Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jiřina

25. 8. 2009 13:39
Ochota k obětem

Ochota k obětem se očekává a vymáhá od těch nejpočetnějších- od průměrných výdělců. Od vojáčků na šachovnici, kteří jsou ve hře o život obětováni jako první. Tak o čem se tu diskutuje, pravidla jsou jasná, výsledek je znám.

0 0
možnosti

Suchoř

24. 8. 2009 23:45
křivé zrcadlo může může ukázat jen cestu do pekel

autor článku přeceňuje význam kverulantů z dob před 20 lety a ztotožňuje je s programem politické levice. Soustruh ještě neznamená punc poctivého a moudrého člověka, což dokazuje i tento článek. Kdo uvěří pohádkám, že tuneláři byli a jsou komunisté a nebo že důchodce to skoro samý bývalý flákač? Šíření takové špíny by si zasluhovalo vyřízení také jiného druhu s podobnými pisálky.

Ten kdo nechápe sociální problémy společnosti, nemůže vidět kořeny krize a ani hledat nějaká řešení.

V současném stavu naší společnosti se mohou jen hledat možnosti úspor. Utáhneme-li opasky široké sociálně slabé vrstvě obyvatel, bude ještě více stagnovat trh a výroba, bude jen dále stoupat nezaměstnanost s nezbytným zvyšováním mandatorních výdajů.

Bez negativních důsledků lze snížit náklady například, na válečná dobrodružství na Balkáně, v Iráku a v Afghánistánu. Každý stát pochopí, že v době krize nejsme schopni téhož jako v dobách lepších, přislíbit můžeme víc až na to budeme mít prostředky. Bez negativních důsledků lze snížit výdaje na saturování církví a to až do nuly. Tyto nemalé výdaje prostřednictvím ministerstva kultury nemají s kulturou nic společného a jsou protiústavní. Tato nedovoluje vázání se státu na žádnou ideologii ani náboženství a obzvláště nikoliv jednostranné masivní a tmářské působení všemožnými médiemi na děti a na mládež. Kromě toho, církve masivně podnikají prodejem svátostí na pohřbech, křtech nebo sňatcích a posledních pomazáních, z čehož by měly samy odvádět státu daně z příjmů v rozsahu alespoň 10 miliard Kč ročně (žádný kněz neoddá, nepokřtí, neodslouží zádušní mši či neodzpívá nepožtíka méně než za tisícikorunu, bez stvrzenky o přijetí příslušné částky). Veškerý státní příspěvek na církve by měl stát věnovat Akademii věd na posílení vědy a výzkumu. Církve i bez toho bohatě přežijí a budou snad jen méně podporovat Vatikán, kde mizí dnes většina z příslušného fondu ministerstva kultury. To jsou jen dva náměty na téma kde lze bez negativních důsledků ušetřit

0 0
možnosti

bc

25. 8. 2009 10:07
Re: křivé zrcadlo může může ukázat jen cestu do pekel

Myslím, že pisálek jsi Ty Suchoři. Nic jsi nepochopil a nepochopíš, Tvůj  mozeček víc nepojme, o čemž svědčí blábolení o daních z církevních úkonů, které by měly zachránit státní finance. Byl jsi zřejmě premiant ve VUMLu a hlupákem zústaneš do smrti. Patříš určitě mezi ty potrefené, o kterých autor píše.

0 0
možnosti

těchňik

24. 8. 2009 23:16
vybere se méně

Paroubka nemám rád, ale jestliže prosazuje vyšší zdanění vysokých příjmů, dobře dělá, i když to vynese málo. Ti dole musí vidět, že si neutahují opasky sami. - to povede jenom k tomu, že si firmy aj. uvědomí, že se nevyplácí generovat zisk a přejdou na jedno volební období do hibernace (o optimalizacích a šedé ekonomice nemluvě), takže se nakonec vybere mnohem méně. Doplatí na to nakonec stejně ti chudší - méně práce, větší nezaměstnanost, a státní kasa pak většími mandatorními výdaji. Ale chtějí to, mají to mít. Závist přinese své kyselé ovoce. Když někdo z desetinásobného výdělku odvádí 10x větší daň, je to solidární až až. Za tu desetinásobnou daň od státu nic desetinásobného nedostává. Navíc pokud ty peníze utrácí, přispívá dálě nepřímými daněmi (DPH, spotřební).

