15.12.2019 | Svátek má Radana, Radan


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 2.12.2019 18:08

Nejsem klimatolog a ani nemám žádný kontakt na klimaalarmisty. Nicméně, pokud se klima země skutečně mění (ať už z jakéhokoliv důvodu), bylo by dobré pro klid svědomí, něco ve prospěch klimatu udělat.

Jenže k jakékoliv reálné změně dojde, až když dojde k panice. To je v povaze lidské. Takže dnešní panika klimaalarmistů má jakýsi smysl: aby se vůbec pohnuly ledy nečinnosti.

A nadávat na mladší generaci a zpochybńovat jejich IQ nemá smysl. Vždyť ani dnešní rakváči své IQ neměli nijak vysoké, když nechali dojít situaci do dnešního "zoufalého" stavu. Dnešní rakváči se aktivně brání se něco podstatného o naší budoucnosti dozvědět - to sleduji z podrážděných reakcí na mé komentáře.

S kapitalismem na věčné časy! ???

J. Vintr 2.12.2019 18:25

Když nevíte, kterým směrem se dát, je nejlepší zůstat na místě, dokud to nezjistíte. Naopak největší blbost je běžet nazdařbůh špatným směrem. A právě tohle se nám snaží vnutit klimaalarmisté. Poznámka - i vy budete jednou "rakváč".

J. Jurax 2.12.2019 18:53

On už je.

M. Pivoda 2.12.2019 19:03

Pro J. Vintra o neplatnosti jeho poučky.

Celý lidský život probíhá v nejistotě. Nebudu zde nic vyjmenovávat, určitě na to přijdete sám.

Změna klimatu je vážná záležitost. Když nebudete reagovat v předstihu, až k tomu dojde, pak už nedostanete šanci.

Podívejte se na nějaký přírodopisný film. Uvidíte, že evoluce vybavila zvířata okamžitou reakcí, kdy u nich vznikne podezření na nebezpečí, nikoliv až má to zvíře úplnou jistotu. Tzn., že zvířata se plaší často zbytečně, aby nepropásla šanci úniku a přežití.

Z. Rychlý 2.12.2019 20:36

Kecy. Nejen zvířata, ale i lidé reagují na nebezpečí třemi způsoby. Útěk, boj, nebo ztrnutí. Držte se své AI.

J. Vintr 2.12.2019 20:42

Reakce na hrozící nebezpečí je něco jiného, než reakce na hypotetickou, nijak neprokázanou hrozbu. A co se týká toho předstihu, tak snaha Evropy o uhlíkovou neutralitu, když ostatní svět, který produkuje víc jak devadesát procent toho zlojalného oxidu uhličitého, na nějakou uhlíkovou dietu kašle, tu údajně hrozící strašnou globální změnu klimatu stejně neodvrátí. Pokud se s vámi potápí loď s dírou v boku jako vrata, je pitomost běhat s kbelíkem a vylévat vodu z podpalubí. Smysl má buď obléct záchranou vestu, nebo si ten čas, který vám zbývá, ještě nějak užít.

M. Pivoda 2.12.2019 21:13

"... nebo si ten čas, který vám zbývá, ještě nějak užít"

Nevysvětlujte tento dnešním rakváčům, ale mladým lidem, kteří se na svůj budoucí život teprve připravují.