9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dph 6.3.2007 9:45

Re: Re: Re: 75 procent

myslíš Zaorálkovu pravdu a ta skutečně existuje?

xtl 6.3.2007 10:21

Re: Re: Re: Re: 75 procent

Masarykovu: „…pravdu především, pravdu vždycky a všude. Pravda není nikdy v rozporu s mravností; žádná lež nebo nepravda není trvale dobrá, ani takzvaná fraus pia. Máme život, máme názory a přesvědčení, máme společenské styky zatížené spoustou lží, a k tomu ještě zbytečných. Lež je nemužná; je zbraní slabochů, dost často také násilníků – ne lidí silných. Pravda, pravda poctivá, poznání skutečné nemůže nikdy škodit.“

Jana XLX 6.3.2007 17:38

ach milé OSN ... to nám určitě hodně pomůže zase nějakou pádnou rezolucí --- až začnou lítat facky ---

Cruton 6.3.2007 7:57

Fakty nezatížený článek

No, autor se s fakty příliš nezatěžuje, ale to je u obhájců radaru už celkem standardní jev. Nemám čas rozebírat článek podrobně, takže jen pár poznámek:

1) Íránské rakety Shahab-5 patří do kategorie jevů typu "yetti" - všichni o nich mluví a nikdo je ještě neviděl. Nikdo nám neukázal jejich fotografie a ty lstiví Íránci je navíc nikdy nevyzkoušeli - ale o to lépe se s nimi straší, že?

2) Rusko má v souladu se smlouvou ABM protiraketový systém A-135 pro obranu Moskvy. V tomto systému je 32 kusů raket Gorgon (dostřel 350 km) a 68 kusů raket Gazelle (dostřel 80 km). Systém má tedy celkově 100 raket a z dosahu těchto raket je zřejmé, že uvedený systém nemůže pokrýt 75 % území Ruska.

3) Tvrzení, že Rusko má systém s 9000 antiraketami, je neoficiální a nedoložené tvrzení jednoho bývalého analytika CIA, který s ním vyrukoval již v roce 1997. Ani CIA, ani vláda USA jeho tvrzení nikdy nepodpořily. A nepodpořily jej přesto, že by se jim z propagandistického hlediska velmi hodilo při vypovídání smlouvy ABM v roce 2002 nebo při obhajobě výstavby amerického protiraketového systému NMD.

David Werner 6.3.2007 8:34

Re: Fakty nezatížený článek

Rusakum muze verit jen absolutni blbec nebo cech! ;-P;-D:-P:-)(Y);-€;-O

Cruton 6.3.2007 8:41

Re: Re: Fakty nezatížený článek

Za vlády Jelcina si specialisté USA "prolezli" strategické síly Ruska skutečně důkladně. Pokud vládě USA nevěříte, tak je to jen Váš problém.

Americká raketa 6.3.2007 8:35

Re: Fakty nezatížený článek

Představuji si vás v parlamentu v roce 1935, jak pronášíte svou řeč:

Německé tanky typu 3 patří do kategorie jevů typu "yetti". Všichni o nich mluví, ale nikdo je ještě neviděl. Nikdo nám neukázal jejich fotografie a ti lstiví Němci je navíc nikdy nevyzkoušeli. O to lépe se s něma ale straší, abysme začali budovat neuvěřitelně nákladné pohraniční opevnění.

Cruton 6.3.2007 9:20

Re: Re: Fakty nezatížený článek

Doufám, že jste se již vypovídal a tak nám snad konečně podáte nějaký důkaz existence Shahab-5. Já jsem reagoval na tvrzení autora, že Írán "pracuje na balistické raketě Šahab 5, která již pohodlně dostřelí 4 000 km a ohrozí evropské státy". Pokud totiž autor něco tvrdí, tak by to také měl být schopen doložit. Místo toho, aby jste požadované důkazy uvedl, tak se tu ztrapňujete psaním historických fantasy. Zatím jste jen skvěle dokázal mé tvrzení, že zastánci radarů se s fakty nezdržují.

