23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
PaedDr.Vladimír Červenka 7.3.2007 10:13

Malověrní Češi.

Ti, co jsou proti radaru neví proč mohla vniknout jejich vlast. T.G. Masaryk argumentoval na mírové konferenci legionáři, kteří bojovali i umírali za vznik nového státu. Ti pak dlouho nezvažovali nebezpečí které je čeká, když šli třeba ze zajeteckých táborů do legií ač bylo o mnoho reálnější, než to, s kterým manipulují až vyhrožují dnešní odpůrci radaru.Těm jde spíše o volební hlasy a budoucí " pašalíky ". Sázejí na to, a počítají s tím, že Češi jsou stále jen míromilovní beránci, jak je komunisté 40 let nebádali bojovat proti válce.

Tito dnešní odpůrci neví o tom, jak se vyvíjela situace za I. svět.války.Po brest. litevském jednání přestali Rusové bojovat,něm. rak. armáda postupovala bez boje na východ a druhá poloviny této armády tedy mohla být přesunuta na západní frontu.Porážku na Západě pomohli značně odvrátili také Američané.

Konečně i II. svět. válka by měla pro nás zcela jiný konec bez vstupu Američanů do války.

Odpůrci radaru by měli vzít na vědomost, ža každá svoboda něco stojí, tedy i lidské životy. V tomto okamžiku mohou protivníci radaru začít tvrdit, lépe méně svobody, ale neztrácet životy. To znamená žít v totalitě,diktatuře, která však také nejen zabíjí, ale před zabitím ještě navíc i mučí.Cožpak lze zapomenout na popravy a předchozí mučení těch, kteří bojovali také za vaši svobodu se dnes vyjadřovat tak, jak se vyjadřujere? Byli to převážně naši vojáci, kteří bojovali na Západě. Největší tragedii pak bylo to, že je bili, mučeli k přiznání něčeho, co neučili, Češi a to ještě hůře, než to dělali za války Němci. Tak se konečně vzpamtujte zápecníci a přestaňte s ohlupováním veřejnosti. Hlavně " těch důvěřivých babiček", které by při referendu hlasovaly, aniž by se přesně uvědomovaly proč tak hlasují.

JAB 6.3.2007 21:19

přirovnání

V roce 1934 navrhoval Pilsudský Francii a Československu krátké vojenské tažení do Německa, za účelem sesazení Hitlera.Jeho autoritativní režim sice nastolila socialistická strana (1926) ale platil za zlého pravičáka a tak s ním demokratická Francie, ani demokratické Československo nechtělo nic mít a odmítlo jeho "dobrodružné plány" ačkoli na tehdy ještě nezmilitarisované Německo měly šanci a Hitlerův režim by určitě nevydržel.

J.G. Pašek 6.3.2007 17:05

Nikdy nepodceňuj blbost českého a merického voliče . . . .

Autor napsal . . . . Při rozhodování mějme na mysli, že Spojené státy nejsou jen prezident George Bush ml. a jeho administrativa, s níž nemusíme souhlasit . . . . .

Češi, hádejte se tam mezi sebou, házejte klacky pod nohy radaru, fňukejte, dělejte drahoty, hrajte si na blbý, vyhrožujte, referendujte, spojte se s Rusáky a Iránem, vytrvejte, protože v r. 2008 Američani si zvolí a posadí do Bílého domu Demokrata mohamedána Osama Obámu či postmenstruální holubičku míru Clintonku a bude po radaru v ČR . . . . . Irán a Severní Korea s Rusáky, KSČM, mohamedáni teroristi vám budou vděčni  a budou se  s vími radovat . . . .  

gerontusinza 6.3.2007 16:01

Ano pane Tyšere, má to jen jiné aspekty.

USA .1 a 2.světové války jsou jiná země s jinými ambicemi, než tehdy. Nezaváhají ani trochu před válečným dobrodruřstvím když se jim to hodí a za relativně malé ztráty získávají obrovské ekonomické výhody. Dnešní USA jsou  USA lží, polopravd, a ničení. A zatím se jim vyplácí (až na jediný případ) zajišťovat válku a ničení mimo své území. Protože se nebojí kalkulačně díky své doktríně ani prvního jaderného úderu pokud bude dostatečně zničující a umožní jim rozptýlit zbytkové rakety nepřítele na co největší prosto Země, snaží se o zajištění co největšího prostoru k zastrašení a rozptýlení možných cílů (samozřejmě mimo své  území.). To je můj pohled a to jsem vyrůstal na kovbojkách a trempingu.:-/ Lituji.

