29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ladislav N. 28.5.2008 1:47

Re: Proč tedy mají v Kanadě mladí řidiči nejdražší pojistky?

Nejde o Klause, tuhle kauzu spojovat s mladými řidiči je nesmysl. Nicméně Klaus kritiku za vyvolané soudní procesy (všechny zatím prohrál :-)) zaslouží. Ale o tom už jsme podrobně diskutovali několik dní zpět k rozsudku Nejvyššího správního soudu....

Bubik 28.5.2008 0:25

aha, tak jo, teď vím.......

on ten motorkář, co mne dnes na teplické ve Velemíně předjel asi tak stotřicet se inspiroval tím, že jsem jel v obci 55........chápu, holt ty příklady starších...........;-P

Snugi 28.5.2008 14:00

Re: aha, tak jo, teď vím.......

A když se tedy Vaším příkladem nechám inspirovat a na motorce jedu obcí 55 (což dělám většinou a nevýslovně tím asi štvu okolí), tak než vyjedeme u obce, stihne mě předjet slušná řádka automobilových závodníků. A když už jsme u toho - na motorce mám auta raději za sebou, než před sebou, protože vzádu už mě až tak nepřekvapí, ne tak jak to umí řidiči přede mnou, když si chtějí něco dokázat a zlomyslně brzdí na přehledném úseku bez překážek a podobně. Adrenalinový šílenci jsou všude, jak mezi motorkáři, tak mezi řidiči aut či cyklisty. Buďme aspoň trochu objektivní.

Pavel72 28.5.2008 0:18

A zacina to uz ve skole

Dnes nemusi skoro nikdo nic a neexistuji prostredky jak decka ve skole k necemu donutit. Kdyz nechce tak nechce. Autorita? Temer neexistuje (a kecy o tom, jak si ji ma ucitel pusobenim vytvaret, necht vypousteji ucitele, kteri si to v posledni dobe zkusili, ne teoretikove skolstvi). Zakonite si to nesou sebou dal do zivota.

Jirka 28.5.2008 0:45

Re: A zacina to uz ve skole

R^R^R^

zk 28.5.2008 7:11

Re: A zacina to uz ve skole

Souhlasím, bohužel máte pravdu!!

vendy 28.5.2008 7:35

Re: Re: A zacina to uz ve skole

Ne ve škole. Ono to začíná v rodině.

Pišta 28.5.2008 8:15

Re: Re: Re: A zacina to uz ve skole

Když dostane malý capart dětské kolo, jezdí na něm ne proto, aby někam dojel, ale aby se svezl. Když přestane mít problémy s udržením rovnováhy za jízdy, začné své zážitky vylepšovat o akrobatické kousky.Jízdu bez držení řídítek a různé smyky. Za komunistů, puberťáci na Pionýrech a jiných prskoletech dokazovali svou zmužilost , jízdou od kostela ke kravínu a zpět. Jeden čas bylo v módě držet za jízdy brýle proti slunci za jednu nožičku v zubech. Dnešní puberťáci (a post.), mají už možností víc. Ale důvod proč sedají za volanty a nebo řídítka motocyklů je tentýž. Chtějí si to prostě užít. Navíc přibylo hodně řidičů, kteří za bolševika na auto neměli, a na stará kolena chtějí dohnat co zameškali. Najetých kilometrů a zkušeností minimum, touha sobě a jiným něco dokázat veliká. Výsledkem je situace, kterou zažíváme,

Pavel72 28.5.2008 8:28

Re: Re: Re: A zacina to uz ve skole

To je pravda, ale skola v tom "pokracuje" za kvileni ochrancu prav, psychologu a ruznych "Dzamil". Jenom aby ditko nebylo pretezovano, aby se hlavicka nenamahala moc.

Skola je prakticky prvni "instituci", prvnim statnim aparatem, se kterym se dite v takove velke mire setkava, takze misto pro ziskani jistych navyku by tu bylo.