0 0
možnosti

Míla

24. 8. 2009 21:05
nářky důchodců

Jsem důchodce, ale odmítám jakékoliv přidávání důchodů na úkor mých dětí a vnukůZa socialismu brala moje matka důchod 800kč a vystačila s ním,tak proč pořád fňukáme.

0 0
možnosti

Suchoř

24. 8. 2009 23:57
Re: nářky důchodců

to je objednaný nebo falešný příspěvek. Dnešní důchody u nás jsou hluboko pod průměrem EU ba i pod úrovní za socializmu. Důchodců je relativně velký počet a jejich kupní síla je motorem ekonomiky každého státu. V době kdy babička brala důchod 800 Kčs, bylo její nájemné 128 Kč, plyn elektřina, pivo mléko i benzin stály jen zlomek dnešních cen. Avšak počítač, auto nebo televize byly nedostupné a nebo jen přes Tuzex. Takže by se zde neměli vědomě mást lidi

0 0
možnosti

Fafa

24. 8. 2009 20:24
Jirino

Důchodci  mají u státu své peníze, které si tam během pracovního života naplatili a které měl umět  hospodářský systém zhodnotit.

To je bohuzel naprosta povera. Stat penize vybiral a okamzite vydaval tehdejsim duchodcum. Jedine, co duchodci maji, je slib statu, ze v tom vybirani a prerozdelovani bude pokracovat. Takze penize pro dnesni duchodce v kazdem pripade plati jejich deti. Bud primo svym rodicum nebo neprimo oklikou pres stat vsem duchodcum.  

0 0
možnosti

Jiřina

25. 8. 2009 13:10
děti platí svým rodičům důchod přímo...

K Fafa: Vaše vyjádření je zřejmě záměrně zavádějící. Nevím, zda žijete v ČR, pokud tvrdíte, co tvrdíte.Neznám zemi, kde děti platí svým rodičům důchod přímo, nebo oklikou přez stát všem důchodcům, jak jste se vyjádřil-a. Z vašeho krycího jména nelze rozpoznat, zda jste žena nebo muž. Řekla bych ale, že muž...V Čechách se z výdělků odvádí povinné důchodové pojištění, z kterého se platí důchody stávajícím důchodcům, tedy i rodičům poplatíků, pokud jsou tito v důchodovém věku. To ale víte, že? Dobrovolné platby navíc dětí rodičům jsou možné, ale to neznamená, že by se stát měl zbavit své povinnosti podpory o staré občany. Jedině, že by vypsal konkurz....

0 0
možnosti

portwyn

24. 8. 2009 16:13
A k té střední třídě,

na které stojí každý demokratický stát...ano, to je pravda. Ovšem že bych si pod pojmem "střední třída" představoval management velkých podniků jako autor, to zas ne. (" A ejhle, několikanásobně víc mají manažeři i prodělečných státních podniků. Liberálové budou dokazovat, že je to tak správné a že na střední třídě stojí společnost. ")

IMHO střední třída, na které stojí stát, je tvořena lidmi s příjmem kolem průměru (nad mediánem). Upper middle class žádným základem není a nechce být.

0 0
možnosti

portwyn

24. 8. 2009 16:06
Juro, máte pravdu v tom, že

stejné procento z vyššího základu dává vyšší částku - o tom žádná.

Článek je ale o něčem jiném. Je o tom, že není moudré přihrávat Paroubkovi další hlasy. Podíváte-li se na to pragmaticky, tak když zvýší daně Vám, stejně Paroubka volit nebudete, protože by Vám je zvýšil ještě víc. Mimochodem i já mám díky podnikání mírně nadprůměrný příjem. Zatím...

Středopravice momentálně nepotřebuje zásadovou pravicovost. Potřebuje vyhrát volby.

0 0
možnosti

janoryna

24. 8. 2009 13:48
pravice by měla zrušit daně. již rovnou daní

aplikovala poučku, že při snížení daňové zátěže státní příjmy porostou. takže, při nulové dani budou ještě větší, nakonec, nyní se vybírá méně daní a zadlužování klesá ! jen socani to zvyšováním daní chtějí obrátit. a by mělo  platit o dávkách na sociální a zdravotní pojištění.  jenže teď prý kvůli paroubkovi se na tyto účely vybere méně peněz. nezbývá, než zvýšit poplatky za ošetření a privatizovat dávky na penze. je známo, že těchto peněz majitel příslušného fondu umí využít lépe, než stát na průběžné platby !