Orel 7.3.2007 22:09

Re: Tys tedy sečtělý...

To snad není pravda. To, žes četl kovbojky ještě neznamená, že ti to myslí. Tvoje výlety do přírody asi kočily alkoholovým dileriem. Já jsem dítě socializmu, viděl jsem každý ruský (sovětský) válečný film. Musel číst Timur a jeho parta, Daleko od Moskvy, etc,etc., ale když teď čtu ty tvoje neokomustické bláboly, tak si uvědomuji, že je to stejná rétorika jako padlých soudruhů! Panebože ,to je snad neskutečné, vždyť vy víte lidi úplné ho.... Nedokážete třídit informace a vybrat z nich fakta udělat si z nich soudný a rozumný názor.

mik 9.3.2007 20:21

Re: Re: Tys tedy sečtělý...

A nejhorší je, že ta banda bolševických h.ň.u.p.ů se to už nikdy nenaučí.

Ale volební hlas mají jako každý jiný. Proč je hlas deseti h.ň.u.p.ů  víc jak hlas jednoho slušného, vzdělaného a inteligentního člověka?:-(

moebius 6.3.2007 14:53

až budeme hlasovat...

Až budeme hlasovat o radarech, měli bychom mít hlavně vyjasněno, co chceme. Já osobně chci žít na mírové planetě Zemi, chci žít na planetě, na které jsou ty nejlepší podmínky pro život, čistá voda, čistý vzduch a čisté vztahy. Chci se radovat, chci prožívat lásku, štěstí, harmonii, soulad, chci tvořit, chci být s lidmi. Chci cítít a prožívat, že všichni jsme jeden.

Takže si kladu otázku, podpořím tohle tím, že řeknu radarům ano? Opravdu vytvoří radarová základna porozumění mezi lidmi? Může ho třeba vytvořit někdy v budoucnosti, když teď vyvolává rozdmíšky, vášnivé debaty, mezinárodní hádky a protidemonstrace? Ale já chci radost prožívat už teď, ne někdy za deset nebo dvacet let, až možná, a kdo ví jestli, jí ta základna vytvoří.

Já vím naprosto přesně, co chci, ale vědí to naši politici? Vědí to američtí politici? Co vlastně chtějí? Co chce náš stát? Co ve skuitečnosti tvoří? Co dělají za naše daně? Dáváme jim peníze a oni díky nim tvoří něco, co vůbec nechceme, co nikoho nebaví, dělá se to jen proto, že se "MUSÍ", ale kdo nám to nařídil? Kdo nám nařídil, abychom strávili celý život děláním něčeho, co nás nebaví? Místo toho, abychom dělali to, co nás baví, co nám přináší radost a co přináší radost taky ostatním?

Takže tvoříme základny, protože se to musí, udržujeme v chodu letku Gripenů, protože se to musí, na takové kra*viny se musí peníze najít vždycky, ale třeba na zdravotnictví už nezbývá, nezbývá na podporu rodin s dětmi, nemocní živoří, hlavně že tryskáče lítají.

Řekněme konečně svým politikům, co opravdu chceme se svými životy dělat, že je chceme strávit radostným tvořením něčeho, co přináší radost a ne úřednickou buzerací, vyplňováním daňových formulářů, obíháním úřadů a scháněním tisíců razítek. Tohle že je život? Chci ukazovat dětem krásy světa, chci říkat ženám, že je miluju, chci postavit krásný dům, chci poznat lidi na všech kontinentech, chci se koupat v moři a vidět hory, chci psát knihy a zpívat písně, chci se vášnivě milovat, chci malovat, chci léta

honzak 6.3.2007 15:08

Re: až budeme hlasovat...

Právě jsi byl nominován na cenu Jamese Moora!!

hodne neRath 6.3.2007 15:18

Re: až budeme hlasovat...

toz misto lamentovani hejbnete kostro a vydelejte si na to dost penez... to za Vas politici neudelaji

jkotek 6.3.2007 16:28

Re: až budeme hlasovat...

Jiz stari rimane vedeli, ze: Si vis pacem, para bellum. Neboli chces-li mir, pripravuj se na valku. Protoze pokud budes pripraven na valku, nikdo s Tebou valku nezacne. A proc bys ji zacinal Ty, kdyz chces mir?

