30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
julo 6.3.2007 6:46

Rakety jsou nebezpacna.....

Rakety jsou nebezpecna a varujice je to ze maji byt zacilene na radar.

Tento nelze podcenit!!!!

Jarda 6.3.2007 6:31

Autor ma velkou pravdu rikaje

Rusko ma nechce pripustit abychom se definitivne priklonili k USA, ma s namy sve umysly. Po zkusenosti ze srpna 1968 radeji nevidet jake by to mohly byt umysly. Rika se,ze je tam demokracie, prezidenti se stridaji, generalove zustavaji stejni. Po srpnu '68 jsme jim rikali "Kremelsti jestrabi". V roku 1991 se pokusili o puc, co kdyz to zkusi zas, muze se jim i podarit. Prave proto, ze rusko nechce pripustit jsem rozhodne pro radar.

MILA 6.3.2007 5:49

libi se mi zminka o tom snizeni socialnich davek na postaveni ceskeho radaru

treba by to tak slo, poslat cikany delat jako to delaji cesi, platit nejen najemne ale i dane jako to delaji cesi a mozna by bylo na cesky radar, zvysit mozna dane tem co jsou proti americkemu radaru a tudiz "vmesovani" a tim je ucinit stastnejsimi, DOBRY NAPAD AUTORE!

arogant 6.3.2007 0:23

Ivan chce na nás mířit? Nu což, my zamíříme též!

Rusové dělají poněkud nevyvážený dojem.Podporují agresivní režimi, doufajíc že za ně vykonají špinavou práci a ostatním dělají dusno okolo antiraketové obrany, kterou ostatně mají též.

dph 6.3.2007 9:51

Re: Ivan chce na nás mířit? Nu což, my zamíříme též!

copak asi dělal Putin na středním východě,že by jim chtěl prodávat ropu?

Ben 6.3.2007 20:20

Re: Ivan chce na nás mířit? Nu což, my zamíříme též!

.....Podporují agresivní režimy, doufajíce........

Pozor na framatiku /mimo jiné/-

MP 6.3.2007 0:23

???

"Rusko má obranný systém s 9 000 antiraketami s jadernou náloží, schopný ochránit asi 75% území Ruské federace"

mohl by autor nejak rozvest tuhle informaci, co je to za typ raket atd.? Pripadne uvest nejake verohodne odkazy, ja jsem totiz o necem takovem jeste nic neslysel ani necetl.

xtl 6.3.2007 7:57

Re: ???

Pokud je známo, Rusko má proti balistickým raketám vybudovánu pouze obranu okolí Moskvy, přesně v souladu se smlouvou s USA. To nemůže být v žádném případě 75 % Ruské federace, jak se nám autor příspěvku snaží namluvit. Cílem této smlouvy bylo, aby ten, na koho by byl veden útok, měl možnost účinného odvetného úderu. Tuto "rovnováhu sil" se USA pokoušejí jednostranně svým protiraketovým deštníkem vychýlit pod záminkou obrany před "zlotřilými státy", které nikdy nemohou dosáhnout schopnosti zasáhnout účinně území USA, aniž by se nevystavily drtivé a zničující odvetě. Součástí tohoto deštníku má být rovněž radarová základna na českém území, která se v případě konfliktu stane prvním cílem úderu, neplatí totiž, jak ukazují například zkušenosti z irácké války, Topolánkova fabulace o tom, že k útoku na radar došlo naposledy kdysi za druhé světové války. Proto je významné to, co uvedl Kocáb, znát účel radarové základny, především vzhledem k současné vojenské doktríně USA vycházející z preventivního útoku proti tomu, kdo nevyhovuje americkým zahraničním zájmům, tedy zájmům ekonomickým. Lživé záminky typu existence zbraní hromadného ničení a bajky o zlotřilých státech jsou určeny pro ohlupování nejen americké veřejnosti. Je zřejmé, že USA k tomu, aby kontrolovaly tenčící se světové zásoby surovin, především energetických, na nichž je blahobyt USA založen, potřebují  vytvořit celosvětovou síť vojenských základen, jejichž cílem je zajistit beztrestnost v případě, že se rozhodnou "preventivně" napadnout další země. Jak říká Zaorálek, je třeba se rozhodnout, zda se přikloníme k politice, kterou provádí skupina lidí v USA spojená s vojensko-průmyslovým komplexem proti vůli většiny amerického národa a která je namířena proti Chartě OSN a dodávám, rovněž Severoatlantické smlouvě, nebo se přidržíme názoru většiny obyvatel evropských zemí respektující Chartu OSN?

David Werner 6.3.2007 8:30

Re: Re: ???

Pan je soudruh?(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)

patejl 6.3.2007 18:40

Re: Re: Re: ???

ty obrazky jsou vystizne, zjevne mas v hlave n.a.s.r.a.n.o. ;-D

Jen tak pro info 6.3.2007 10:37

Re: ???

Tak pro informaci - radar, co tu má být má být typu XBR, to je nejnovější výrobek firmy Raytheon. Jde o krycí kupoli o průměru cca 40m ( tedy více, než 13-ti patrový panelák, je to obrovské ) která kryje vlastní systém radaru, tedy stěnu složenou z cca 70 tisíc GaAs aktivních modulů. Vychylování paprsku je možné elektronicky v jistých mezích, pro větší změny se musí mechanicky otočit celá stěna. Příkon vysílače stabilně cca 300kW, to odpovídá energii v impulsu kolem 50-100MW naplno. Rozlišovací schopnost tohoto monstra je podle výrobce 15cm na vzdálenost 7000km. Amíci jich už několik mají, všechny jsou umístěny velmi daleko od hustě obydlených míst.

Vzhledem k tomu, že tento radar má býti v Brdech, tedy relativně nízko ( ne na Alpských či Tatranských vrcholcích, jestli bude o sto kilometrů vlevo či vpravo nehraje vzhledem k dosahu vůbec roli ) tak jde nutně o sledování vzdušných a kosmických objektů.

Osobně jsem názoru, že tahle věc by v Čechách neměla být. Usa nás bránit logicky nebudou ( proč by tu američtí kluci umírali ) a funkce nadšeně  likvidovaného amerického proužku mezi německo-ruskou aliancí se mi příčí. Ať si to postaví třeba v Rakousku.