20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Proč jsem očkovanec

Jsem už několik týdnů očkovanec. A některým z přátel jsem slíbil, že vysvětlím, proč jsem se nechal očkovat a proč jsem nedbal na varování mnohých.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vychodil 7.5.2021 19:55

ne nadarmo v komediích jsou nováci za totální osly...tady to mám jako seriál v přímém přenosu, díky za tyto úsměvné epizody...

L. Novák 7.5.2021 22:23

Ty jsi tady za blba už nejmíň půl roku. Ale nedocvakne ti to... ;-D To už je osud takových ;-O, jako jsi ty...

A. Pakosta 8.5.2021 7:14

R^:-)

J. David 7.5.2021 19:56

Nováku, papíru se Vám zachtělo, a co takhle lepra? Bez papíru na očkování na lepru mne nepustí do oficíny? Jste komik, ale blbej.

L. Novák 7.5.2021 22:36

Epidemie lepry nám v Česku nehrozí. Koronavirovou tady máme. Chce to trochu myslet...;-)

M. Boháček 7.5.2021 11:12

A čo sa týka autorovej prostoduchej štatistickej "faktografie" bezpečnosti vakcín. Keď teda nebudem brať do úvahy fakt, že pre nerizikovú skupinu i z jeho "štatistík" vyplýva, je riziko úmrtia na vakcínu vyššie ako na covid, tak:

Vakcíny jsou nebezpečné

Tak jako kouření může a bylo předpovězeno, že bude způsobovat rakovinu plic na základě prvních zásad, u všech genových vakcín lze očekávat, že budou způsobovat krevní sraženiny a krvácivé choroby, a to na základě jejich molekulárních mechanismů akce. Onemocnění tohoto typu byla zpozorována napříč věkovými skupinami, což vedlo k dočasnému přerušení užívání vakcíny po celém světě: Vakcíny nejsou bezpečné.

Navzdory tvrzením, že krvácivá onemocnění po očkování jsou „vzácná”, mnoho běžných vedlejších účinků vakcín (bolesti hlav, nevolnosti, zvracení a „vyrážky” po celém těle podobající se hematomům) mohou naznačovat trombózu a ostatní vážné abnormality. Kromě toho vakcínou vyvolané mikro-trombózy v plících mohou napodobovat pneumonii a mohou být špatně diagnostikovány jako covid-19. Případy sraženin, o kterých se v současnosti hovoří i v médiích, jsou nejspíše jen „špičkou obrovského ledovce”: Vakcíny nejsou bezpečné.

M. Boháček 7.5.2021 11:13

Kvůli imunologickému primingu lze očekávat nárůst rizik sraženin, krvácení a ostatních nepříznivých událostí s každým opakovaným očkováním a každým uplynulým vystavením se koronaviru. V průběhu času, ať měsíců nebo roků, tohle dělá očkování a koronaviry nebezpečné pro mladé a zdravé věkové skupiny, pro které koronaviry bez očkování proti covidu-19 nepředstavují zásadní riziko. Od začátku podávání vakcín míra případů covidu-19 vzrostla v mnoha oblastech s vysokou mírou proočkovanosti. Kromě toho došlo k několika řadám úmrtí na covid-19 krátce po začátku očkování v domovech pro seniory. Tyto případy mohly být způsobeny nejen protilátkově závislým zesílením, ale také obecným imunosupresivním efektem vakcín, což naznačuje zvýšená míra pásového oparu u některých pacientů. Imunosuprese mohla způsobit, že předtím bezpříznaková infekce se klinicky manifestovala. Bez ohledu na přesný mechanismus, který je zodpovědný za tato hlášená úmrtí, musíme očekávat, že vakcíny zvýší (nesníží) úmrtnost na covid-19: Vakcíny nejsou bezpečné.

Vakcíny jsou podle definice experimentální. Až do roku 2023 zůstanou ve třetí fázi testování.

M. Boháček 7.5.2021 11:15

Prvotní zkušenosti mohou naznačit, že vakcíny založené na adenoviru (AstraZeneca / Johnson & Johnson) způsobují vážnější nepříznivé účinky než mRNA (Pfizer/Moderna) vakcíny. Nicméně po opakovaném přeočkování tyto adenovirové vakcíny brzy vyvolají protilátky proti proteinům vektoru adenoviru. Tyto protilátky pak neutralizují většinu vakcinačních virových částic a způsobí jejich likvidaci předtím, než nakazí jakékoliv buňky, čímž omezí intenzitu poškození tkáně. Oproti tomu v mRNA vakcínách není žádný proteinový antigen, který by protilátky rozpoznal. Tudíž nehledě na existující míru imunity, mRNA vakcína dosáhne svého cíle – tělesné buňky. Tyto buňky pak budou tvořit spike protein a následně utrpí plný nápor imunitního systému. S mRNA vakcínami se riziko vážných nepříznivých událostí v podstatě zaručeně zvyšuje s každou další dávkou. Z dlouhodobého hlediska jsou tudíž nebezpečnější než vektorové vakcíny. Jejich zdánlivé upřednostnění oproti vektorovým vakcínám je velmi znepokojivé; tyto vakcíny nejsou bezpečné.

https://www.topcz.net/lekari-covid-etiku-vakciny-covidu-19-jsou-zbytecne-neefektivni-nebezpecne/

Článok je odzdrojovaný.