0 0
možnosti

Guláš

24. 8. 2009 14:50
Re: pravice by měla zrušit daně. již rovnou daní

Jen dotaz: mohl byste uvést zemi (z těch, kterým se chceme přiblížit), která má rovnou daň? K poslední vaší větě: Nevím komu je to známo,ale vím, že majitel příslušný fond vytuneluje při první příležitosti. Mimochodem, 4 miliardy, které se vybraly v r.2008 na zdravotních poplatcích musely být podstatné a rozhodující s přihlédnutím k faktu, že v tom období vzrostly účty pojišťoven o 14miliard. Takže to vůbec není o poplatku, ale o průlomu do stávajícího systému. Je jisté, že tam kde teče ročně cca 26O miliard je spousta lidí hledajících příležitost, jak se přiživit.

0 0
možnosti

Jura Jurax

24. 8. 2009 13:12
Trošku fakt a počítání k utahování opasků

Paroubka nemám rád, ale jestliže prosazuje vyšší zdanění vysokých příjmů, dobře dělá, i když to vynese málo. Ti dole musí vidět, že si neutahují opasky sami.  ....

hm, zase jeden, co mu nedochází pojem procento a systém tzv. rovné daně u nás - ono je rozdíl rovná daň 15% procent z hrubé 10000 (superhrubé 13400), 20000 (superhrubé 26800), 30000 (superhrubé 40200), 40000 (superhrubé 53600) a 50000 (superhrubé 67000).

Celkové zdanění (daň ze mzdy, zdravotní a sociální) činí totiž popořadě 34% a daň ze mzdy 0 (0% superhrubé, neboť odpočty), 41 a 1950 (7,3% superhrubé), 43 a 3960 (9,8% superhrubé), 45 a 5970 (11,1% superhrubé) a konečně při 50000 hrubého 45 a 7980 (12% superhrubé).

Pramen http://www.euroekonom.cz/dane-kalkulacka.php" target="_blank" rel="nofollow">http://www.euroekonom.cz/dane-kalkulacka.php

Nezdá se Vám, že takzvaně rovná daň docela progresivně stoupá? Chcete spolu s Paroubkem, aby stoupala progresivněji, aby se bohatcům zatrhl tipec?

0 0
možnosti

Jarda

24. 8. 2009 14:12
Re: Trošku fakt a počítání k utahování opasků

No oni by to měli chtít i ti bohatci. Je to gesto, že jsou v těžké době na jedné lodi s těmi, kteří měli třeba jen v životě míň štěstí než oni a že chudší pro ně nejsou jen nějaké socky nebo neschopní lenoši. Zvlášť u nás, kde se o korelaci mezi mírou schopností, pracovitostí, případně přínosem pro společnost a výší příjmu dá u velmi mnoha jedinců pochybovat. Jinak totiž opravdu hrozí, že ty chudší nějaký demagog přesvědčí, že za jejich bídu můžou ti bohatí, a pak zatnou bohatcům tipec skutečně a definitivně.

0 0
možnosti

tojar

24. 8. 2009 12:22
nestrašte

:-/ Vážený pane, když byla na začátku 2.světové války Anglie takřka v koncích, nabídl Churchil Angličanům jen pot, krev a slzy. Úsporná opatření dodržovala i královská rodina. Jak si utahování opasků představují naši čelní politici, to nám předvádí takřka denně, viz. Toskánsko a pod.  nestrašte návratem komunistů, ti bez Moskvy za zády dneska nepředstavují v podstatě žádné nebezpečí. Slouží pouze jako příměr - když zloděj volá  Chyťte zloděje!

0 0
možnosti

Jiřina

24. 8. 2009 14:04
Re: nestrašte

Mohl by mne někdo upamatovat na dobu, kdy se v Čechách opasky uvolňovaly? Zažila jsem pouze dobu utahování opasků, všelijakých balíčků, v kterých pro občana nic nebylo. samé prý dočasné sociální hubnutí v mateřském státě, a nyní, kdy by už konečně mělo nastat období pozvolného "tloustnutí", zase nic, dostavila se celosvětová hladovka. Není to k zbláznění, lidi? Není ani kam utéci.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz