29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ochota k obětem

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
trdlo 24.8.2009 3:16

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

Co kdyby si ta tvá nic nedělající manželka obstarala živnostenský list a začala už konečně něco užitečného dělat?

Minutus 24.8.2009 9:14

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

To by stálo za pokus, pokud vydělá víc, než má podporu. A že se dá, jen chtít. Jen je možná výhodnější vydělat něco načerno bokem, že ?

Fafa 24.8.2009 5:19

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

A ted vazne. Kde bydlite? Potrebuju nekoho na udrzbu chalupy u Jihlavy. Posekat travu, vyvetrat, dohlednout na vodu, proste bezne veci. Kolik by si Vase pani uctovala?   

R 24.8.2009 9:07

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

Kolik by si vaše paní účtovala, takhle otázka nestojí. Pokud nechcete podporovat šedou ekonomiku. Správná otázka je, kolik jste ochoten té paní dát nad cca 3,5 - 4 tisíce. Protože ty zhruba  4 tisíce jsou měsíční povinné odvody zdravotního a sociálního státu, pokud by si ta paní vyřídila živostenský list na tyto práce a chtěla to provozovat legálně.  Jako jediný či jako hlavní zdroj obživy.

Minutus 24.8.2009 9:15

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

Máte pravdu, taky by se u mě práce našla. Za rozumnou cenu.

Pavla B. 24.8.2009 7:32

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

Taky mně to nedá. 20 let, tj, od svých třiceti, živoříte? Proboha proč, když si každý těch 20 let mohl dělat,. co chtěl - například si libovolným způsobem zvyšovat kvalifikaci.

Kdby vaší paní bylo 75 a víc, tak neřeknu nic...

Vrána 24.8.2009 8:02

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

To je krásná ilustrace problému - manželka je trvale nezaměstnaná "nikde ji nevemou". Nakopat těmhle flákačům by se mělo a ne jim platit podpory. A chudáček s 15 tisícovkama hladoví. Bylo by dobrý sem napsat, kolik chudáček měří a váží, když je tak podvyživenej.

BM 24.8.2009 12:08

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

Manželka je trvale nezaměstnaná v padesáti letech?! A ty se tady nestydíš s tím argumentovat? V padesátiprvním roce života jsem skončil bez místa a bez bytu, protože jsem se právě odstěhoval od partnerky. miliony sice nemám, ale na dovolenou u moře si každý rok vydělám a na svoje koníčky také. Je mi 60, ale nedovedu si představit, že bych nepracoval. Jistě, lidi líní jak vši se budou mít špatně a čím dál hůř. Dvacet let si chudáci utahujete opasky? Vždyť jste se nikdo tak neměli, jako nyní. Pokud jste nebyli komunističtí funkcionáři. Fuj. To je ale hnus,  taková líná sebranka, která v padesáti nepracuje a ještě brečí, jak se má špatně.

občanka 24.8.2009 12:16

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

Kdybyste předchozích 20 let investovali do bydlení, nebudete v krizi muset platit nájem.

Jura Jurax 24.8.2009 14:31

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

Hm ... chcípáte hlady, ale na internet máte - nebo jej platí zaměstnavatel? ;-)

Minutus 24.8.2009 9:08

Kdo prožírá na dluh? Důchodci?

Nebo třeba studenti? Taky jich přibylo a požadavky na ně se snížily. Anebo korupční chování politických stram? To musí být peněz, což?

brblal 24.8.2009 12:20

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

Prožírat asi opravdu ne ale zavřít Ty,co kradli podle výše částek třeba i na doživotí a propadnutí majetku celé rodiny.Nepřipadá mě přiměřené,když ten kdo zcizil víc nežli miliardu dostane pouhých 8 let a po polovině bude propuštěný.To je spíš výsměch,nežli trest.A zajímavé,že ty největší zloději všichni zmizeli za hranicemi.Takže o projídání bych pomlčel,spíš mě chybí trestání tunelářů a zlodějů.

Jiřina 24.8.2009 12:46

Re: Proč jen neumím věřit těm dobře míněným slovům?

Vyjmenovala jste profese lidí, kteří jsou placeni se státního rozpočtu, t.j. ze společného hrnce, z kterého stát žije, do kterého přispívají všichni. Problém je v tom, že si z něho berou více ti, kteří k němu mají blíže. Učitel dostane jednu hromádku mincí, vědec možná o půl hromádky více, soudce osm takových hromádek co učitel,poslanec si sám určí, kolik si vezme. Důchodci dostanou co zbyde, nová auta už si kupovat nebudou, stejně už nevidí a neslyší, a jestli jo, tak se napíše zákon, že každý, kdo odejde do důchodu, automaticky odevzdá řidičák, aby nekřičel, že nemá na benzin. Na rohlíky mu důchod stačí, nikoho zde hlady umřít nenecháme, bydlet může u dětí, když je nemá, máme sociální odklaďáky, tam na smrt dlouho čekat nebude.  Máte něco proti sociálnímu státu??