JAB 6.3.2007 17:30

Re: až budeme hlasovat...

A andělů chór bude k tomu zpívat Halelůja.

Sid 6.3.2007 21:54

Re: až budeme hlasovat...

Je to mir, o ktery žádají antiliopy. Říkaji, my na nikoho cenit zuby nechceme, nemame drapy, nechte nas byt, my si tu budem klidne pást trávu.

Tento postoj antilop presvedcil nejednoho lva, a tak lvi slabe antilopy radeji nelovi a utoci na štvavé a dobre vyzbrojené hyeny a ty vybijeji po stovkach...

Nějak mi to nesedi... ;-P

BobHrob 6.3.2007 14:09

Doporučuji navštívit stránky Armády ČR

Pro učinění si obrazu o výzbroji naší protivzdušné obrany doporučuji navštívit stránky ministerstva obrany: http://www.army.cz, sekci Úvodní strana : Profesionální armáda : Technika : Technika PVO Je to velmi poučné. Když nebudu brát v úvahu nešťastné Grippeny, je stav výzbroje naší PVO zoufalý. Dobře se podívejte na ročníky zařazení do výzbroje!

Ludva 6.3.2007 13:48

Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Vyrostl jsem v období studené války a vzpomínám si, že jsem se občas probouzel vyděšený ze snu o atomové válce, jak to na nás chrlili sdělovací prostředky. Teď to tady bude zase. Nezávislost na cizích vojscích nevydržela ani 20 let. Pod trapnou záminkou - že rozvojové a zaostalé státy Severní Korea a Írán by mohly ohrozit supervelmoc, posune si tato obranný předvoj zase blíže ke skutečné hrozbě - Rusku a Číně. A část našich patolízalů se na to těší, jako když vítali "osvoboditele" v roce 1968. Polsko a ČR nejtrapnější členové EU.

honzak 6.3.2007 13:59

Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

I kdybys měl pravdu, tak se pořád nic neděje. Furt lepší, než být předpolím Rudé armády, jak jsme byli 40 let.  V období studené války jsem nejen vyrostl, ale byl i na vojně. Životnost přehledové radaru na letišti v Čáslavi stanovili soudruzi na 10 minut. Sovětší soudruzi!!

Ludva 6.3.2007 14:19

Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Domnívám se, že jako řádný člen NATO už asi 15 let nejsme žádným předpolím SSSR. A taky jsem si jistý, že obranu proti Íránu zvládne NATO levou zadní i bez nových základen USA. Eticky mi prostě nevyhovuje, jak se trapně spoléháme na obranu cizích velmocí - nejprve Rusko a teď pravý opak USA. Ti na nás stejně kašlou, leda si z nás udělají bojiště. Ještěže ten radar bude chráněn živým štítem - Prahou.

kerim 6.3.2007 14:39

Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Milý Ludvo, mluvíš mi z duše.Jde jen a jen o obkličování Ruska v duchu Brzenzinskího doktriny. Velkopanská arogance rozhodnutí, kde to postavit (u Prahy, aby dětičky mohly chodit do anglických školiček, ladies na nákupy  a aby nebylo daleko letište), ukazuje proč to nemohlo být třeba na relativně liduprázdné Libavé. Nějaké vedlejší škody (pěkné slovo "collateral"), jako třeba vymazání strednich Čech , potažmo Prahy z mapy,  nikoho z těch blbc.. neznepokojuje. Opět zažívám pocity absolutní bezmoci, když pozoruji a poslouchám toho s tou křivou hubou, paní Šiklovou,  pana Havla.... Je to opravdu k zblit...

Americká raketa 6.3.2007 14:52

Re: Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Myslíte Libavou, která je pár kilometrů od Olomouce a je to tam rozhodně blíž do Ostravy, než z Jinců do Prahy? Pěkné liduprázdno.

Rozumím NIMBY argumentům, ale nechápu, proč jim dávat nějakou větší váhu.

Americká raketa 6.3.2007 14:45

Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

No právě z prohlášení ruzných ruských představitelů se  tak úplně nezdá, že nás za předpolí nepovažují.

Ale k věci:

Jste si jistý? Výborně, tak nám tady technicky naznačte, jak NATO zvládne obranu proti případnému balistickému úderu z Iránu bez nových amerických základen. Očekávám odpověd.