Americká raketa 6.3.2007 9:30

Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

A jak byste si ty důkazy asi představoval? Protokoly výpovědí iránských raketových konstruktérů? Nebo přímo existující vývojovou dokumentaci? :-)))

Myslím, že jestli tady došlo ke ztrapnění, tak jenom vašemu, protože čekat se zahájením protiopatření do doby, až nepřítel vytáhne novou zbraň na přehlídku, je opravdu kolosální pitomost.

Cruton 6.3.2007 9:53

Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

1) Budete se muset smířit s tím, že autor každého tvrzení musí být schopen své tvrzení doložit. Je to standardní předpoklad každé diskuse. Na základě lží je totiž zcela nepravděpodobné dospět k pravdivém závěru.

2) Existuje spousta možností jak doložit vývoj mezikontinentální balistické rakety. K jejímu vývoji potřebujete spoustu lidí, potřebujete nakoupit spoustu technologiíí a potřebujete provést spoustu testů a zkoušek. Všechno prostě nelze utajit. Například jen z letových testů by měli existovat satelitní snímky nebo záznamy z radarů. Nic z toho doposud nikdo nepředložil - a to i přesto, že USA i Izrael se zatraceně snaží.

Americká raketa 6.3.2007 10:11

Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Budete se muset smířit s tím, že informace o vývoji zbraní nepřítele nebudete mít nikdy v podobně tvrdých důkazů, se kterými se dá šermovat v diskuzi prostých lidí.

Budete se muset smířit i s tím, že o vývoji zbraňových protiopatření rozhodují odborníci, kteří mají možnost se informacemi o nepřátelském vývoji seznámit. A na politické úrovni jsou s utajovanými skutečnostmi seznámeni maximálně členové branněbezpečnostních výborů parlamentů, kteří svým stranickým kolegům sdělí, jestli je nebo není potřeba hlasovat pro protiopatření.

Irán balistické rakety vyvíjí a technologie nakupuje - to víme. Testy a zkoušky, které se nedají utajit, se provádí až v okamžiku, když je vývoj téměř u konce. To, že Irán ještě neudělal pokusný odpal třístupňové rakety neznamená nic jiného, že ještě není těsně před dokončením. Nikdo ale netvrdí, že Irán bude mít novou raketu za rok. Jestli pracuje na vývoji, tak může mít třeba raketu dlouhého doletu do deseti let (a pokusný odpal přijde až za osm let) a mezikontinentální ještě později.

Cruton 6.3.2007 18:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Tak si to shrňme. Já jsem napadl tvrzení autora, že Írán vyvíjí raketu Shabab-5. Vy jste autorovo tvrzení taktéž nedokázal a tak alespoň mlžíte tím, že důkazy pro uvedené tvrzení jsou tajné. Analogicky já pak mohu tvrdit, že nick Americká raketa je užvaněný demagog, avšak důkazy k tomuto tvrzení nemohu poskytnout, neboť jsou tajné. Vezměte laskavě na vědomí, že Vaši představu "diskuse", kdy zastánci radaru si mohou tvrdit co chtějí a my ostatní jsme povinni jim to věřit, není pro nás akceptovatelná.

Americká raketa 6.3.2007 22:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Trochu si to pletete. Pokud o mě řeknete, že jsem užvaněný demagog, tak je to urážka.

Pokud argumentuji něčím, co je utajeno, tak to urážka není. Důkazy o pokroku nepřátelských zbrojních programů se utajují (a dávakují veřejnosti) zcela standardně. Informace o tom, že je někdo užvaněný, nebo demagog žádnému utajení nepodléhají a tudíž by vám předložení důkazů nemělo činit žádné problémy.

Vážený pane - vy dobrovolně vedete laickou diskuzi o špičkových zbraňových technologiích. Taková diskuze už z principu znamená, že se v ní používají neověřitelná tvrzení, která byla nějakým státem zveřejněna jakožto zpravodajsky získaná. Nemusíte tomu věřit, nemusíte věřit ani tomu, co jednotlivé státy tvrdí o svých zbrojních arzenálech, nemusíte věřit vůbec ničemu. Můžete na druhou stranu sám takové argumenty používat, nebo nemusíte. Ale taková už tato diskuze je. Jestli se vám to nelíbí, tak ji neveďte.