L. Novák 7.5.2021 16:32

Další Boháčkovy bláboly... Jste náboženský fanatik a nebo jste za šíření dezinformací placenej? 8-o

J. Jurax 7.5.2021 20:03

No jo, jsem očkován první dávkou a navzdory Vámi popisovaným děsům dosud přežívám bez jakýchkoliv potíží. Co myslíte, skolí mne druhá dávka?

M. Boháček 7.5.2021 11:03

To je tak, keď autor vníma iba "fakty" prezentované farmalobby.

Astra Zeneca, Sinopharm Pfizer sú preukázateľne neúčinné.

Seychelské ostrovy mají největší procento očkovaných lidí na světě. Plně zaočkovali již více než 60 procent populace nebo 85 procent dospělých. I přesto zpřísňují opatření a zavírají školy, virus se tam totiž rychle šíří.Opatření je třeba zavést i přesto, že země má plně naočkováno více než 60% své dospělé populace dvěma dávkami vakcín. Odborníci po celém světě se přitom shodují na tom, že vysoká míra proočkovanosti by nám měla pomoci v boji s pandemií. Zjevně to však v praxi není tak.

Lekár poukázal na minimum nových COVID prípadov v najmenej očkovanom Japonsku v porovnaní s najviac očkovanými Seychelami

Ako vidieť na hornom obrázku: Seychely majú zaočkovaných 69% populácie, Japonsko 2,21%. Na dolnom obrázku je porovnanie počtu nových prípadov COVID-19 na milióno obyvateľov. Z tohto farma firmy a naivní propagátori vakcín nebudú nadšení – Seychely sú na tom násobne horšie ako Japonsko.

V Izraeli už po 3 mesiacoch klesli očkovaným protilátky na úroveň, kedy sa vakcinácia považuje za neúčinnu

V posledných týždňoch si nemocnica všimla, že niektoré protilátky pracovníkov klesli na hladinu, ktorá sa považuje za „neočkovanú“.Tieto informácie prichádzajú po správach, ktoré naznačujú, že úradníci ministerstva zdravotníctva vyvíjajú tlak na vládu, aby urýchlene nakúpila o 36 miliónov vakcín viac. Verejný rozhlas Kan uviedol, že odhad je taký, že bude existovať požiadavka na očkovanie populácie každých 6 mesiacov, možno dvoma dávkami.

http://www.inenoviny.sk/v-izraeli-uz-po-3-mesiacoch-klesli-ockovanym-protilatky-na-uroven-kedy-sa-vakcinacia-povazuje-za-neucinnu/

https://pravyprostor.cz/zda-se-ze-vakcina-neni-svoboda-jak-nam-to-slibovali-nasi-politici/

https://www.facebook.com/photo/?fbid=168471021946992&set=a.2717583128325193

Ś. Svobodová 7.5.2021 10:32

Dlouhý článek proto, abych se dozvěděla že motivací k očkování má být rouškově profláklé "Chraň jiného a doufej že ochrání on tebe".

M. Krátký 7.5.2021 10:21

naprostý souhlas, jsem ročník 1943 a již od dětství jsem byl očkován vším možným včetně nevyužitých zásob wehrmactu a pak už to jelo v klidu a pokoji dál !!!!!!již pár týdnů jsem také očkován a bez jakýchkoliv vedlejších účinků - jen po první injekci mi byla 2-3 dny větší zima než obvykle. současné mladší generace jsou dle mého názoru zpovykané a přemoudřelé - vzít do ruky lopatu a uklidit trochu smetí je nad jejich schopnosti !!!!!!

Ś. Svobodová 7.5.2021 10:13

Bývalý viceprezident Pfitzer a vědecký ředitel Dr. Michael Yeadon opakovaně žádal, aby se vakcíny testovaly déle a jiným způsobem, protože se domníval, že mohou mít na plodnost vliv a též mohou způsobovat úmrtí v případě, že se člověk krátce po očkování infikuje živým virem. Byl uřván a je štván "odbornou" veřejností, která se ovšem na výzkumu nepodílela.

L. Novák 7.5.2021 16:37

Vzhledem ke skutečnosti, že koronavirem jsou nejvíc ohroženy starší ročníky, které už mají období rozmnožování dávno za sebou, mi tento neprokázaný argument přijde docela směšný. Statisticky je samozřejmě vakcinace populace jasnou výhrou nad pandemickým šířením.

A. Pakosta 8.5.2021 6:59

Jen aby Vám - i nám všem, bohužel - ta Vaše "statistická výhra" brzy nezhořkla na jazyku, jak se říkávalo.

