo imunitní systém, že úmrtnost očkovaných dětí byla desetkrát vyšší než úmrtnost neočkovaných dětí v kontrolní skupině. Norská vláda to hodně kritizovala, aby ne.

P. Dvořák 7.5.2021 8:46

Asi budete z generace, která už neviděla ty děti (později dospělé) postižené např. dětskou obrnou. Ujišťuji vás, že před tím byli všichni zdraví a po promoření tehdy nikdo netoužil,

Viděl jste někdy křeče při tetanu? Viděl jste někdy obličej zasažený pravými neštovicemi? Viděl jste, co způsobí záškrt, černý kašel? Viděl jste vůbec v životě někdy někoho lapajícího po dechu?

F. De Winter 7.5.2021 8:32

Proč já se očkovat nenechám. Neberu prášky na tlak, neberu prášky na cholesterol, neberu žádné prášky. Když byla moje 75 letá maminka před třemi lety na operaci kýly, ptali se jí: "Jaké berete prášky?". Když odpověděla, že žádné, tak jim poklesla čelist a dívali se na ní skoro jako na marťana.

Doma jsme se vždy snažili řešit problémy režimovými opatřeními. Když jsem měl problém s cholesterolem, upravil jsem svůj jídelníček. Nakonec to nebylo ani moc dramatické. Po sérii pokusů jsem zjistil, že úplně stačí vynechat smažená jídla. Když jsem před dvaceti lety měl potíže s bolestmi zad, nikdy jsem nebral léky, naučil jsem se nějaká kompenzační cvičení a chodit pravidelně plavat, do čehož mi teď už rok vláda hází vidle.

Ale teď k jádru věci. Každý lék, včetně vakcín, má vedlejší účinky. Né že ne. A neměl by se tedy používat bez příčiny. Kdo má nějaký racionální důvod pro to, nechat se očkovat, nechť se nechá očkovat. Proti tomu nic nemám. Považuji však za hloupé, nechat se očkovat, jsem-li zcela zdráv a v dobré kondici, proti nemoci, která se u mě projeví jako rýmička se ztrátou čichu, nebo podobně.

Považuji za přímo nemravné cpát nějaké léky / vakcíny do zcela zdravých lidí, notabene proti nemoci, která je nijak neohrožuje!

Naopak považuji za žádoucí, aby ta nemoc prošla zdravou části populace a lidské organizmy se jí naučily čelit přirozenou cestou. Nejsem odpůrce očkování, ale představa, že se budeme očkovat proti každému nebezpečí okolo nás je uhozená.

Nemůžeme odstranit všechna nebezpečí okolo nás !!!

K. Křivan 7.5.2021 8:09

Proč jsem očkovanec ?

Protože nejsem blbec !

J. Lukavsky 7.5.2021 8:08

"můj život je v mých rukou" ano, pokud se jedná o nemoce neinfekční. Když se nedáte očkovat proti tetanu a dostanete ho, tak máte 50% pravděpodobnost, že to přežijete, opravdu jen a jen Váš problém. Když dostanete infekční žloutenku tak Vás zavřou ve špitále na infekční, protože pak ve Vašich rukou jsou životy Vašeho okolí. To je podstatný rozdíl. J.L. end

J. Lukavsky 7.5.2021 8:04

"kdo se očkovat nedá, ohrožuje ostatní" no pokud je okolí očkované tak nikoli. Ale problém asi je v tom, že některé choroby jako černé neštovice, dětská obrna, záškrt, černý kašel.... prakticky u nás zmizely, dík povinnému očkování naší generace. Proto ty alternativní rodiče č. 1 to považují za zbytečné. Já ještě pamatuji spolužáka co prodělal dětskou obrnu a byl to děs. Když ale necháme očkování na vůli rodičů č. 1 a 2. tak se nám ty nemoce vrátí. Tedy snad mimo černé neštovice. J.L. end

J. David 7.5.2021 7:16

Píchy píchy, já bych se zechcala smíchy, kterého pohlaví vlastně? Astra Zeneca, Johnson and Johnson, nebo heřmánkový odvar? Nuž vyberu si, přes 60 pohlaví a vakciny na výběr. A Jourovou jako metodičku mých choutek v EU (tu babu míti doma, tak žvejká kůže). Finito.

K. Kubik 7.5.2021 7:14

Nevim, proc za neochotou nechat se ockovat vidite hned nejakou konspiracni teorii. Podle toho, co jsem se docetl na ruznych mistech, vcetne oficialni vladni stranky:

- nevime, jak dlouho ockovani chrani, ale predpoklada se, ze asi tri mesice

- i ockovany se muze nakazit, ale prubeh nemoci bude mirnejsi

- pokud ockovany onemocni, bude nakazlivy

Vzhledem k tomu, ze jsem covid prodelal uz dvakrat, tak muzu predpokladat, ze i pripadna dalsi covidova epizoda u me bude probihat pomerne lehce, takze pro svou vlastni ochranu ockovani nepotrebuju.

Co se ochrany ostatnich tyce - pokud se necham ockovat, tak u me dalsi nakaza probehne lehce, mozna dokonce bez priznaku. Zatimco bez ockovani bych vedel, ze mi neco je, a zustal doma (posledne jsem pracoval z domu mesic, jen tak pro jistotu), tak s ockovanim mozna budu bez priznaku a budu vesele prenaset.

Ohledne mutaci - opet nevim, jak by to presne fungovalo. Rika se, ze pokud vam doktor predepise nejaky lek, mate ho dobrat az do konce. Jinak riskujete, ze ti nejodolnejsi (cili vhodne zmutovani) puvodci nemoci preziji a vy jste prave vyslechtil odolnejsi kmen. Nebude to fungovat v pripade covidu podobne? Budete mit lehci prubeh, nevylezite to a tim pomuzete vzniku silnejsi mutace?

Tohle vsechno (a nektere dalsi) jsou otazky, na ktere nedokazu odpovedet. Rekl bych, ze z hlediska zodpovednosti jak k sobe, tak k ostatnim je vicemene jedno, jestli se necham ockovat ted, pozdeji (mam porad jeste imunitu po poslednim covidu) nebo vubec. Pokud se casem ukaze, ze moje predpoklady uvedene nahore jsou spatne, bude ten spravny cas moje rozhodnuti prehodnotit.

Tohle vsechno je pochopitelne ciste akademicka debata, protoze podle ockovaci kalkulacky, vzhledem k memu veku a zdravotnimu stavu na me prijde rada s ockovanim mezi unorem 2022 a cervnem 2023 :) (nekecam, tohle mi vyslo, kdyz jsem to nekdy pred mesicem zkousel).

D. Zítko 7.5.2021 7:05

Že se na nekončícím testování a očkování (3x má být lepší než 2x) dá moc dobře vydělávat je fakt. Proto stále je nutné děsit lidi a pokud čísla nesedí, tak aspoň novými a horšímu mutacemi. Nicméně očkování spadá pod NEPOVINNÉ, a tak nemůže být podmínkou toho, mít možnost žít jako před Covidem. Kdo chce, ať se naočkuje, stejně jako proti klíšťovce, chřipce atp. Kdo nechce, nemůže být občan druhé kategorie s menšími právy.

I. Pávek 7.5.2021 6:35

Chtít někomu porozumět je vždy příčina všech nedorozumění pane Dvořáku. September nikoho nepotřebuje a vy jste to nepochopil. Společnost ho jen obtěžuje a nejlépe by se cítil na samotce zavřen na doživotí.

I. Pávek 7.5.2021 6:26

R^

R. Vacek 7.5.2021 6:04

A pak, že podivíni vymřeli.:-)