Nebo jestli ji chcete vést podle pravidel klasické diskuze, tak se prvně staňte státním odborníkem na danou problematiku s nejvyšším stupňěm prověření a potom ji veďte se sobě rovnými přímo nad zpravodajským materiálem. Nebo veďte diskuzi laickou a s tvrdými důkazy, ale o věcech, které již jsou zavedeny ve výzbroji.

Ale nemůžete mít prostě všechny tři věci současně - diskuzi laickou, s důkazy a o teprve vyvíjených systémech.

Cruton 6.3.2007 23:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Opakuji, že při vedení diskuse je důležitá ověřitelnost tvrzení. V opačném případě se totiž diskuse změní na podvádění a hádky. Nehodlám ztrácet čas v "diskusi", kde druhá strana vytahuje nedoložitelná "fakta" jako kouzelník králíky z klobouku.

jirka.s. 6.3.2007 18:08

Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Ano, Karkulka také chtěla vědět proč má babička tak velké oči, uči zuby, ale to už byla babička sežraná. Konec konců , Bohuš z filmu Ku/rva hoši, Guten Tag, též neviděl pí/ču paní doktorové a věřil, že ji má!

Cruton 6.3.2007 18:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Hm, další živoucí důkaz pro mé tvrzení, že zastánci základny nás fakty, argumentací a racionalitou nemohou ohromit. Tak zkoušejí alespoň pohádky.

sam 6.3.2007 9:31

Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Qui desiderat pacem, praeparet bellum.

Chceš-li mír, připravuj se na válku.

Tohle napsal kdysi Vegetius. Pokud si myslite, ze to neplati, jste naivni. Za soucasneho stavu veci je USA jedina zeme, ktera ma potencial odstrasit kohokoli vuci agresi vuci Evrope. Evropa ten potencial nema (o CR nemluve), nejsme schopni se bez USA ubranit ani invazi Svazu moskevskych hasicu, natoz nejaky armade.

Svet neni idealni misto, je hodne lidi, kteri by si radi zvysili zivotni standard na ukor zapadu. Mame sve zajmy, blizke spojenectvi s USA je dobry zpusob, jak je uhajit.

Cruton 6.3.2007 10:00

Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Nejsem naivní - jsem realista a právě proto nevěřím, že USA chtějí na našem území instalovat radar jen proto, aby nás ochránili před moskevskými hasiči.

sam 6.3.2007 10:26

Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Jejich motivace je chranit sve ekonomicke a politicke zajmy a k nim patri i Evropa (vcetne vychodni) mimo vliv asijskych mocnosti - napr. Ruska. Vzhledem k nasi kulturni blizkosti k zapadu je to asi to nejlepsi, co ze soucasne situace dokazeme vytezit.

Jake jsou alternativy - neutralita? Ta nejvice vyhovuje prave Rusku, protoze na nas ma energeticke paky a nakonec nas prinejhorsim vzdycky dokaze premluvit argumentem "Tak my na vas zamerime rakety".

Evropsky system obrany? Mame 50 let na to, nez neco aspon trochu funkcniho vybudujeme? Krome toho armadni veci vyzaduji jednoznacne veleni, dokazete si predstavit, ze britsky general veli nemeckemu a francouzskemu? Kratkodobe - mozna. Dlouhodobe - hahaha. Ted je Evropa v pozici antickych reckych mestskych statu na sklonku jejich existence. Rozdrobeni, rozhadani, pletichari hlavne proti sobe, a okolo ma imperia (tenkrat hlavne rimany, persany, ale i makedonce). Dokazete si predstavit, ze EU bude nejak akceschopne dohromady fungovat? Ja bohuzel ne. Prilis mnoho narodnich zajmu, prilis mnoho osobnich ambici... za 50 let to mozna bude vypadat lepe, ale proces integrace nelze uspechat. Pokud k tomu vubec nekdy dojde, protoze musi hlavne chtit obcane, ne politici.