J. Jurax 7.5.2021 19:57

Víte, že v mých dvaasedmdesáti mne případný vliv vakcíny na plodnost nijak moc nevzrušuje? :-)

L. Novák 7.5.2021 22:39

;-D R^

J. Kraus 7.5.2021 9:56

1. Nejde o zlomky promile zemřelých po vakcinaci. Můžeme-li se spolehnout na internet, za nejkratší dobu byla zatím odzkoušena a uvolněna vakcina proti ebole. Trvalo to pět let. Proti covidu za rok. Kdo chce mít covid pas, lítat na víkendy do Paříže a dovolenou trávit na Bahamách, pár set metrů na nákup jezdit autem a pak pilně plnit popelnice, nuže, jen do toho. Kdo cítí na své tváři výchovnou facku, zachová se jinak.

2. "Když se ze svátosti stane hračka...", no ano, pánbu to má zařízeno, aby se takoví přestali množit. Ale hlavně, co to se sebou ty ženské udělaly? Dříve tajemné, vzrušující, se zářícíma očima, bývalo milé takovým se kořit a sklánět se před nimi. Dnes je lépe odvrátit zrak a zacpat si uši. Pohled na fotku ženy starých dob, a nemusí to ani být herečka, nabíjí a povznáší, při pohledu na ženu současnou se v mysli často přešaltuju na nějakého psa, jak je upřímný a plný radosti ze života.

J. Lukavsky 7.5.2021 10:58

"Proti covidu za rok" 1) u covidu se dalo dobře navázat na znalosti získané s příbuznými viry. 2) je rozdíl když malujete koupelnu systémem "až bude čas, jesli seženu tu barvu, no příští týden..." nebo zavolat mistrovi "zítra mi přijede manželka z lázní a já jí slíbil že bude vymalováno... dám vám 1 000 babek navíc když to uděláte dnes přes noc". Vakcinu vyvíjelo hned několik firem a nasadili všechno. Čili žádný div to není. J.L. end

M. Boháček 7.5.2021 13:39

Áno, nadviazalo sa na výskum, ktorý dokázal, že nie su bezpečné. ;-D

MUDr. Pijak: Podľa jeho slov je tiež neprípustné, ak niektorí členovia odborného konzília a krízového štábu v médiách jednostranne tvrdia, že vakcína je bezpečná, ale nespomenú nič ohľadom potenciálneho rizika nežiaducich účinkov. Tieto informácie by sa nemali zatajovať už aj z toho dôvodu, lebo je známe, že sa nedodržal štandardný postup klinického overovania podľa zásad EBM.

„Výhovorky, že sa naviazalo na predošlé výskumy s vakcínou proti MERS-COV, resp. SARS-CoV, HIV neobstoja už aj z toho dôvodu, lebo nikto z expertov nevysvetlil, prečo sa zastavila výroba týchto vakcín pri uvedených infekciách. V odbornej literatúry sa uvádzajú rôzne dôvody.“

L. Novák 7.5.2021 17:51

Boháček, vy jste vážně magor... ;-D

D. Stirsky 7.5.2021 9:05

Není třeba mudrovat. Už můj táta farmaceut mne v 60. letech učil, že na bakterie jsou antibiotika a na viry očkování. "Jednou se bude očkovat i proti chřipce, uvidíš", říkal mně v 60. letech. Nu, a pak chci jezdit do ciziny a začít opět normálně žít. A k tomu bude občas nutný papír, že jsem očkovaný.

F. De Winter 7.5.2021 9:27

Nikdy jsem se nenechal očkovat proti chřipce a měl jsem jí naposledy v roce 1995. Ale kdo se chce nechat očkovat, jeho věc. Nejezdím do zemí, kde je třeba očkování a nechybí mi to.

V. Novák 7.5.2021 15:33

Nu, nepojedete tedy nikam.

F. De Winter 7.5.2021 17:23

Uvidíme.

J. Jurax 7.5.2021 20:07

Ale jo, za pár let se to možná uvolní ... :-)

J. Tulejová 7.5.2021 9:03

Proč jsem očkovanec? Protože chci normálně žít.

M. Boháček 7.5.2021 14:02

Ten, kto tvrdí, že je normálny život, keď je podmienkou vstupu do niektorých obchodov, na koncerty, do kina... covid pas, nemôže byť normálny.

J. Nevrkla 7.5.2021 8:50

Ty statistiky bohužel nemohou být zatím dlouhodobé a komplexní. Nedávno zveřejnili Norové studii o očkování dětí v Africe novými vakcinami Bila Gatese proti některým nemocem. Tyto nemoci děti skutečně nedostaly ony nemoci, ale celkově jim to očkování natolik poškodilo imunitní systém, že úmrtnost očkovaných dětí byla desetkrát vyšší než úmrtnost neočkovaných dětí v kontrolní skupině. Norská vláda to hodně kritizovala, aby ne.