NATO by jistě zvládlo bez dalších amerických základen proměnit Irán v hromádku radioaktivních trosek, tedy odvetný úder. Ale jak se proti němu dokáže bránit v případě, že nějaký šílený ajatoláh bude riziko odvety ignorovat a odpálí pár raket?

Ludva 6.3.2007 14:59

Re: Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Nejsem si jistý, že nějaký ajatoláh dostane šanci ty atomové bomby a rakety zrealizovat. A pokud ano, tak sotva bude střílet na Evropu, kde se to muslimy jen hemží. Třeba se jen bude chtít pojistit, aby měl od Američanů pokoj, tak jak to kdysi dokázala De Gaulleho Francie.

Americká raketa 6.3.2007 15:09

Re: Re: Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Psal jste, že jste si jistý, že se NATO ubrání.

Ta obrana spočívá v tom, že si nejste jistý, jestli se Irán k těm raketám dostane a v tom, že si tady udržujeme muslimské menšiny?

Jestli ano, tak je další diskuze zbytečná.

Ludva 6.3.2007 15:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Ono ty muslimské menšiny působí i zpětně, mají příbuzné a určitě rozšiřují jakési demokratické principy v rodných zemích. Tak jako naše emigrace. A za dostatečnou obranu považuji NATO, to už jsem řekl. I když mezi námi, pokud Izrael zavčas zbombarduje Íránská jaderná zařízení, nebudu proti.

Americká raketa 6.3.2007 16:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Myslíte, že kubánská menšina na Floridě nějak bránila Fidelovi v tom, aby nežádal po Chruščovovi, aby to už konečně odpáli? :-))) Myslíte, že česká emigrace v cizině měla nějaký vliv na to, že Varšavská smlouva nezahájila jaderný útok na západní Evropu? :-))

Já vím, že jste řekl, že za dostatečnou obranu považujete NATO. No proboha - vždyť právě proto se vás ptám, jak to to NATO bude dělat. Jaké NATO má a bude mít zbraňové systémy, které se balistickému útoku z Iránu ubrání?

Jana XLX 6.3.2007 16:29

Ale více než vaše nejistota mne zajímají preventivní obranná opatření.

Raději jsem pro investice do obrany než aby se mi moje děti někdy nějakou pitomou souhrou okolností vypařily ... jenom proto, že někdo jako Vy tvrdil: Klid, to chce klid ---- H**o !! To chce ráznou prevenci !! A k tomu radar & antirakety směřují. Proto mají moji podporu !

JAB 6.3.2007 17:35

Re: Re: Re: Re: Re: Jak znovu rozpoutat studenou válku.

Jo, jenže Francouzi dobře věděli, že mezi nimi a bolševikem leží Německo, holandsko, dánsko ajiné země s US posádkami a každý útok na ně by byl útokem na USA.

Karel 6.3.2007 12:57

USA X CCCP

Když tu chce USA základnu, alespoň předstírá, že se slušně ptá. Naproti tomu CCCP se nikdy neptal a i teď rovnou vyhrožuje agresí. Z obou kultur vím přesně ke které se chci přidat. Sem se základnou, ať už je tady.

qwert 6.3.2007 11:39

podporuji radar i základnu

podporuji radar i základnu.

Rusové už radary se srovnatelnými parametry mají.

Americká raketa 6.3.2007 11:58

Re: podporuji radar i základnu

Co tím myslíte? Rusové pochopitelně mají radary, které mají sledovat přilétající balistické střely. Takové jaké mají Američané třeba v Grónskuv Thule, nebo v Anglii ve Fylingdales.

Ale radary, jaký chtějí Američané postavit tady a na jaké chtějí obě zmíněné základny zmodernizovat - takové radary Rusové nemají.

A nemají ani důvod je mít, protože se nesnaží vybudovat systém, který by zasahoval hlavice ve střední části letu a tudíž by jim decimetrová přesnost takového radaru byla k ničemu.

PetrK 6.3.2007 12:47

Re: Re: podporuji radar i základnu

Nevím, jak dalece jsme informováni o ruských radarech, ale již z principu a kvůli ruskému hegemonismu jsem pro radar. Nebo se snad pos..., když na nás Moskva udělá bububu? A že Němci brzdí? Asi mají ještě v paměti ruský výprask a zvěrstva, kterých se sami také dopouštěli.

JAB 6.3.2007 17:38

Re: Re: podporuji radar i základnu

A jéje, objasnil nám to člen ruského generálního štábu.