Prime podrizeni Rusku uz jsme tady meli, Rusove obecne rovnocenne spojence neuznavaji. Krom toho jsme prilis kulturne vzdaleni.

Pak se muzeme profilovat smerem k islamskym zemim, ale to je fakt uz jenom teorie. Cina a Indie jsou daleko. Takze - jake jsou jine alternativy?

sam 6.3.2007 10:26

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Jo - jeste jsem zapomel na vlastni silnou armadu, ktera je schopna hajit nase zajmy a uzemi. Tohle naposled slo za stredoveku. Zbranove systemy jsou moc drahe, abychom pokryvali koplexne celou skalu zbrani, ktere potrebujeme pro ochranu uzemi, majetku a zivota obcanu ;), navic nemame prachy na dostatecne pocetnou armadu (precejen nejsme Severni Korea).

Takze jsem se pokusil shrnout, jak vidim ruzne alternativy a proc se priklanim na stranu blizke spoluprace s USA.

Cruton 6.3.2007 18:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Na rozdíl od Vás v Evropě a v její spolupráci s Ruskem vidím perspektivu.

Yurri 6.3.2007 9:36

Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Jako vždycky jste se ztrapnil vy - viz níže.. Vaše pitomost a schopnost omlouvat si vlastní podřezávání větývky je nebetyčná..!

Cruton 6.3.2007 10:02

Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

A Vy máte nějaké informace o Shahab-5? Tak ven s nimi - neostýchejte se!

jirka.s. 6.3.2007 18:12

Re: Re: Re: Kur/va, hoši, Guten Tag!!!

Bohuš z tohoto filmu též neviděl pi/ču paní doktorové a přesto věřil že ju má!

Yurri 6.3.2007 9:32

Re: Re: Fakty nezatížený článek - Pro US raketu

R^R^R^

Jen tak pro info 6.3.2007 10:58

Re: Re: Fakty nezatížený článek

tak pro info - německý tank kategorie III ( tedy předpokládám Pz Kpfw.III  provedení A ) byl vyroben v roce 1937 ( udělali jich tehdy  jen 10ks ) a měl nic moc parametry, první kus měl kanón KwK 35 ( ráže 37 mm ) a dva kulomety MG34.

Takže řečnění v roce 1935 v parlamentu na téma Pz.Kpfw. III a "Yetti" jevů by bylo zcela oprávněné, v roce 1935 to opravdu "Yetti" jev byl. 

Americká raketa 6.3.2007 11:05

Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

Jistě. PzKpfw byl opravdu tehdy yetti, protože byl teprve ve vývoji a ještě neexistoval ani prototyp. Právě proto jsem to tak zvolil, že v té době byla informace o vývoji nového německého středního tanku jenom nepotvrzeného charakteru.

Nicméně ten tank byl vyvíjen a byl vyroben. Čekat s výstavbou opevnění do doby, než Wehrmacht skutečně získá útočný potenciál by byla hloupost. I tak se začalo opevnění budovat příliš pozdě.

Americká raketa 6.3.2007 11:06

Re: Re: Re: Re: Fakty nezatížený článek

...PzKpfw III... tam mělo být.

kritik 6.3.2007 7:57

Autor říká:

Nejsem expert ani v oblasti vojenství, ani v zahraniční politice. Proto se pokusím na věc podívat pohledem obyčejného občana s informacemi jen ze sdělovacích prostředků a internetu.

To nám, grafoman jeden,  pomohl, takovou úvahu si umíme udělat sami.

Guy 6.3.2007 7:00

Jo?

To, ze ma Rusko armadu v bidnym stavu, tak tomu bych veril, ale v jakym stavu je armada US. Zatim (4 r.) se ji nepodarilo zpacifikovat zem 24mil. znicenou 12 letym embargem.;-);-);-)