19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
lesov 19.6.2009 3:08

Re: Za nízkou účast voliči nemohou!

To je drzost nejhrubšího zrna soudruhu. Vy a Vám podobní (zabednení voliči) tu už dvacet let volíte mezi Kocourkovem a Absurdistánem a nám budete vyčítat, že se na tom nechceme podílet?! Když použiju ty "Vaše knedlíky", tak já je v té nabídce vidím ale protože Vy si furt budete dávat rejži a sekaný potrubí, tak sestra, kvůli mě extra, ty knedlíky prostě nepřinese. A žrát něco, nad čím se mi zvedá žaludek, doslova i v přeneseném slova smyslu, nebudu. Nejsem prase, jako někdo! :-P

Historik 19.6.2009 9:38

Re: Za nízkou účast voliči nemohou!

Tak už Vám mohu poradit jen jedno, vstupte do politiky, získejte si důvěru a zlepšete nabídku politických stran. Vy je v té nabídce vidíte, já třeba taky, ale ony jsou tam kynuté knedlíky, bramborové knedlíky a ještě totéž od firem A, B a C. Pan X bude chtít knedlíky od firmy A, pan Y výhradně od firmy C a pán Y bramborové knedlíky fimy B. Vaše modelová sestra nebude obíhat sedm dodavatelů knedlíků a tak Vám nenabídne žádné. Suma sumárum, dodavatelé knedlíků by se museli domluvit předem.

Petr z Montrealu 19.6.2009 4:08

Re: Za nízkou účast voliči nemohou!

Petre, znas toto prislovi? Dva jsou rada, tri  jsou zrada. Podle mne ma Amerika nejlepsi volebni systém. Pouze dve strany. Republikany a demokraty. Jedna ktera vladne a druha je v opozici a kontroluje. Cim vice je malych stran, které neziskaji potrebnou 5% ucast, tim je to jeste horsi. Jejich hlasy dostanou procentuelne ty strany které uspeji. Nebo mala strana'' tzv. vydira ''  .Viz strana zelenych a lidovci.

Preji Pekny den . Tvuj byvaly cvicenec z lodenice  Slavie Plzen.

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 19.6.2009 5:07

Re: Za nízkou účast voliči nemohou!

To bude nejaky omyl s tim cvicencem. Ja a sport jsme nikdy nebyli kamaradi a voda? Brrr. Ke sportu mam vztah jako W.Churchil a k vode jako kocka domaci. Jinak souhlas s americkym volebnim systemem. V Britanii meli do nedavna neco podobneho, ale uz se jim tam take objevuji dalsi strany a prestava to byt prehledne. Jenze dovedete si predstavit, ze by se z dnesni konstelace CSSD kontra ODS preslo na system dvou stran. To uz tu tusim bylo, jmenovalo se to oposmlouva a stalo to za $&#@*%&(@# ;-D

Historik 19.6.2009 9:26

Ale kdepak, opoziční smlouva je variantou velké koalice

a ta je důsledkem toho, že žádná z velkých stran nemohla vládnout sama a nechtěla jít do koalice s komunisty.

Kecal. 19.6.2009 10:34

Re: Za nízkou účast voliči nemohou!

  V Americe jsou dvě strany? Jedině malá a velká.:-D

Svatopluk 19.6.2009 0:31

Drzý dotaz absentujícího voliče

I když jsem nebyl u posledních voleb ze zdravotních důvodů, dovoluji se zeptat :

Jak jinak, než ignorováním voleb (a případnými demonstracemi) může dát občan na jevo, že se mu nelíbí být z občana degradován na pouhého voliče ?

Olin 19.6.2009 2:17

Re: Drzý dotaz absentujícího voliče

Ale Svatopluku, vždyť tě nikdo nedegradoval!

Každý občan se sám rozhodl že bude pouhým voličem, asi proto, že to tak chce, ne? Asi se nechce víc politikou zatěžovat. Kdyby chtěl víc, nic by mu nebránilo.

A každý volič, ketrý se rozhodl ze sebe udělat nevoliče, se taky rozhodl na svý triko. Vosáhlo má pravdu stoprocentně!

Ale někteří lidé raději věří médiím, než tomu, co se opravdu okolo nich i v jejich rodině děje.

lesov 19.6.2009 8:11

Re: Drzý dotaz absentujícího voliče

Oline a proč Ty se politikou zatěžuješ, když je to evidentně k ničemu.

PS. Ta poslední věta je kritika do vlastních řad?! ;-D

Olin 19.6.2009 10:43

Re: Drzý dotaz absentujícího voliče

Lesove, já už politiku jen sleduju jako fotbal, ale donedávna jsem se jí "zatěžoval", stálo mě to hlavně nějaký čas ale zato to evidentně bylo "k něčemu".

Proto taky vím že nemluvím do větru.

lesov 19.6.2009 10:51

Re: Drzý dotaz absentujícího voliče

Mám tomu přirovnání s fotbalem rozumět tak, že politiku nesleduješ a pokud ano, tak zvracíš? To je sympatické... :-)

Olin 19.6.2009 11:08

Re: Drzý dotaz absentujícího voliče

Nikoli, ty (nevhodný výraze), já mám fotbal rád a koukám na něj celý zápas. :-)

Historik 19.6.2009 9:31

Cenou svobody je věčná ostražitost

Ono opravdu je třeba dělat více, než pouze volit, ale to stojí čas, peníze, bývá to i nebezpečné. Český volič se odnaučil starat o věci veřejné, protože tu byl 6 let nacismus a 42 let komunismus.

Alča 19.6.2009 6:55

Re: Drzý dotaz absentujícího voliče

Já osobně bych jednou jedinkrát vyhlásila povinnou účast ve volbách pod pokutou (řekněme tisícovky).

1. Někteří by i tak nepřišli - raději zaplatí pokutu, než by šli volit - je jim jedno, co se tam nahoře dějej, kašlu na to, nezajímá je to.    2, Někteří by přišli a odvolili tak, jako jindy - dají najevo své sympatie k určité straně.    3. Někteří by přišli, protože nechtějí zaplatit pokutu, ale nemohou si vybrat z nabízených stran, případně se jim žádná nelíbí - hodí do urny prázdnou obálku.    4. Někteří přijdou ne proto, aby dali hlas někomu, ale proto, aby vyjádřili nesouhlas s někým - v obálce bude poškrtaný lístek nenáviděné strany.

Jednou jedinkrát by se tak podařilo zjistit, co si tenhle flegmatický a uremcaný národ opravdu myslí. Ono se může brzy stát, že bude volit 10% občanů, což už zavání profesionalizací voličů (já,já jdu volit, kdo dá víc?). A na závěr souhlas se zrušením 5% hranice.

1 19.6.2009 0:29

2

rolandszewczyk 19.6.2009 0:21

,

zrušte tu pětiprocentní hranici,a půjdu volit,nebo ji zvyšte na padesát a máme po problému